"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 8 maja 2017

Skarbiec Holding - dzieki hossie na gpw zyski powinny wzrosnąć

Skarbiec
Skarbiec Holding -


Główne i największe ryzyko inwestycji w Skarbiec to zmiany w opłatach o których napisałem wyżej, nie mogę wykluczyć iż gdyby została wprowadzona wersja ostrzejsza (wprowadzenie opłat od 2018r.) to kurs może zareagować sporym spadkiem (nawet 10-15%). Sporym ryzykiem też jest odejście kadry zarządzającej funduszami, tak jak to było w 2015r., wówczas zysk spadł ponad 60% gdyż wielu klientów wycofało powierzone środki i spadły opłaty za zarządzanie.
W przypadku tej inwestycji możliwe jest iż wyjdę z niej w dniu wyników 10.05.2017r. (najbliższa środa ) a zrobię tak w przypadku gdyby faktyczny zysk był dużo niższy od prognozowanego przez mbank lub w przypadku dynamicznych wzrostów kursu.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

18 komentarzy:

 1. Prezesie, mógłbyś powiedzieć jaka była data wydania tej rekomendacji przez DM mBanku. Czy mBank też upublicznia swoje rekomendacje z opóźnieniem, tak jak to robi DM BOŚ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nigdzie nie napisałem że kupiłem na podstawie rekomendacji tylko zrobiłem to na podstawie prognozy wyników. DM Mbanku cyklicznie (pewnie co kwartał) robi prognozy wyników za kolejny kwartał kilku spółek z różnych branż, ta prognoza jest z 26 kwietnia 2017r. Mbank wydał też rekomendację dla Skarbca ale jej nie czytałem bo nie mam jeszcze dostępu do rekomendacji, ale z tego co wiem to wydana była 27.01.2017 (jeszcze przed informacjami o zmianach opłat)z kursem 46,28 czyli 50% wyższym od obecnego. Nie odpowiem Ci czy na jakich zasadach publikuje rekomendacje.
   Jak ktoś chce więcej zgłębić temat opłat TFI to w lutym zrobiona była analiza przez Tomka z Biznes Radar który na przykładzie Quercusa tłumaczył o co chodzi z opłatami i jak może się to przełożyć na wyniki.
   http://www.biznesradar.pl/analiza-uzytkownika/297,quercus-czego-boja-sie-inwestorzy-tfi

   Usuń
  2. Skarbiec podał przed chwilą dobrą informację o wartości aktywów pod zarządzenie za kwiecień, mamy wzrost o 200 mln z czego w najwyżej marżowych (akcyjnych itp) wzrost jest o 100 mln.

   Usuń
  3. I od razu ktoś sprzątnął baton ponad 5000 szt.

   Usuń
 2. Uwaga ! Nie wpisałem w poście o zakupie Skarbca informacji iż są uchwalone dwa programy motywacyjny. Pierwszy na 426.355 akcji rozłożony na 5 lat i zależny od wzrostu zysku netto w stosunku do zysku z roku obrotowego kończącego się 30.06.2016r. (kwota objęcia akcji to 32,5 minus suma wypłaconych dywidend od debiutu giełdowego) i drugi program motywacyjny na 102.000 akcji zależny od kursu giełdowego trwający przez 3 lata. Uważam iż są to dobre programy motywacyjne dla akcjonariuszy gdyż liczba akcji może się zwiększyć o 7,7% ale będzie to rozłożone na nawet 5 lat, ponadto jest to dodatkowa motywacja dla pracowników Skarbca aby dobrze zarabiać a to powinno się przełożyć na wyższy kurs, nie ma też pewności że programy zostaną zrealizowane szczególnie ten mniejszy. Szczegółowe informacje o tych programach w skonsolidowanym raporcie roczny grupy Skarbiec nota 20.1 http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26423461,skarbiec-holding-sa-raport-okresowy-polroczny-za-2016-psr .

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyniki Skarbiec TFI za I kw. 2017 r. podaje 10 maja 2017 r., a nie 15 :)

  http://www.skarbiecholding.pl/raporty-biezace/321

  OdpowiedzUsuń
 4. z innej beczki, skąd ten wystrzał na iAlbatros? jest jakieś info?
  Jurek

  OdpowiedzUsuń
 5. mBank juz od stycznia rekomedowal Skarbiec, w kwietniu to juz tylko podtrzymanie reko. Najbardziej realna wersja zmiany oplat do stopniowe dochodzenie do max progu zaproponowanego przez KNF (o ile do niego dojdzie). Ale to nie oplaty a wlasnie "działka" dla dystrybutorow jest najwiekszym zagrozeniem poniewaz TFI nie maja swoich sieci dystrybucji. Ale o to tez jestem spokojny, ze TFI znajda rozwiazanie. Nie wiem czy Prezesie zauwazyles, ale w mBanku niedawno pojawily sie 3 fundusze sygnowane logo mBanku ale tak naprawde to sa fundusze zarzadzane przez Skarbiec. Mysle, ze to bedzie jeden ze sposobow zeby bank nadal dostal swoja dole a TFI swoja. I na koncu znowu zaplaci klient, bo znikna oferty jak w BOSiu czy mBanku gdzie mozna kupic fundusze bez prowizji i trzeba bedzie placic prowizje za nabycie lub sprzedaz jednostek jak dzis np. w ING za TFI NN (jedna grupa!) czy PKO BP. Takie banki i tak nie sa zainteresowane sprzedaza innych TFI, a czesto maja jako dodatek, bo czasami jednak znajdzie sie ktos kto chce kupic konkretny fundusz.
  Wiadomo, ze od poczatku roku TFI notuja duzy naplyw nowych srodkow wiec musi to byc w wynikach. Tu tez widze plus Skarbca z powodu tego, ze ich rok finansowy jest przesuniety wiec mozna jeszcze zgarnac dobra dywidende jako bonus.
  Akurat ja juz siedze na Skarbcu wiec tym razem tylko moge sie cieszyc, ze tez widzisz w koncu potencjal w tej spolce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://www.skarbiecholding.pl/raporty-okresowe/330

  Cieszą dobre wyniki Skarbca, ja także mam nadzieję, że wyniki za ostatni kwartał roku obrachunkowego będą r/r wyższe. Dywidenda 10% jest bardzo realna. Gdyby były jakieś wahnięcia w dół, to zwiększam zaangażowanie. :-) Oczywiście o ile sytuacja ogólna, nie ulegnie negatywnym zmianom.

  Pozdrawiam
  Marek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dobrze, odnośnie dywidendy to zgadzam się z mdm który ją szacuje na 12%, obecna c/z 8,70 ma wg nich spaść do 7,70 co dałoby tak wysoką dywidendę.

   Usuń
 7. Ktoś wie kiedy zostanie upubliczniona rekomendacja mbanku dotycząca Skarbca ?

  OdpowiedzUsuń
 8. https://www.stockwatch.pl/czat-inwestorow-gieldowych/marek-rybiec---prezes-zarzadu-skarbiec-holding-sa---start-17-maja-godz-1100,186

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czat wygląda optymistycznie, zobaczymy co z tego wyniknie w sferze wyników bo kurs słabo reaguje.

   Usuń
 9. witajcie, pytanie laika - kiedy mozemy się spodziewać decyzji o dywidendzie ?

  pozdrawiam
  RA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zakładać że podobnie będzie jak w ubiegłym roku, walne i wypłata w listopadzie.

   Usuń
 10. Dzkekuje sprzedalem z symbolicznym zyskiem wyniki rewelacyjne a kurs swoje.. odkupie zapewne blizej dywidendy :). Chociaz znajac moje szczescie kurs za chwile wystrzeli :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie rozumiem tak dużego spadku cen akcji tej spółki. Dzisiaj można było je kupić za 23.60 W okresie miesięcznym to ponad 20% spadek.. ;/

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni