"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 10 sierpnia 2017

Telestrada - spadek amortyzacji to wzrost zysku netto

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.

ps dzisiaj analiza niezbyt profesjonalna ale okres wakacyjny i mało czasu :-)
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
Udostępnij:

7 komentarzy:

 1. @Prezesie, jestem zaskoczony Twoimi ostatnimi wyborami, ponieważ trochę nie pasują one do ogólnej koncepcji strategii jaką sobie obrałeś.
  Zarówno AutoPartner jak i Telestrada mnie absolutnie nie przekonują, jednak staram się zrozumieć decyzję o ich zakupie i będę kibicował z boku.

  Trzeba mieć również na uwadze najaprawdopodobniej nadciągającą w końcu poważniejszą globalną korektę za sprawą słów Trumpa i obaw związanych z Koreą Płn.
  Niestety nieuchronnie uderzy ona też w emerging markets i automatycznie zepchnie szeroki rynek na jeszcze niższe poziomy.
  W takim wypadku, zdecydowanie akumulowałbym gotówkę pod przyszłe inwestycje i wstrzymał się z tego rodzaju zakupami, które mam wrażenie są robione "na siłę".
  Ale oczywiście to Twoja świadoma decyzja o zaangażowaniu i oby przyniosła ona zrealizowanie % celu o którym piszesz.

  Swoją projekcję dotyczącą prawdopodobnej korekty przedstawił dzisiaj Wojciech Białek na swoim blogu. Oczywiście nie należy jej brać za pewnik, jednak bez wątpienia chwilowe(?) czarne chmury zaczynają się zbierać nad rynkami:

  http://wojciechbialek.blox.pl/2017/08/Najwyzsza-pora-na-korekte.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę zaczynam zmieniać swoją strategię ale całość będzie widoczna do końca października, zamierzam nie gardzić spółkami droższymi jak auto partner które mocno się rozwijają. Rynek firmy które poprawiają wyniki po 30-40 % rocznie trzyma na poziomie c/z 20, tutaj mamy zaraz wyniki i będzie taniej, a do tego po emisji wpadło im 50 mln więc będą mogli kontynuować rozwój.
   Telestrada to wczoraj mi ktoś ją przypomniał (M Smok) i przypomniałem sobie o niskiej bazie r/r, doszedł też temat dywidendy więc skorzystałem z chyba okazji. W przypadku Telestrady nie stracę w przeciągu 12 mcy a minimalny zarobek to 8% z samej dywidendy (za rok też 1,50 powinno być).
   Jeśli chodzi o korektę na rynku to słyszę o tym już od dwóch lat (chodzi o USA) i jakoś jej nie ma, mamy obecnie szczyty na zachodzie a jakby nie patrzył polska gpw jest sporo w tyle przez ostanie lata. Jeśli chodzi o konflikt z Koreą to ja bym się w kontekście pieniędzy nie przejmował tym za bardzo, gdyby do jakiejś wojny doszło to byłaby to nuklearna a takiej pewnie byśmy nie przeżyli (więc po co nam pieniądze).
   Oczywiście mam świadomość że z każdym dniem rośnie ryzyko wejścia w bessę ale mam nadzieję że jeszcze 2 miesiące jej nie będzie, w tym czasie powinienem swój portfel pozmieniać.

   Usuń
 2. Mnie sie nie udało myślałem że zejdzie poniżej 19 zł .Teraz nie mam możliwości kupna bo nie mam dostepu do kompa a przez telefon dziwnie sie logować (podobno nie jest to bezpieczne)Ciesze sie Prezes że przypomniałeś sobie o telestradzie .Jeżeli chodzi o kryzys to pieniądze (złotówki )w przypadku wojny nie bedą miały znaczenia ,akcje chyba też nie a bardziej fizyczne złoto bo to od zawsze było w cenie w czasie wojen.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Tutaj mała analiza a jak ktoś ma abonament to link do szczegółowej Pawła Bieńka jest w artykule
  https://wiadomosci.stockwatch.pl/8-spolek-z-najwyzsza-stopa-dywidendy-w-sierpniu,akcje,198079?utm_source=HP20&utm_medium=male
  Dominik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, nie widziałem jego wpisu, nawet sporo na temat Telestrady napisał i w pełni się z nim zgadzam. Wyłączył z kosztów jednorazową stratę z 2 kw o której pisałem w analizie i wycenia c/z na 7,70.Pisze też o hipotetycznej że może wynieść 13% a ja uważam że nawet 15% (oczywiście tyle nie wypłacą) bo wyniki będą się poprawiać dzięki spadkowi amortyzacji.

   Usuń
 4. telestrada podała wyniki za 2 kwartał:
  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/28243511,telestrada-sa-41-2017-raport-kwartalny-skonsolidowany-telestrada-s-a-za-ii-kwartal-2017-r
  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/28243501,telestrada-sa-40-2017-raport-kwartalny-jednostkowy-telestrada-s-a-za-ii-kwartal-2017-r

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni