"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

sobota, 30 września 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Września

Wrzesień nie przyniósł zmian w wartości mojego portfela który nadal wynosi 69.800 zł, w tym czasie WIG spadł o 1%. Od początku roku wygenerowałem 23% stopę zwrotu która niestety jest niższa od mojego benchmarku WIG który wzrósł o 24,20%.
Głównym powodem słabego wyniku są niezbyt dobre wyniki kilku firm z mojego portfela które zdecydowałem się szybko sprzedać więc i po kursach niższych niż gdyby sprzedaż była spokojnie realizowana. We wrześniu nadal dało się zauważyć gorszy sentyment do mniejszych i średnich spółek (a z takich jest zbudowany mój portfel), jednak wydaje mi się że zaczyna się powoli zmiana tego stanu. Liczę że w drugie fazie hossy mniejsze spółki zaczną zyskiwać kosztem dużych.
Sukces miesiąca - Aviaam Leasing wzrósł o 5% ale czy to można nazwać sukcesem to trudno powiedzieć.
Porażka miesiąca - Helio którego kurs spadł aż o 19%, na szczęście udało mi się większość pozycji skrócić przed spadkiem więc bardzo nie bolał spadek. Pewnym zawodem jest też sprzedany Skarbiec w przypadku którego liczyłem na wysoką dywidendę (nawet 15%) jednak robiłem wręcz przedszkolny błąd bo zysk jednostkowy (niższy od skonsolidowanego) nie dawał podstaw do tak wysokiej dywidendy.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - w tym miesiącu nie będzie już wyników firm więc nie powinno być nagłych reakcji kursu. Mam sporo wolnej gotówki i będę chciał powoli akumulować akcje na najbliższe 6-9 miesięcy, mam na oku kilka spółek i będę czekał na jakieś ich obsunięcia kursów lub do wyników za 3 kwartał które będą w listopadzie.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga ze szczególnym uwzględnieniem treści o dużym ryzyku inwestycyjnym z jakim związane jest inwestowanie na giełdzie link zasady.
 
UWAGA-potrzebuję wypłacić 4.800zł dlatego stan rachunku na początek miesiąca będzie wynosić 65.000zł.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.

Udostępnij: