"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 15 maja 2017

Onico - sprzedałem wszystkie akcje

Sprzedałem resztę akcji po 144,80, całkowity zysk to 7% (k:30x116,34, 5x195,10, k:12x169, s:22x153,50, s:25x144,80).

Powody sprzedaży są dwa: pierwszy to całkowicie mnie firma zawiodła jeśli chodzi o zysk netto który był o 40% gorszy od moich szacunków przez znaczny wzrost opłat i podatków (nie wiem dokładnie dlaczego tak jest). Drugi powód to zadałem pytanie do Unimotu czy wzrosły im podatki i opłaty np. z tytułu koncesji i uzyskałem takie informacje: "W związku z aktualizacją koncesji i rozszerzeniem zakresu produktów o benzyny i lekkie oleje opałowe w 1Q17 Spółka nie poniosła dużych kosztów, były to opłaty skarbowe nie przekraczające kwoty 1000 pln. W kwestii ewentualnego wzrostu kosztów to należy pamiętać, że od dnia 1 stycznia 2017 r. obowiązuje nowy sposób realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego. W związku z wejściem w życie nowych przepisów, przedsiębiorcy zostali zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej ilości biokomponentów w sprzedawanym paliwie poprzez przygotowanie i sprzedaż mieszanek (blendowanie), zawierających wymagany udział biokomponentów. Nowy sposób realizacji tego obowiązku może wpłynąć na zwiększenie kosztów działalności, z uwagi na konieczność korzystania z dodatkowych usług związanych z przygotowaniem odpowiednich mieszanek paliw."
W związku z powyższym do Onico już nie wracam i skupiam się na Unimot, którego zresztą trochę akcji dzisiaj sprzedałem zapobiegawczo (jak będzie ok w wynikach to najwyżej dobiorę Unimot).
Udostępnij:

2 komentarze:

 1. Prezes, myślisz że nowy sposób realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego wpłynie na wyniki Unimotu...jak to oceniasz aktualnie, czego się spodziewasz ?

  kaleson

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się (pewności nie mam) że nie wpłynie ten NCW na wyniki Unimotu jakoś znacznie (może w minimalnym zakresie), z tego co ktoś mi podpowiedział to chodzi o to że udział biokomponentów wzrósł z 7,1% % na 7,8 % i 70% ma być produkcji krajowej. Jeśli wzrosną im odrobinę koszty (dotyczy to wszystkich sprzedawców paliw) to raczej przerzucą ich na klienta. Ja bardziej obawiam się tych dziwnych zwiększonych kosztów podatków a jak do końca nie wiem o co chodzi to wolę asekuracyjnie się skrócić. Jeśli będzie wszystko ok to dokupię z powrotem Unimot, baza w 2 kw jest niziutka więc powinien być duży progres.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni