"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 10 lipca 2017

Aktualności, analizy, komentarze 7a/2017

21.07.2017 - Unimot premia lądowa: dzienna 6,50%, miesięczna za lipiec 6,91 % , czerwiec 6,4%, maj 6,4%, kwiecień 6,6%, marzec 6,8%, luty 6,4%, styczeń 5,3%.
Astarta podał raport miesięczny za czerwiec link, niestety nie podali informacji jak zachowywały się ceny surowców rolnych na Ukrainie

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie trzeba było "skakać" po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  

Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie komentarze należy wcisnąć przycisk   "Wczytaj więcej..."
Ważne ! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do wymiany własnych poglądów. 
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Udostępnij:

190 komentarzy:

 1. Na http://www.gazetagieldowa.pl/2017/07/skarbiec-prognoza-wynikow-za-ii-kw-2017.html jest jak zwykle rzeczowy post odnośnie Skarbca, autor oszacował iż zysk za ostatni kwartał może wynieść 7,248 mln. Gdyby to się sprawdziło to byłby wyższy o 116% r/r a c/z spadłby do niskiego 7,10, co więcej gdyby utrzymana została polityka wypłacania 100% zysku w formie dywidendy to stopa dywidendy byłaby w okolicach 14%.

  OdpowiedzUsuń
 2. Astarta coś zniżkuje. Ktoś domyśla się czemu? Zostało mi trochę kupionych po 67 i nie wiem czy już zostawić ten dziwny walor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cukier wczoraj mocno staniał.

   Usuń
  2. Wczoraj staniał a w zeszłym tygodniu mocno rósł, na dniach pojawi się raport za czerwiec to będziemy coś więcej wiedzieli. Dodatkowo pewnie w tym miesiącu poznamy sprzedaż za cały kwartał i cały czas podtrzymuję że będą to rekordowe poziomy, nawet 100% wyższe na poziomie przychodów r/r, wyniki za 2 kw też powinny być bardzo mocne. Oczywiście czy to wpłynie na kurs to tego nie wiem.

   Usuń
 3. What the HELIO?11 lipca 2017 11:53

  jakies pomysly co sie dzieje z HELIO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korekta to normalna rzecz na giełdzie.

   Usuń
  2. Trudno powiedzieć dlaczego spada, może brak szacunków wyników za ostatni kwartał albo kurs długo stał w miejscu i ktoś się zniecierpliwił. O wyniki jestem raczej spokojny bo działa niska baza z ubiegłego roku oraz doszło mocne umocnienie pln do usd a oni są importerami.

   Usuń
  3. Sprawa prosta jak konstrukcja cepa, ktoś nagle potrzebował kase i jednym zleceniem zbił kurs.

   Jason

   Usuń
  4. Dzisiaj znowu Helio się korekci, cena robi się powoli atrakcyjna ale ja już mam zbyt dużo w tej firmie i nie kupię, niech wakacje się już kończą bo wszystkie mniejsze spółki zaczynają spadać (widzę to po portfelu).

   Usuń
 4. Bardzo ładnie przychodowo LSI w II kwartale :
  "Zarząd LSI Software S.A. informuje na podstawie wstępnych danych, że przychody skonsolidowane zrealizowane przez Grupę Kapitałową w drugim kwartale 2017 roku osiągnęły rekordowy poziom w historii Grupy i są o 50% wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2016 (12,6 mln PLN w stosunku do 8,4 mln PLN za drugi kwartał 2016 roku).  Łączny wzrost przychodów skonsolidowanych zrealizowany w pierwszym półroczu 2017 roku wyniósł blisko 43% i osiągnął poziom 22,4 mln PLN, a po pierwszym półroczu 2016 roku ich wartość zamknęła się w kwocie 15,7 mln PLN.  Jednocześnie Zarząd wskazuje, że wzrost przychodów skonsolidowanych, z wyłączeniem przychodów nabytej w dniu 1 lutego 2017 roku spółki zależnej PPW "GiP? Sp. z o.o., wynosi ponad 22%, co daje wartość blisko 19,1 mln PLN. "

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej Prezes czy to Ty sprzedajesz SEKO?Bo jest ustawione na sprzedaż 750 akcji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zbieg okoliczności, dopiero kupowałem i nie widzę potrzeby sprzedawać, trzymam minimum do wyników ale jest prawdopodobne że do przyszłego roku.

   Usuń
 6. Poczytajcie sobie:
  Wprowadzenie opłaty paliwowej nie musi oznaczać wzrostu cen paliw dla klientów stacji - Orlen
  "Dynamika zmian cen paliw na stacjach jest przede wszystkim pochodną czynników makroekonomicznych. Wprowadzenie opłaty paliwowej nie musi oznaczać wzrostu cen paliw dla klientów stacji - poinformowało w odpowiedzi na pytania PAP biuro prasowe PKN Orlen.

  "PKN Orlen z uwagą obserwuje wszystkie działania mające bezpośredni lub pośredni wpływ na rynek handlu paliwami. Inicjatywy zmierzające do poprawy infrastruktury drogowej, której kondycja ma wpływ zarówno na krajowy rynek paliwowy, jak i w szerokiej perspektywie na rozwój gospodarczy kraju, oceniamy pozytywnie" - podał Orlen.

  https://stooq.pl/n/?f=1186682

  Oznacza to mniej ni więcej jak zejście pknu z marży w imię "nieodczucia" dla kowalskiego wprowadzenia podatku (przynajmniej przez pierwsze miesiące).

  Co to oznacza dla unimotu wiadomo, marże moga zejśc bardzo nisko jak będzie trzeba walczyć z gigantami takimi jak pkn czy lotos, które nie grają na zasadach rynkowych tylko jak im pis nakaże (prezesem orlenu jest jasiński członek pis).

  Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny jeśli ropa będzie rosnąc a nie spadać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale dlatego właśnie Orlen podnosi obecnie marże, aby potem było po staremu, a nie nisko. Widać po premii lądowej cały czas. Piotr

   Usuń
 7. Ceść, mam problem z FAM, bralem pod uwage dwa scenariusze którymi pójdę, albo podniosa cene wezwania i sprzedam na gpw (branie w wezwaniu mi sie nieoplacalo ze względu na stosunkowo niedużą ilość akcji), lub poczekam na przymusowy wykup, problem w tym że wezwanie skończylo się tym ze mają jakies 81%, złożono wniosek o dematerializacje akcji czy jakos tak, i podobno przymusowego wykupu niebedzie, Prezesie moglbyś powiedzieć jakie sa teraz możliwe scenariusze? Na forach jest straszny chaos i sprzeczne informacje... pozdrawiam Tomek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Scenariusze są różne ale w mojej ocenie nie wolno panikować, spółka jest nisko wyceniana i perspektywiczna i powinna nadal się rozwijać, można zerknąć do mojej analizy gdy kupowałem akcje. Generalnie złożenie wniosku o dematerializację akcji nie oznacza że spółka z giełdy zostanie wycofana. Może KNF zablokować bo dużo zostało ff (19%) oraz jest też akcjonariusz który zgłosił sprzeciw na walnym i on pewnie będzie chciał to w sądzie zablokować (to nie jest trudne). Gdy firma zostanie na gpw to kurs moim zdaniem powinien rosnąć, pewnie też zaraz wypłacą zaliczkę dywidendową. Jeśli jednak gdyby pojawiła się informacja że mają zgodę na wycofanie akcji z gpw to wtedy masz dwie możliwości: albo natychmiast sprzedajesz nie patrząc na aktualny kurs (przyjmujesz na klatę stratę) albo zostajesz z akcjami papierowymi (nie będą notowane na gpw i sprzedać będziesz mógł tylko na umowę cywilno-prawną). W tym przypadku jest trudniejszy kontakt z firmą (trudniej dowiedzieć się co dzieje się w firmie) ale gdyby wypłacali dywidendy to dostawałbyś je na rachunek bankowy. Mi się wydaje że do wycofania nie dojdzie i wszystko się unormuje ale pewności jak zawsze nie mam.

   Usuń
 8. Z "prezesowych spółek", Danks wykazuje się dawno nie widzianą siłą.

  Jakieś zmiany w akcjonariacie. A może ktoś zna inny powód wzrostu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezesowe spółki to bardzo słabo się w lipcu zachowują a Danks właśnie po 78 groszy sprzedałem i zaraz napiszę informacje.

   Usuń
 9. Korekta :) czasem bywa ze na wszystkim - u mnie spadki nieprzerwanie od jakiegos czasu I na urlop jade z dosc minorowym nastrojem. Mam pytanie o Komputronika - czy przewidujesz jakies scenariusze tutaj Prezesie? Nie sprzedalem akcji, ale bralem udzial w wezwaniu - zastanawiam sie jak swoim okiem widzisz obecna sytuacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od poniedziałku i ja na wczasach i też będą mniej spokojne, trudno, nauczka aby przed wakacjami się skracać. Jeśli chodzi o Komputronik to poniżej 6 zł stoję ze zleceniem kupna, może wejdzie. Jak dla mnie to powinno być dobrze, Buczkowski próbując ściągnąć spółkę z giełdy widocznie wiedział coś więcej niż my. Masz firmę z niską wycenę, z ładnym bilansem i przepływami operacyjnymi. Dochodzi mocny złoty do usd który jest o 7% niższy r/r a jak się kurs utrzyma to w grudniu będzie 15% niżej co dla firmy importujące w usd to świetna wiadomość. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie ugoda z clean@carbo która zdejmie kolejny element ryzyka. Wydaje mi się że od przyszłego roku zaczną wypłacać dywidendy które nawet mogą być na poziomie 20% (pewnie będą mniejsze). Dlatego wydaje mi się że Komputronik może być dobrą inwestycja na najbliższe 12 miesięcy, jednak w tym miesiącu możliwy jest jeszcze spadek kursu a sprzedawać mogą ci którym nie skupiono akcji w wezwaniu.

   Usuń
 10. Dzieki wielkie I udanego wypoczynku, pogoda mysle dopisze :) nie podpsialem sie wczesniej - Arek

  OdpowiedzUsuń
 11. Cześć!
  Natknąłem się an taki artykuł:

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/KOMPUTRONIK-S-A-Przekazanie-przez-Komputronik-S-A-z-siedziba-w-Poznaniu-do-publicznej-wiadomosci-opoznionej-informacji-poufnej-7532211.html

  Czy KNF może zmuszać do podniesienia ceny wezwania? Wydało mi się to bardzo dziwne, ale wiele rzeczy jeszcze nie rozumiem, stąd zwracam się z pytaniem do bardziej mądrych głów ode mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nigdy wcześniej nie słyszałem o takiej sytuacji, niezbyt wiele wiemy więc trudno się wypowiadać.

   Usuń
  2. W ramach czystej spekulacji z mojej strony: może im się nie spodobało, że kurs spadał przed ogłoszeniem wezwania w reakcji na sprzedaż akcji przez prezesa wcześniej i kazali trochę podwyższyć. Piotr

   Usuń
  3. Mi też to przez myśl przeszło, tym bardziej że z tego co pamiętam prezes w styczniu sprzedawał akcje w okolicach 6,70.

   Usuń
  4. Były podobne przypadki .Sam pamiętam milmet .Cena podniesiona ze względu na transakcje w grupie do tej właśnie ceny.Myślę ze na komputronik podobna sytuacja.
   jurek

   Usuń
 12. A ze Skarbca odchodzi kolejna osoba:
  https://www.analizy.pl/fundusze/wiadomosci/22410/karol-godyn-opuszcza-skarbiec-tfi.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Asbis zaczyna się zbliżać do ceny 2zł- do której wspominałeś, że może spaść. Myślisz, że próbować tu uśredniać?
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
 14. Cena faktycznie robi się atrakcyjna, powinni zarobić w tym roku około 20 mln zł (około 5,5 mln usd)czyli będzie c/z 6. Na przykładzie Unimotu jak kursu spada to nie ma sensu się podstawiać dlatego dopóki kurs spada to może nie kupuj, dopiero jak któregoś dnia (powinno to kiedyś nastąpić) jak kurs wzrośnie na wyższych obrotach kilka % wtedy można dopiero myśleć o lekkim podegraniu. Oczywiście sam musisz wszystko przemyśleć i podjąć decyzję.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czesc

  Asbisowi powinna dobrze zrobić mocna złotówka
  i uspokojenie na Ukrainie.

  Zwiększają marże i przychody.

  Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni aż tak dużo nie sprzedają w Polsce ale coś tam pomoże, bardziej rosnący eur/usd będzie dla nich korzystny (ale to w końcówce roku będzie widoczne)

   Usuń
 16. Jak Prezes oceniasz zasięg wzrosty vindexusa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie lepiej nie pytać bo za wcześnie już raz sprzedałem Vindexusa i mogą się mylić. Generalnie kurs jest na najwyższych poziomach w historii więc ile sobie wymyślisz to tyle może być :-), wydaje się że ma szanse zmierzać do ceny z rekomendacji bosia czyli w okolice 13 zł (nie można wykluczyć że w przeciągu roku tyle może być).

   Usuń
 17. Vindexus idzie w cyklach o wzrostach dolek lokalny gora lokalna po ok.2zl.

  Wychodzi, że do wzrost do ok.10-10.50 a potem korekta do ok. 9 i znowu do 11-11.50.

  Fundament jednak coraz lepszy, więc poziomy górek mogą się trochę podnieść.

  Pozdro
  Maciek  OdpowiedzUsuń
 18. dołki się spłaszczają. Teraz mieliśmy po odcięciu dywidendy dołek na 9 (z jednym przerzuconym czyli pewnie jakimś umówionym pakietem poniżej). Moim zdaniem wybicie powyżej 10 zł, na które się zbiera może się szybko nie zatrzymać. Tym bardziej, że jest w tej chwili pod co kupować, a i obroty większe niż zazwyczaj.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
 19. W zeszłym tygodniu dyskutowaliśmy o xtb, napisałem że widzę spadki w długim terminie ze względu na dociskanie graczy forex przez KNF. Dzisiaj pojawiła się informacja o ograniczeniu dźwigni ze 100 do 25 i kurs XTB leci 8% w dół. Trudna ta giełda gdy jest nieprzewidywalny regulator.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wcale nie musi być zła informacja. IMHO, to co zabija graczy na rynkach terminowych to zachłyśnięcie się lewarem. Co prawda, lewar 25x to nadal bardzo dużo ale zawsze mniej niż 100.

   A klient dłużej grający jest lepszy niż szybki bankrut.

   Usuń
  2. W krotkim terminie dla brokera to zla informacja. Przynajmnjej ta o dzwigni. Lepsza jest blokowanie stron konkurencji z zagranicy. Ja mimo wszystko trzymam do wynikow. Nie sprzedalem na poczatku sesji to juz nie widze sensu sprzedawac teraz. W spolce jest duzo gotowki i to bedzie limitowac dalsze spadki. A czy na dluzsza mete zmiana dzwigni ograniczy zyski XTB to sie dopiero okaze. Wcale tak byc nie musi. Wydaje mi sie ze broker zarobi swoje ale w dluzszym terminie. Na razie jest to projekt ustawy. Juz raz taki byl i sie z niego wycofali na poczatku kadencji PISu. Moze zrobia tak i teraz. Chociaz tak szczerze mowiac to mimo ze na reke mi to teraz nie jest to popieram ta zmiane. A przed nami wciaz wyniki za 2 kwartal, ktore bede dobre.

   Usuń
 20. Czy coś się dzieje z Helio ? ktoś coś ? Pięknie mi to leci w dół z Unimotem i Sohodev...
  XYZ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wczoraj było to samo z Helio i na koniec sesji wyciągnęli...
   może dziś zrobią podobnie...?

   Usuń
  2. wczoraj ktoś wyciągnął kurs 1 szt...
   luki_bak

   Usuń
 21. Na Avii ktoś sypnął trochę.
  Zebrał prawie wszystkie kup.

  Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była okazja, jak ktoś ma refleks ;) Już tylko -1%

   Usuń
 22. Na Onico dzisiaj nerwowa sesja. Wyprzedaż na wyścigi albo trzepanie leszcza.

  OdpowiedzUsuń
 23. Duże się ruszyły, a PGE szczególnie.

  Czyżby najazd obcego kapitału?

  Fantastycznie wygląda właśnie PGE, które okropnie mnie brzydzi, bo trzymam je od debiutu. Ale technicznie jest sygnał Kupna.

  OdpowiedzUsuń
 24. Na Avii to wg mnie żadna okazja, będzie niżej, na tą chwile sesja wygląda dramatycznie
  pozdrawiam
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda, widać od kilku dni że ktoś ciągnie kurs do dołu, pewnie znowu powiązani z NN OFE. Optymistyczne jest tylko to że wyniki za 2 kw powinny być lepsze r/r i MOŻE kurs odbije (tylko z jakiego poziomu ?)

   Usuń
  2. Tak, ten ktoś to ... "SŁABOŚĆ AVII"

   Usuń
 25. Unimot otworzył drugą stację.

  http://www.unimot.pl/druga-stacja-paliw-avia-polsce/

  I jest zapowiedź otwarcia kolejnej w powyższym źródle - tym razem Warszawa:
  „Jeszcze w tym miesiącu planujemy otwarcie kolejnej stacji AVIA, tym razem w stolicy. Na razie nie chcemy zdradzać gdzie, ale zapewniam, że również będziemy przy centrum handlowym, gdyż staramy się wybierać lokalizacje przyjazne dla potencjalnych klientów. Finalizujemy także kolejne lokalizacje w województwach mazowieckim i wielkopolskim”– uchyla rąbka tajemnicy Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A

  OdpowiedzUsuń
 26. Avię po 5,22 to ktoś bierze w każdych ilościach.
  Nie wiem czy to słabość.

  Wiem Prezes że nie tykasz Czarneckiego, ale na Getinach wyraźnie wzrósł wolumen.
  Myślę, że tradycyjnie 10-20% do ugrania w 2-3 tygodnie.

  Daje tylko info, nie żebym namawiał. Tak żeby nie tylko
  czytać, ale się czasem podzielić. Akurat je mam i obserwuję.

  Pozdrawiam
  Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Frank ostatnio mocno spada a to dla banków frankowych (głównie Getiny) świetna informacja. Ja w zasadzie bez wolnej gotówki i nie mam czym pograć, bo mam zlecenia ustawione dwóch spółek i po kasie. Może dopiero w sierpniu przy wynikach może coś się sprzeda.

   Usuń
 27. Pytanie czysto techniczne. Czy może ktoś polecić portfel online, w którym mogę przeglądać jak prezentowały się moje walory w poszczególnych okresach?
  Używam biznesradar, ale tam nie widzę takiej opcji niestety. Mile widziany export do pliku

  /Macio

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myfund - na obecną chwilę IMO najlepsze narzędzie do tego (ale płatne).

   Usuń
  2. O super, sprawdzę. Dzięki
   /Macio

   Usuń
 28. na aviaaml znowu jakies nieczyste zagrywki:( darecki

  OdpowiedzUsuń
 29. Avia - kolejna super inwestycja po Unimocie i Onico.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. avia niestety inwestycja długoterminowa ja ją kupiłem z myślą na parę lat z tego co widzę czeka mnie uśrednianie poniżej 5zł , unimot dalej wieżę w tą spółkę choć się obsuwa , oniko nie mam , [herkules niepodpisany]

   Usuń
  2. O ho ho, cóż za merytoryczne komentarze tu się zaczynają pojawiać :D
   Wybacz te domniemywania, natomiast wygląda to tak, jakbyś chciał sobie zarobić pieniądze poprzez kopiowanie zagrań innych osób, a następnie miał pretensje 'że jak to nie rośnie, a nawet spada!'.
   Ja uważam, iż autor bloga powinien po prostu usuwać takie wpisy (w tym mój), nic one nie wnoszą a tylko zaśmiecają miejsce na blogu i zamiast mieć merytoryczną dyskusję odnośnie spółek, to trzeba się przebijać przez takie wylewy żalu/uszczypliwości ze strony narzekaczy.

   Adam

   Usuń
  3. ^ komentarz kierowany jest oczywiście do Pana Anonima z 15:52.

   Adam

   Usuń
  4. Lub prezes powinien zrobić tak jak z unimotem odrębną zakładkę ,ja mam unimot i avie i nie płaczę mi nawet pasuje że się obsuwa szczególnie na avia zawsze coś dokupię , kogo akcje parzą niech sprzeda a kto wieży niech dokupuje i koniec w temacie [herkules niepodpisany ]

   Usuń
  5. Adam, napisz coś merytorycznego o kursie unimotu i avii. Myślę że wszyscy chętnie poczytają. Pozdrawiam.
   so unbelievable
   P.S. Merytoryka kończy się tam, gdzie zaczynają się emocje i nie ma się co ludziom dziwić.

   Usuń
  6. @[herkules niepodpisany ]
   wierzy, a nie wieży 😀

   Usuń
  7. Ja dzisiaj dokupiłem avie następny zakup poniżej 5zł jakbym nie widział potencjału to bym nie dobierał kolego Marcin R jedni widzą potencjał drudzy nie a inni są niecierpliwi , [herkules niepodpisany ]

   Usuń
  8. @so unbelievable - również sądzę, iż wszyscy chętnie by coś merytorycznego poczytali, jednakże ja nie mam do powiedzenia czegokolwiek co by nie było już napisane na temat tych spółek, więc zgodnie z tym co napisałem wcześniej - siedzę cicho.

   Nie rozumiem co to jest za podejście, że emocje mają tych 'narzekaczy' w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać. Nie dość, że chcą żerować (bo tak trzeba nazwać bezmyślne papugowanie, za które samemu potem nie chce się wziąć odpowiedzialności) na wiedzy autora bloga, to jeszcze potem mają czelność wypisywania mu jakichś uszczypliwości (jak widać po odpowiedzi z 17:03, uszczypliwości zupełnie bezpodstawnych), a autor bloga jeszcze cierpliwie poświęca im swój czas na merytoryczne odpowiedzi.

   I wcale się nie dziwię, iż w sieci jest tak znikoma ilość miejsc w których ludzie dzielą się na bieżąco swoimi zagraniami i poświęcają czas na wyjaśnienie powodów zawieranych przez siebie transakcji. Mało kto będzie miał na tyle dobrej woli, by coś takiego robić, gdy potem jeszcze musi czytać takie głupie docinki.

   Z mojej strony to tyle, więcej już nie będę odpowiadał w tym temacie (to i tak o te 3 komentarze za dużo :d).

   Również pozdrawiam i życzę wszystkim miłego weekendu.

   Adam

   Usuń
 30. Nie bardzo rozumiem dlaczego niektórych boli że tracę, na blogu pokazuję swoje inwestycje i jeżeli coś jest nie wychodzi to jest to moja strata. Nikogo nie namawiam a wręcz odradzam do kopiowania moich transakcji. Wracając do Onico to łącznie zarobiłem ze 20% bo jeszcze handlowałem przed prowadzeniem bloga (na forum bankiera jak transakcje pokazywałem), na Aviaam jestem jakieś 40% do przodu http://www.analizyprezesa.pl/2016/11/aviaam-leasing.html i jedyna na chwilę obecną wtopa to Unimot (11 % straty uwzględniając otrzymaną dywidendę). Mogę podać kilkanaście przykładów spółek które urosły w ostatnich dwóch latach po kilkadziesiąt % od moich zakupów. Jeśli chodzi o usuwanie postów to dopóki nie ma obraźliwych wpisów i zbyt nachalnego naganiania to nie reaguję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze krótko, przed chwilą Alumetal podał informacje iż wyniki 2 kwartału będą znacznie gorsze (3 kw też może być słaby), w tą firmę jest dużo TFI i OFE zapakowane i wątpię czy to przewidzieli, tym bardziej że otworzyli fabrykę na Węgrzech i wyniki powinny się poprawiać (spory wzrost mocy produkcyjnych). W poniedziałek może być kilka % spadku kursu.
   Teraz jeszcze nagonię trochę :-) Dzisiaj padło ostatecznie wsparcie na 3,70 na usd/pln i pewnie kurs spadnie w kierunku 3,60. Piszę o tym gdyż jest to dla dużej liczby importerów dolarowych dobra informacja (Helio, Unimot, Orlen, Komputronik, wszystkie odzieżówki jak LPP czy CCC, elektronika ABC Data, Action). Obecnie kurs jest 8% niżej r/r ale od szczytu z grudnia jest już 15% niżej. Gdy te poziomy się utrzymają to dużo tych firm może w najbliższych 6-9 miesiącach pokazać sporo lepsze wyniki r/r. https://stooq.pl/q/?s=usdpln

   Usuń
 31. Dziś słabe wstępne wyniki podał też Mercator, choć tak jak i w przypadku Alumetalu ja bym spadki po tych wstępnych danych wykorzystywał do powolnej akumulacji akcji, obydwie spółki są mocne fundamentalnie dość nisko wyceniane i z dużym potencjałem do wzrostów/ pełne obłożenie fabryki Alumentalu i Mercatora w 2018r./ choć należy brać w ich przypadku czynniki surowcowe i walutowe które obecnie są niekorzystne. Wydaje się że drugi i trzeci kwartał mogą być słabe dla eksporterów. I podoba mi się w przypadku tych spółek rzetelna informacja zwłaszcza gdy są słabsze wyniki. A co Prezes sądzisz o spółce Stelmet trochę podobny przypadek do Alu i Mercatora, też słabsze wyniki przez waluty i przenosiny fabryki oraz uruchomienie nowych mocy. Ja lubie taki mocne fundamentalnie spółki które mają przejściowe kłopoty. Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się że Mercator ma większe szanse na odbudowę wyników w najbliższym czasie ale po wynikach c/z będzie ze 20, bardzo drogo. Niech im wyniki nawet się sporo poprawią to i tak za rok wątpie czy c/z spadnie w okolice 10. Jeśli chodzi o Stelmet to uważam że wyniki będą gorsze w najbliższym półroczu. Na plus będzie działać niższy o 3% zakup drzewa z Lasów Państwowych oraz otwarcie zakładu w Grudziądzu ale na minus wpłynie wyższa amortyzacja oraz umocnienie złotówki. Oni aż 85% sprzedaży mają na export więc umocnienie 5-6% będzie mocno ciążyło. Trzeba też pamiętać o kosztach pracowniczych a w takiej branży mogą wzrosnąć.

   Usuń
 32. Prezesie, co myślisz o Energoinstal?
  Od czerwca zastanawiające wieksze obroty, choc dziś na koniec to juz raczej byla dystrybucja.

  nhyt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zajmuję się budowlanką a Energoinstal to trudny przypadek. Obecne wzrosty są spekulacyjne ale ma to uzasadnienie, oni w lipcu mają zakończyć budowę dla Pgnig za 500 mln i z tego tytułu może pojawić się większa kasa w firmie. W związku z opóźnienem tego kontraktu spadła im rentowność ale nie można wykluczyć że jakiś spory zysk będzie. Niekorzystnie na wyniki podobnie jak wyżej omawiane spółki będzie wpływać mocny złoty, oni 46% przychodów osiągają za granicą. Nie potrafię określić czy i ile zysku pokażą w 3 kw z tytułu zakończenia tej ogromnej inwestycji, wiem na pewno że banki mocno czekają na jakieś 170 mln aby spłacić kredyty, ciekawe czy coś jeszcze zostanie gotówki.

   Usuń
  2. Od jutra zaczynam wczasy (2 tygodnie) więc odrobinę będę mniej udzielał się na blogu. Oczywiście nie uniknę obserwowania gieldy i czytania wpisów na blogu, jeśli ktoś będzie pilnie jakiejś porady potrzebował to niech dopisze w treści PILNE.

   Usuń
 33. PILNE...

  dlaczego spada a nie rośnie...? ;)

  ps. baw się dobrze na wakacjach!!!!

  OdpowiedzUsuń
 34. Ja Ci proponuje, abys na czas urlopu odpoczal sobie tez od bloga to po 3ch dniach bez odzewu wszyscy spekulanci od nerwowych komentarzy w stylu "czemu nie rosnie" znikna a pozostana inwestorzy fundamentalni dla ktorych 2 tygodnie to zwykla chwila ;)
  A tak merytorycznie. Mam akcje alumetalu i choc mocno przekonany jestem do fundamentow tej spolki to raczej bede sie skracal, gdyz informacja ta napewno przyspieszy jeszcze rozpoczety niedawno trend spadkowy a z moich obserwacji wynika, ze na Naszej gieldzie czesto wieksze znaczenie ma jednak technika i trend niz zdrowe fundamenty :/
  Pzdr
  kafal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słońca i spokoju (Herkules niepodpisany)

   Usuń
 35. Proponuję przeglądnąć Fabryka Konstrukcji Drewnianych.
  Wyniki osiągane, wyniki planowane w prognozie, info bieżące i wykres.

  OdpowiedzUsuń
 36. To wypoczywaj poświęć czas rodzinie a nie giełdzie.Nie zabieraj pracy na wakacje to wtedy wypoczniesz lepiej.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 37. Udanych wakacji, odpoczywaj i poświęć czas rodzinie.
  Na giełdę zerkaj, tylko gdy zmęczy Cię słońce.

  Marek J

  OdpowiedzUsuń
 38. Muszę się odnieść do krytyki przez niektórych z Was, tych osób, które nie do końca zgadzają się z Prezesem. Przykład to UNIMOT.
  Dawno temu (pierwsze wpisy gdy kurs był ok 50zł) pisałem, że zasięg spadków to minimum 38 zł.
  Prezes wtedy nie był zadowolony z moich wpisów ...
  Dziś widzimy jak jest - kurs ok 39 zł. Nie chodzi mi o to, że miałem rację.
  Chodzi mi o to, że trzeba rozważać wszystkie warianty. Niestety tu większość na to nie patrzy. Widzą tylko wzrosty i duuuży zarobek.
  Więc proszę, nie krytykujcie tych którzy krytykują NIETRAFIONE INWESTYCJE.
  Unimot z pewnością taką był.
  Patrząc na to jak zachowuje się kurs UNIMOTU, to nie koniec spadków. Boję się, że może być dużo niżej (i nie myślę tu o małych spadkach rzędu 10-20%)

  Krzych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Krzych chyba każdy wie że można stracić nigdy nie wchodze w spółke pod wpływem i tak samo nie sprzedaje akcji bo ktoś sprzedaje.Kilka lat temu na bankierze spytałem o spółke DGA bo miałem 200 akcji (jedne z pierwszych jakie kupiłem)ktoś doradził sprzedaj .Zostawiłem i zarobiłem ponad 80%.Jeżeli chodzi o spółki Prezesa to tylko miałem irl i teraz seko.Wcześniej miałem efekt ale kupione jeszcze po 9 zł i sprzedane po 16 .Prezes ma wiedze i tą wiedzą sie dzieli ale to jest giełda i różne rzeczy sie dzieją .

   Usuń
  2. @ krzychu - teraz pewnie nikt nie myśli o dużym zarobku na Unimot tylko pewnie aby odrobić chociaż część strat, ja nie ukrywam iż ten sam mam cel. Wyniki za 2 i 3 kw powinny być lepsze r/r i wycena zrobi się niska a czy kurs zareaguje to nie wiem. Ja na pewno do wyników do 2 kw trzymam akcje a czy dłużej to raczej nie i pewnie będę sprzedawał, chyba że po aktualnej premii lądowej będę widział że jest dobrze (a tak obecnie jest).

   Usuń
 39. Prezesie dużo słońca i spokoju. Trochę urlopu i odpoczynek od giełdy na pewno wyjdzie na dobre.
  Dominik

  OdpowiedzUsuń
 40. Prezesie udanego urlopu.

  Co uwazasz na temat PEKABEXu? Moj znajomy zwiazany z budownictwem w Skandynawii uwaza, ze tam dopiero rozkrecaja sie z prefabrykatami. A Pekabex jest juz tam obecny wiec moze jeszcze wiecej ugrac na tym boomie

  OdpowiedzUsuń
 41. kiedyś na blogu Prezes pisałeś o możliwym przejęciu Vindexusa przez GetBack, teraz trochę kasy zebrali, myślisz że jest szansa na przejęcie?
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 42. Nie czytaliście uważnie? Prezes teraz leży na plażyy palnikiem do góry i w wolnym czasie obserwuje giełde, CZYTA wpisy na blogu, a nie zajmuje się waszymi problemami. Dajcie że człowiekowi odpocząć troche. A ty Prezesie miłego wywczasu. Pozdrawiam Robert

  OdpowiedzUsuń
 43. Czy wiecie kiedy PEPEES podaje wyniki?

  OdpowiedzUsuń
 44. Czyżby pis wycofuje się z opłaty paliwowej jeśli to prawda czy wpłynie na unimot herkules niepodpisany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://finanse.wp.pl/nie-bedzie-podwyzek-cen-paliw-pis-wycofuje-sie-z-projektu-oplaty-drogowej-6145265039337601a#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

   Teoretycznie powinno to pozytywnie na kursy branży paliwowej wpłynąć ale jak będzie to czas pokaże. Znając życie to teraz marże (premia lądowa) spadną do średnich poziomów, jakieś 6,50 % (przynajmniej przez miesiąc Unimot miał ekstra zysk).
   Jeśli chodzi o Pepees to na początku roku podawali harmonogram i trzeba się cofnąć i poszukać.
   @Krzysiek - temat przejęcia przez Getback jakiejkolwiek firmy chyba jest zamknięty, 2 czy 3 dni temu był ich komunikat.
   O Pekabex z miesiąc temu coś pisaliśmy, jak będę się nadawał wieczorem :-) to poszukam i wkleję.

   Usuń
  2. @Prezesie, no i przepowiedziałem :) Jutro powinniśmy odrobić część spadków z ubiegłego tygodnia.
   Rozsądna decyzja PiS, ten podatek wizerunkowo byłby fatalny w skutkach...

   Usuń
  3. @Andy spokojnie, nie musi to oznaczać wcale końca spadków ...
   Teraz muszę pochwalić Prezesa, napisał "Teoretycznie powinno to pozytywnie na kursy branży paliwowej wpłynąć ale jak będzie to czas pokaże." Zgadzam się w 100%.
   Jutro z pewnością jakiś impuls do góry będzie, a jak mocny i trwały to zobaczymy (jeśli 1-3 dni to lipa) .
   Krzych

   Usuń
  4. Tak, zobaczymy jak kurs zareaguje. Przypominam, że 20 Unimot wypłaca jeszcze dywidendę.

   ps. to nie PIS zdecydował, to był wniosek posła Jarosława :-)
   Mariusz

   Usuń
 45. Państwa UE zatwierdziły koncesje na ukraiński eksport (dobre info dla spółek ukraińskich): https://stooq.pl/n/?f=1187404&c=1&p=4+22
  Astara fajnie sie rozkreca, splaca zadluzenie ale widze tez sporo miniusow:
  -mocniejsza złotówka do UAH co wpłynie na zyski w pln (pln mocniejszy ok 10-15%)
  -ceny surowcow mimo ze ostatnio troche odbily to rdr sa nizej
  cukier ok 20%
  soja niecale 10%
  kukurydza ok 5%
  przenica ok 10%
  Zapasy są dużo większe niż przed rokiem o ok 35%, ale czy pozwoli to osiągnąć 350 mln zysku???
  Dług jest też sporo niżej niż rok temu. Nie orientuje sie jak koszty kredytów są rozliczane, ale w 1q nie były wysoko. Czy jest taka opcja że w 2q będą znacznie wieksze?
  Kurs troche srednio sie zachowuje.
  egonac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ egonac – pomimo faktu iż jest blisko 2 w nocy i mam wakacje to nie mogę obojętnie przejść wobec faktu tak nierzetelnego wpisu.
   Masz rację że mocniejszy pln do uah o około 10% w 2 kw wpłynie na niższy papierowy zysk w przeliczeniu na pln, ale powinieneś też uwzględnić że spada też zadłużenie w PLN. Ponadto pamiętaj że hrywna do eur jest słabsza o 8% r/r a to przy sprzedaży 50% przychody na export ma istotne znaczenie.
   Kolejna sprawa płody rolne, nie podam ci konkretnych linków z raportów bo nie mam głowy żeby szukać ale to jest mniej więcej tak. Cukier to jakieś 70% sprzedaży jest na Ukrainie a 30% na export, pozostałe pszenica, kukurydza i soja to odwrotne proporcje czyli 70% export i 30% rynek ukraiński. I w przypadku cukru to fakt że ceny na dzień dzisiejszy na świecie spadły o 27% ale na Ukrainie wzrosły około 11% a to przecież około 70% sprzedaży. Piszesz że pszenica to spadek o 10% a ja widzę że jest wyżej o 17% r/r (na Ukrainie jakieś 17% wyżej), kukurydza 5% wyżej a soja 8% niżej (tutaj zgoda ale na Ukrainie 8% wyżej). Co więcej powinno się też uwzględniać 7-8% osłabienie hrywny czyli np. W przypadku pszenicy w exporcie mają 25% wyższy zarobek a nie 10% stratę. Co ważne, najwięcej sprzedają pszenicy, później cukru, kukurydzy a niewielkie ilości soi. http://astartakiev.com/modules/pages/upload/file/2017/Corp_Doc/report/ast_m_june_2017.pdf
   https://stooq.pl/q/?s=sb.f&d=20170717&c=1y&t=l&a=lg&r=zc.f+zw.f+zs.f
   Jeśli chodzi o koszty finansowe to musisz rozróżniać dwie rzeczy, koszty odsetek i przeszacowania kredytów walutowych na koniec kwartału. Kredyty mają oprocentowane na jakieś 10% czyli 2,5% kwartalnie co przy spadku o 200 mln zł zadłużenia da 5 mln mniejszych odsetek (to raczej pomijalna pozycja), ważniejsze jest przeszacowanie. I tutaj akurat w 2 kw nie będzie kokosów bo rok temu hrywna w 2 kw akurat się umocniła i nie będzie dużej poprawy bo poprzedni kwartał był na zero jeśli chodzi o przeszacowanie.
   Jak widać powyżej ceny płodów rolnych są korzystne (trochę cukier kuleje) szczególnie po uwzględnieniu słabszej hrywny i rynku wewnętrznego na Ukrainie, jeśli dodatkowo uwzględnimy znaczny wzrost zapasów (jakieś 200 mln więcej r/r) to przychody i zyski powinny być potężne. Nie mogę wykluczyć że podobna dynamika może być jak w 1 kw (przychody +100% a zysk +60% ) ale ja jak zwykle zapobiegawczo niższe szacunki dałem (+4% wzrostu). Dlaczego kurs spada a nie rośnie to nie mi oceniać, wiem że jest niska wycena (c/z pewnie spadnie do 3,5 po wynikach) a firma z dobrym biznesem i świetnie generująca gotówkę. Nie tak dawno wklejałem wypowiedź analityka który twierdził że prawdopodobne wypłaty dywidend ruszą w 2019 i do tego czasu kurs może być na zbyt niskich poziomach ale liczę że później właściwie się skoryguje w górę gdyż przy c/z 3,5 to jest realna stopa dywidendy co roku 30% (oczywiście na tyle nie liczę ale 7-8% mogą wypłacać spokojnie).

   Usuń
  2. Cześć Prezesie, przepraszam że Ci spać nie dałem. Analizy fundamentów się pomału uczę, głównie z Twoich analiz i OBS-a. Brak rzetelności wynika pewnie z małej wiedzy w tym temacie. Nie chciałem też nic negować z Twoich prognoz, tylko napisać o tym co rzuciło mi się w oczy.
   Jeśli chodzi o eksport w 2016 to wg raportu rocznego wyglądało to tak:
   -cukier – 47% przychodów (36% eksport)
   -agriculture(głównie przenica i kukurydza) – 23% przychodów (79% eksport)
   -soja – 20% przychodów (82% eksport)
   -dairy – 7%
   Rzeczywiście osłabienie hrywny powinno zniwelować obniżenie cen produktów. Nie zwróciłem też uwagi na zmiany cen na samej Ukrainie, a jak piszesz ma to kolosalne znaczenie.
   Jeśli chodzi o spadki cen o których pisałem, to nie wiem jak to jest rozliczane, ale wydaje mi się że należy wziąć średnią cen z całego okresu kwiecień-czerwiec. Dlatego podałem takie spadki cen. Proszę o sprostowanie jeśli się mylę.
   Dlatego cukier spadł o ok 20%, a nie 27 jak piszesz, a przenica która wzrosła tylko w czerwcu o 30%, średnio nie była wyżej a niecałe 10% poniżej. Wyliczenia są zrobione domowymi sposobami, więc mogą być nieprecyzyjne. Podesłałem Ci na maila.
   Co do mocniejszego złotego to papierowy zysk się skurczy, a z nim zadłużenie. Ale również wszystkie pozycje w bilansie, w tym aktywa obrotowe (?). Stąd mój wniosek, że kapitalizacja w tym wypadku też może się skurczyć.
   Ale tego chyba nikt na blogu by nie chciał. Mam akcje Astarty i chciałby, żeby rosło a zyski były jak największe. Spółka się fajnie rozwija i spłaca zadłużenie. Mam nadzieje Prezesie, ze Twoje szacunki sa nazbyt konserwatywne. Technicznie jesteśmy na bardzo ważnych poziomach, liczę że cena się obroni i pojedziemy w górę, jeśli nie to może być z 15-20% niżej.
   egonac

   Usuń
  3. To ja przepraszam za ton mojego wpisu. Możesz mieć rację jeśli chodzi o wyliczenia ale aby się upewnić czy dobrze liczysz to zrób sobie wyliczenia za 1 kw. Oni podali http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/27079085,astarta-holding-nv-15-2017-1q2017-trading-update średnie ceny za 1 kw jakie uzyskali i jak porównasz ze światowymi cenami to może jakiś klucz znajdziesz. Dzięki dużym zapasom jestem przekonany że wyniki będą sporo lepsze a czy mam rację to czas pokaże. Wydaje mi się że cena 60zł może być dobrym wsparciem bo po tyle kupował fundusz z australii.

   Usuń
  4. Nie masz Prezesie za co przepraszać, ważne że jakieś wnioski można wysunąć. No i oczywiście pszenica! Przepraszam za byka ;)
   egonac

   Usuń
 46. Juz poszedl pakiet 16tys.po 61,50.
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
 47. Co odpowiada za tak istotny spadek premii lądowej Unimotu w ostatnich w dniach?
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Prezes pisało tym wyżej.
   Generalnie na kurs Unimotu nic nie ma wpływu:
   Zapowiadanego podatku od paliwa nie było - kurs spadał
   Zapowiedziano podatek od paliwa - kurs spadał
   Podatek wycofano - kurs nie reaguje
   Premia lądowa z czerwca na lipiec była wyższa - kurs spadał
   W międzyczasie rekomendacja z BOŚ banku na cenę 52 zł - kurs spadał
   W międzyczasie akcje zakupiła żona członka Zarządu - kurs spadał...
   Chyba nie ma sensu wymieniać dalej.
   XYZ

   Usuń
  2. Kwestia premii była wyjasniona - nie musza już robić naddatku na spodziewany podatek drogowy. Czyli ekstra kasa była a teraz wracamy do normalnej konkurencji. Swoją droga PiS od początku kombinował z tym podatkiem - żeby odwrócić uwagę od sądów. Jakby się udało to by nie odpuścili, a tka to maja plan minimum.

   Usuń
 48. Ek
  Co myślisz o Orange ?

  OdpowiedzUsuń
 49. Czy ktos z zainteresowanych osob Avią wie czym spowodowane są spadki w ostatnim czasie? Ja nie doszukałem się negatywnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 50. Do XYZ i Piotrka

  Spadek kursu lub zwyżka powodowana jest przez popyt i podaż.

  Bardzo często informacje nie są ujmowane od razu w kursach,
  dopiero jak ktoś ruszy kursem to wszyscy się przypatrują dlaczego.

  Dodatkowo wiele czynników nie mających nic wspólnego ze spółką,
  a związana z sytuacją akcjonariusza decyduje o zakupie/sprzedaży,
  np. zbiera na lepszą inwestycję lub jednostki ktoś umarza, bo dom kupuje...  Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo trafny wpis. Gdyby ktoś ruszył kursem w górę to 41-45zł swobodnie przejdzie. Dojdą mam nadzieję dobre wstępne wyniki i +10% w górę realne w najbliższym czasie.

   Bardzo dobrze, że kurs Unimot obronił 39zł.

   Usuń
  2. Przepraszam, co ty wypisujesz ???
   Jakie obronił? Skąd to wiesz ??? "41-45 swobodnie przejdzie" ..nawet nie chce mi się tego komentować.
   Natomiast @XYZ napisał b.trafnie.
   Krzych

   Usuń
  3. Pożyjemy, zobaczymy.

   Usuń
 51. To może prościej: przy takich obrotach jak na Avii czy Unimocie czy Vindexus ktoś może sprzedawać z powodu zbierania na dom (Kowalski)
  lub na nową emisję (Fund) i sprzedawać, nawet jeśli
  infa o spółce są super i to jeszcze zakładając, że
  codziennie te infa ten ktoś czyta.

  Giełda nie jest efektywna - odsyłam do Sorosa,
  który chyba jest dla Was autorytetem :)

  Pozdrawiam
  Maciek

  Gdyby było tak prosto jak pisze XYZ, to wszyscy z dostępem do Netu by zarabiali, a jak wiadomo, jest to niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Maciek C , ale po co komplikować życie ? I zgadywać czy ktoś potrzebuje na dom, wakacje, rower, tv...można wymieniać milion rzeczy i zgadywać czy to potrzeby chwilowe czy długotrwałe.
   W końcowym rezultacie otrzymujesz wykres z kursem i widzisz, że z zainwestowanej kwoty ubyło ci np. 30% i nie wiadomo czy nie ubędzie kolejne 30% ...
   Zachowanie UNIMOTU wygląda bardzo słabo, wykres wygląda słabo - jest trend spadkowy i nie wiadomo ile potrwa (a jeśli jeszcze rok ?)
   Krzych

   Usuń
  2. Krzych, sprzedałeś ze stratą?

   Usuń
 52. @Krzych nie rozumiemy się. Ale zostawmy to.
  Poczytaj o teorii zwrotności George'a Sorosa.

  Nie ma nic wspólnego za zgadywaniem kto kupuje dom, itp...

  OdpowiedzUsuń
 53. Wg. mnie spadki są spowodowane umarzaniem jednostek przez TFI. Ostatnio mamy ujemne salda w funduszach i to się odbija na kursach akcji. Ludzie się chyba obawiają tej reformy OFE i już teraz zaczynają wycofywać środki. Boję się, że taka sytuacja może potrwać aż do zrealizowania się reformy i sam zaczynam się zastanawiać czy nie zamykać pozycji nawet tych mocno stratnych jak Unimot. Dzisiejsza sesja na Unimocie to była rozpacz.
  a jaka jest Wasza opinia? aleks

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwróccie uwagę na dzisiejsze zachowanie pozostałych podmiotów z branży:

   LOTOS -1.04%
   PKN ORLEN -0.40%
   WIG-PALIWA -0.43%

   Na ich tle UNIMOT +0.10% nie prezentuje się tak negatywnie ;)
   A tak serio, jestem również zdziwoiony reakcją rynku...
   Wygląda na to, że żaden czynnik zewnętrzny nie wpłynie już na kurs spółki w najbliższym czasie.
   Pozostało nam cierpliwie czekać do publikacji wyników.

   Usuń
 54. Mam pytanie o papier Getback PDA. Nie brałem udziału w IPO i kupiłem na debiucie. Czy akcje będą scalone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, któregoś pięknego dnia zamienią ci się w akcje, nic nie musisz z tym robić.

   Usuń
 55. Czy ma ktoś jakąś stronkę z wykresem cen energii elektrycznej w Polsce?
  egonac

  OdpowiedzUsuń
 56. Z całym szacunkiem niektóre pytania uczestników są przerażające.Ktoś kupuje PDA na debiucie i nie wie co się potem dzieje z tymi akcjami i jaki jest mechanizm ich scalania. Przecież to elementarz. Do każdego ruchu giełdowego trzeba się choć minimalnie przygotować bo potem i sny spokojniejsze i ewentualne straty mniejsze. Pozdr, miłego dnia

  darek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla zainteresowanych:
   Astarta https://comparic.pl/atal-1at-astarta-ast-gorace-spolki-20-07-2017/
   4fun https://comparic.pl/zamknieciem-sygnal-sprzedazy-auto-partner-apr-potencjalne-wybicie-4-fun-media-4fm/

   Usuń
 57. Prezes, nie pomyliłeś się z obliczeniem premii lądowej ? 5,26% ? Aż taki spadek chyba jest niemożliwy z dnia na dzień.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wyszło, zobaczymy co jutro wyjdzie. Mogli mieć duże tańsze zapasy i mogą sobie pozwolić na taką cenę, albo konkurencja państwowa przycisnęła i trzeba z marży zejść. Obecna różnica to 202 zł więc jest wysoka, średnio z tego roku to jakieś 160zł czyli ten drugi wariant raczej mniej możliwy.

   Usuń
  2. Unimot skorygował wysokość ceny hurtowej i jest normalnie, 6,58% premia lądowa a nie 5,26% jak wychodziło.

   Usuń
 58. UNIMOT SA (47/2017) Przychody netto ze sprzedaży w czerwcu 2017 r. - wstępne dane
  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/28057182,unimot-sa-47-2017-przychody-netto-ze-sprzedazy-w-czerwcu-2017-r-wstepne-dane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślę. czy cała ta afera z PiS.i sądami nie odbije się na gpw w przyszłości co myślicie.(herkules niepodpisany)

   Usuń
  2. Z tego co widze to 50 % wiecej rr. Wiec jest chyba dobrze :)

   Usuń
 59. Tak tak, świetnie, Widać po kursie, który w tyłku ma te wyniki. Komedia.

  OdpowiedzUsuń
 60. unimot...
  niby na forum bankiera piszą, że wywalą akcje ci, którzy nabyli je wcześniej i dużo taniej...
  może tak być??? i kto to miałby być??? jak dużo mogliby posiadać akcji???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest jak czytuje się fora bankiera, ktoś coś napisze a reszta bierze to na poważnie. Dzisiejsze dane o przychodach pozwalają podnieść moje ostatnie szacunki zysku netto za 2 kw z 8,4 mln do 9 mln. A czy tak będzie i jaka reakcja kursu może być to czas pokaże.

   Usuń
  2. czytuję fora bankiera... ale za bardzo poważnie ich nie biorę...

   techniczna analiza unimotu na stockwatchu....
   https://www.stockwatch.pl/forum/wpis-najnowszy-342112_UNIMOT.aspx#342112

   Usuń
  3. http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/28060107,dm-bos-wprowadzil-kilka-zmian-do-swojego-portfela-inwestycji

   Usuń
 61. Czy ktoś z kolegów i koleżanek bierze udział w obecnych protestach.Takie tylko pytanie socjologiczne.
  tips

  OdpowiedzUsuń
 62. Witam. Czy ktoś z was interesuje się komputronikiem? Po całym tym wezwaniu kurz opadł, cena praktycznie w miejscu (6,20-6,30), C/WK śmiesznie niska, fundamentalnej spółka zdrowa, w perspektywie zakończenie sporu z CCE, słaby dolar wspiera zyski no i chyba 500+ robi swoje. Przyszłe wyniki zdają się być więc obiecujące. Dodatkowo prezes chyba nie zrezygnuje tak łatwo że swojej spółki i może będzie jakieś drugie wezwanie? Chyba że będzie na siłę próbował indywidualnym obrzydzić spółkę i będą pojawiać się dziwne infa. Mimo wszystko czy nie jest to dobry czas żeby delikatnie podbierać? Z tego co wiem to Prezes ustawił się w okolicy 6 zł.
  Karol

  OdpowiedzUsuń
 63. Nie mam teraz czasu wczytać się w WDX ale coś mi umknęło przy analizie zakupowej. Wczoraj podali szacunki wyników za 2 kw i na pierwszy rzut oka nie powalają, przychody podobne a zysk wzrósł z 1,6 do 1,7 mln. Ale są to dane przekształcone i ja przyjmowałem że zysk był zgodnie z raportem za 2 kw 2016 1,34 mln czyli jest progres (22% przy moich szacunkach 20%). Wydaje mi się że rożnie mogą to inwestorzy odczytać i spadki dzisiaj mogą być.

  OdpowiedzUsuń
 64. żona członka RN Unimotu znów poczyniła małe zakupy...
  tym razem za 20.000 zł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie dzięki temu Unimot znowu w dół 1 %.

   Usuń
 65. Co się dzieje na Astarta? Może skup uruchomili?

  OdpowiedzUsuń
 66. Unimot rozpoczyna nurkowanie podlodowe...
  tentaki

  OdpowiedzUsuń
 67. zdaje się, że na unimocie pęka właśnie ważne wsparcie. Paskudnie to wygląda.
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
 68. W końcu! Dostałem dziś zwrot niesłusznie przez DB pobranego podatku od skupu iAlbatros - i to z odsetkami :) Wprawdzie napisali, że nie uznają reklamacji za uzasadnioną, ale zrobili jak chciałem, tj. wystąpili do US o zwrot. Jeśli ktoś jeszcze ma taką sytuację - walczcie! Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. listownie im odpisałeś czy e-mailem i co im napisałeś ???

   Usuń
  2. E-mailem wystarczyło, odpowiedzi wysyłali listownie. Poprosiłem ich o podstawę prawną, podali przepis który nie odpowiadał stanowi faktycznemu (chcieli to podciągnąć pod dochód z umorzenia akcji, podczas gdy jest to dochód ze sprzedaży akcji celem umorzenia, jest osobny ustęp na to - już uchylony), co im napisałem i zażądałem zwrotu. Półtora miesiąca później kasa na koncie. Piotr

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Ja wysłałem też e-mailem przysłali mi list że mogę reklamować jeszcze raz ale tego nie zrobiłem Jak możesz wyślij mi na e-mail to co im wysłałeś 88tomasz@wp.pl

   Usuń
  5. Hej. Podobnie jak Ty dostałem odpowiedź z DB dlaczego pobrali mi zaliczkę na ten podatek za albatrosa. Mógłbyś i mi również podesłać swoją wiadomość do nich, która skłoniła ich do zmiany decyzji? Mój mail to xadhoompl@gmail.com. Byłbym bardzo wdzięczny.

   PawełD

   Usuń
 69. Unimot, czyżby zjazd na 23, droga otwarta.
  CKM

  OdpowiedzUsuń
 70. Miejmy nadzieję, że obroni się.
  Mam osobistą nadzieję, że do już kompletny dół, tak jak pisał kolega na forum stockwatch.

  OdpowiedzUsuń
 71. tu nawet modlitwa może nie wystarczyć...
  bardziej potrzebna jest gotówka, aby odbierać papier... ;)

  OdpowiedzUsuń
 72. Witam Prezesa
  Chciałem zapytac o twoj dalszy ruch odnosnie Unimotu i Aviaml. Czy przymierzasz sie do dokupowania jak bedziesz miał strate 20% czy raczej do przyjecia straty na klate i odpuszczenia tych akcji? Pozdrawiam zaniepokojony FRED

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aviaaml w okolicach 4,50 uśredniam i trzymam dalej. Unimot trzymam do wyników lub szacunków za 2 kw, jedynym powodem sprzedaży akcji Unimot wcześniej to gdyby podali jakiś niekorzystny komunikat z firmy (nieprzewidywane odpisy,straty).

   Usuń
 73. juz 100 razy o tym pisał..wystarczy przejrzec blog

  OdpowiedzUsuń
 74. Czyli po wynikach podejmniesz decyzje czy sprzedajesz czy trzymasz dalej. FRED

  OdpowiedzUsuń
 75. Unimot ! Ratujcie swoje pijondze ! Aaaaaaa.......!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że chociaż z rana wyrwałem chwasta, może po 21 odkupię.
   CKM

   Usuń
 76. Unimot leci ze wzgledu na otoczenie dzisiaj:
  Wyniki PKN: https://stooq.pl/mol/?id=4474
  Informacja Zarzadu PKN https://stooq.pl/mol/?id=4478
  Sytuacja na Lotosie: https://stooq.pl/mol/?id=4497

  Pytanie czy cisnienie na marze PKN I Lotosu odbije sie na Unimocie, ktory ma je juz teraz nizsze - moim zdaniem tak moze sie zdazyc I co pokazuje przyklad PKN czekanie na wyniki za II kwartal wcale moze nie przyniesc rozwiazania. Sam mam bardzo duzy pakiet I poki co go trzymam, ale spadki na spolkach z branzy nic dobrego raczej nie wroza.

  Arek

  OdpowiedzUsuń
 77. Koledzy się wyprzedali - może zacząć rosnąć.

  Chyba żeby nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 78. Astarta podała informacje o przychodach za 2 kw, nie jestem pewien czy dobrze policzyłem bo na kalkulatorku to liczyłem ale przychody są wyższe o 34,6% czyli jest szansa na realizację mojego szacunku wzrostu zysku netto.
  @ egonac - logicznie szacowałeś że produkty spadną: cukier ok 20%, soja niecałe 10%
  kukurydza ok 5%, pszenica ok 10% ale jak widać z ich informacji ceny wzrosły cukru o 18%, pszenicy o 49%, kukurydza 0, soya wzrosła około 10%. Jakby nie patrzył jest znacznie lepiej.
  ps może ktoś przeliczyć jeszcze raz bo pewności czy dobrze policzyłem nie mam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Policzyłem w Excelu i wyszedł mi taki sam wzrost przychodów, 34%.

   Mnm

   Usuń
  2. Dzięki, muszę przyznać że liczyłem na 50% wzrostu przychodów. Wychodzi na to że zysk może wzrosnąć z 15% czyli mniej niż szacowałem (wzrost o 40%). Generalnie gdyby tak było to c/z byłby z 3,80 a to na tak dużą spółkę śmieszna wycena.

   Usuń
 79. Może niech ta żona prezesa unimotu kupi sobie teraz tanich akcyjek za 2 miliony a nie za jakieś śmieszne kwoty...
  unigniot

  OdpowiedzUsuń
 80. unimot ja mam po 40 zł mogę dokupić jeszcze 2 razy tyle wiec w tej chwili spadek mnie nie martwi,dziwię się jednak że tak wysoko wyceniacie spółkę, dalej nie jest tanio mimo poprawy wyników cena za akcję w okolicach 40 zł żadna okazja,aviaaml tu moim zdaniem jest tanio i mogę kupić jeszcze drugie tyle akcji. zbieram tez ekopol i eonet co myślicie o tych spółkach ?
  lukas8i8

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo pasują do portfela z Unimotem ;) Przynajmniej się człowiek nie irytuje, że jedna rośnie a druga nie ;)

   A tak na poważnie, to o Eonet OBS pisał.

   Usuń
 81. lukas8i8 skoro 40 zł to żadna okazja to dlaczego za tyle kupiłeś?
  mnogi

  OdpowiedzUsuń
 82. Lukas8i8 masz jeszcze aleje samochodową?
  Ja dzisiaj sprzedałem wszystkie akcje kupione po 0.62 zł(niestety się pospieszyłem)
  Takie spostrzeżenie po ostatnich spadkach wielu dobrych spółek.
  Wszystkie moje spółki wypłacające dobre dywidendy (70 % portfela) trzymają stabilnie kurs lub rosną, reszta jest w trendzie spadkowym .
  Prezes trochę za dużo kupiłeś akcji Unimotu i chyba powinieneś wcześniej się skrócić, trochę kiepsko to wygląda. Ja osobiście połowe sprzedałem ze stratą 15% resztę trzymam na long

  OdpowiedzUsuń
 83. Dzień dobry Prezesie,

  Moje pytanie do Ciebie jest po części związane z komentarzem przedmówcy, a mianowicie chodzi mi o spółkę Aleja Samochodowa. Temat tej spółki przewijał się kilka razy na Twoim blogu w komentarzach. Wczorajsze informacje Zarządu o rezygnacji z emisji i podpisaniu umowy inwestycyjnej z AEK Ukraina napawają optymizmem (poniżej zamieszczam link). Będę wdzięczny za Twój komentarz odnośnie tej spółki. Z tego co pamiętam to sam kiedyś miałeś pomysł, aby zakupić akcje Alei (mogę się mylić, ale jeszcze na forum bankiera pisałeś coś na ten temat - dawne czasy :) ).
  PS: Gratuluję rzeczowego i pomocnego dla Nas wszystkich bloga.
  PS2: Może ktoś z Nas tu obecnych jest posiadaczem Alei Samochodowej?.

  Dziękuję i życzę udanego weekendu :)
  Pozdrawiam, Papaj.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/ALEJASAMOCHODOWA-PL-S-A-Odstapienie-od-emisji-publicznej-akcji-serii-E-spolki-Alejasamochodowa-pl-S-A-7534003.html

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/ALEJASAMOCHODOWA-PL-S-A-Zawarcie-porozumienia-inwestycyjnego-7534004.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z miesiąc temu napisałem o Alei i kurs jest ze 20% wyżej :"Ostatnio dość szczegółowo przeglądałem Aleję i mam z nią problem. Z jednej strony dużo jest wątpliwości:
   - niby biegły potwierdził raport ale zastrzegł że nie był przy inwentaryzacji na koniec roku więc faktycznie nie wiemy czy było 1,08 mln zapasów
   - druga rzecz to co to za biegły który nie wyłapał dużego błędu w przepływach operacyjnych, zysk netto 1,146 mln powinien być wpisany w przepływach operacyjnych (pierwsza pozycja gdzie jest zyk netto) i tam jest kwota podana 975 208,51 , skąd taką kwotę wzięli i jak biegły tego nie wyłapał ?
   - nie pasuje też mi brak żadnego capexu pomimo naliczanej amortyzacji
   - mnóstwo wątpliwości w przeszłości firmy które opisał dziennikarz w artykule http://forsal.pl/gielda/artykuly/1026759,sierant-wskaznikowa-urawnilowka-czesc-pierwsza-felieton.html
   - dlaczego tylko 2 osoby zatrudniają ?
   - dlaczego mają fatalne opinie w opineo ?
   - prezes firmy wywaliła kilkaset tysięcy akcji, pomimo zapewnień że ma swoje wydatki (później się okazało że nowa emisja w drodze akcji)
   - nowa emisja akcji z obniżeniem nominalnej ceny akcji czyli rozwodnienie akcji
   - po co otwierają nie związane z ich działalnością jakieś serwisy internetowe yamba.pl, niechrozwijają handel częściami
   Jest więcej jeszcze niejasności ale gdyby się okazało że jednak w firmie jest dobrze i się mocno rozwija to realne są duże wzrosty kursu, nawet kilkaset % a zakładam tak widząc możliwe pozytywy. Nawet po udanej emisji będzie nadal niska wycena c/z 4, mocno rozwijają swoje serwisy alejasamochodowa.pl i megafura.pl i rzekomo co miesiąc zwiększają liczbę wspołpracujących odbiorców warsztatowo-hurtowych ( w maju zwiększyli o 780), nadal trwa sprzedaż eksportowa choć nie chwalą się już tak jak wcześniej nowymi umowami, podobno jest inwestor który chce w firmę zainwestować 1 mln euro, środki z emisji przeznaczone mają być na kupno działki i magazyn a to w przyszłości zmniejszy koszty wynajmu magazynów, płatne spore coroczne bonusy od dostawców części.
   Podsumowując: gdyby jednak firma prawidłowo funkcjonowała to w tej branży jest ogromny potencjał (patrzc na Inter Cars czy Autopartner) i Aleja mogłaby znaacznie zwiększyć swoją kapitalizację, oczywiście zawsze brakowałoby kapitału obrotowego więc realne byłyby kolejne emisje akcji. Zakup akcji Aleji jest na pewno inwestycją spekulacyjną (podwyższonego ryzyka) ale wydaje mi się że stosunek zysku do ryzyka jest znacznie wyższy i kto się nie boi ryzyka może próbować kupić, ale wydaje mi się że warto poczekać na informacje o wynikach nowej emisji akcji oraz czy inwestor wejdzie i w jaki sposób w firmę."

   Jeśli chodzi o wczorajsze info to jest mocno pozytywne z trzech powodów : emisja będzie na 1,2 mln akcji a nie na 10 mln, cena nabywanych akcji 1 zł przy niższym kursie 80 groszy i po trzecie nie będzie obniżenia nominału akcji na 60 groszy.

   Usuń
  2. Sam około 3-4 m-ce temu zamawialem u nich dla teścia chłodnicę do samochodu i choć ostatecznie towar przysłali to przez okolo 3 tygodnie byla cisza. Na maile nie odpowiadali, telefony nieaktywne lub nie odbierali (nie pamiętam już dokładnie) po czym po tych ok 3 tygodniach odpisali ze towar w drodze. Zamówienie nie było pilne ale już wpłaconą kasę zacząłem spisywać na straty. Dobrze, że nie zamówiłem drugiej.

   Usuń
 84. Witam wszystkich :)
  Unimot w sumie zgodnie z planem. Pisałem o tym kilka miesięcy temu,
  dla przykładu:
  11 maja:
  http://www.analizyprezesa.pl/2017/05/aktualnosci-analizy-komentarze-52017.html?showComment=1494483886227#c1082638001688420688
  pod spodem komentarz Prezesa
  18 maja:
  http://www.analizyprezesa.pl/2017/05/aktualnosci-analizy-komentarze-5b2017.html?showComment=1495096065980#c8608620117339148164
  pod spodem komentarz Prezesa
  31 maja :
  http://www.analizyprezesa.pl/2017/05/aktualnosci-analizy-komentarze-5c2017.html?showComment=1496259731626#c1407675686973945659

  Co będzie dalej ?
  W tej chwili nie wiem - to jest ważny moment.
  Coś więcej może będziemy wiedzieli za kilka dni.
  Jak nie utrzymają tych poziomów to niewykluczone nawet ok 9,xx , ale to oczywiście za ileś miesięcy...

  pozdrawiam
  Krzych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie komentarze jak twój Krzych to jest co najwyżej standard forum bankiera i sugeruje tam właśnie pozostać. 72 mln kapitalizacji????? Jakim algorytmem to wyliczyłeś?
   Dla mnie taki wpis to jest samozaoranie się. aleks

   Usuń
 85. Unimot. Do 9 to pewnie nie spadnie. Może trzeba patrzeć na wskaźniki fundamentalne. A jeśli spadnie do wskaźników Lotosu, albo niżej, np. C/wk - 0,8 c/z - 5,8. To tylko gdybanie, kiedyś go odkupię.
  Wpisem się nie sugerować. CKM

  OdpowiedzUsuń
 86. "Paaaamięęętam, była jesień, tralala..." Szanowni forumowicze, pamiętacie akcje z Bowim? Więc tu będzie podobnie, ale za jakiś czas. Abstrachując oczywiście od "trupa w szafie", który to może wyskoczyć, a tych to nikt nie przewidzi. Prezes wielokrotnie podkreślał potrzebę dywersyfikacji portfela. No i nie zapominajmy, że jednym z punktów tej dywersyfikacji jest... wolna gotówka! Gdy inwestycja o podłożu fundamentalnym nie idzie to jest za co dokupić. AAL i UNT to dwie dość duże moje pozycje, których właśnie za bardzo nie mogę teraz powiększyć, a które ma i rekomenduje Prezes, z czym zgadzam się i ja.
  Kolejna sprawa to nie wchodzenie zbyt mocno w dany walor. Tak, tego też uczył Prezio. Nie posłuchałem w ONC i muszę się z nim bujać nie wiadomo jak długo, ale przy UNT pamiętałem. No i teraz łatwiej będzie uśrednić. Chociaż wg mnie jeszcze trochę się obniży, może do 30-32.
  Mam jeszcze pytanko, kiedy następne wyniki HEL? Bo oni chyba mają inaczej okresy rozliczeniowe niż styczeń-grudzień.
  Pozdrawiam i życzę mocnych nerwów. Tylko spokój może nas uratować :)
  PS: WCALE NIE PILNE :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.macronext.pl/pl/kalendarium/HEL#tab2 Tu i Paaaamięęętaj tę stronę, a gdy chcesz inne to http://www.macronext.pl/pl/kalendarium, liczę na to, że będziesz wiedział gdzie należy wpisać na tej stronie nazwę spółki.
   Może pomogłem, CKM

   Usuń
  2. Dzięki CKM. Czyli następny raport 31 października? Sporo czasu.

   Usuń
 87. @aleks
  Uderz w stół a nożyce się odezwą :)
  Liczyłem właściwie na taką reakcję.
  Przedstawiłem twarde FAKTY w postaci linków (jak było ok 50 prognozowałem minimum spadków do 38). Wszystko sprawdziło się co do joty jak na razie.
  Tu WYRAŹNIE napisałem, że ważne będą najbliższe dni ... a co dalej to zobaczymy :)

  pozdrawiam
  Krzych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli teraz UNT pod tak zwany korek? Spokojnie Panowie, lepiej mniej zarobić niż więcej stracić. Dobranoc Wszystkim.

   Usuń
 88. Prezes widzę w tej chwili przestał komentować to ci się dzieje na Unimocie, komentuje za to spółki których przewiadywanie się udało. Może i dobrze, bo w tym temacie pozostała tylko żenada mi niesmak...straszne to jest...naprawdę...
  BożeZlitujSięNadAnalitykami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak...bądźcie frajerami...i liczcie, że po dobrych wynikach, które wszyscy oczekują i które wliczają już w cenę, akcje pójdą do góry, skoro bez żadnych danych/informacji akcje lecą z dnia na dzień po 6%...Ludzie co z wami ? Jesteście normalni ?

   Usuń
  2. Co za ględzenie. Żenada.

   Czytaliście warunki bloga o których Prezes przypomina? Bo zachowujecie się tak, jakby co najmniej dawał gwarancje wzrostów.

   Nie wiedzieliście co kupujecie? Przy tak mało płynnym walorze nie wiele trzeba by kursem mocno bujało.

   Po prostu dziecinada!

   Usuń
 89. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden szczał drugi srał...Ogarnij chłopie ortografię bo się kompromitujesz.
   och Karol

   Usuń
  2. Przynajmniej och Karol miał odwagę się pod tym podpisać:)

   Usuń
 90. Krótko odpowiem anonimowym i nie tylko o Unimot. Nic nowego nie piszę bo nie widzę sensu się powtarzać, w fundamentach nic się nie zmieniło więc mój cel inwestycyjny nadal obowiązuje. Mamy obecnie wycenę c/z 9,70, po wynikach prawdopodobnie spadnie poniżej 8, firma zwiększa przychody po 50% rocznie (czy konkurencyjni Orlen i Lotos tak rosną ?, jak dla mnie nie). Niektórzy piszą że spadki do 26 czy nawet 9, gdyby tak było to c/z spadłaby w okolice 6 lub 3, i gdyby tak się stało to pakowałbym ile wlezie.
  Mialem jeszcze obawy że mogą się pojawić odpisy związane z zamknięciem biznesu importu gazu, ale dzisiaj dostałem informację że będą kontynuować import więc jest ok. Dopóki nic nowego nie pojawi się z firmy nie będę wpisów na blogu komentował, szczególnie tych anonimowych, wolę wypoczywać niż się kopać z niewiadomo nawet kim.

  OdpowiedzUsuń
 91. Czytelnicy bloga jest specjalnie utworzony wątek UNIMOT więc może tam piszmy wszystkie uwagi. Też nie spodziewałem się spadku poniżej 40 ale jak widać jest to giełda i wszystko możliwe. Jeśli ktoś ma wątpliwości i obawy to sprzedać i spokojna głowa. Ja mam podzielony kapitał na ponad 10 spółek i trochę wolnej gotówki więc spadek na jednej o 20% nie robi jakiejś wielkiej straty. Zysk w przypadku wzrostów mniejszy ale głowa bardziej spokojna. Gdzie jest dno to nikt nie wie ale pod koniec piątkowej sesji trochę odezwał się popyt więc to daje trochę nadziei. Dominik

  OdpowiedzUsuń
 92. Miałem nic już nie pisać bo brak mi słów na niektóre komentarze, ale aby nie pozostało wrażenie, że chowam głowę w piasek to po prostu napiszę :
  no comments ...
  Mądrzy i tak zrozumieją co chciałem wcześniej przekazać, i nie chodzi o "szczał" -:) !!!

  pozdrawiam
  Krzych

  OdpowiedzUsuń
 93. lukas8i8
  niestety sprzedałem cały pakiet aleji a miałem za 20 tys udałeo mi sie 4 razy zarobic po 10 gr a tym razem można było dużo więcej.

  OdpowiedzUsuń
 94. Witam, jestem panem Leonem Derekiem, wierzycielem prywatnych pożyczek, i jestem tutaj, aby spełnić twoje marzenia, aby uzyskać pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swoich długów? Czy potrzebujesz pożyczki na rozbudowę swojej firmy lub rozpocząć własną działalność gospodarczą? Jesteśmy tu dla ciebie z niskim oprocentowaniem 2% i możesz uzyskać kredyt w wysokości od 3 000 do 100 000 000, - maksymalna kwota pożyczki i do 40 lat pożyczki Trwanie. prosimy o kontakt na nasz adres e-mail derekfastloan@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 95. Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej?
  Czy potrzebujesz osobistej pożyczki?
  Chcesz kupić samochód?
  Czy chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub
  ekspansja? Straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia, a twoje
  obciążenia finansowe wciąż występują? skontaktuj się z nami już dziś na nasz adres e-mail na ezmoneyloanservices761@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 96. Drodzy Poszukiwacze pożyczkowe!!!

  Jesteś w jakichkolwiek trudności finansowych? Chcesz założyć własną firmę? Firma ta pożyczka została założona organizacje praw człowieka na całym świecie, których jedynym celem jest pomoc ubogim i osób z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wracaj do nas ze szczegółami poniżej adres e-mail: g.marius95@hotmail.com

  Nazwa:
  wymagana kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i Bóg błogosławi
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Marius

  OdpowiedzUsuń
 97. Czesc wszystkim.

  CZY POTRZEBUJESZ POZYCZKI ? ZLÓZ TERAZ JESLI JESTES ZAINTERESOWANY!

  Oferujemy najlepsza pozyczke, oferujemy pozyczke konsolidacyjna do 5 milionów * Pozyczka do dzialalnosci gospodarczej do 10 milionów * Pozyczka osobista do 4 000 000 * Kredyt mieszkaniowy do 5 000 000 * Pozyczka finansowa firmy Car Company Do 7 000 000 * Pozyczki komercyjne do 5 000 000 * Pozyczki inwestycyjne do 7 000 000 i wiecej * ETC
  Udzielamy pozyczek osobom prywatnym i instytucjom wspólpracujacym w wysokosci 3%, jesli jestes zainteresowany pozyczka, wyslij nam e-mail.

  uprzejmie Skontaktuj sie z nami poprzez e-mail: worldbestfinance1998@gmail.com

  Oczekujemy, ze Twój znak zachety odpowiada, jestesmy do Twojej dyspozycji.

  Dzieki i niech Bóg blogoslawi.

  Pan Anderson Scott.

  OdpowiedzUsuń
 98. RADIUS LOAN SOLUTIONS udzielają pożyczki według stawki
  3% stopy procentowej, jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, jesteś tutaj
  doradzić, aby wypełnić i odesłać formularz wniosku kredytowego
  E-mail (radiusfinancialaid@gmail.com) sam, aby wiedzieć, czy naprawdę jesteś
  zainteresowany pożyczką. Jestem tutaj, aby uśmiechać się na wszystkie smutne twarze.

  PEŁNE NAZWY:
  ADRES:
  KRAJ:
  KWOTA POTRZEBNA:
  CZAS TRWANIA KREDYTU:
  CEL POŻYCZKI:
  SEKS:
  STAN CYWILNY:
  MIESIĘCZNA PŁATNOŚĆ:
  NUMER TELEFONU:
  E-MAIL:

  Odpowiadając na te dane (radiusfinancialaid@gmail.com),
  przejdziemy do następnego etapu, którym są warunki i
  plan re-płatności.

  Pan Glen Mena.

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni