"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 13 lipca 2017

WDX - rośnie dzięki wzrostowi powierzchni magazynowych w Polsce

WDX - zajmuje się koW mojej ocenie największe ryzyko inwestycyjne jest globalne, indeksy giełdowe na świecie są na rekordowych poziomach a rosnące stopy procentowe w USA mogą w najbliższym roku doprowadzić do większej korekty na giełdach (może nie bessy ale głęboki spadków). W przypadku WDX trzeba też brać pod uwagę niższą płynność, łatwiej wywołać spadki i wzrosty.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.

ps dzisiaj analiza niezbyt profesjonalna ale okres wakacyjny i mało czasu :-)

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
Udostępnij:

9 komentarzy:

 1. Widzę, że wreszcie skusileś się na WDX. Czekamy na szacunki wyników II kw. a to już najprawdopodobniej zaraz po 20 lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze 2 tygodni stałem na kupnie a dzisiaj zdążyłem przesunąć na niższy poziom ofertę kupna. Generalnie słabo technicznie wygląda spółka ale może szacunki poprawią kurs.

   Usuń
  2. Świeca tygodniowa jeszcze nie domknięta. Spółka jest dobra fundamentalnie i to się liczy.

   Usuń
 2. Sytuacja techniczna wygląda naprawdę bardzo źle.
  Wiem o tym ,że są głosy, iż przy tego rodzaju spółkach nie powinno się zwracać wielką uwagę na technikę, ale tu naprawdę wygląda to nieciekawie.
  Fundamentalnie też nie ma rewelacji, ale rozumiem, że kupujesz typoweo pod wyniki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko możliwe że się pospieszyłem dlatego nikogo jak zawsze nie namawiam. Tak jak napisałem jest to starter i w zależności od najbliższych wyników będę odpowiednio reagował.

   Usuń
 3. Technika przy takiej płynności to kwestia prawie pomijalna. Teraz jest dobry moment gdyż wkrotce bedzie informacja cenotwórcza, a tak to na tej spółce jest, że wieksze zmiany ceny i przede wszyskim obroty pojawiają się po takiej informacji. A że wszystko wskazuje, iż wyniki powinny być dobre to i zachowanie kursu powinno być adekwatne. Baza w postaci wyników II kw 2016 też nie jest wymagająca. Teraz tylko czekać na wyniki i trzymać kciuki aby nie było niespodzianki, bo to tylko giełda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 113k dziś to nie taka słaba płynność. A technicznie - cóż nie rozumiem powyższej paniki. Powrót do szczytów z 2015 (okolice 7,0) które stanowią mocne wsparcie, średnia jeszcze rośnie, świeca może zakończyć się niezłym popytowym cieniem. Problem będzie jak stracą na dłużej te 7 zł.

   Usuń
 4. Wyniki II kwartału nie są złe ale nie ukrywam, iż liczyłem na trochę więcej. Wyniki I kwartału - zazwyczaj najgorszego w roku - dawały nadzieję na więcej. Trochę brakuje większych umów, ktore kiedyś pojawiały się co parę miesięcy. Spółka ładnie rozwinęła się na mniejszych zleceniach w ostatnich dwóch latach. Teraz przydałby się dopalacz w postaci wiekszych zleceń realizowanych od zera. Niewątpliwie spółka ma coraz lepsze kompetencje w tym zakresie. Agresywniejsze zabieganie o większe zlecenia mogloby poprawić wyniki skokowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem w analizie że przesunięte święta mogą zmniejszyć dynamiki i widać że przesunęły się wyniki, 1 kw mocny bo bez świąt a 2 kw słabszy bo ze świętami. Prawdziwą siłę firmy pozna się po 3 kw.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni