"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

piątek, 14 lipca 2017

LSI Software - czy zarobię po raz trzeci ?LSI Software - spółka informatyczna kierująca głównie swoją ofertę (oprogramowanie) dla sektora detalicznego, gastronomiczno-hotelarskiego a ostatnio do kin.
Kupiłem 300 akcji po 12,06 zł (pakiet startowy, na więcej brak wolnej gotówki), okres inwestycji do 15 miesięcy, oczekiwany wzrost 10-25%.

Jest to ponowny zakup akcji link poprzednia analiza i liczę że będzie to udany powrót. Z poprzedniej analizy moje przewidywania się sprawdziły (poprawa wyników i rozwój firmy) i jest ona nadal aktualna. Jednak dodatkowym impulsem do kupna jest kolejny czynnik czyli przejęcie prze LSI na początku lutego swojego konkurenta PPW GIP Sp. z o.o. link przejęcie. Przejęcie za 4,65 mln zostało sfinansowane ze środków własnych oraz 1,75 mln kredytu inwestycyjnego, a korzyści z przejęcia firmy która posiada znaczne udziały w rynku hotelarskim (szacowane na ok. 11%) i rynku gastronomicznym może być wiele. Nabycie 100% udziałów, spółki konkurującej dotychczas na rynku z rozwiązaniami LSI Software S.A., pozwoli na konsolidację wielu obszarów działania oraz poszerzenie dotychczasowego portfolio produktów Grupy Kapitałowej o kolejne innowacyjne rozwiązania, które cechują się dużym potencjałem wzrostów zwłaszcza w systemach inteligentnego budynku - BMS. Pozyskanie nowych produktów z "GiP" Sp. z o.o. pozwoli również na ograniczenie planowanych nakładów na rozwój oprogramowania LSI Software S.A. w kwocie nie mniejszej niż 2,0 mln zł, a wysokość rocznych efektów synergii szacowana jest na minimum 1,0 mln zł. Wartość EBITDA przejmowanej spółki za ostatni zamknięty okres sprawozdawczy wyniosła 0,85 mln zł. 
Na chwile obecną wpływ przejęcia widać na wzrost przychodów grupy, LSI poinformowała link szacunki iż "na podstawie wstępnych danych, przychody skonsolidowane zrealizowane przez Grupę Kapitałową w drugim kwartale 2017 roku osiągnęły rekordowy poziom w historii Grupy i są o 50% wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2016 (12,6 mln PLN w stosunku do 8,4 mln PLN za drugi kwartał 2016 roku)". Z wyłączeniem przychodów nabytej w dniu 1 lutego 2017 roku spółki zależnej PPW "GiP" Sp. z o.o., wynosi ponad 22%, co daje wartość blisko 19,1 mln PLN." Z tych komunikatów wynika iż "chudsza" firma zanotowała rekordowe przychody a przejęta spółka dorzuciła 3,5 mln przychodów. 
Patrząc na rzis to widać stały rozwój firmy, rosną przychody i zyski, bilans prawidłowy, przepływy operacyjne dodatnie ale mogłyby być lepsze (w ostatnich 12 miesiącach niższe są od zysku netto). 

Wskaźniki finansowe są na niskich poziomach, c/z 8,50, c/zo 6,62, c/wk 1,37, ev/ebidta 4,28 link wskaźniki .
Firma nie wypłaca dywidendy ale na ostatnim walnym link skup został uchwalony skup do 326.076 akcji po cenie między 2 a 19 zł za akcję i obowiązujący do 31.12.2018r.

Technicznie kurs przebywa w trendzie wzrostowym który obecnie jest korygowany.


Szacuję że w 2017r. w stosunku do 2016r. przychody wzrosną o około 40% a zysk o 20%, w 2 kw zysk będzie wyższy o 20% r/r i wyniesie 1,2 mln.

W mojej ocenie największe ryzyko inwestycyjne jest globalne, indeksy giełdowe na świecie są na rekordowych poziomach a rosnące stopy procentowe w USA mogą w najbliższym roku doprowadzić do większej korekty na giełdach (może nie bessy ale głębokich spadków).

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.

ps dzisiaj analiza niezbyt profesjonalna ale okres wakacyjny i mało czasu :-)
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
Udostępnij:

12 komentarzy:

 1. Podoba mi się to że zawsze kupujesz po najniższej cenie dnia. Tylko pogratulować...
  so unbelievable

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, wczoraj kupowałem wdx po 7,41 a kurs spadł do 7,08. https://stooq.pl/q/d/?s=wdx Chyba twoja teza jest błędna.

   Usuń
  2. Z tego też powodu kupiłem WDX po 7,32 :)

   Usuń
 2. Po obrotach 'Twoich' ostatnio typowanych spółek widać, że wzrosty są spowodowane (generowane) przez Czytelników Twego bloga. Kupujesz po cenie x, piszesz o tym no i kilku forumowiczów za kilkanaście tys zł podbija kurs. Sprytne. Mam nadzieję, że czytający Twój blog robią to z rozmysłem a nie w owczym pędzie. Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam nadzieję że każdy kto kupuje jakiekolwiek akcje robi to z rozmysłem i dobrze przemyśli swój zakup. Ja od wtorku chciałem kupić akcje po informacjach o przychodach, wówczas kurs mocno urósł a dzisiaj na cofce dopiero weszło.

   Usuń
 3. Prezesie kiedy kupisz jakąś płynną spółkę bo te wszystkie z portfela to marny obrót na nich. zresztą teraz to na prawie wszystkich mało co się dzieje.
  adrian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka moja strategia, nie potrafię się przełamać i kupić płynnej spółki której wyceny są oderwane od fundamentów (przykład spółek z branży gier ostatnio pokazał że są oderwane od fundamentów). Wolę kupić tanią spółkę z perspektywami poprawy wyników i czekać cierpliwie nawet rok aż zrealizuje się mój cel. Z płynnych spółek które mam do potencjalnego zakupu to Livechat i Stalexport ale kursy muszą się z 10% obsunąć aby kupić (teraz to nawet nie mam kasy).

   Usuń
 4. Wlasnie kupic z perspektywami

  Oze i tylko oze i tyle w temacie tak jak jest przeceniona ta branza to chyba zadna
  Za pare miesiecy sie odezwe i przypomne kto mial racje

  OdpowiedzUsuń
 5. Piszesz ze LSi nie wyplaca dywidendy a z komunikatu spolki wynika cos innego:

  "Intencją Zarządu LSI Software S.A. jest rekomendowanie Walnemu Zgromadzeniu wypłat dywidend stosownie do rentowności i możliwości finansowych Emitenta, na poziomie od 30% do 50% przypadającego akcjonariuszom Spółki skonsolidowanego zysku netto Grupy Kapitałowej LSI za dany rok obrotowy, skorygowanego o wielkość odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych." (http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26000054,lsi-software-sa-23-2016-polityka-dywidendowa-grupy-kapitalowej-lsi-software-s-a)

  Uchwala jest z ubieglego roku...cos sie zmienilo?

  Tom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie zmieniło, uchwała jest trochę martwa bo w tym roku mamy uchwalony skup a nie dywidendę. Swoją drogą to skup może dopiero w przyszłym roku uruchomią, wolną gotówkę lepiej na spłatę kredytu zaciągniętego na przejęcie niech wykorzystają.

   Usuń
 6. Wwyniki byly. Wydaje sie byc lepiej niz opisuje to BOS w ostatniej analizie. Ciekawe czy podniesie rekomendacje:)

  OdpowiedzUsuń
 7. i co sprzedaliście tą perełkę a tu Inmuebles Polo SL zapakował się w 7% akcji

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni