"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

piątek, 3 marca 2017

Stalexport - sprzedałem wszystkie akcje

Sprzedałem 1500 akcji po 4,38, łączny zarobek 20,50%.

Powodów sprzedaży jest kilka : propozycja dywidendy to tylko 4% a liczyłem na 18%, zbieram kasę na ewentualne dokupienie iAlabtros, Unimot i spory podatek giełdowy do zapłaty w kwietniu.
Do Stalexportu jak najbardziej będę chciał wrócić (pewnie w okolicach wakacji) gdyż spółka jest w trendzie wzrostowym, nisko wyceniana, świetnie generuje gotówkę, zaczyna płacić dywidendę, możliwe też że pieniądze przeniesione na kapitał zapasowy przeznaczone zostaną na skup (one nie zginą).
Udostępnij:

2 komentarze:

  1. 4,45 to dobry moment na wejście czy liczysz, że do wakacji spadnie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciężko mi podać dobry moment na wejście w spółkę której akcje dzisiaj sprzedałem. Nie ukrywam iż spodziewalem się sporego spadku a kurs pokazał moc dlatego jeżeli jesteś długoterminowcem i interesuje się w miarę pewny zarobek 10-15% rocznie to nie ma wielkiej różnicy czy kupisz po 4,45 czy 4,35. Mnie bardzo ciekawią wyniki za 1 kw, wtedy będzie jasne czy będą nadal zawiązywać rezerwy na wymianę nawierzchni, jeśli nie to wyniki powinny się poprawiać.

      Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni