"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 20 września 2017

Auto Partner - sprzedałem wszystkie akcje !!!

Sprzedałem wszystkie 1250 akcji po 5,27, strata z prowizjami 1% (k:700x5,20, k:300x5,37, k:250x5,36, s:1250x5,27). Maksymalny wzrost kursu od mojego zakupu to 8% (od 5,20 do 5,64).

Auto Partner jest spółką z tych droższych (c/z około 18) dlatego oczekiwałem że dynamika zysku netto (nie mam na myśli dynamiki przychodów) będzie na poziomie 30-40%. Tak się nie stało i jest nawet spadek zysku r/r, opisałem krótko na blogu powody niższego zysku ale nie drążę tego tematu.  Jest zawód i jest sprzedaż. W mojej ocenie w długim terminie kurs Auto Patner będzie rósł gdyż firma się mocno rozwija, jednak dłuższy czas niż zakładałem na początku będzie to przekładało się na wzrost zysków firmy.
 
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
Udostępnij:

4 komentarze:

 1. Witaj
  Interesowałeś się akcjami KANIA ? Nie mam w tej chwili wolnej gotówki ale obserwuję cały czas co sie tam dzieję i w tej chwili jest niezła promocja , wskażniki c/wk i c/z bardzo pozytywne , głównym problemem jest cash flow i wykup obligów w listopadzie , myślę że cena dojdzie jeszcze gdzieś w granice 1,30 zł i gdybym tylko miał tą wolną gotówkę ...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wnioskuję z Twojego wpisu że chcesz ode mnie pożyczyć pieniądze na zakup Kani, niestety to blog giełdowy a nie firma pożyczkowa :-)

   Usuń
  2. Nie ?:) Padło pytanie czy interesowałeś się wcześniej tą spółką , to czy znajdę wolną kasę na ich zakup to już oczywiście mój problem , chodziło mi o sama spółkę ;)

   Usuń
 2. Na temat Kani nie tak dawno pisałem ale nie mogę znaleźć wpisu dlatego krótko.
  W mojej ocenie oni wykupią obligacje albo przez ich rolowanie albo przez zaciągnięcie kredytu, współpraca z marketami i dyskontami głównie biedronką oznacza wielomiesięczne terminy płatności. Przy spółka mocno zwiększających sprzedaż muszą słabo przepływy operacyjne wyglądać ale raczej nie jest to duże zagrożenie (inwestycja odrobinę podwyższonego ryzyka). Jak dla mnie większym zagrożeniem są rosnące ceny wieprzowiny i ogólnie mięsa, ceny są ze 30% wyżej r/r a to będzie oznaczało presję na marże (widać to dobrze po Tarczyńskim). Można dodać wzrost presji płacowej która w takich branżach może być widoczna to przyszłe wyniki mogą okazać się słabsze r/r i obecna niby niska wycena może się za rok okazać wysoką. Ja bym się nie pchał obecnie z zakupem Kani, poczekał na kolejne wyniki i czekał na spłatę obligacji, wtedy można dopiero myśleć o kupnie.

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni