"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 1 czerwca 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Maja

Maj dla mojego portfela był średni, gdyż jego wartość wzrosła o 2,6 % (WIG spadł o 2,52%) do kwoty 72.045 zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 26,61 % (WIG wzrost o 16,11%). Co ciekawe, kolejny raz
potwierdziła się reguła że jak WIG spada to mój portfel się lepiej zachowuje, a w przypadku wzrostów WIG mój portfel dołuje. Główny wpływ na osiągnięty wynik miały podawane przez firmy wyniki finansowe za 1 kw 2017 r., w przypadku słabszych wyników Onico i IRL trzeba było te firmy pożegnać z gorszym rezultatem niż oczekiwałem w momencie ich zakupu. Były też sytuacje że pomimo pokazanych dobrych wyników kurs zachowywał się gorzej niż tego można było oczekiwać (Unimot, Astarta, 4fun media).
Z perspektywy czasu analizując zakończony miesiąc raczej niczego nie żałuję, oczywiście pewnie mogłem coś lepiej zrobić, jednak jak to na giełdzie niczego nie można przewidzieć ale dobrze zdywersyfikowany portfel powinien w przypadku niekorzystnych wydarzeń na jednej spółce powinien być amortyzowany pozostałymi spółkami. 
Sukces miesiąca - dobre zachowanie kursów Helio (wzrost 17%), Aviaam (wzrost o 7%) i nowy zakup Ambra (wzrost 6%).
Porażka miesiąca - niestety drugi miesiąc z rzędu muszę wskazać Unimot który spadł o 9,40% i ze względu na dużą obecnie pozycję w portfelu spadek ten jest odczuwalny dla portfela.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - historycznie czerwiec jest słabym miesiącem na giełdzie i raczej sukcesem będzie utrzymanie podobnego stanu portfela. Chciałbym też trochę odświeżyć portfel (zrobił się mało dynamiczny) poprzez sprzedaż/kupno spółek ale czy uda mi się to zrobić w czerwcu tego nie wiem.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o dużym ryzyku inwestycyjnym link zasady.

 
 
Udostępnij:

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanuje za transparentnosc.
  Dziekuje za bloga. Jestem i bede stalym czytelnikiem.
  Kamil

  OdpowiedzUsuń
 3. 2,6% w skali miesiąca, w banku miałbyś 0,33%
  Prezes nie jest źle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źle nie jest ale portfel mi się trochę zamulił a tego nie lubię :-)

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni