"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 13 kwietnia 2017

4Fun Media - czy nowy broker reklam podbije wyniki firmy?

4fun Media
4Fun Media -  działa na rynku mediów i reklamy poprzez telewizje tematyczne np. 4fun TV, Screen Network (cyfrowe nośniki reklamy) czy agencja reklamowa Bridge2fun.
Kupiłem 500 akcji po 5,83 zł na okres do 12 miesięcy, oczekiwany wzrost 10-50%.

Jest to powrót do akcji tej firmy po kilku miesiącach a skłoniło mnie to tego kilka informacji które mogą mocno poprawić wyniki. 25.11.2016r. firma poinformowała iż podpisała z Polsat Media umowę link umowa na pozyskiwania reklam należących do kanałów telewizyjnych z grupy 4fun. Dzięki tej umowie od stycznia 2017r. 4fun tv notuje kilkuset procentowe wzrosty wpływów reklamowych np. w marcu wzrost o 414% z 6,4 mln rok wcześniej do 32,96 mln obecnie link reklamy (styczeń wzrost o 632% a luty o 370%). Jak widać dynamiki są potężne ale to są cenniki oficjalne i nie mogę wykluczyć że upusty mogę dochodzić i do 80-90% a może nawet jest jakaś prowizja duża dla Polsat Media dlatego traktuję ta inwestycję spekulacyjnie-fundamentalną. Wpływ także na wysokość przychodów z reklam ma oglądalność stacji TV i wszystkie stacje z grupy 4Fun (TV, Dance, Gold Hits, Hits) w lutym miały wyższą oglądalność niż rok wcześniej link oglądalność  W wynikach za 1 kw które będą 15 maja 2017r. będzie jasne jakie faktycznie są z tego zyski i wówczas podejmę decyzję czy sprzedaję akcje czy dokupuję. Kolejną ciekawą informacją która może wpływać na wyniki jest dosyć dynamiczny rozwój agencji reklamowej Bridge2fun która odpowiada za kampanię reklamową (komunikacja ATL) dla T-Mobile link T-Mobile ,obecnie trwa kampania innego ich klienta gratka.pl link gratka.pl oraz ShowMax od Naspersa.  W wywiadzie dla pulsu biznesu link pb.pl Prezes firmy nie ukrywa iż firma jest do przejęcia (panna na wydaniu) ale wszystko będzie zależeć od tegorocznych wyników.
Jeśli chodzi o wyniki finansowe 4fun media to są one niejednoznaczne, przy rosnących przychodach niestety zysk netto spada a ma to głównie związek z przejętą w 2016r. spółką Screen Network. Ma ona 20 tysięcy ekranów LED emitującej reklamy w całej Polsce, jest z tego tytułu wysoka amortyzacja oraz obecnie trwa realokacja części tych ekranów w lepsze lokalizacje (dodatkowy koszt). Obecne wskaźniki link wskaźniki to c/z 18,64, c/zo 16,34, c/wk 0,83 i niskie ev/ebidta 4,63 ale jeśli chodzi o c/z ja przyjmuję że jest 7,10 (do zysku netto dodaję amortyzację i odejmuję Capex). Przepływy operacyjne są dodatnie ale dosyć niskie (ciągnie dużo kasy spółka zależna Screen Networks), bardzo ładny bilans (kapitał własny 30 mln przy kapitalizacji firmy 25 mln) i co ciekawe brak zadłużenia finansowego (brak kredytów).

Od strony technicznej  to wygląda jakby kurs miał ochotę się wybić z trendu bocznego między 4,60 a 6 zł z potencjałem wzrostu do 7,20 a nawet 8,40 (szerokość konsolidacji).


Jeśli chodzi o ryzyka to bardziej techniczne czyli spadek w kierunku 4,60 oraz są rzeczy które mi się nie podobają i nie mam pewności że w przyszłości nie będą powtarzane. Są to program motywacyjny do 2018 i przyznawane po 88.381 akcji co roku link opcje oraz fakt iż nie wykluczone są dalsze dofinansowania link screen spółki zależnej Screen Networks która na razie jest trochę studnią bez dna.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

13 komentarzy:

 1. Nie Wspominałeś, że interesujesz się tą spółką :-) Spodziewałem się bardziej Unimotu tudzież Astarty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4 FUN to jest w moim zainteresowaniu od dłuższego czasu tym bardziej że jakiś czas temu miałem jej akcje, w ostatnich dniach były mocne jazdy na niej i kurs dochodził nawet do 6,80 dlatego zainteresowałem się co tam się dzieje. Wzrosty z reklam wyglądają imponująco ale faktycznie nic z tego może nie być bo duże upusty lub prowizje dla Polsatu i pozycja jest mała a inwestycja trochę podchodząca pod spekulację. Jeśli okaże się że jednak wyniki 1 kwartału będą bardzo dobre to wówczas przynajmniej potrajam pozycję gdyż będzie można zakładać iż cały rok będzie świetny.
   Unimot też jest do podwojenia ale na razie czekam na raporty o przychodach miesięcznych i jak dynamika będzie powyżej 50% to zaczynam dobierać. Astarta już więcej nie kupuję choć wyniki za najbliższe 2 kw będą świetne, chyba że spadnie w okolice 60 zł ale może być trudno.

   Usuń
  2. No właśnie, ja chciałbym dopytać o Unimot...
   Czy wg Was do dobry moment na uśrednianie...? Bo zastanawiam się jak nisko to może spaść...również odbijając od bardzo niskiego poziomu może w ogóle nie dojść do cen i okolic z debiutu (czyli tam gdzie wychodzimy na zero :P)
   Robię sobie rewizję swojej taktyki na tą spółkę bo nawet po dobrych wynikach i efektach w związku ze zmianami legislacyjnymi itd możemy nie dojść w obszary cen naszych zakupów...
   Kaleson

   Usuń
  3. Co ja zamierzam to już pisałem wielokrotnie, na razie moim zdaniem nie ma sensu uśredniać tylko trzeba czekać na raporty i wyniki, jak będzie dobrze to dopiero można dokupować a jak źle to lepiej sprzedać nawet ze stratą i zapomnieć. W przeciągu tygodnia będziemy już wiedzieć na czym stoimy bo poznamy raport przychodów za marzec.
   ps pytania o różne spółki zadawaj pod postem "Aktualności, komentarze ...."

   Usuń
  4. Ja będę dłużej czekał z Unimotem. Nowe prawo przewozowe weszło w życie dopiero de facto po świętach, więc to pewnie ostatnie "podrygi" szarej strefy".

   http://biznes.onet.pl/wiadomosci/transport/prezydent-podpisal-ustawe-umozliwiajaca-monitorowanie-przewozu-towarow/chdrtt

   Pozdrawiam
   Seba

   Usuń
  5. Tzn wejdzie w życie

   Usuń
  6. Kiedy ma pojawić się raport za marzec ?

   Bob

   Usuń
  7. Poza tym...na Unimocie chyba zaczęła się już panika...

   Bob

   Usuń
  8. Bobie, o innych firmach i ta której dotyczy wątek piszemy w poście "Aktualności....), raport Unimotu do końca tygodnia będzie (zawsze do 20 przekazują).

   Usuń
 2. @Dominik - dziękuje za zestawienie IKE I IKZE , o to mi własnie chodziło ..
  dzisiaj sprzedałem POLCOLORIT na sesji ze względu to że nie chcę się bawić w wezwanie ....za mało akcji miałem a tak zysk byłby - 6 % w ciągu miesiąca - czyli może być , wezwanie cena 5,80 zł skup
  kupiłem IRL wcześniej po 13,11 zł i czekam - analiza techniczna wygląda słabo
  tej spółeczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry wpis. Jednak dla wpływów z reklam telewizyjnych nie są ważne cenniki tylko oglądalność a ta rośnie od 2 lat w tempie mniej więcej 15% m/m. Screen Network też pracuje nad dużymi projektami więc ten rok powinien być kolejnym krokiem do przodu. Agencja cały czas rozwojowa i może pozyskiwać nowych klientów. Ważne też będzie czy nowy broker jest trochę tańszy od poprzedniego. Generalnie widzę tutaj w perspektywie do kilku lat pobicie zysku netto 4fun media z najlepszych lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyłka oczywiście 15% r/r w relacjach miesięcznych.

   Usuń
  2. Generalnie mam zasadę że nie odpisuję anonimowym (wystarczy jak na końcu wpisu się podpiszesz) ale robię wyjątek. Nie spodziewałem się że tak szybko zrealizuje mi się zlecenie kupna i faktycznie nie wszystko sprawdziłem i napisałem w analizie. Chodzi o oglądalność kanałow telewizyjnych, ostatni raz się tym interesowałem to był grudzień 2016 a sprawdzałem czy skończenie nadawania eska tv (zamians na 8tv) wpłynęła na zwiększenie oglądalności 4fun tv i pozostałych, wówczas nie widziałem jakiegoś skokowego przyrostu oglądalności ale tego roku nie sprawdzałem, jutro sprawdzę i coś w komentarzach dopiszę, dzięki.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni