"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

sobota, 1 lipca 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Czerwca

W czerwcu stan mojego portfela obniżył wartość gdyż spadł o 0,1% (WIG wzrósł o 0,26%) do kwoty 71.850zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 26,40% (WIG wzrost o 17,90%).
Ciekawostką jest iż jest to kolejny miesiąc potwierdzający regułę że jak WIG spada to mój portfel się lepiej zachowuje, a w przypadku wzrostów WIG mój portfel dołuje. Miesiąc temu oczekiwałem iż chciałbym aby portfel utrzymał wartość (i to w zasadzie się udało gdyż spadek jest minimalny) oraz chciałbym odświeżyć portfel (częściowo też to zrobiłem). Z perspektywy czasu jestem zadowolony z trudnego miesiąca gdyż można było zauważyć na całej giełdzie spadek aktywności i duże spadki wielu spółek, jednak jak widać właściwa dywersyfikacja zapewnia dobrą amortyzację spadków.
Sukces miesiąca - zwycięzca jest tylko jeden czyli 4fun media gdyż po 19% wzroście skasowałem zysk i zamknąłem pozycję. Nie ukrywam iż jestem zaskoczony dynamicznym wzrostem kursu gdyż nastawiałem się iż inwestycja ta potrwa około roku czasu.
Porażka miesiąca - niestety na miano porażek miesiąca muszę uznać wydawałoby się że stabilne spółki jak Ambra (spadek 7,7%) oraz Skarbiec (spadek 7,9%). W przypadku Skarbca to powody spadku są mi znane (spora rotacja kadrowa w firmie spowodowana zmianą głównego akcjonariusza) ale w przypadku Ambry nie znam powodów spadku (nie było żadnych informacji z firmy) i mam nadzieję że nie wyjdzie za jakiś czas "trup z szafy".
Oczekiwania na przyszły miesiąc - podobnie jak miesiąc temu chciałbym utrzymać chociaż wartość portfela (będę miał mniej czasu gdyż dzieci mają wakacje) ale jest możliwe że pojawią się większe zmienności na moich spółkach gdyż na rynek mogą już napływać szacunki wyników za ostatni kwartał. Ponadto dzięki uwolnieniu gotówki możliwe że dokonam zakupu akcji jednej czy dwóch spółek które obserwuję od pewnego czasu.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o dużym ryzyku inwestycyjnym link zasady.
 
 
Udostępnij:

11 komentarzy:

 1. Witam, prezesie dokup Astarte. piofun

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś wiesz więcej że sugerujesz dokupienie ?

   Usuń
 2. Witam.Gratuluje .Widziałem że wszedłeś w SEKO.Też sie przymierzam bo obserwuje od dłuższego czasu .Tak samo jak Dektre WDX Wadex Gwaranta .Nie wiem na ile żona pozwoli mi zainwestować bo może sie uda akcje 2 spółek .Wszystko czas pokaże. Pozdrawiam i gratuluje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwaranta sugeruję z tej listy wyrzucić, ten rok będzie bardzo słaby, odbicie od przyszlego dopiero.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. jak kupi to na pewno poinformuje...
   i będzie można spapugować... ;)

   Usuń
  2. Jutro rano powinienem jedną spółkę kupić i pewnie do 10 dam analizę.

   Usuń
 4. Obstawiam Transpolonię.
  Pozdrawiam
  Rafał

  OdpowiedzUsuń
 5. UWAGA - jest niezgodność między stanem konta widocznym na biznesradar.pl a załączonym zrzutem ekranu z rachunku maklerskiego gdyż na rachunku maklerskim cena Unimot jest obniżona o wartość dywidendy, 1,2x270 akcji. Okazuje się że faktycznie w czerwcu zarobiłem a nie straciłem i stan wynosi 72.090 - nie będę tego poprawiał w poście gdyż mam zasadę że nie grzebię w opublikowanych postach. W przyszłym miesiącu poprawię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy sadzicie, ze jest uzasadnienie oplacalnosci poniższej transakcji Pepeesu?
  http://www.pepees.pl/index.php?wiad=925
  biorac pod uwagę:
  http://www.pepees.pl/index.php?wiad=927 - pkt 5.
  i
  http://www.pepees.pl/index.php?wiad=754
  ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej ocenie tak ale zaznaczam iż nie znamy wszystkich parametrów umowy. Zauważ że oni płacili z góry za dzierżawę tych terenów (11 mln za 15 lat) a teraz już nie będą płacić bo przejmą firmę im dzierżawiącą ziemię, pozytywne też jest iż oni chyba już zapłacili za całą dzierżawę i teraz cześć zapłaty zostanie pomniejszona. Wg mnie więcej niż 2-3 mln nie będzie do dopłacenia.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni