"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

wtorek, 16 maja 2017

FAM - niska wycena i wezwanie na horyzoncie

FAM - jedna z największych polskich firm zajmująca się
Kupiłem 1500 akcji po 4,27, oczekiwany wzrost 10-20% w okresie do 3 miesięcy.

Jest to inwestycja spekulacyjno - fundamentalna prawdopodobnie na krótki okres czasu. Spekulacja polega na tym iż wczoraj firma podała poufną informację link iż podjęła negocjacje zmierzające do określenia warunków potencjalnego przystąpienia Emitenta do umowy kredytowej ("Umowa Kredytu"), która prawdopodobnie zostanie zawarta przez inwestora, tj. spółkę pod firmą THC SPV10 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ("Inwestor") ze spółką pod firmą mBank S.A. z siedzibą w Warszawie ("mBank").  Jednym z warunków przystąpienia do kredytu przez firmę THC SPV10 jest zamiar nabycia do 100% akcji FAM i (w szczególności, lecz nie wyłącznie, w drodze ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Emitenta lub przymusowego wykupu tych papierów wartościowych), doprowadzenia do wycofania akcji Emitenta z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Przystąpienie przez Inwestora do realizacji przedstawionych działań uzależnione jest od zawarcia Umowy Kredytu na warunkach przez niego oczekiwanych. Umowa Kredytu ma na celu zapewnienie Inwestorowi finansowania niezbędnego do realizacji ww. zamierzeń". Czyli dostaliśmy informację iż jeśli inwestor THC SPV10 otrzyma kredyt to będzie ogłaszał wezwanie i w konsekwencji zdejmie firmę z giełdy.
Dalszym ciągiem tych zdarzeń była kolejna informacja z FAM iż umowa kredytowa została podpisana link i wszystko wskazuje iż wezwanie się odbędzie.
I na koniec pojawiła się informacja iż główni akcjonariusze zawiązali porozumienie link co w mojej ocenie oznacza iż są chętni do sprzedaży posiadanych akcji.
Jaka możliwa jest cena wezwania patrząc na fundamenty ?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć jaka cena jest godziwa, wszystko zależy czy patrzymy historycznie czy przyszłościowo. Jeśli historycznie to w mojej ocenie (tak mi się wydaje choć fachowcem nie jestem) najprościej posłużyć się wskaźnikiem c/z. Historycznie patrząc na przejęcia to zazwyczaj płaci się za kontrole nad firmą c/z 10 (czyli 10 krotność zysku rocznego). Aktualne c/z to 7 czyli mogłoby to implikować wzrost kursu o 40% (czyli kurs 6,20).  Patrząc na cenę godziwą pod kątem przyszłości to wydaje mi się że wycena będzie podobna czyli okolice 6,20. Firma przeszła w ostatnich latach restrukturyzację i wydaje się że najgorsze ma za sobą, sprzyja koniunktura w Polsce, rośnie PKB, ruszają inwestycje dofinansowywane ze środków z UE a to wszystko powinno pomagać wzrostom przychodów. Jednak wyniki firmy zależne są też od kursów walutowych i cen surowców, cytat z raportu rocznego" Poziom kursów walutowych oraz ich wahania wpływają na wyniki osiągane przez Spółkę. Istotnym wahaniom podlegają ceny materiałów wykorzystywanych do produkcji, przede wszystkim cynku. Po stronie kosztowej Spółka jest otwarta na ryzyko zmiany kursu USD oraz zmianę ceny głównego surowca, tj. cynku kwotowanego w USD wg cen LME. Spółka nie posiada instrumentów zabezpieczających wskazane ryzyka finansowe oraz nie prowadzi rachunkowości zabezpieczeń. Spółka dąży do minimalizacji wpływu powyższych ryzyk stosując bieżące monitorowanie poszczególnych obszarów ryzyka poprzez wdrożone procedury kontrolne i regularną analizę narażenia na ryzyko." Jak widać na wynik (rentowność) istotny wpływ mają notowania ceny cynku na LME i tutaj nie jest zbyt optymistycznie, obecne ceny są 37% wyższe r/r ale od styczniu w lutym spadły już 14% i korekcyjne spadki mogą być kontynuowane. Drugim istotnym czynnikiem jest kurs USD/PLN, czym mocniejsza złotówka do USD tym lepiej, i tutaj jest optymistyczna wiadomość gdyż kurs r/r jest niżej o 2% a od szczytu w grudniu 2016r. spadł już o 11%. Jest realne że zgromadzone zapasy w niekorzystnych cenach mogą uderzyć w marże w 2 kw jednak patrząc na wyniki za 1 kw jest szansa że firma się obroni, ewentualnie spadek marży będzie miał przejściowy charakter.
Poniżej wykres notowań cynku (niebieska linia) i usd/pln (żółta linia).


Przechodząc krótko do wskaźników i danych finansowych to FAM wygląda atrakcyjnie, c/z 7, c/zo 5,67, c/wk 3,38, ev/ebidta 6,35, link wskaźniki, przepływy operacyjne bardzo dobre wyższe od zysku netto, amortyzacja i capex na podobnym poziomie, bilans prawidłowy ale nie zachwyca (niskie kapitały własne w stosunku do kapitalizacji).

Od strony technicznej kurs wybił się dzisiaj z krótkoterminowego trendu spadkowego i ma szanse zmierzać w kierunku 5 zł (nie jestem technikiem więc mogę się w tej kwestii mylić)


W przypadku tej inwestycji jest wysoki stosunek zysku do ryzyka gdyż minimalna cena wezwania liczona jako średnia arytmetyczna z ostatnich 6 miesięcy wynosi 4,20 i poniżej tej ceny wezwanie nie powinno być ogłoszone.
Jeśli chodzi o ryzyka to są dwa czyli wycofanie się inwestora z przejęcia firmy (niskie ryzyko ze względu na podpisaną umowę i poniesione już koszty) oraz powrót do trendu wzrostowego cen cynku i ich niekorzystny wpływ na osiągane marże.

Pomimo faktu iż w mojej ocenie cena godziwa akcji to okolice 6 zł to nie jest powiedziane że po tyle chcę sprzedać, zrobię to nawet po niższej cenie ale wszystko będzie zależało od warunków na giełdzie i moich kolejnych inwestycji.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady.
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Udostępnij:

69 komentarzy:

 1. Ja też dziś dokupowałem. Wyniki super, biorąc pod uwagę cenę cynku - na 1Q przypadł chyba szczyt notowań surowca, w 2Q powinno być lepiej. Ciekawe, po ile to wezwanie - liczę na porządną premię ponad ustawowe minimum, bo średnia z ostatnich 6 miesięcy bez szału (pewnie nieprzypadkowo zresztą).

  OdpowiedzUsuń
 2. Macie jakieś przewidywania, kiedy może się odbyć wezwanie?
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezes, a kupowalbys teraz po 4,4....?
  Czy lepiej jeszcze poczekac az emocje opadną? Nie znamy kiedy i za ile?
  Zaczyna sie podaz pojawiac.
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam zasady gry. Spokojnie.
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć Prezes, nie uważasz, że skoro główni zawiązali porozumienie to będą chcieli znacznie więcej od obecnego kursu? Chyba, że to tylko ściema i sami chcą kupić od drobnicy jak najtaniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to że wszystko jest dogadane tylko nie znamy ceny. Ja jednak potrzymam dłużej akcje i zobaczę co się wydarzy.
   Usunąłem komentarze w których pisałem po ile chcę sprzedaż, to jest już nieaktualne, liczę na więcej.

   Usuń
  2. Może ja coś źle czytam i rozumiem ale w porozumieniu jest ten inwestor który chce kupić .Razem maja ponad 66% i chcą kupić resztę. Pewnie jak najtaniej.
   K.

   Usuń
  3. Ale zauważ że THC ma tylko 1 akcję a chce mieć 100% akcji, na logikę to porozumienie jest niepotrzebne chyba że najpierw chcą razem zebrać akcje w określonej cenie a później THC odkupi od pozostałych, np. za rok po wyższej cenie. Ciężko mi powiedzieć.

   Usuń
 6. W porozumieniu akcjonariuszy nie ma FALCON FIZ czyli jest pole do popisu dla fundu aby negocjować cenę, zwłaszcza, że mają 2 257 502 akcji czyli 7,08% - dane wziąłem ze sprawka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie 3 Fizy powiązane są ze sobą i RN FAM. Widać wystarczy im 66% w porozumieniu.
  K.

  OdpowiedzUsuń
 8. http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=FAM

  OdpowiedzUsuń
 9. Szybko widać że zareagowali na rosnący kurs dzisiaj, można było przypuszczać że będą chcieli niską cenę wezwania ogłosić i co ciekawe równa jest średniej arytmetycznej z 6 miesięcy. Kurs pewnie teraz się cofnie, ja nic nie robię i czekam na rozwój wypadków. W tej cenie nie oddaję (fundamenty wskazują na wyższą wycenę), najwyżej mi odkupią przez przymusowy wykup.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze musisz sie baaaardzo duzu uczyc w temacie gieldy..;-)
   Nie za bardzo rozumiem dlaczego uwazasz, ze "Szybko widać że zareagowali na rosnący kurs dzisiaj, można było przypuszczać że będą chcieli niską cenę wezwania ogłosić"
   Cena wzwania byla ustalona zanim ukazala sie informacja o planach i wzywajacy nie sugerowal sie tym co sie dzialo na gieldzie po przekazaniu tego infa. Mozna bylo przypuszczac, ze kurs wyskoczy do gory, ale cena wezwania nie jest wynikiem aktualnych ruchow na gieldzie tylko rezultatem pewnych ustalen strategicznych. Czy wezwanie bedzie udane? Moim zdaniem tak, bo porozumienie akcjonariuszy ma wystarczajaca wiekszosc, zeby oglosic przymusowy wykup akcji, wiec inwestycja obecnie w te akcje to tylko blokada kapitalu w nadzieji na bardzo niewiwlki zysk... moim zdaniem z punktu widzenia spekulanata nieoplacalne...

   Usuń
 10. Po raz pierwszy się z Tobą nie zgadzam. Nie ma nikogo kto by ich przekonał że powinni dać więcej. Oni już kiedyś robili skup. Sądzę że jakąś rolę odegra tu Falcon
  K.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli wszystkie fizy są w zmowie, to brakuje im nadal 8% aby ogłosić przymusowy wykup, pożyjemy zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sory miałem na myśli 18% więc całkiem sporo

   Usuń
 12. kupiłem trochę akcji po 4.23 - > zakładam że ryzyko niewielkie, poniżej 4.20 nie spadnie, a zawsze jakaś szansa na naukę :)

  trzymam kciuki :)
  pozdrawiam
  ra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam u rodziny też po 4,20 dokupiłem, ryzyko żadne.
   Mi tylko nie na rękę jest zablokowanie środków przynajmniej na 2 miesiące ale trudno, poczekam.

   Usuń
 13. Jakie są szanse, że podniosą cenę w wezwaniu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanse oceniam na 50% (podniosą albo nie), ciekawy jestem jak odniesie się do podanej ceny zarząd, czy uzna ją za godziwą czy nie, pewnie będą mieli spory problem.
   ps przypominam iż anonimowym nie odpisuję, wystarczy tylko się na końcu podpisać

   Usuń
 14. Panowie a co z komputronikiem. Kupowałem po 6,42 a dzisiaj jest już 6,37 zł. Czy wiara w podniesienie ceny powyżej 6,50 spada? Czy są jakieś nowe informacje w tym temacie?
  Romek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dwa razy termin przedłużali więc coraz większe zniechęcenie jest i ludzie nisko oddają, nie mam za bardzo wolnej gotówki bo bym dobrał Komputronika (cena robi się coraz ciekawsza ale trzeba poczekać na wyniki bo nie zdziwię się jak pokażą słabe wyniki aby rozmiękczyć akcjonariat) ale może coś wymyślę.

   Usuń
 15. Wg mnie spadki są dobrą okazją do dobrania dla podobnych wezwań. Jak pisali wyżej czytelnicy niżej nie spadnie (chyba, że wycofa się kupujący, ale to mało prawdopodobne). Dzisiaj miałem ustawione zlecenie na Fam 4,10 i prawie weszło. Doważam wyższy zakup. Komputronik też czekam na 6,30. To jak pisano wcześniej zamrożenie części kapitału na jakiś czas, ale być może to też wyjście pod możliwą korekta gpw. Owocnych decyzji, pozdrawiam mlody

  OdpowiedzUsuń
 16. odnośnie Fam wystarczy 14% do dematerializacji akcji. Ciekawe jak się szczęśliwi posiadacze akcji będą czuć, gdy żeby sprzedać trzeba będzie biec do notariusza.
  szejker

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. muszą mieć 90% aby zdjąć spółkę z giełdy więc więcej niż 14% im brakuje

   Usuń
  2. sory, mój błąd jednak 80% wystarczy

   Usuń
  3. 90% potrzeba aby ogłosić przymusowy wykup i ściągnąć firmę z giełdy, mają 72% czyli 18% im brakuje.

   Usuń
  4. Ja pisze o zniesieniu demtaerializacji do ktorej wystarczy im 80%. To sa fundy wiec do wszystkiego moga sie posunac.
   Szejker

   Usuń
  5. https://www.lexlege.pl/oferta-publ-spol/rozdzial-5-zniesienie-dematerializacji-akcji/3897/

   Usuń
  6. Nie sprawdzilem ,a zmienilo sie prawo w tym zakresie. W sumie na dobre. Sory za wprowadzanie zamieszania.
   Szejker

   Usuń
  7. Ja nie widzę aby zasady się zmieniły. Generalnie nie widać mobilizacji akcjonariatu jak np. W Komputroniku poprzez zrobienie porozumienia a to by mocno pomogło. Szansą byłby teraz skup przez jakiś fundusz akcji z rynku i wtedy blokowanie wycofania z giełdy lub negockowanie ceny ale pewnie do tego nie dojdzie. Na szczęście fundy które robią wezwanie to Copernicus Capital więc spora firma i jak nie chce zrobić sobie antyreklamy i złości to powinni podnieść cenę przynajmniej do tych 4,50. Mi to tylko nie pasuje że kolejna kasa zablokowana i nie mam czym ruchów robić.

   Usuń
  8. Na bankierze wymyślili, żeby zliczyć akcje drobnych ustawiając się na S po 22,22. W tej chwili jest tam z 500-600k akcji, czyli 2%... Ja po 4,2 tez nie sprzedaję.

   Usuń
  9. To akurat ciężko powiedzieć czy to dobra wiadomość czy zła że tak mało jest akcji, oczywiście mało osób czyta forum bankiera i nie wszyscy wiedzą.

   Usuń
 17. ale na FAM juz podali cene wezwania - 4,20. Skup przez Trigon DM. Zapisy na sprzedaż akcji przyjmowane będą od 5 czerwca do 4 lipca. Przewidywany termin transakcji na giełdzie to 6 lipca, a rozliczenia transakcji – 10 lipca

  OdpowiedzUsuń
 18. Kupiłem dzisiaj FAM poniżej 4.20, ryzyko żadne. Liczę na podniesienie ceny wezwania. Karol

  OdpowiedzUsuń
 19. A go w przypadku gdy nie sprzedam w wezwaniu i zostanie zarządzony przymusowy wykup. Jaka będzie wtedy cena akcji i na jakiej podstawie? Pytanie ile faktycznie warta jest akcja? Może się okazać, że cena przymusowego wykupu będzie o wiele większa niż cena wezwania.
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena przymusowego wykupu jest zazwyczaj ta sama co cena wezwania i nic nie trzeba robić, jeśli do niego dojdzie to akcje zamienią się na gotówkę.

   Usuń
 20. Tylko informacyjnie - Cena w wezwaniu na akcje Uniwheels podniesiona do 247,87 zł z 236,07 zł. Co nie znaczy że tu będzie podobnie ale to jest przykład. pozd mlody

  OdpowiedzUsuń
 21. Ponieważ mam tylko akcji FAM za 900 zł i to w mbanku to czy ma sens je trzymać aby sprzedać w wezwaniu? Koszty świadectwa? Koszty listu poleconego? etc.Czy skórka warta wyprawki?
  Proszę o poradę i pomoc.
  Władzio

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko mi wypowiedzieć się na Twój temat bo nie znam Twojego portfela i stylu inwestowania (czy fundamentalnie czyli cierpliwość czy spekulacyjnie czyli musi się dużo dziać). Generalnie jeśli masz na oko pewną inwestycję na której wiesz że zarobisz w ciągu dwóch miesięcy kilka % to możesz jak najbardziej rozważyć sprzedaż FAM, przyjąć ewentualnie stratę na klatę i kupić coś innego. Natomiast jeśli nie masz nic ciekawego na oku i nie potrzebujesz tych pieniędzy to może poczekać te 2 miesiące, może cenę wezwania podniosą i kurs podskoczy. Sam musisz zdecydować jak to rozegrać.

   Usuń
  2. Ja mogę poczekać, tylko nie do końca wiem co muszę zrobić aby te akcje sprzedać Wzywającemu? Czy mógłbyś mi krótko wytłumaczyć co muszę zrobić i jakie byłyby koszty tych działań gdybym chciał odpowiedzieć na wezwanie?
   Dziękuję
   Władzio

   Usuń
  3. W mBanku to łatwizna - dzwonisz na infolinię z informację, że chcesz wziąć udział w wezwaniu. Wystawiają Ci świadectwo depozytowe, które albo sobie odbierasz osobiście albo dostajesz pocztą. W moim przypadku przy iAlbatrosie załatwiłem sprawę w ok. jeden dzień - rzecz działa się w Łodzi. Koszt to zdaje się jakieś 50 zł.
   Łukasz

   Usuń
  4. Dzięki Łukasz.
   @ Władzio - generalnie wzięcie udziału i tu jest o tyle dobrze że wezwanie będzie przez ponad miesiąc trwało. W mbanku zgłaszasz telefonicznie (lub osobiście jeśli masz POK w miejscowości której mieszkasz) prośbę o wystawienie świadectwa do trwającego wezwania FAM i albo ci pocztą je przyślą albo osobiście odbierasz. Następnie trzeba złożyć takie świadectwo z wypełnionymi dokumentami w DM Trigon, możesz to zrobić pocztą lub osobiście. Generalnie jak mieszkasz w warszawie lub dużych miastach gdzie są biura mbanku i trigona to można to w godzinę załatwić.

   Usuń
  5. Dzięki za info. Ale co będzie jeśli tych akcji np nie zgłoszę w ramach wezwania, a wezwanie dojdzie do skutku?
   Władzio

   Usuń
  6. Wezwanie i tak dojdzie do skutku czy sprzedasz czy nie. Jeśli w wyniku wezwania przekroczą 90% akcji to wówczas ogłoszą przymusowy wykup po cenie tej samej co w wezwaniu i któregoś dnia znikną ci akcje z konta a pojawi się gotówka. Gdyby nie przekroczyli 90% to mogą zrobić walne na którym zadecydują o dematerializacji akcji, czyli o wycofaniu spółki z giełdy i akcje staną się wówczas papierowe. Takie wycofanie można zablokować gdyż na walnym wystarczy zgłosić sprzeciw i złożyć wniosek do sądu a zablokowaniu tego podając np. że cena nie odpowiada wycenie godziwej. Liczę że nie dopuszczą wzywający do przepychanek i podniosą cenę wezwania odpowiednio tak chociaż w okolice 4,50-5 a wtedy większość odda akcje.
   Z ciekawostek wczoraj cynk spadł aż 4% czyli dla nich dobrze.

   Usuń
 22. Witam.Sprawdzamy stan posiadania akvji Fam, mamy już 532503 akcji co daje prawie 1,7% - jeśli możecie nagłośnijcie gdzie się da i ustawiajcie się na 22.22. dzięki
  pozdrawiam, Paweł

  OdpowiedzUsuń
 23. co to oznacza 22.22?
  gregor-69

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz akcje FAM to możesz dzisiaj ustawić je na sprzedaży po 22,22, ktoś chce z bankiera sprawdzić ile drobnica ma akcji (ja ustawiłem się).

   Usuń
 24. jak zobaczyć ile akcji stoi po te 22 zeta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem, może na bankierze napisali.

   Usuń
  2. Musisz sobie zliczyć
   http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/notgpw/full/zlec_all?sp=2825&zl=V

   Usuń
 25. jakby co to się ustawiłem

  OdpowiedzUsuń
 26. jezeli jestem za granica czy wszystkie rzeczy zwiazane z wezwaniem moge zalatwic przez poczte? darecki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię czy Ci przyślą pocztą za granicę świadectwa i inne dokumenty, w Polsce byłoby prościej (musiałby ktoś za ciebie wypełnić i podpisać dokumenty). Nie wiem ile tych akcji masz i po ile kupiłeś ale w mojej ocenie jak mały pakiecik to nie ma sensu sobie zawracać głowę i lepiej może rozważ sprzedaż. Pytanie pozostaje kiedy może być korzystniej sprzedać czy pod koniec czerwca licząc na podniesienie ceny wezwania czy teraz bo może nie podniosą i cena może się odrobinę obsunąć. Sam musisz zdecydować.

   Usuń
 27. Czy jest jakies nowe info nt. szans na podwyzszenie ceny w wezwaniu?
  Tom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ma być podniesienie ceny to raczej dowiemy się w okolicach 25 czerwca czyli w końcówce zapisów, wzywający jak zobaczy że mało się zapisuje na wezwanie to może ruch wykona.

   Usuń
 28. Czy jest gdzieś dostępna informacja ile akcji udało się skupić spółce THC SPV10?
  Czy w wypadku jeśli nie odpowiem na wezwanie i nie sprzedam przed 4 lipca i wycofają spółkę z giełdy poniosę jakieś koszty transakcyjne?
  Czy jeśli akcje staną się "papierowe" akcje spółki będzie można sprzedać tylko u notariusza i to pewnie gdzieś w Warszawie gdzie mieści się siedziba spółki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informację ile skupili dostaniemy dopiero po skończeniu skupu, teoretycznie mogą wzywający puścić informację że dużo inwestorów przystąpiło do skupu ale to może być podpucha. Wycofanie spółki z giełdy to nie tak szybko i nie tak prosto, ale zakładając że wycofają spółkę z giełdy Ty żadnych kosztów nie ponosisz, niby dlaczego ? Akcje papierowe można sprzedać na umowę cywilno-prawną ale tak jak napisałeś u notariusza w dowolnym mieście, notariusz pewnie US zawiadamia ale kto i czy trzeba spółkę powiadamiać to już nie mam pojęcia (nie miałem nigdy takiej sytuacji).

   ps przypominam żeby się podpisywać kto pyta bo anonimowym nie odpowiadam.

   Usuń
 29. Czyli wypadku powodzenia wykupu, bardziej opłaca mi się czekać na wycofanie akcji z giełdy ponieważ dostanę 4,2 zł , a nie 4,18 jak jest obecnie oraz nie zapłacę żadnej prowizji od transakcji?
  Mateusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie tak jest do końca jak myślisz, jeśli przekroczą po wezwaniu 90% to wtedy zrobią przymusowy wykup i tak jak napisałeś odkupią od Ciebie akcje po 4,2 a Ty nic nie musisz robić i żadnych kosztów nie poniesiesz. Ale jest jeszcze opcja bardziej ryzykowna, że w skutek wezwania nie przekroczą 90% w akcjonariacie a wtedy nie mogą zrobić przymusowego wykupu a mogą na walnym uchwalić wycofanie się z giełdy i wówczas zostaniesz z akcjami. Uchwałę Walnego można oprotestować i złożyć sprzeciw do Sądu ale czy komuś będzie się chciało to tego nie wiem.

   Usuń
 30. Jakie warunki muszą być spełnione, aby sad przychyli się do tego sprzeciwu?
  Orientujesz się jakie są stawki za sprzedaż akcji u notariusza?
  Mateusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównym warunkiem jest wskazanie że cena wezwania nie odpowiada wartości godziwej, a jak wiesz każdy analityk inną cenę godziwą potrafi wyliczyć.
   Jeśli chodzi o stawki notarialne to jak 3 lata temu sprzedawałem akcje to notariusz pobrał 1% od wartości sprzedaży oraz 347 zł z Vatem taks notarialnych.

   Usuń
 31. Hej, poszedł wniosek o dematerializację akcji. Co robisz?

  Przemek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę że nie zauważyłeś ale ja tydzień temu sprzedałem akcje gdy widziałem że nie będzie podniesienia ceny wezwania http://www.analizyprezesa.pl/2017/06/fam-sprzedaem-wszystkie-akcje.html
   Generalnie na walnym był sprzeciw więc ten kto zgłosił może blokować dematerializację ale czy to będzie robił to nie wiem. Jeśli nie będzie blokady dematerializacji akcji to będą mieli otwartą drogę do wycofania akcji z gpw i może być problem ze sprzedażą akcji.

   Usuń
 32. czy ktoś z forumowiczów posiada jeszcze akcję Fam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Karol Adx ma Fam i nawet dokupuje, jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj w poście "Aktualności, komentarze..." bo raczej tak starych postów nie czyta.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni