"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

sobota, 1 kwietnia 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Marca

Marzec dla mojego portfela był bardzo dobry gdyż jego wartość wzrosła o 15,80% (WIG spadek 0,67%) do kwoty 107.611 zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 23,69% (WIG wzrost
11,90%). Na świetny wynik wpływ miała oczekiwana przeze mnie sprzedaż przez iAlabtros Group swojej spółki zależnej, związany z nią ekstra skup akcji własnych oraz sprzedaż pozostałych akcji. Oczywiście jak to mam w zwyczaju za wcześnie sprzedałem pozostałe akcje ale da się z tym żyć. Od obecnego miesiąca ustalam sobie WIG jako mój benchmark z którym będę porównywał dodatkowo wyniki. 
Sukces miesiąca - zyskowna sprzedaż iAlabtros Group oraz bardzo dobre zachowanie maruderów poprzedniego okresu czyli : Aviaam (+32%), Onico (+10%), Helio (+22%, to akurat nie maruder).
Porażka miesiąca - IRL (-13%) spółka która zawodzi ale dostaje szanse gdyż oczekuję nawet 15% dywidendy która może podbić kurs, Unimot w przypadku którego zrobiłem błąd bo zamiast skasować 20% zysk z IPO to dokupiłem akcje które niestety kilka % spadły, tutaj jednak podchodzę spokojnie do inwestycji gdyż wyniki najbliższych kwartałów powinny być dużo lepsze ps. Prezydent dzisiaj podpisał ustawę o systemie monitorowania drogowego towarów link ustawa (dobra wiadomość dla Unimot i Onico).
Oczekiwania na przyszły miesiąc -  oczekuję na dobre wyniki roczne moich pozostałych firm Astarta, Delko, Vindexus oraz chciałbym aby portfel chociaż był na zero bo odpoczynku mu się trochę przyda. W najbliższym miesiącu nie wykluczam jakiś nowych zakupów oraz sprzedaży obecnych spółek.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady


UWAGA - saldo mojego rachunku akcyjnego zostanie pomniejszone o kwotę 37.611 zł i saldo początkowe na kwietnia wynosi 70.000 zł. 3 kwietnia (poniedziałek) zrobię rano przelew i załączę zrzut z r-ku maklerskiego aby potwierdzić że faktycznie mniej jest środków.
Udostępnij: