"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 31 sierpnia 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Sierpnia

Niestety sierpień dla mojego portfela był słaby i to pomimo dobrych wyników ogłaszanych przez "moje" spółki. Wartość moich inwestycji spadła o 2,4 % (WIG wzrósł o 3,80%) do kwoty 69.890 zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 23,00% (WIG wzrost o 25%). 
Ciężko jednoznacznie wskazać powód gorszego zachowanie się mojego portfela w stosunku do WIG, ale składa się na to kilka czynników. Ciążyły portfelowi na pewno dwie największe pozycje (Helio i Unimot) ale wydaje się że obecnie małe i średnie spółki są w niełasce inwestorów którzy koncentrują się głównie na dużych i płynnych spółkach. Liczę jednak że w drugiej fali hossy tak jak bywało to w historii druga fala hossy będzie należała do mniejszych spółek.
Sukces miesiąca - drugi miesiąc z rzędu żadna spółka nie zasłużyła na miano "sukces miesiąca"
Porażka miesiąca - tak jak na wstępie napisałem ponownie wskoczył do tej kategorii Unimot (spadek o 11%) oraz Helio (spadek 7%). Wydaje mi się że na te spadki wpłynęło po części długotrwałe oczekiwanie wyników.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - dalszy ciąg podawanych wyników firm ze szczególnym oczekiwaniem na wyniki Unimotu. Jeżeli będą one zgodne z moimi szacunkami i firma zaraportuje około 200% wzrostu zysku r/r to liczę że będą punktem zwrotnym w notowaniach akcji oraz postrzeganiu tej firmy przez inwestorów. Mocno też czekam na nawet 15% stopę dywidendy w Skarbcu i reakcję inwestorów na taką wysokość. 
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga ze szczególnym uwzględnieniem treści o dużym ryzyku inwestycyjnym z jakim związane jest inwestowanie na giełdzie link zasady.
 Udostępnij: