"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

piątek, 6 października 2017

Cloud sprzedałem wszystkie akcje !!!

Sprzedałem pozostałe 40 akcji po 80,80, całkowita strata wyniosła 8% (k:75x91,50, s:20x89,90, s:15x88,30, s:40x80,80).
Cloud kupiłem z dwóch powodów: pierwszy gdyż liczyłem na poprawę wyników w kolejnych latach średniorocznie po 20-30% oraz w związku z wycofaniem się z nowej emisji akcji oczekiwałem szybki powrót kursu w rejony swoich historycznych poziomów (130zł). Pierwszy cel się w zasadzie realizuje (wzrost zysku 20% r/r w ostatnim kwartale) i dalej oczekuję kolejnych lepszych wyników w przyszłości (np. za 3 kw przynajmniej 30% wyższy zysk netto r/r). Niestety drugie założenie wzrostu kursu w kierunku szczytów się całkowicie nie realizuje a kurs sukcesywnie spada, nie widać żadnego popytu który mógłby zmienić ten stan. Uważam tą inwestycję jako swoją porażkę i nie zamierzam wracać do tej spółki w przyszłości.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
Udostępnij:

6 komentarzy:

 1. Trochę jestem zdziwiony, że sprzedałeś mimo oczekiwania wyraźnie lepszych wyników za 3q. Za miesiąc są i może być po nich odbicie, bo jeśli będą wyraźnie lepsze r/r to akcjonariat zapomni ten wyskok z emisją i dużym przejęciem. Jedne wyniki nie wystarczyły, ale jeśli dalej tak będą rosnąć przychody i zysk to kierunek jest jeden.
  mn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno się sprzedaje gdy nie realizują się oczekiwania które mialem kupując akcje, czasem tak trzeba. Odnoszę trochę wrażenie że te zyski są naciągane, trzeci rok generowana gotówka jest połowę niższa niż pokazywany zysk. Kupując akcje przeczytałem w raporcie że większość należności została uregulowana do opublikowania raportu (było tak w rocznym), jednak po wynikach 2 kw tego nie widać i co więcej w raporcie za 2 kw znowu jest podobny wpis. Ktoś tutaj kręci. Druga rzecz to dziwny popyt, patrząc na arkusz zleceń kupna to jest tylko 4 ofert na łącznie śmieszne 200 akcji, jak ktoś ma 300 akcji to pkc może i 50% kurs obniżyć. Ale pisząc dziwny popyt to pojawia się ten popyt nieoczekiwanie, np.dzisiaj po mojej sprzedaży. Jeśli chodzi o wyniki to przy poprawie 30-40% w 3 kw to i tak patrząc na c/z będzie drogo bo około 17, uznałem że lepiej płynny Getback kupić z c/z 11 który też powinien mocno poprawiać wyniki.

   Usuń
 2. Czy ktoś z obecnych trzyma akcje Cloud wierząc ze trochę odrobią ?
  Maxx

  OdpowiedzUsuń
 3. Spółka funkcjonuje w takiej branży, że powinna się lepiej komunikować z akcjonariuszami, a tu w zasadzie tylko fb i raporty kwartalne. Jeśli zmienią PR-owca to wrócimy do wzrostów.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 4. Prezesie.Jak oceniasz tak zdołowany kurs na Cloud? Roczne wyniki finansowe są rewelacyjne. Oczywiscie ostatnie kwartały maja trend spadkowy ale mimo to wydaje mi sie ze obecna cena ok 8 zl to jest po prostu gruba przesada a sam Altus chyba do takiej porazki kursowej sam sie nie przyczynic nie mogl.

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni