sobota, 29 kwietnia 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Kwietnia

Tak jak spodziewałem się kwiecień dla mojego portfela był przeciętny, gdyż jego wartość wzrosła o 0,3% (WIG wzrósł o 5%) do kwoty 70.210zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 23,99% (WIG wzrost o
19,10%). Wpływ na taki wynik miały wręcz skrajne zachowania spółek, były spółki których kursy ładnie wzrosły: Vindexus 20% (sprzedany z 15% zyskiem), Astarta 6% czy Helio aż 19% ale były też mocniejsze spadki jak Unimot spadek o 7%, Onico 6,50%. Z perspektywy czasu muszę przyznać że zrobiłem też błędy, szczególnie zbyt szybkie wejście w 4fun media, wiedziałem że kurs został zaatakowany przez spekulantów i chociaż kupiłem po spadku od szczytu spekulacji o 15% jednak okazuje się że zbyt wcześnie. Oczywiście zakup ten zrobiłem pod spodziewane dobre wyniki za 1 kw a jeśli będą dobre to i cały rok dlatego na razie czekam bez robienia żadnych ruchów na tym walorze.
Sukces miesiąca - dobre zachowanie kursów Astarty i Helio oraz zapowiedź przez nie świetnych wyników za ostatni kwartał (ja uważam że świetne będą także w obecnym kwartale), zyskowna sprzedaż Vindexus.
Porażka miesiąca - spadek kurs Unimot, nie ukrywam iż nie spodziewałem się że tak nisko spadnie kurs, jednak podawane przez firmę szacunki przychodów za 1 kw dają nadzieję na bardzo dobre wyniki w przyszłości.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - maj to miesiąc wyników za 1 kw i chciałbym aby każda pokazała duże lepsze wyniki r/r bo to jest głównym warunkiem do wzrostów kursu, mam dużo gotówki w portfelu i chciałbym przynajmniej jedną spółkę dokupić.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady.
 

Udostępnij:

4 komentarze:

 1. Prezesie przyjrzyj się krukowi bo właśnie zaczyna się mega hossa na papierze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mega hossa na Kruku to trwa od 4 lat. A trwająca aktualnie hiperbola zwykle świadczy o jej końcu. Ale oczywiście może być różnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sceptycznie do Kruka ze względu na wysoką wycenę od dawna podchodziłem ale po ostatnich wynikach które były bardzo dobre trochę zmienił mi się stosunek. Jak nie będzie większej korekty na gpw to nie zdziwię się jak Kruk urośnie jeszcze ze 20% w krótkim terminie (tak do 6 m-cy), widać że wszystkie inwestycje (nabycia pakietów i przejęcie Presco) z ubiegłego roku zaczynają zarabiać.

   Usuń
 3. Też widzę cenę w okolicach 350 w najbliższym czasie za kruka....

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

18.02 - Remak - firma z niskim c/z 4,2. W całym 2017 mamy wzrost przychodów i zysku ale odbywa się to kosztem spadającej marży, bil...

Wirtualny Portfel Fundamentalny

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni