"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 13 września 2017

Skarbiec Holding - sprzedałem wszystkie akcje !!!

Na otwarciu sesji sprzedałem pozostałe 50 akcji po 30,97, zysk z inwestycji wyniósł 3% (k:200x30,45, k:100x29,90, k:50x29,02, s:150x30,95, 150x31,40, 50x30,97). Maksymalny wzrost kursu od mojego zakupu to 7% (od 30,45 do 32,75).

Skarbiec to przykład inwestycji że niczego nie można być pewnym. Zagrałem pod skokową wręcz poprawę wyników i taka była, jednak zmiany właścicielskie bardzo negatywnie wpłynęły na krótkoterminowe postrzegania spółki przez inwestorów. Masowe wręcz odejścia menagerów zarządzających i "zabieranie" przez nich zarządzanych aktywów (ponad 2,5 mld wycofane) jest złą informacją, tym bardziej iż jest możliwe że prezes Skarbca który złożył rezygnację ale jeszcze sprawuje funkcję może kilkaset milionów "przenieść". 
W przypadku tej inwestycji błędnie przyjąłem wysokość możliwej dywidendy (nawet 15%) gdyż sugerowałem się zyskiem skonsolidowanym a nie jednostkowym z którego wypłacana jest dywidenda. Nie ukrywam iż liczyłem na większe wzrosty po publikacji raportu rocznego bo jakby nie patrzył firma poprawiła zysk roczny o 149%.
W związku z wysoką bazą oraz możliwym jeszcze spadkiem aktywów pod zarządzanie spodziewam się pogorszenia wyników w tym roku obrotowym (zysk roczny 25 mln ?) a to wraz z odcięciem dywidendy może spowodować spadek kursu. Spadki zamierzam wykorzystać do zakupów Skarbca (jeśli wyniki dramatycznie nie spadną) gdyż wycena jest niska link wskaźniki oraz za rok dywidenda może być rekordowa (zysk ze spółek zależnych za miniony rok zostanie wypłacony do Skarbca Holding czyli jednostki dominującej).


Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.

Udostępnij:

5 komentarzy:

 1. https://stooq.pl/n/?f=1195991

  Pozdrawiam,
  Łukasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj na sesji chyba resztę sprzedawali dlatego kurs spadły i były wysokie obroty, stopę zwrotu też konkretną osiągnęli.

   Usuń
 2. Prezesie, jak sądzisz, czy przy obecnym kursie (nieco ponad 26 zł) warto kupować Skarbiec?

  Pozdrawiam:
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie warto, jest szansa że spadnie poniżej 25 a realne jest nawet 22-23, powód to wyniki mogą być gorsze r/r oraz w każdej chwili może pojawić się projekt ograniczający opłaty dystrybucyjne i za zarządzanie i wtedy krótkoterminowo mocno kurs może spaść (wtedy trzeba łapać) bo dywidenda za rok będzie atrakcyjna.

   Usuń
 3. Dzięki za konkretną odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Paweł

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni