"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 20 września 2017

Aktualności, analizy, komentarze 9c/2017

dodano 28.09.2017 Unimot premia lądowa: dzienna 5,35%, miesięczna za wrzesień 5,12%, sierpień 5,63%, lipiec 6,78%, czerwiec 6,4%, maj 6,4%, kwiecień 6,6%, marzec 6,8%, luty 6,4%, styczeń 5,3%.W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie trzeba było "skakać" po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie komentarze należy wcisnąć przycisk   "Wczytaj więcej..."
Ważne !!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Udostępnij:

211 komentarzy:

 1. Poprzednie post zapełnił się więc otwieram kolejny.
  Przypominam że na anonimowe komentarze nie odpisuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. czy dynamika przychodów unimotu zachowa się w ostatnich miesiącach? porównywałem IV kwartał 2015 z IV kwartałem 2016, i inne kwartały z poprzednich dwóch lat. Wynika z nich ze największe przychody mają w IV kwartale. Mam nadzieje, że wystąpi chociaż jednocyfrowy wzrost, we wrześniu 2017 powinien być 20% wzrost obrotów. Jakie jest twoje zdanie prezesie?
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Unimotu wchodzimy trochę w większą bazę na którą po części wpłynął pakiet paliwowy który wszedł od sierpnia 2016. Zwróć też uwagę że oni we wrześniu 2016 wygrali przetarg na biopaliwa, czyli możliwe że wrzesień i październik mieli z tego tytułu zwiększone przychody. Ja na razie tak daleko myślami nie wybiegam, za tydzień wyniki i ten termin mnie interesują. Jak będą słabe to biorę stratę na klatę, sprzedaję i zapominam spółkę.

   Usuń
 3. na szczęście zysk z II kwartału 2016 był niski, więc większa szansa że wyniki nie będą gorsze
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Unimot pobicie wyniku z 2 kw czyli 2,6 mln to żadna sztuka i wyzwanie. Żeby był utrzymany rozwój i wynik był dobry to musi być te 7-10 mln zysku, każdy wynik poniżej 4 mln to uznam za porażkę.

   Usuń
  2. Przy 750 mln przychodu, i marży ponad 1-1,2% spokojnie powinno być 8 mln zysku. Dla mnie porażką będzie wynik mniejszy niż 7 mln.

   Spada natomiast premia lądowa a przychody za Q3 również nie powalają dynamiką (zwłaszcza od sierpnia gdzie rok temu pakiet paliwowy wszedł). Nie spodziewam się w 3q większego zysku niż 9-10 mln.

   Podsumowując, kwartalnie za q2, q3 wyjdzie średnio jakieś 1-1,2 PLN/akcję.

   /Sanchez

   Usuń
 4. Dziś na Tritonie zawarto 250 transakcji po 1 szt akcji każda w odstępie 1 sekundy. Czy ktoś potrafi wytłumaczyć o co chodzi.Automat się zepsuł?
  szejker

  OdpowiedzUsuń
 5. Prezesie ,czy nie warto zainteresować się spółką Polskie Odlewnie?
  C/Z -6,1 C/WK -1,2 ROE-22,ROA-13.Spółka z niskim zadłużeniem,przepływy operacyjne w porządku, wypłacili przyzwoitą dywidendę.Czy poza mocnym złotym coś może odstraszać od zakupu?
  Pozdrawiam-Marek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze warto interesować się nisko wycenianymi spółkami. Nie wiem czy wiesz że miałem w swoim portfelu Odlewnie http://www.analizyprezesa.pl/2016/10/odlewnie-odlejmy-sobie-sukces.html i jak zwykle za wcześnie wyszedłem bo uciekło mi ze 20%. Ja dokładnie nie pamiętam od czego zależą ich wyniki ale z poprzedniej analizy wynika że słaba złotówka jest dla nich korzystna bo około 50% eksportują, to moje założenie potwierdzają wyniki 1 i 2 kw które były gorsze r/r ( a to jest okres umacniającej się złotówki). Druga rzecz oni mnóstwo kasy inwestują a to jest niekorzystne dla akcjonariuszy w krótkim terminie bo w długim już tak. Dlatego jeśli mogę zasugerować to obserwuj z boku tą firmę, nie widzę sensu kupować jeśli faktycznie wyniki mogą się pogarszać.

   Usuń
  2. http://www.gazetagieldowa.pl/2017/09/odlewnie-polskie-mocny-pln-pogarsza.html

   Usuń
 6. Witajcie.
  Prezesie mam 3 ciekawe spółki, którym warto się przyjrzeć.
  1. Kruk. Nosiłeś się z zamiarem zakupu spółki po ostatnim urwaniu kursu. Wydawać by się mogło, że wszystkie złe informacje już wypłynęły, a kontrola skarbowa nie znalazła poważnych uchybień (3mln zł zaległego podatku). Kurs ładnie się konsoliduje przy wsparciu na 300zł, a obroty maleją. Wskaźniki już od dawna są wychłodzone i lada dzień dadzą sygnały kupna. Czy nie uważasz, że cena 300zł jest już bardzo atrakcyjna? Ostatnie rekomendacje wynoszą 314- 340zł.
  2. Amica. Co roku wzrost przychodów i wyższe zyski. Pomimo tego kurs spółki zaliczą dość głęboką korektę i cena to 160zł. Ostatnie rekomendacje opiewają na ponad 220zł. Analitycy liczą na znaczny wzrost na rynku niemieckim i francuskim.
  3. Stalprodukt. Kolejna po Amice firma, która zalicza głęboką korektę i cena jest już chyba bardzo atrakcyjna. Ostatnie rekomendacje opiewają na ponad 600zł.
  Którą z tych spółek uważasz za najpewniejszą? Będzie to Kruk czy może Amica i Stalprodukt wyglądają bardziej obiecująco?
  Paweł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Którą spółkę uważasz najpewniejszą do straty kasy czy zarobku ? W ostatnich dwóch tygodniach trochę pisaliśmy na temat tych spółek i w zasadzie nic się nie zmieniło żeby ponawiać temat. Wszystkie spółki solidnie spadły w ostatnim miesiącu i jak na razie chyba za dużo atutów nie ma aby zaczęły mocniej rosnąć.
   W przypadku Kruka zauważ że kontrola skarbowa na razie wypowiedziała się na temat 2014, a gdzie 2015 i 2016 czy wcześniejsze lata ? (tutaj jakieś małe ryzyko jest). Odnośnie rekomendacji to wskazują na potencjał zarobku 5-10% a to nie wiele, mogę ci podać kilkanaście spółek gdzie potencjał wzrostu wg rekomendacji jest w okolicach 100% (nawet Unimot to 55%). Oczywiście wydaje mi się że w średnim terminie Kruk jeszcze da zarobić, jednak jak wiesz większy potencjał wzrostu widzę w Getbacku (blisko 50% dyskonto do Kruka oraz wyższa dynamika rozwoju).
   Amica pokazuje coraz gorsze wyniki, spada im rentowność a ostatni dobry wyniki jest jednorazowymi przychodami podbity. Jak będzie przełom w wynikach to dopiero moim zdaniem można myśleć na zakupem.
   Stalprodukt to trudna spółka w szacowaniu wyników, jak pisałem już wcześniej liczyłem na znacznie wyższy zysk w 2 kw dzięki rosnącym cenom cynku a tutaj spore pogorszenie, nie wiem skąd ono wynika i tyle.
   W obecnych trudnych czasach na giełdzie lepiej inwestować w spółki które powinny poprawić wyniki lub dać coś ekstra akcjonariuszowi (np. z 10% dywidendy lub duży skup) niż w spółki którym mogą się pogarszać wyniki a wycena nie jest jakąś okazją.

   Usuń
  2. http://sebastianbuczek.blox.pl/2017/09/Srednie-i-mniejsze-spolki-oferuja-duzy-potencjal.html

   i to nastąpi...

   Usuń
  3. odwieczne pytanie... kiedy???
   i czy będziemy mieli wtedy jeszcze kasę... bo ostatnio troszkę dostajemy po dupie...

   Usuń
  4. Jak patrzę na wyniki 11 Bit to chyba niedługo inwestorzy przejrzą na oczy i może dostrzegą spółki z dobrymi wynikami. Nigdy nie zrozumiem (powtórzę się) jak można wyceniać spółkę na 430 mln która w pół roku zarabia 0,4 mln i ma 8 mln przychodów. Niech nawet w tym roku zarobią 5-7 mln to i tak 50% spadku należy się. Gdyby nawet stworzyli w przyszłości super grę i zarobili na niej 50 mln to i tak c/z byłoby 8 a przecież zyski z takiej gry spadałaby mocno w kolejnych latach, wynik nie byłby powtarzalny.

   Usuń
  5. Tak wygląda bańka i jak każda bańka kiedyś pęknie.
   Pytanie tylko kiedy...
   Dziwię się jedynie, że wydawałoby się mądrzy, odpowiedzialni ludzie z branży finansowej, znający się na giełdzie ulegają rynkowym trendom i potrafią polecać do inwestycji takie spółki - nadmuchane balony.

   Nigdy nie inwestowałem w spółki gameingowe ponieważ nie rozumiem tego biznesu kompletnie... Pewnie dlatego m.in. moje wyniki z inwestycji nigdy nie kręciły się w liczbach trzy cyfrowych, w zamian za to jednak mam spokojny sen.

   Usuń
  6. To sie nazywa spekulacja ludzie. Caly w tym ambaras zeby spolki slabe fundamentalnie tez rosly ;) hmmm nie bylo by za prosto gdyby rosly tylko sp o mocnych fundamentach.

   amatorrr

   Usuń
 7. Prezesie podasz spółki których wycena jest niska, ale rekomendacje to np 100% lub szybko poprawiają wyniki
  łukasz

  OdpowiedzUsuń
 8. Musisz sam trochę popracować i poszukać, jak coś ciekawego znajdziesz to ja najwyżej mogę dwa zdania napisać. Na biznesradar może dużo znaleźć, masz i rekomendacje https://www.biznesradar.pl/rekomendacje/ jak i możesz zapuścić skaner w którym wybierzesz spółki z dużymi przyrostami przuchodów czy zysków (co cię interesuje) https://www.biznesradar.pl/skaner-akcji/

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj Prezes,
  Patrzyłeś kiedykolwiek na spółkę KRC. Niedawno opublikowała wyniki. Proszę o parę słów na temat tej spółki.
  Pozdrawiam,
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam dobrze KRC, niby mocno poprawili zyski (spadek przychodów) ale nie wyczytałem z raportu co wpłynęło na poprawę (chyba unowocześnianie procesów produkcyjnych). Jak nie wiem co wpływa na poprawę wyników to trudno oszacować jak mogą się kształtować przyszłe wyniki, oni zwracając na możliwy wzrost surowców oraz niekorzystny wpływ wzrostu cen paliw (dużo transportują i nie wszystko mogą przenieść na odbiorców czyli huty). Patrząc na wskaźniki to nie jest jakoś tanio (c/z 13,73, ev/ebidta 7,43, c/wk 1,52), i jeśli dodamy do tego spory program inwestycyjny (capex w tym roku to aż 30 mln) to nie ma co się spieszyć z kupnem KRC, ja bym poczekał przynajmniej pół roku i dopiero do tematu wrócił.

   Usuń
  2. Dziękuje, za odpowiedź.
   Michał

   Usuń
 10. Panie Prezesie dzięki za ten wpis. I moje pytanie kiedy

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam. Delko opublikowało dzisiaj wyniki za I pol. Podoba mi się przyrost zysku na sprzedazy q/q. W q1'17 zysk netto na sprzedaży 4,4 mln, a po półroczu 9,5 mln. Na niższych poziomach rachunku wyników już nie ma takich przyrostów q/q, ponieważ Q1 został podbity przez jednorazowy zysk 1,3 mln z tyt nabycia Sedal. Jednak po oczyszczeniu Q2 wygląda naprawdę mocno. Dodatkowo Delko zapowiada rozwój spożywczej sieci detalicznej i rozwój sieci drogeryjnej, a to są modne branże wśród inwestorów. Co o tym sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no raczej dobre wyniki Delko...
   i nawet nadal mam ich akcje, mimo że Prezes je sprzedał...

   a wskaźnikowo to podobają mi się:
   Cognor, Telestrada, Skarbiec, JHMDEV, Arctic, LSI, Asbis, Altustfi...

   Usuń
 12. Muszę przyznać że Delko mnie pozytywnie zaskoczyło, liczyłem na jakieś 1 mln gorszy wynik gdyż były święta a to dla nich okres w zasadzie nie handlowy. Wreszcie przepływy operacyjne na prawidłowym poziomie, bilans w zasadzie bez zmian, c/z spada do 5 (czyli tanizna). Wszystko możliwe że może im pomagać mocniejszy złoty ale pewności nie mam. Nie można wykluczyć wzrostów kursu w najbliższym czasie, bo firma radzi sobie na trudnym rynku, po ostatnich wynikach napisałem sceptycznie w kontekście mało perspektywicznego handlu hurtowego, który przegrywa z marketami które same się dystrybucją zajmują. Będę obserwował jak się firma rozwija i kto wie może kiedyś wrócę do akcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepływy bardzo dobre, w dobrym momencie przejęli tego Sedala, w ostatnim kwartale konsumpcja spożywki skoczyła bardzo mocno w Polsce i jest tego namacalny efekt.

   Wygląda na to , że jeszcze dwa mocne kwartały przed nami.

   Usuń
 13. Prezesie, GTN wyglada atrakcyjnie na tle instytucji finansowych C/Z = 5.6, C/WK = 0.38. Promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje to raczej w biedronce a nie na giełdzie. Masz błędny wskaźnik c/z, nie jest 5,6 a 10,2, wynika to z faktu iż do jego wyliczenia trzeba brać Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej a nie zysk netto. Ja nie inwestuję w banki z wielu powodów i nie czytam nawet ich raportów więc nie pomogę w ocenie perspektyw.

   Usuń
  2. Wlasnie nie powinien byc liczony zysk netto calej grupy?

   Usuń
  3. Zawsze powinien być liczony wskaźnik c/z w oparciu o zysk jednostki dominującej (czyli w przypadku Getinu jest to sporo niższa wartość niż zysk netto). Różnice takie wynikają z fakty konsolidacji spółek zależnych np. spółka zależna (córka) w której ktoś ma 51% udziałów wykazuje 10 mln to faktycznie na zysk dla jednostki dominującej (matki) będzie przypadało 5,1 mln choć faktyczny zysk całej grupy wyniesie 10 mln. Takie niekorzystne różnice są np. Asseco Poland, Ambra a pozytywna (większy zysk dla jednostki) w przypadku Unimotu.

   Usuń
 14. Prezesie a co myślisz o spółce MAXCOM?

  OdpowiedzUsuń
 15. Prezesie a jak się zapatrujesz na Elemental? Skąd taki duży spadek kursu? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kopiuję co pisałem ostatnio o Elementalu, nic nowego się nie pojawiło więc nic nowego nie dodam.
   "W sierpniu na temat Elemental Holding napisałem - "muszę przyznać że niezbyt bardzo przekonuje mnie ta spółka, gdyż w zasadzie organicznie się nie rozwija tylko przez przejęcia które poprawiają przychody i zyski ale odciskają się mocno na bilansie (wzrost zadłużenia). Patrząc na obecne wyniki to nie zachwycają, c/z około 11, przepływy operacyjne sporo niższe od zysku netto, bilans prawidłowy ale kapitały własne 462 mln sporo niższe od kapitalizacji 612 mln. Czy społka ma obecnie potencjał wzrostu ? Moim zdaniem niewielki w krotkim terminie gdyż wg oceny DM Trigon zysk netto w tym roku ma wynieść 56 mln czy prawie tyle samo co za ostatnie 12 miesięcy, więc i za bardzo nie ma pod co rosnąć. Oczywiście w kolejnych latach nie można wykluczyć poprawy wyników gdyż skala zacznie działać, zaczną koszty finansowe spadać i powinna się poprawić struktura bilansu dzięki poprawie przepływów gotówkowych (ale to wszystko raczej kwestia 2018roku)".

   Od mojego wpisu kurs spadł 20% a to sporo, ponadto wczoraj pojawiły się szacunki wyników i tak jak można się było spodziewać na poziomie przychodów jest mocny wzrost ale za to na poziomie Ebidta jest gorzej w 2 kw r/r (spadek z 20,254 mln do tylko 14,124 mln). Bez raportu finansowego trudno coś więcej powiedzieć ale dalszy spadek jak najbardziej jest możliwy."

   Usuń
 16. pierwszy raz od dawna Telestrada ma mniej klientów miesiąc do miesiąca.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okres wakacyjny to zawsze gorszy okres, rok temu w sierpniu tylko 1000 kart pozyskali a w okresach nie wakacyjnych około 3000. Obecnie jest 20% więcej kart SIM r/r więc jest progres tym bardziej że przecież w lutym wiele kart prepaid było przez telekomy skasowane. Ogólnie ciężko wyliczyć jak wielkość kart sim wpływa na wyniki, na pewno czym więcej tym lepiej. W przypadku Telestrady główna poprawa zysku powinna być dzięki spadającej amortyzacji oraz kończeniu się upustów dla klientów zmieniających usługi kablowe na sim (tak jak napisałem w analizie).

   Usuń
 17. Ogólnie ze spółek przeze mnie obserwowanych.
  Kruk dzisiaj mocno spada po informacji o sprzedaży akcji przez prezesa zarządu, ciągnie w dół pozostałe spółki z branży (GetBacka i Vindexusa), ciekawe jak się potoczę jego losy bo tak na moje oko to przełamał linię trendu wzrostowego (chyba że dzisiaj wybronią).
  Agroton mocno leci od kilku dni i pewnie nie długo zacznie się lawina spadków jak zaczną stop lossy puszczać.
  Asbis fajne szacunki przychodów podał, gdyby to nie była spółka zagraniczna to rozważyłbym kupno a tak tylko obserwuję.
  W kontekście Euco - państwo zamierza się zabrać za takie firmy które z uzyskanych odszkodowań od ubezpieczycieli na rzecz klientów zabierają nawet 50% odzyskanych kwot. Jak odgórnie ustalą maksymalną prowizję dla kancelarii to mocno zyski moga takim firmom spaść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @prezesie, gdzie Ty widzisz to ciagniecie w dół na vindexusie ?:)

   Usuń
  2. 03,-0,4% i vin tracił i getback pda.
   Na spadki Kruka może wpływać https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20170922/Ipopema-kruk-sprzedaj-rekomendacja
   Kruk znacznie zredukował inwestycje w Polsce przy jednoczesnym wzroście konkurencji na krajowym rynku, zwłaszcza ze strony spółki GetBack, która niedawno się pojawiła GPW. Jeśli sytuacja się utrzyma, Kruk może utracić pozycję dominującą na jednym ze swoich rynków podstawowych. W najgorszym scenariuszu Kruk może znaleźć się w sytuacji, w której podatki są wysokie, rentowność we Włoszech jest niska, a inwestycje na rynku podstawowym są mniejsze.

   Usuń
  3. @Prezesie, z całym szacunkiem, ale spadki na Kruku nie mają żadnego znaczenia dla notowań getback i VIN.
   Dziś obroty typowe dla tych spółek , a na koniec wyszliśmy na +0.7% na vin i -0,20% na getback.
   Wydarzenia na kruku nie dotyczą bowiem ogólnorynkowej sytuacji w branży windykacyjnej, a wydarzeń w samej spółce. Nie wykluczam jednak, że część kapitału z kruka zostanie wkrótce przetransferowane do getbacku lub vin (pomimo, że to nie ta skala biznesu).

   Usuń
 18. https://strefainwestorow.pl/artykuly/czaty-inwestorskie/20170921/czat-inwestorski-getback-konrad-kakolewski
  CKM

  OdpowiedzUsuń
 19. Prezes, nie ma co wybielać komunikatu Telestrady. Rok temu między lipcem a sierpniem pozyskali około 1000 kart sim, teraz stracili ponad 200. Dla mnie to powód do niepokoju. zobaczymy czy tendencja się utrzyma.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drugi raz mam zakupione akcje i wcześniej anie teraz nie patrzyłem na liczbę kart SIM bo nie potrafiłem tego przełożyć na wyniki. Obie moje inwestycje wynikały ze świetnie generowanej gotówki i bardzo wysokiej amortyzacji przejętej spółki która zaniżała zysk. Nie zamierzam nic wybielać ani poprawiać rzeczywistości, jeśli widzisz zagrożenie lub niepokój i masz akcje Telestrady to sprzedaj, zdejmiesz sobie ryzyko i sen będziesz miał spokojny.

   Usuń
  2. Załączam jeszcze link do portfela który kiedyś prowadziłem na bankierze i zobaczysz co napisałem (nie pisałem nic o liczbie kart SIM) i czy się sprawdziło, kupiłem wówczas po 12,75 a kurs jest blisko 50% i były od tego czasu 3 zł przyznane dywidendy.
   http://www.bankier.pl/forum/temat_fundamentalny-portfel-emerytalny-kupilem-telestrade,20070341.html

   Usuń
 20. Outdoorzy S.A. zero fundamentów ale z potencjałem sledze ją ze względu na moje hobby treking górski mam pytanie czy jest jeszcze jakaś firma outdoorowa trekingowa oprócz intersport na GPW[ herkules niepodpisany]

  OdpowiedzUsuń
 21. Mam abonament w lajt mobile miałem umowę strzał w 10 zł umowa mi się kończyła właśnie na początku sierpnia ostatnie 2 miesiące płaciłem 37 zł. Chciałem zmienić taryfę po skończeniu umowy to zadzwoniłem na infolinie co mi mogą zaproponować to podali mi takie ceny których nie było na stronie bo mnie one nie obowiązują. Po małych negocjacjach teraz mam umowę 25 zł ta sama oferta jest na kartę za 19,99 zł
  Posiadam akcje telestrady z moich wyliczeń wychodzi że za cały pierwszy rok umowy zapłaciłem 203 zł teraz za to samo zapłacę równo 300 zł więc niezły skok dla firmy :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Prezes, cytując Twój wpis do którego odsyłasz:
  "Minusem tej inwestycji jest powolny spadek klientów firmy na który wg zarządu wpływa umieralność jego klientów gdyż są to zazwyczaj ludzie starsi oraz rezygnacja z usług telefonów stacjonarnych. I to są największa ryzyka.
  Zarząd Telestrady zna te ryzyka i stara się temu zapobiec poprzez : przenoszenie klientów na karty sim (komórki)".
  W praktyce spółka kieruje się w stronę sieci komórkowej. Problemem będzie jeśli spadek liczby użytkowników kart sim stanie się tendencją.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
 23. Astarta spadła do poziomu 49zl.
  Wskaźnikowo OK.

  Widzisz jakieś duże ryzyka, których nie było na początku 2017 ?

  Pozdrawiam
  Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę że na http://www.bankier.pl/forum/temat_biuro-prokuratora-generalnego-zamknilo-postepowanie-karne,25784465.html pojawił się wpis że przeszukiwali biura Atarty że nie płacą podatków. Może to spowodowało wyprzedaż. Jeśli chodzi o fundamenty to raczej większych zmian nie zauważyłem, ceny produktów i waluty utrzymują się na podobnych poziomach, czytałem że pszenicy ma być na Ukrainie o 10% mniej w tym roku to i Astarta pewnie mniej zbierze, wiem że na Ukrainie są problemy z transportem bo nie ma kierowców (10 czy 20% stoi samochodów niewykorzystywanych) i ogólnie gdzieś czytałem że wszystkie koszty tam wzrosną w roku około 30%. Na pewno będzie to wszystko miało jakieś przełożenie na wyniki Astarty, jednak wydaje mi się że c/z nie powinna przekroczyć 6 a to jak na taką spółkę to nadal tanio. Jedynego co brakuje w Astarcie to co pisałem wcześniej, brak transferu zysku do akcjonariuszy, niech zaczną 20-30% zysku wypłacać w dywidendzie i inaczej będzie spółka postrzegana.

   Usuń
  2. Mamy jakieś ruchy na Aviaam

   Usuń
  3. Można powiedzieć: wreszcie, bo ta spółka na to zasługuje. Skąd taki ruch wie ktoś?

   Loggi

   Usuń
  4. Tego to nikt nie wie chyba że się mylę [herkules niepodpisany

   Usuń
  5. Mi się wydaje, że ktoś chce wejść w spółkę, kurs skoczy trochę do góry i nadal będzie wisiał. Obym się mylił i w końcu się ten kurs rozbuja, a wtedy może i inni się zainteresują. Swoją drogą 158k obrotu akurat na tej spółce wskazuje, że wchodzi nie taki znowu leszcz.

   Usuń
 24. Kruka nie dotykajcie na razie. Bardzo duży obrót na spadkach nie wróży nic dobrego.Słabo sobie radzi w Italii, w Polsce getback go zaraz wyprzedzi. Jakiś fundusz amerykański gra na krótko więc nie walczcie z amerykańskim kapitałem. Linia trendu jest w okolicach 250 zł i tutaj trzeba obserwować. Przespali ostatni okres w Polsce i dali się rozwinąć getbackowi.... Pozdrawiam Marcin , ten który mówił ciąć straty na unimocie i kupować getbacka. Na co warto zwrócić uwagę ? Alior i jego rosnące zyski..... Połączenie z bph zaczyna przynosić profity....

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam.
  Prezes ostatnio dziwiłeś się wycenie 11b ale ta firma ma przychody i jakiś zysk. Dla mnie ciekawostka to MAB w 2 kw 17r nie miała przychodów strata operacyjna – 14,61 mln zł strata netto – 12,52 mln zł a teraz zagadka jaka jest kapitalizacja MAB – 1,184 mld zł kosmos Hi Hi. Kurs MAN przez 1 rok czasu wzrósł o 37% i teraz 101,7zl. Co Prezes sadzisz o MAB?
  Z inwestorskim pozdrowieniem
  Rekinek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też dobry wałek będzie, ludzie kupują marzenia i skończy się pewnie jak na Brasterze potężnym spadkiem (spadek 70%). Poznałem jakiś czas temu inwestora który mi pisał że Mabion może być pierwszą spółką na której zarobi 1000%. Nie pisałem z nim dłuższy czas i patrząc na kurs to pewnie już te 1000% zarobił.

   Jeśli chodzi o aviaam to widocznie ktoś uznał że wycena jest śmieszna i warto kupować.

   Usuń
 26. Prezes myslisz ze już można po mału dobierać Mercatora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ich wyniki składa się wiele czynników i trudno ocenić czy będzie poprawa wyników. Ja bym się nie spieszył z zakupami bo obecna wycena jest raczej wysoka (myślę o c/z 22) oraz baza 3 kw jest wysoka i patrząc na wyniki tego roku to nie pobiją wyników w 3 kw.

   Usuń
 27. Jeśli chodzi o ostatni zakup - HElio, spółka ma bardzo ładne wyniki C/Z C/WK C/WK Grahama, tak samo rentowność i przepływy. Jednak wykres jest bardzo nieciekawy i spółka jest ewidentnie w trendzie spadkowym - jeszcze trochę spadnie, zanim będzie można zarobić. Patrząc na siłę relatywną, jest minus 20. Moim zdaniem obsunie się na pewno, a tak spekulując, to o ponad dwa złote. Pytanie - czy nie za wcześnie na zakup?
  Pozdrawiam:
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tych odrobinę akcji które dokupiłem Helio to nie traktuj jako zakup, po prostu czasem dokupuje a czasem sprzedaję jak uważam że cena jest właściwa. Gdyby spadło do tych 11zł co technicznie jest możliwe to jeszcze dobiorę. Nie wiem czy kojarzysz ale miesiąc temu na blogu pojawiły się informacje że nie widać już produktów Helio w Biedronce a gdyby to była prawda to wyniki mogłyby im się pogorszyć, może nie jakoś strasznie ale te 20-30% mniejszy zysk mógłby być. Będąc we wtorek w biedronce w Wołominie (zweryfikowałem to też w drugiej biedronce)zauważyłem że całe jest mnóstwo produktów Helio a nie ma żadnych konkurencyjnych produktów (jedna jakaś paczka Bakkalandu leżała) dlatego uznałem że nie prawdą jest wycofanie Helio z biedronki a brak w niektórych sklepach ich produktów może wynikać albo z wyczerpania zapasów albo okresu letniego kiedy mniej jest bakalii spożywanych (je się owoce świeże) albo biedronka rozdzieliła swoje sklepy na kilku dostawców. Można dodać że po wynikach rocznych mocno powinna się poprawić struktura bilansu (zakładam spadek zapasów i kredytów a wzrost gotówki), co ważne miesiąc po rocznym będzie już raport za kolejny kwartał więc w krótkim czasie może być sporo informacji ze spółki. Nie traktuj tego jako nagonki bo jednak Helio to nie jest koń pociągowy mojego portfela (sam nie wiem czy takiego mam obecnie :-_

   Usuń
  2. Jeszcze zdjęcia produktów Helio w Biedronce https://pprezes.imgur.com/all/

   Usuń
 28. Dzięki za odpowiedź. Ten zakup wydawał mi się mało oczywisty, dlatego zapytałem. No tak, w sumie rozumiem, to może być fajny pomysł, skoro firma jest dobra, ma dobry produkt i sa inne powody, by kupić. Też pewnie zrobię zakup, ale... najpierw odwiedzę Biedronkę i pooglądam :
  Pozdrawiam:
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam .Jeżeli chodzi o produkty to napotkałem w sklepie produkty SEKO wczoraj chciałem kupić niestety w piątek wszystkie sprzedali.Pogadałem z właścicielką sklepu i mówi że dużo SEKO sprzedaje oczywiście najwiecej przed świętami i popielcem .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja dzisiaj zrobiłem przegląd kilku Biedronek. Wnioski: Jest bardzo dużo produktów Helio. Opakowania są takie same jak Bakallandu jednakże różnią się zamknięciem. Nie wiem czy brak tych produktóww wynikał z dostosowania procesu produkcyjnego bo wcześniej był ich brak czy tak jak Prezes zauważył efektu sezonowego w postaci zwiększonego spożycia świeżych owoców. Główny podstawtowy wniosek jest taki że zwiększam zaangażowanie w Helio.

  OdpowiedzUsuń
 31. Są jakieś uzasadnione przyczyny spadków na Cloud Tchng ?
  Pawek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam, mnie kurs zawiódł bo liczyłem kupując akcje że urośnie po odwołanym przejęciu spółki Imagis. Czekam na wyniki za 3 kw, jak nie będą z mocnym progresem to sprzedaję nawet z 10% stratą i zapominam o spółce.

   Usuń
 32. Panowie, a może jakis harmonogram ustalicie, który kiedy jakie Biedry będzie przeglądał. Jeżeli tak macie inwestować i na takiej podstawie podejmować decyzje finansowe, to ja dziękuję. Robert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest dobry pomysł : jeżeli nie masz nic mądrego do napisania, to nie pisz.

   Usuń
  2. U mnie w sklepiku we wsi nie ma helio więc kurs raczej nie wzrośnie

   Usuń
 33. Witam Prezesa

  Co sądzisz o kursie Efekt Sa. Chyba czas na zakupy. Ostatnio zrobiłem sobie takie wyliczenia, że za 7-8 lat powinni spłacić wszystkie kredyty i wtedy nawet jeśli na remonty będą wydawać 5 mln rocznie to i tak możliwa dywidenda wyniesie ponad 20% w stosunku do obecnego kursu.
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Ci tak z wyliczeń wyszło to kupuj. Ostatnio odpisywałem komuś na temat Efektu i raczej sceptycznie podchodziłem do najbliższej przyszłości gdyż baza za 3 kw jest duża i może im trudno ją przebić. Oczywiście firma jest mocno tania i jak stać kogoś zamrozić kapitał na dłuższy czas i będzie zadowalałaby dywidenda na poziomie 3-4% to może dobra inwestycja. Dla mnie nie ma obecnie pod co grać, w zeszłym roku jak kupowałem to spodziewałem się mocnej poprawy wyników dzięki ŚDM i to nie tylko pod kątem większego obłożenia hoteli ale większych przychodów z centrum handlowego (i to wszystko było i wyniki były mocne), teraz tego nie będzie i pogorszyła się technika.
   Jeszcze dodam że mi z wyliczeń trochę inaczej wychodzi, oni mogą obecnie zarabiać 10 mln rocznie (zysk + amortyzacja - capex) i zakładam że to się szybko nie zmieni, zakładając że nie mają kredytów i przeznaczając tak jak piszesz na Capex 5 mln rocznie to zostaje 5 mln czyli dywidenda może być na poziomie 12,5% (5 mln zysku do 40 mln kapitalizacji).

   Podobną firmą pod kątem finansowym do Efektu jest Talex (branża informatyczna), oni pokazują 5 mln zysku ale poprzez amortyzację postawionej kilka lat temu siedziby firmy zysk mają obniżany o 5 mln, czyli faktycznie generują gotówki 10 mln czyli c/z 6 i co więcej nie mają dużego zadłużenia kredytowego, płacą wyższe dywidendy. Gdybym miałem wybierać to raczej kupiłbym Talex choć podobnie jak w przypadku Efektu nie liczyłbym na jakieś wzrosty kursu, nie ma pod co grać bo firma pokazuje raczej płaskie wyniki.

   Usuń
 34. Ciekaw jestem, jak będzie z Helio, na razie zainteresowanie papierem jest prawie zerowe - na wolumenie do teraz zaledwie 16 sztuk.
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wojt miał zwiększać zaangażowanie i tego nie wdać, chyba nisko czeka :-)
   Każdy boi się obecnie wychylić z kupnem bo mają w pamięci ostatnie spadki, za miesiąc roczne wyniki a za dwa raport za 1 kw (choć liczę że wcześniej znowu będzie nieoczekiwany charakter danych finansowych) i niech się dzieje co ma być. Kto musi niech sprzedaje i kto chce niech kupuje.

   Usuń
 35. GetBack to the future – omówienie sprawozdania finansowego spółki po II kw. 2017r
  https://www.stockwatch.pl/forum/wpis-najnowszy-344592_GETBACK.aspx#344592

  czy mógłbym prosić o kilka słów na temat Cognora?
  https://www.stockwatch.pl/forum/wpis-najnowszy-344526_COGNOR.aspx#344526

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Getback to raczej pozytywna jest analiza, zwraca uwagę że jest najaktywniejszym podmiotem w Polsce jeśli chodzi o nabywanie wierzytelności, motorem napędowym jest segment działalności na rachunek własny który wzrósł o 170% r/r, zwraca uwagę na szybkie odzyski należności które w zasadzie po 3 latach od nabycia zwracają cenę zakupu (każda kolejna spłata to zysk firmy), spłaty w 1 półroczu wzrosły o 130% r/r (bardzo dobry wynik) przy podwojeniu średniego portfela wierzytelności, stwierdzają że Getbacka jest firmą efektywną a do tego konserwatywną w wycenie spłat posiadanych pakietów, zastój natomiast jest w funduszach zarządzanych (nie na własny rachunek), po przyjęciu zerwoej stawki podatkowej skorygowany zysk da c/z 12 czyli niski wskaźnik, autor założył sobie też że po nabyciach nowych portfeli w 2019 c/z może spaść do 8, zwraca uwagę na spore zadłużenie, dług netto/ebidta to 3,9 czyli nie wielki możliwości do zwiększenia dźwigni.

   Jeśli chodzi o Cognor to autor stwierdza że wynik 2 kw nie był tak dobry jak 1 kw gdyż w zasadzie wszystkie decyzje pokazały gorsze wyniki, odnosi się do tego że zarząd nastawiony jest umiarkowanie optymistycznie do przyszłości, gdyż są wzrosty cen stali co podnosi się na wzrost cen finalnych Cognoru, pisze tez o wysokim długu oprocentowanym, o trwające emisji akcji, wyceniając Cognor za pomocą renty wieczystej w odniesieniu do ostatnich 12 m-cy aktualna cena akcji powinna wynosić 5,9 zł, natomiast uwzględniając maksymalną emisje akcji oraz warrantów subskrypcyjnych cena to 2,05. W przypadku tej analizy ciężko mi stwierdzić czy pozytywnie czy negatywnie autor się do firmy odnosi.

   Usuń
 36. Ktoś się może interesował spółką DGA wydaje się nisko wyceniana?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nisko wyceniana bo od blisko 10 lat jedzie na stratach. Ostatnie 3 kw mają jednak dodatnie i obecny kwartał też będzie zysk dzięki zwrotowi należności przez SEKĘ i pewnie pokażą łącznie z ponad 1 mln zysku za ostatnie 12 miesięcy i pod to raczej grają inwestorzy. Ja nie lubię tego rodzaju firm.

   Usuń
 37. Ja tam widze sektor ktory przyniesie zyski perspektywy tego sektora ostatnio zrobil PKO chodzi mi o sektor OZE fotowoltaniczny jest kilka ciekawych spolek i jak spojrzy sie na ich wykresy cos drgnelo nie beda pisal jakie to spolki kazdy sam moze znalesc

  OdpowiedzUsuń
 38. http://magazynfotowoltaika.pl/korzystne-prognozy-rozwoju-fotowoltaiki-w-polsce/

  OdpowiedzUsuń
 39. @Prezesie,

  Powoli zbliżają się długo przez wszystkich wyczekiwane wyniki UNIMOTU.
  Czy zdradzisz nam jaka jest Twoja strategia ?
  W przypadku wyników słabszych od Twoich zakładanych prognoz, zamierzasz od razu ciąć straty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wiesz zakładam że zarobili 8,5 mln w 2 kw (dopuszczam wynik o 1,5 mln gorszy bo dolar się umacniał i może przez to jakieś straty mieli na zabezpieczeniach) i liczę na mocny wzrost kursu po wynikach. A co zrobię gdy wyniki będą gorsze lub nie będzie wzrostów kursu pomimo dobrych wyników? Czy zamierzam od razu ciąć straty ? To zależy i nie wiem jeszcze. Na pewno będę chciał zobaczyć reakcję rynku, wynik np. 5 mln zysku może być lekkim zawodem dla mnie ale będzie to poprawa prawie 100% i reakcja rynku może być mocno pozytywna. Nerwowo nie zamierzam reagować, nawet jak 10% spadnie to przeżyję bo to tylko 1000zł dla mnie straty, 3 października będzie czat na stockwatch z prezesem Umimotu i może wtedy coś więcej się dowiemy. Wiele nie pomogłem ale mam na razie plan A czyli pozytywny (dobre wyniki i mocny wzrost kursu) i plan B negatywny (sprzedaż akcji po złych wynikach).

   Usuń
  2. Dla wielu osób trzymających akcje po spadkach od debiutu te wyniki mogą być niestety ostatnią deską ratunku na odrobienie strat.
   Az strach pomyśleć co by się działo gdyby okazały sie one gorsze od rynkowego konsensusu...

   Ja jestem mimo wszystko dobrej mysli, licze,ze cierpliwość zostanie nagrodzona i wszystko powyzej 7.6-7.8 niezależnie od reakcji kursu uznam za świetny wynik.

   Usuń
 40. Tego sie nie dowiesz bo strategia jest tajna

  OdpowiedzUsuń
 41. Jest kilka dni do wunikow a kurs zaczyna rosnąć. Czas dokupić... Radek

  OdpowiedzUsuń
 42. Ciekawa analizy wyników 2 kw 17r getback Autor anty Teresa
  https://www.stockwatch.pl/forum/wpis-najnowszy-344592_GETBACK.aspx#344592
  Rekinek

  OdpowiedzUsuń
 43. Witam
  Prezes możesz rzucić Twoim okiem na wyniki Netmedia za 2 kw 17r? Co sądzisz o Netmedii ostanio qrs tfi zwiększył udział dziś wzrost 10% ciekawe?
  Z inwestorskim pozdrowieniem
  Rekinek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam dobrze spółki ale z tego co widzę to nic ciekawego w niej nie ma. Przychody niby rosną od kilku lat ale to wcale nie przekłada się na zyski, dużo jest kombinacji w raportach które mają wpływ na zysk netto ale nawet patrząc na zysk operacyjny który za ostanie lata wynosi 7-8 mln to i tak żadna okazja przy 73 mln kapitalizacji. Nie wiem czemu dzisiaj rośnie, może pod ostatnią informację o przejęciu Travelbank za blisko 10 mln, ale czy to dobry firm to ciężko powiedzieć, firma przejmowana w 2016 zarobiła 0,5 mln to niezbyt dużo. Ja bym sobie głowy nie zawracał.

   Usuń
 44. Widzę, że już nie masz w portfelu Helio. Prezes mógłbyś w dwóch słowach napisać dlaczego się jej pozbyłeś i czemu jej kurs aż tak dołuje? Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam jeszczs 300 akcji Helio a dlaczego kurs dołuje ? Po części na pewno gorszych od oczekiwań szacunków zysku za ich 4 kw, może realizacja zysków, gorszy sentyment na giełdzie do małych spółek, może jeszcze coś innego o czym nie wiem. Moim zdaniem za dużo spadło ale to nie ja ustalam kursy tylko rynek.

   Usuń
  2. Nie chce tutaj wysuwać czarnych scenariuszy ale trend wygląda analogicznie do tego z 2010. Załączam wykres https://at.biznesradar.pl/39d993a93d52c4855269c53beab7a350.png

   Usuń
  3. Taaa, sorry, patrzałam na portfel dywidendowy.maria

   Usuń
 45. USD/PLN walczy o wyjście z trendu spadkowego i wszystko jasne wg mnie...

  Jak tak patrzę to ogolnie importerzy dolarowi leca najmocniej (LPP, CCC)

  Jeśli tak się stanie będzie trzeba przemodelować sobie portfele na eksporterów najlepiej dolarowych (np. livechat)

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną nawet jak usd wzrośnie jeszcze nawet 15 groszy to nadal będzie niżej niż rok temu. Zauważ też że szczyt siły dolara był w grudniu i styczniu i to było 15% wyżej niż dzisiaj. Livechat będzie jeszcze pokazywał prawdopodobnie 3 kwartały słabych wyników przez słabego usd więc nie ma co się spieszyć.

   Usuń
  2. @ fi - wrócę jeszcze do tematu LPP i USD. Załączam link aby można sobie zerknąć na kurs i wycenę porównawczą LPP i Helio. LPP ma c/z 73 a Helio 5,78 więc kolosalna różnica, ponadto wg wyceny porównawczej potencjał zmiany Helio w stosunku do LPP to aż 440%. Dlatego spadki LPP są jak najbardziej zrozumiałe, Helio już trochę mniej (ale taką mamy giełdę).
   https://i.imgur.com/AiB4OSm.png

   Usuń
  3. Prezes,przecież wiemy, że na giełdzie kupujemy przyszłość, to raz.

   Dwa wg mnie porównywanie wycen biznesów Helio z LPP nie ma sensu, inna branża, inna płynność, inna złożoność produktów finalnych, inna skala biznesu.

   Jedno jest pewne wyniki obydwu powiązane są z kursem USD/PLN.

   Odnośnie natomiast samego rynku MiSiów dopóki nie pojawi się większy napływ pieniędzy do funduszy akcyjnych, na tym rynku nic się nie zmieni i niestety na to się nie zanosi wg przynajmniej do końca roku.

   Usuń
  4. Też się zastanawiam jak postąpić z tym Helio, czy wziąć dużą stratę na klatę czy jeszcze dać mu szansę bo spadł relatywnie nisko. Nie ma tu mądrych.
   Maxx

   Usuń
  5. Napiszę Ci co ja zamierzam zrobić i tego się będę trzymał. Zamierzam trzymać akcje jeszcze do wyników za 1 kw 2018 (będzie to 3 kw roku obrotowego Helio) czyli około 8 miesięcy. Powody są dwa: mocny złoty do dolara który może nawet 20-30% poprawić jeszcze zyski(warunek aby nie wrócił do końca roku powyżej 4 zł a na to się nie zanosi) oraz fakt iż w 1 kw 2018 będą święta wielkanocne ( w tym roku były w 2 kw) i jest szansa że duża sprzedaż skumuluje się w 1 kw co poprawi dodatkowo zyski. Dlatego liczę że zyski mogą się jeszcze poprawić a jest bardzo tanio, oczywiście nie mam pewności czy kurs urośnie ale daję szansę i na to liczę. Pozytywnie na kurs wpłynęłaby dywidenda ale na nią daję tylko 10% szans gdyż były sygnały z firmy że chcą w tym roku kasę zatrzymać na rozwój firmy.

   Usuń
  6. Ok, dzięki za informacje. Pozwoli mi to ułożyć lepszą własna strategię. Na pewno innym też się przyda.
   Maxx

   Usuń
 46. Panowie ponaglam temat Novavisu umowa na 5.7 mw robi wrazenie wzglendem wyceny mimo ze juz troche ta spolka urosla

  Arek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na mnie nie robi żadnego wrażenia umowa Novavisu, napisz mi ile na czysto na niej zarobią bo nigdzie nie widzę informacji? Nawet niech na czysto zarobią i 1 mln zł to c/z będzie 7 czyli żadna łaska. Jak dla mnie wzrosty są spekulacyjne a fundamenty firmy są mizerne.

   Usuń
  2. 5.7 to okolo 16 mln pln narazie umowa jest objeta klauzula poufnosci po za tym robia warszawe i do tego nowy nabor jest od poczatku wrzesnia

   Kazdy widzi to jak chce ja widze ze to nie spekulacja a fundamenty przy wycenie firmy na poziomie 7 mln sa lepsze jak co niektorych firm ktore tu adorujecie

   Pozdrawiam

   Usuń
 47. Prezesie co myślisz o pragmafaktoring pod kątem sprzedaży masterlease. Sebastian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę obserwuję tą spółkę i na chwilę obecną ciężko ocenić za ile mogą sprzedać masterlease. Jest to spółka start up który mocno się rozwija ale z tego co pamiętam jest na razie na stratach i ciężko stwierdzić czy taki model działania może być zyskowny w przyszłości.
   Oczywiście może będzie można na tym w przyszłości zarobić bo zwróć uwagę na "matkę" pragma inkaso które ostatnio jest skupowane przez rymaszewski invetments, ten gościu jest kumaty i potrafi zarabiać (skupuje akcje i wchodzi później do rady nadzorczej), na Telestradzie około 100% zarobił w podobny sposób.

   Usuń
 48. Prezes,

  Gdybyś miał wytypować 10 spółek, kupić je na 1 rok i zapomnieć, które być wybrał? Jakie dają spółki dają największe perspektywy wzrostu w tym okresie?

  OdpowiedzUsuń
 49. Dla powyższego wpisu.

  Tituch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam żadnej spółki którą można kupić i przez rok do nie nie zaglądać. Chociaż teoretycznie można z każdą tak zrobić ale jakie będą efekty za rok to tego nikt nie wie. Moim zdaniem trzeba wiedzieć co się dzieje w portfelu i przynajmniej co kwartał przejrzeć wyniki aby nie było zaskoczeń.
   Jak pewnie każdy inwestor to i ja uważam że dobrze powinny dać zarobić spółki które mam obecnie w portfelu bo gdybym tak nie uważał to ich nie kupiłbym bym. Jest obecnie 9 spółek i Livechat jako 10 mozna dodać i to jest odpowiedź na Twoje pytanie https://www.biznesradar.pl/portfel/17409,blogprezesa

   Usuń
 50. Zastanawiam się czy te lekkie wzrosty Unimotu przed wynikami nie są jakimś dobrym prognostykiem.Czy mamy tu jakiś ryzykantów którzy dokupują pod wyniki ?
  Maxx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odpowiedź poznamy po zachowaniu kursu po wynikach...

   Usuń
  2. Warto podkresli ze jest b. mały obrót

   Usuń
  3. Raczej ryzykanci sam dokupiłem w zasadzie jestem na 0 zobaczymy czas pokaże jaki wynik będzie i jaka reakcja giełdy [herkules niepodpisany]

   Usuń
  4. Na małym obrocie były spadki to i teraz na niezbyt dużym są wzrosty, chociaż obecne 106.000 to nie jest źle. Zaraz na stooq.pl wskoczy wzrost Unimotu na pierwsze miejsce najmocniej rosnących spółek to może coś to dodatkowo pomoże. Kto ma akcje Unimot i ma czas to może trochę na forum bankiera popisał pozytywnie, mi niestety nie wypada tego robić :-)

   Usuń
  5. Prezes - czy po dobrych wynikach rozważasz ewentualne dokupienie ? Może faktycznie spekulacyjnie kurs został zepchnięty bardzo nisko i jest to jakaś okazja, nie wiem.
   Maxx

   Usuń
 51. wszyscy czekaja na wyniki a wg mnie unimot jest inwestycją dlugoterminową a nie na kwartał czy dwa

  OdpowiedzUsuń
 52. Widzę, że dałem dupy z Tritonem sprzedając. Ten który wyprzedawał odpuścił i idzie w górę. Choć z drugiej strony ciekawie, czy nie jest to celowe podbicie.

  OdpowiedzUsuń
 53. czat z Getbsckiem...
  https://strefainwestorow.pl/czaty-inwestorskie/20170927/czat-inwestorski-getback-konrad-kakolewski

  OdpowiedzUsuń
 54. Do niedawna każdy na forum bankiera szukał argumentów że Unimot to zła spółka. Teraz jak rośnie każdy będzie udowadniał, że to dobra spółka. Taka jest psychika inwestorów... a przecież sytuacja w spółce się nie zmieniła, tylko kurs obrał inny kierunek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowe zachowanie inwestorów.
   Kto nie od dziś jest na giełdzie doskonale pamięta podobne przypadki.
   Jeżeli wyniki okażą sie pozytywne czeka nas przebicie 40 pln do końca tygodnia.
   Nie popadajmy jednak w zachwyt, najpierw trzeba zobaczyć raport.

   Usuń
  2. 40 zl jest do pokonania jeszcze dzisiaj. Parcie jest duze. Dzisiejszy kurs to typowa dzida bez korekt. Tzw walenie pod korek bez opamietania...

   Usuń
  3. Też tak to widzę może przebić unimot 40 jeśli nikt nie będzie przeszkadzać tylko po takim wzroście jutro będzie ciekawa sesja , [herkules niepodpisany ]

   Usuń
 55. Trans Polonia. Zdaje się, że ta moja analogia z Unimontem sprzed kilku tygodni niestety się sprawdza. Póki co spółka przerabia scenariusz Unimotu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze że mi przypomniałeś o Trans Polonii, rano ustawiłem zlecenie spekulacyjnego kupna po 5,15, kurs się nie podnosi to je wycofam i może niżej ustawię. Masz rację że podobna sytuacja była jak z Unimotem, ewidentnie kurs ciąży i widać sporą podaż.

   Usuń
  2. No i parę procent miałbyś dzisiaj w kieszeni ;) Mam wyrzuty sumienia, że nie napisałem trochę później. Ja osobiście troszkę skubnąłem. Mam taką zasadę, że jak coś mocniej spadnie i nie ma info, to wychodzę, z założenia, że ktoś po prostu usilnie chce sprzedać. Często się to sprawdza, choć ostatnio sparzyłemsię na helio, gdy przed wynikami był spadek do 13.80, a ja skusiłem się dwa razy: raz na poziomie 15.20 i drugi raz ok. 14.50.

   Usuń
 56. Odnośnie AviiAML. Bardzo wiele powiedziano o tych akcjach na forum, ale jedno trzeba mieć na uwadze inwestując w te akcje. Kapitalizacja spółki to ponad 220 mln zł. Formalnie w wolnym obrocie ponad 40% kapitalizacji, a obroty na spółce potrafią być nierzadko na poziomie grubo poniżej 10.000 zł. Dzisiaj mamy 210 zł obrotu. Wystarczy te parametry porównać do innych spółek i powiem szczerze, trudno mi tak naprędce coś odszukać. To pokazuje jaka jest skala skupienia akcji de facto w jednych rękach i bardzo mocnej wierze pozostałych w to, iż obecny kurs jest śmieszny wobec rzeczywistej wartości akcji. Nie ma chętnych do handlu na obecnym poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 57. No i tak jak mówiłem dokupiłem Unimot, ale nie po takiej cenie co chciałem ;/ za szybko kurs poleciał do góry.
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 58. Dzisiaj delikatnie skróciłem się na Unimocie. Wprawdzie globalnie moja średnia jest o wyżej (prawie 10% wyżej), to jednak ostatnio trochę dokupiłem i nie mogłem nie skusić się na zrealizowanie zysku przynajmniej z tych krótkoterminowych zakupów. Cena 38 zł nie jest szczytem moich marzeń, ale jak ją będziemy oceniać jutro? Wolałem choć trochę zmniejszyć sobie ten znak zapytania i część sprzedałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba szanować zyski bo tak szybko czasem odchodzą :-)
   Co do Trans Polonii to nie ma co żałować że się nie kupiło, przy dużym spadku lubię kupić licząc na odbitkę ale w tym przypadku odbicie jest mizerne i raczej kurs będzie powoli spadał. Ostatnio tak było z Gobarto, potężny spadek i spore odbicie (10%) i teraz znowu spada i pewnie jeszcze spadnie.

   Usuń
  2. No tak, ale w przypadku Gobarto jest uzasadnienie. W planach jest emisja bez pp, która rozwodni drobnych akcjonariuszy i jeżeli obejmie ją główny akcjonariusz to de facto wyciśnie drobnych akcjonariuszy. Tutaj są spekulacje dotyczące dyrektywy w sprawie wynagrodzeń pracowników delegowanych. Mglista przyszłość, nie wiemy jaki ostatecznie będzie miała kształt, a nadto już się mówi o tym, że rząd będzie zabiegał aby nie objęła ona budownictwa i firm transportowych. Ewidentnie jednak widać, że ktoś chce się pozbyć nieco akcji Trans Polonii, a popyt jak zresztą na niemal całym rynku spółek małych nie jest skory do odbierania akcji.

   Usuń
 59. Pisałem, że na CDRL była dobra cena. Wygląda na to, że spadki się zatrzymały. Spółka strasznie niedowartościowana względem branży. Paweł.

  OdpowiedzUsuń
 60. UNT, KOM, HEL - rosna przy spadajacym WIGu20. moze znowu male spolki beda lepsze. Oby

  OdpowiedzUsuń
 61. Unimot ładnie rośnie zobaczymy co pokażą kolejne sesje i czy dynamika będzie utrzymana.
  Jest zapis rozmowy z Prezesem GetBack
  https://strefainwestorow.pl/czaty-inwestorskie/20170927/czat-inwestorski-getback-konrad-kakolewski
  W sumie nic nowego po za tym że scalenie akcji z PDA może nastąpić w ciągu kilku dni.
  STX na ciekawych poziomach. Kurs trochę zawrócił i jakby jeszcze spadł to trochę dobieram. Dominik

  OdpowiedzUsuń
 62. Ciekawy artykuł w Parkiecie nt
  dlaczego tanie spółki stają się jeszcze tańsze a drogie jeszcze droższe.

  muzyk

  OdpowiedzUsuń
 63. Tendencja rosnąca na Unimocie... ryzykowac i dokupić?... :)
  Radek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się nad tym zastanawiam, mam zagwozdkę :/
   Maxx

   Usuń
  2. ja dokupuję Panowie.

   /janoo

   Usuń
 64. Prezesie, wiesz może o której Unimot ogłosi wyniki?

  OdpowiedzUsuń
 65. Sprzedałem część akcji Unimot (130 sztuk po 38,29 i 50 sztuk po 39,70) aby zdjąć częściowo ryzyko z portfela i skasować trochę zysku z uśredniania po 34,32. Zostało mi 120 akcji i jak wzrosną to dalej będą odrabiać stratę, jeśli jednak wyniki okazałyby się gorsze od oczekiwań to mniejsze wówczas straty będę miał. Jest obecnie popyt i zainteresowanie Unimotem więc łatwiej sprzedawać i się skracać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Decyzja rozsądna,ale trochę przeczy strategii polegającej na grze pod wyniki :)
   Ja konsekwentnie trzymam póki nie ujrze raportu.

   Usuń
  2. Ja także, a że bywam optymistą (sic), to wierzę w dobre wyniki i wzrost kursu jutro. Wtedy chyba trochę się skrócę.

   Marek J

   Usuń
 66. Mi do odrobienia strat brakuje 4 procent :)
  Radek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie liczę ale pewnie około 10% , dopiero po zamknięciu całej pozycji będę dokładnie wiedział, w pewnym momencie było już blisko 25% straty więc dla mnie odbicie jest duże. Ciekawe czy czytelnicy bloga zaraz nie zmniejszą wzrostów.

   Usuń
 67. a jak beda bardzo dobre to dokupujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, mam uraz psychiczny do tej spółki i nie zamierzam dokupować, moja obecna pozycja (4700zł) jest odpowiedniej wielkości.

   Usuń
  2. To ja z niewielu na unimocie zarobiłem liczyłem na więcej no ale to dobre zostawiłem 75 akcji z kursem 35,5, liczę że jeszcze dokupię getback pda po okazji , aviaam trochę mnie martwi ale tak to jest z inwestycjami długoterminowymi [herkules niepodpisany]

   Usuń
 68. Patrzac na oferty kupna czy sprzedazy to ilosci są lekko śmieszne :)
  Radek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie śmieszą takie obroty :-).
   A Prezes widzę, że zahamował dalsze wzrosty :-)

   Mariusz J

   Usuń
 69. Jest może Marcin? Ten co mówił o skracaniu Unimota i kupowaniu Getbacka? Chciałem podziękować za sugestię Aliora. Do kiedy go trzymasz? Co masz jeszcze na oku?

  OdpowiedzUsuń
 70. Prezes Kawęcki dokupił akcji Delko za ok 100 tysi. Może to nie jest duża kwota, ale też nie ryzykuje się takich pieniędzy tak po prostu. Co do Unimot to mam nadzieję, że nie ma jakiegoś złego sentymentu do tej spółki na rynku a głównym powodem spadków był ogólnie zły sentyment na rynku i niska płynność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezes Delko i po przednich wynikach kupował akcje, on jest w komfortowej sytuacji bo wie co w firmie się dzieje. Może szykuje się do wycofania spółki z giełdy, to jest możliwe w dłuższym terminie.

   Usuń
 71. Unimot mi się trochę wyprostował to teraz Getback szaleje i spada, ustawiłem się na kupnie po 22,50 i 5 groszy zabrakło i tak 300zł byłoby zarobku. Trzeba przyznać że spory spadek od szczytu i zaraz technicy będą widzieć spadki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezes, to chyba technika rekinów, aktywacja stopów.
   CKM

   Usuń
 72. Mi się udało z PDA trochę uśredniłem jeszcze raz niech zejdzie [herkules niepodpisany]

  OdpowiedzUsuń
 73. Wistil - pozytywne wyniki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spadek zysku netto w 2 kw jest o 30% więc raczej negatywnie, amortyzacja niższa i capex niższy.

   Usuń
  2. Negatywny w stosunku do czego? Mówimy o spółce, która jest wyceniana na ok 42 mln zł - nie 200 mln zł - Negatywny wydźwięk to ma spadek ceny akcji - pewnie właściciele chcą tanio spółkę z giełdy wyprowadzić. Gunio77

   Usuń
 74. Dlaczego nikt nie mówi o Esotiq?
  Gunio77

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jestem zły, że za wcześnie wyszedłem :(
   King_99

   Usuń
  2. Esotiq może dać w przyszłości zarobić, mocno otwierają nowe salony, wzrasta rozpoznawalność i są już na granicy rentowności. Oni mają zysk zaniżany wysoką amortyzacją i można spokojnie przyjmować c/z 11. Z tego co pamiętam mieli się dzielić i nie do końca znam zasady.

   Usuń
 75. Dziś już wiem na 100% że raport Unimotu będzie słaby. Psychologia giełdy się kłania.
  psycholog inwestycyjny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mi psycholog się znalazł. Gdybyś zauważył Unimot zawsze wyniki finansowe pokazuje w godzinach wieczornych/nocnych

   Usuń
  2. jakby były złe to by takie śmieszne ilości się nie przewijały tylko ilości by leciały konkretne - takie moje zdanie.
   Radek

   Usuń
  3. to sprzedawaj dziś. Jutro nie zdążysz kupić.

   Usuń
 76. Prezes widzę ze skróciłeś getback pda stawiasz że jeszcze raz będzie taka okazja na dokupienie [herkules niepodpisany]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może po 22,55 nie dadzą już ale poniżej 24 zł jeszcze kurs cofkę zaliczy. Coraz więcej zauważam że jest czyszczenia stop lossów na przyzwoitych spółkach i zamierzam trochę więcej łapać np. ostatnio w Astarcie mi trochę zabrakło, dzisiaj Getback. Zrobiło mi się więcej wolnej gotówki więc trzeba uzupełniać portfel. Coś nie podają wyników Unimotu, widoczne nie mogą się tych zer doliczyć :-)

   Usuń
  2. Specjalnie trzymają nas w napięciu do samego wieczora :)

   Usuń
 77. Prezes ja widzę inne zagrożenie chyba że się mylę getbak spadnie poniżej pda i po scaleniu mamy minus , na razie czekam na okazje tak jak dziś , unimot jeszcze raz skróciłem będzie wynik to dokupię znaczny spadek również ale jak się uspokoi rynek [herkules niepodpisany]

  OdpowiedzUsuń
 78. Cytat:
  Prezes 27 września:
  "Kto ma akcje Unimot i ma czas to może trochę na forum bankiera popisał pozytywnie, mi niestety nie wypada tego robić.."

  Prezes 28 września :
  "Sprzedałem część akcji Unimot (130 sztuk po 38,29 i 50 sztuk po 39,70)..."


  Czegoś chyba nie rozumiem. Czyli co : spamujemy na innych forach aby drożej sprzedać ??
  Wunderbar!
  Krzych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego też nigdy nie należy sugerować się tym co ktoś napisze. Fora, blogi czytamy po to aby nie przegapić jakiejś informacji. Można spróbować uzyskać wytłumaczenie jakiejś kwestii na forach, ale i tak należy sprawdzić w kilku miejscach. To podstawa, nigdy nie wiemy kto jest kim nie znamy osoby, która coś tam napisze i w jakim celu to robi.
   CKM

   Usuń
  2. Panie Krzych - masz problem z tym że poprosiłem aby na bankierze pozytywnie popisać o spółce czy masz problem że część sprzedałem akcji?

   Usuń
 79. Raport Unimot
  http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,366650

  OdpowiedzUsuń
 80. Ależ CDRL mi uciekł. Niestety, ale za dużo nie kupiłem po 24,xx. Pisałem tu wcześniej o tej spółce. Jest śmiesznie tania na tle branży. Wyniki roczne pewnie o 20% lepsze niż rok temu. Paweł.

  OdpowiedzUsuń
 81. zysk netto prezesie chciałeś 7 milionów? Mamy prawie 14 milionów

  OdpowiedzUsuń
 82. unimot - słaby raport.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
 83. za 2 kwartały. Och, marże spadły i wyliczanie premii lądowych nie pomogło. Bida z nędzą Zibi

  OdpowiedzUsuń
 84. mnogi jak słaby raport? Według mnie raport jest miodzio.Prezes zerknij i oceń.
  Sick200

  OdpowiedzUsuń
 85. unimot - zysk 12,6 mln za 1 półrocze, z czego 8,2 w 1 kwartale. Czyli wzrost skali działalności w zasadzie nie przełożył się na zysk. Jest parę jaśniejszych punktów w raporcie, ale wiadomo na co zwracają uwagę akcjonariusze.
  Poza tym trzeba pamiętać, że 3 kwartał przyniesie niższą premię lądową, no i kursy walut nie sprzyjają.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
 86. 12,6-8,2 = 4,4 mln zł zysku netto przy przychodach 770 mln. To jaka marża netto? Ale Przemko w porę ponaganiał i sprzedał Zibi

  OdpowiedzUsuń
 87. A nie, pomyłka 3 kwartał premie lądowe będą wyższe. Waluty gorzej.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
 88. i to było moje pożegnnie z giełdą... od tej pory tylko biernie... za dużo straty za dużo stresu..

  powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,5roku temu to przechodziłem ze skończenie z gpw teraz straty odrobione i jestem do przodu ani o tym nie myślę zresztą każdy to przechodził tak mi się widzi są chwile chwały i straty tak to jest .[herkules niepodpisany]

   Usuń
 89. Tak jak mozna wczytac sie po postach adoracja a potem kto pierwszy ten lepszy

  Brawo tak trzymac

  OdpowiedzUsuń
 90. Nie przesadzajcie. Jest dobrze.
  Drugi kwartał jest najgorszym okresem dla Unimot co roku.
  Zysk w II kwartale 2016 - 2,6mln zł, w II kwartale 2017 - 4,4mln zł.

  Zysk w półroczu wzrósł, zobowiązania zmalały, kapitał podwyższony.
  Gdyby każda spółka tak funkcjonowała byłby spokojniejszy.

  /janoo

  OdpowiedzUsuń
 91. Jest raport Unimotu i na poziomie zysku netto jest całkowitym zawodem, liczyłem na 7,5-8,5 mln a jest 4,7 mln (albo 4,1 mln). Firma podaje że w 2 kw był spadek marż który wynikał z ogólnego obniżenia się poziomu marż na rynku hurtowym oleju napędowego. Trochę mi to nie pasuje gdyż wg modelu który stworzył OBS marże w 2 kw były wyższe niż w 1 kw a zysk jest niższy przy wyższych przychodach. Na gorszy wynik mógł mieć spadek dolara i spadek cen ropy na koniec 2 kwartału ale pewności nie mam bo tego nie ma rozbitego w raporcie. Są małe plusy w raporcie jak wzrost amortyzacji (zaniżająca zysk), znacznie lepsze przepływy operacyjne, poprawa bilansu, wzrost przychodów jednak dla mnie liczył się zysk netto. Wydaje się że powinni zarobić w tym roku 30 mln (tyle ile w zeszłym), jednak kupując akcje liczyłem że zarówno 96 mln pozyskane z emisji jak i sprzyjające prawo powinno znacznie poprawić wyniki. Jutro pewnie będą spore spadki, ja pewnie też będę szukał okazji do sprzedaży ale czy to zrobię jutro czy później będzie zależało od wielkości spadku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezesie, nie przesadzaj z tymi sporymi spadkami. Absolutnie nie mogę się z tym zgodzić.

   Usuń
  2. rok temu kurs był w okolicach 40 złotych. Wartość księgowa akcji w tamtym okresie 16,45 zł.
   Dziś mamy okolice 40 złotych - wartość księgowa akcji 23,31. Wzrost w stosunku wyników po 1 kwartale 2016 ponad 40%.

   Pamiętaj, że analiza finansowa to nie tylko zysk netto..

   Usuń
  3. odnośnie cyt. do wistil.

   Spadek zysku netto w 2 kw jest o 30% więc raczej negatywnie, amortyzacja niższa i capex niższy.

   w Unimot:
   Wzrost zysku netto w 2 kw jest o około 55% więc raczej pozytywnie, amortyzacja wyższa - Też negatywnie Prezesie? :)

   Usuń
  4. mój błąd - o około 80%, a nie 55%.

   Usuń
 92. Ja nie wiem czego tu wszyscy oczekiwali na Unimocie. Mamy wzrost przychodów o 61% w stosunku do 2 kw roku ubiegłego i wzrost zysku o 79%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównaj sobie jaki był zysk w 3 i 4 kw - porównujesz do wyników sprzed wprowadzenia pakietu paliwowego, a od 3 kwartału baza będzie już bardzo duża.

   Usuń
  2. Logika (wzrost przychodów) i modele matematyczne wskazywały na wyższy zysk, można jeszcze przypomnieć rekomendację bosia który prognozuje 40 mln zysku netto w tym roku a o tyle raczej może być trudno. Tak jak napisałem wyżej może wchodzić w rachubę przeszacowanie zapasów paliw i zabezpieczeń kursu walutowego (dolara) bo ostatnie 10 dni kwartału było mocno spadkowe, gdyby się to potwierdziło to obecny koniec kwartału to zupełnie odmienna sytuacja ale kto będzie czekał teraz 2 miesiące aby sprawdzić w następnym raporcie.

   Usuń
 93. Panowie no bez jaj.. Firma ma o wiele lepsze wyniki, niże rok temu a tu rozmowy i komentarze jakby nagle działalność straty przynosiła :)
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 94. To się zdziwicie,bo wg.mnie jutro Unimot do góry...
  Gracz

  OdpowiedzUsuń
 95. Ja na pewno nie sprzedaje. Kupiłem te akcje z horyzontem czasowym nawet do 3 lat. Absolutnie nie kieruje się sprzedażą ruchami Prezesa. Druga sprawa to przestrzegam zasad dywersyfikacji portfela przez co nie eksponuje się na dużą stratę jak co poniektórzy rzucili się na te akcje jak by innych na giełdzie nie było. A ostatnia kwestia to że trzeba zmienić nazwę tego bloga na Spekulacyjne analizy prezesa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blog niby jest fundamentalny a ruchy Prezesa czysto spekulacyjne. Raport Unimot nie oszałamia ale nie jest wcale zły. Na blogu jest kilku mądrych inwestorów którzy komentują i to ich cenię. Tomasz.

   Usuń
  2. Może jest sens w tym co piszecie bo w zasadzie wszystko się poprawiło porównując r/r tylko kurs jest w miejscu. Ja mam problem tylko z tym że ciężej będzie oszacować przyszłe wyniki (a to zawsze robię) bo jak widać sam wzrost przychodów nie przełożył się na wzrost zysku (chyba że to co napisałem o spadku ropy i usd obniżyło zysk). Od tego kwartału trzeba też pamiętać że weszły zmiany dla importerów gazu którzy muszą mieć obowiązkowe zapasy (podobnie jak jest z olejem) i trudno określić jaki może mieć to wpływ na wyniki. Pewnie kilka milionów będą musieli zablokować w formie jakiejś gwarancji (dodatkowy koszt) ale dużo firm porezygnowało z importu więc może im to się przełożyć na zdobycie nowych klientów i wzrost przychodów. Jutro do 12 i tak nic nie zamierzam robić bo jadę z dzieckiem do lekarza więc będę znał prawdziwą reakcję rynku na wyniki.

   Usuń
 96. Jedną rzecz wam pokażę. Gdyby był wynik II kwartału, też marudzilibyście?

  Wzrost zysku netto w II kwartale 2017 jest o około 80% wyższy od zysku w II kwartale 2016.
  Wzrost przychodów w II kwartale 2017 jest o około 67% wyższy od przychodów w II kwartale 2016.

  Tak mamy przy Unimot. Tragedia jak piszecie? ;/

  Do tego dochodzą mniejsze zobowiązania, realizacja celów itp itd.
  Sprzedawajcie, ktoś odkupi :)

  OdpowiedzUsuń
 97. a tak poza tematem kiedy ma być wypłacana dywidenda na Unimocie?
  Radek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłacą Ci z jakieś 9 miesięcy :-)

   Usuń
 98. Marża za 2Q2017 dokładnie taka sama jak rok wcześniej - czyli 0,55%. Też chciałbym zysk na poziomie 8 mln (przypominam, że OBS zakładał nawet 10-12 mln) ale nie wiem czy nie było to nadto optymistyczne. Z jakiegoś powodu ten drugi kwartał jednak nie jest najszczęśliwszy w wykonaniu UNIMOTu. Tracą widzę na m.in. na paliwach gazowych. Wydaje się również że otwieranie nowych stacji generuje koszty.

  Generalnie - poniżej konsensusu, ale dramaty nie ma. Szacunek dla Prezesa za skrócenie pozycji w dobrej cenie przed prezentacją raportu. Cena zapewne poleci w dół.

  /Sanchez

  OdpowiedzUsuń
 99. Za poprzedni rok już była. A kolejna w przyszłym roku za 2017

  OdpowiedzUsuń
 100. Ja chyba będę łapać okazje zobaczę czy spadnie i ile ,zresztą może być na odwrót,patrząc na długi termin jakiś potencjał jest wzrostowy jednym słowem ciekawa sesja przed nami . [herkules niepodpisany]

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni