"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

piątek, 30 czerwca 2017

FAM - sprzedałem wszystkie akcje

Sprzedałem 1500 akcji (wszystkie) po 4,16, strata na pozycji 3%. 

Powodem sprzedaży jest fakt iż niestety prawdopodobieństwo podniesienia ceny w wezwaniu jest obecnie niewielkie. Pozostały tylko 2 dni do końca wezwania a dzisiaj jest ostatni dzień gdzie może być jeszcze większy popyt gdyż w poniedziałek kupując akcje nikt nie zdąży złożyć zapisu. Jeśli nawet nie dojdzie do wycofania akcji z giełdy to nie zamierzam wracać w przyszłości do firmy (jestem trochę zawiedziony).
Jeśli nie podniesiona zostanie cena wezwania w przypadku Komputronika to więcej nie inwestuję pod podniesienie ceny wezwania, skupiam się na fundamentach i rozwoju firm.
Udostępnij:

11 komentarzy:

 1. Cześć,
  piszesz:Jeśli nie podniesiona zostanie cena wezwania w przypadku Komputronika to więcej nie inwestuję pod podniesienie ceny wezwania, skupiam się na fundamentach i rozwoju firm"
  Moja mała rada : nigdy nie mów nigdy" .
  Na marginesie sprzedajesz Komputronika czy go dalej trzymasz? Wyniki lepsze niż przypuszczano a kurs nadal leży. A potem jak nie wyjdzie wezwanie to chyba spadnie? Od właścicieli też nie będzie wsparcia.
  Jeśli to nie tajemnica to co zamierzasz z Komputronikiem?
  Romek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście masz rację, nigdy nie mów nigdy, tym bardziej jak byłaby sytuacja że jest dużo TFI i OFE które mają większą siłę przebicia.
   Jeśli chodzi o Komputronik to na chwilę obecną (do środy zamierzam to wykonać) 1000 akcji przerzucę do portfela który prowadzę na blogu (będzie pełna analiza) i 1000 akcji sprzedam na rynku (potrzebuję pieniędzy w życiu osobistym).

   Usuń
 2. Brawo dla autora bloga :)
  https://stooq.pl/n/?f=1185061&search=komputronik

  Madristas

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo dla Prezesa!
  A mówiłem "nigdy nie mów nigdy".
  No dobrze ale jeśli nie będzie 90 procent skupionych akcji czy wtedy transakcja kupna akcji przez Komputronik dojdzie do skutku?
  Romek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie wg wezwania jeśli nie przekroczą 90% to mają nie objąć żadnych akcji ale to może być ściema. Oczywiście trzeba brać takie ryzyko pod uwagę i dlatego ja sprzedałem po 7,01 wszystkie akcje, mi 9% wystarczyło bo pod to grałem a kasy potrzebuję.

   Usuń
  2. Ale czy nie wzieli kredyt na wezwanie? Mozna gdzies sprawdzic czy jesli nie skupia akcje to i tak musza go splacic?
   Jesli tak jest to mega blef
   Szeniek

   Usuń
  3. Myślę że taki kredyt ma warunki że zostanie uruchomiony gdy dokonany zostanie skup akcji, jeśli nie będzie skupu to nie będzie uruchomiony. Zauważ że zarówno kredyt jak i wezwanie jest w jednej instytucji (mbanku). Zastanawiający jest wpis na stronach sii "Jeśli natomiast w rezultacie przeprowadzenia wezwania wzywający nie osiągnie 90% ogólnej liczby głosów i nie będzie w stanie przeprowadzić przymusowego wykupu akcji od akcjonariuszy mniejszościowych, rozważy ogłoszenie wezwania związanego ze zniesieniem dematerializacji akcji Komputronik, a co za tym idzie przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu i wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW." Z tego jasno wynika że skupią każdą ilość akcji
   http://www.sii.org.pl/11687/aktualnosci/newsroom/cena-w-wezwaniu-na-akcje-komputronika-jednak-podwyzszona.html#ak11687

   Usuń
  4. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na ten drobny szczegół - "rozważy ogłoszenie wezwania....." :)

   Pozdrawiam, mały

   Usuń
 4. Dzięki za odpowiedz. Ale mam jeszcze jedno pytanie: czy zyski ze sprzedaży Komputronika przez wezwanie wchodzą do rocznego rozliczenia podatku giełdowego czy są opodatkowane w momencie sprzedaży ?
  Romek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99% wejdą ro rozliczenia rocznego czyli zapłacisz w kwietniu 2018r. Ostatnio na zaproszeniu do sprzedaży iAlbatros były przypadek w deutsche banku że pobrali podatek od razu, to była inna forma wezwania ale kto wie co to biuro maklerskie może wymyślić.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni