"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 14 września 2017

Ambra - sprzedałem wszystkie akcje !!!

Sprzedałem 197 akcji po 11,44 i 303 akcje po 11,42, zysk z inwestycji wyniósł 6,70% (k:500x10,69, k:150x10,05, s:150x10,69, s:197x11,44, s:303x11,42).

Mój zakup był trochę zagraniem pod lepsze wyniki r/r oraz wyższą dywidendę i to się sprawdziło. Jednak reakcja kursu była słaba (wzrost 3-4%), dodatkowo w przyszłym roku mogą trochę wyniki się pogorszyć przez wzrost cen surowców do produkcji win i cydru (mniej i droższe winogrona oraz jabłka) czy też wzrosty płac (dzisiaj wspomniane na konferencji). Jeśli chodzi o wyniki 3 najbliższych kwartałów (w tym i obecny) to zakładam że jeszcze będzie poprawa wyników (pomaga mocniejszy złotych do euro oraz są zapasy po niższych kosztach) ale nie będzie to jakaś duża dynamika a jakoś super tanio Ambra nie jest wyceniana. To są powody sprzedaży.


Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
Udostępnij:

4 komentarze:

 1. Zrezygnowałeś z dywidendy? Mon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dywidenda dla mnie w tej inwestycji nie była najważniejsza a bardziej poprawa wyników, to się dzieje jednak jak napisałem może być trudno o poprawę, nie jest jakoś super tanio a przeważył kiepski sentyment na giełdzie do małych i średnich spółek.

   Usuń
 2. obroty 35 tys zł, wydaje się, że trochę kurs reaguje pod wpływem Twoich wpisów, ludzi którzy czytają Twoje wpisy i na zasadzie trochę owczego pędu... To nie Twoja wina. Ostrzegasz przed tym. Moim zdaniem Ambra to wciąż dobra inwestycja, zwłaszcza na koniec roku. Mon

  OdpowiedzUsuń
 3. Ambra zwołuje walne zgromadzenia m.in. w sprawie zwiększenia dywidendy
  http://www.stockwatch.pl/przeglad-prasy/?u=http%3a%2f%2fwww.portalspozywczy.pl%2falkohole-uzywki%2fwiadomosci%2fambra-zwoluje-walne-zgromadzenia-m-in-w-sprawie-zwiekszenia-dywidendy%2c149016.html Mon.
  Hm... czy warto sprzedawać, pomyślcie...

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni