"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 2 marca 2017

iAlbatros jest sprzedaż, a jak to wygląda na liczbach

Dzisiaj firma iAlbatros Group podała informację link umowa (czekałem na to 3 miesiące) że sprzedaje spółkę zależną iAlabtros Poland. Łączna kwota (spłata zobowiązań i wartość firmy) którą
otrzyma to ponad 176,4 mln zł. Na podstawie znanych już mi informacji postaram się policzyć ile to wszystko jest warte i czego można się spodziewać - zastrzegam że mogę się mylić i nie wszystkie informacje są mi znane dlatego do tego podejdźcie tylko informacyjnie. 
Z kwoty uzyskanej ze sprzedaży zostanie przeprowadzony skup akcji za 145 mln zł link skup podczas którego zostanie skupionych 2.437.205 akcji (wszystkie skupione akcje mają mieć nie więcej niż 33% wszystkich akcji czyli 3.848.684 minus akcje dotychczas skupione czyli 1.411.479) i cena skupu wyniesie 59,49 zł (145 mln / 2.437.205 akcji). 
Kolejną istotną informację którą chcę pokazać do jakiej kwoty skup pokrywa zakup akcji czyli do ilu warto kupić bez ryzyka że się straci. Obecnie mamy akcji 11.662.677 i po odjęciu 1.411.479 już skupionych akcji wyjdzie nam 10.251.198 akcji na rynku i jeśli kwotę skupu 145 mln podzielimy przez akcje rynkowe czyli 10.251.198 otrzymamy 14,14 zł - jest to kurs do którego nie powinno być możliwości straty. 
Na końcu pozostaje pytanie co po skupie, jaką wartość ma pozostała firma. 
Oczywiście trudno określić jak będą i czy będą zarabiały pozostałe firmy w grupie ale można próbować chociaż określić w przybliżeniu ile pozostanie czystej gotówki w firmie. Zakładając że pozostałe firmy nie miały ani należności i zobowiązań to przyjmuję sobie że z kwoty ze sprzedaży spółki 176,4 mln po odjęciu 145 mln skupu zostanie 31,4 mln a po uwzględnieniu podatku i innych kosztów zostanie minimum 19 mln fizycznej gotówki w kasie. Słuszność mojego rozumowania może potwierdzić ostatni bilans grupy link bilans gdzie po odjęciu od aktywów obrotowych 96,9 mln wszystkich zobowiązań 43,35 mln zostawało 53 mln. Patrząc na bilans to kwota pozostała w firmie 53 mln jest wyższa od 19 mln wyliczonej kwoty ale dla bezpieczeństwa lepiej przyjąć niższą wartość.
Jeśli pozostałą gotówkę w firmie 19 mln podzielimy na pozostałe po wszystkich skupach akcje 7.813.994 (11.662.677 - 33% skupionych akcji) to będzie przypadało na jedną akcje 2,43 zł fizycznej gotówki.
Podsumowując:  cała wartość akcji iAlabtros Group to kwota około 16,57 zł na którą się składa 14,14 zł kwota skupu oraz 2,43 zł pozostała fizyczna gotówka w firmie. Oczywiście trzeba pamiętać że może być sytuacja rynek pozostałą firmę wyceni na 0,01 zł a nie ile jest gotówki w kasie ale w mojej ocenie kupno do 14 zł daje gwarancję minimalnego zarobku
Ile to wszytko będzie trwało ? Zakładam że do 3 miesięcy, gdyż zapłata nastąpi w ciągu 30 dni od uzyskania wszystkich zgód państwowych na koncentrację (czyli pewnie z miesiąc) i po otrzymaniu zapłaty (ciekawostka : pieniądze z zapłaty mają być przelane bezpośrednio do biura maklerskiego) w ciągu 3 dni ma być ogłoszone wezwanie (zakładam że z miesiąc będzie trwało wezwanie). Samo wezwanie jest proste ale wymaga poświęcenia odrobiny czasu, zakładam że znowu będzie robione jak poprzednio czyli w Trigon i będzie można zrobić to na dwa sposoby, pierwszy (ja tak będę robił) to ze swojego biura maklerskiego bierze się świadectwo depozytowe z ilością posiadanych akcji i blokadą na te akcje a następnie udaje się do biura maklerskiego przyjmującego wezwanie i na miejscu składa to świadectwo i wypełniając odpowiednie dokumenty. Druga opcja to poczta, czyli w swoim bm prosi się o takie świadectwo które przysyłają do domu pocztą (pewnie ze 3 dni to trwa), następnie ze strony internetowej biura przyjmującego wezwanie drukuje się i wypełnia odpowiednie dokumenty, a następnie wysyła wraz ze świadectwem depozytowym. To wszystko.
Uwaga - w przedstawionych powyżej wyliczeniach może być jakiś błąd dlatego każdy sam powinien na swoją rękę wszystko jeszcze raz przeliczyć i sprawdzić z informacjami które podała firma.
O iAlabtros pisałem na blogu już wcześniej : link 1link 2link 3
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
ps jeżeli jest coś niezrozumiałe to zachęcam to zadawania pytań pod tym postem aby nie szukać w innym miejscu


Udostępnij:

43 komentarze:

 1. jak mam tylko jedno pytanie czy to wszystko jest już pewne, bo po kursie tego nie widać ?
  lukas8i8

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewne wszystko, po kursie nie widać i dobrze jak dla mnie, będę jeszcze dokupował gdyby się cofnęło. Inwestorzy albo nie potrafią liczyć albo nie chce im się bawić w skupy ale nie wiedzą że kurs wezwania będzie 59 zł co może euforyczne wzrosty wywołać albo nie wiedzą że teraz nawet kupując to minimalnie można zarobić 5% ale liczę że duuuużo więcej. U mnie problem jest że w kwietniu 25000 muszę wyjąć bo gdyby nie to sprzedawałbym większość pozostałych akcji i kupił iAlabtrosa, niestety nie mogę tego zrobić bo nie pewnie do czerwca kasa się uwolni z iAlabtrosa a nie chcę mieć na pieńku z US.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezesie, przepraszam za laickie pytanie ale czy dobrze rozumiem, że jeśli skup ma być po 59 zł a wartość obecna akcji jest ok 13,50 to jak kupię je z rynku i odpowiem na wezwanie zarobię 45,5 na akcji ?!

   Usuń
  2. Tak, tyle na jednej akcji zarobisz ale musisz pamiętać że skupią od Ciebie tylko 22% posiadanych akcji, a pozostałe akcje mogą być warte 1 grosz. Oczywiście po to wyliczyłem ile pozostałe akcje mogą być warte i wychodzi mi samej gotówki to będzie 2,43 zł na akcję a nie można wykluczyć że rynek je wyceni na 5 zł. Dlatego jak się jakiś armageddon nie wydarzy to przy obecnym nawet kursie 13,50 powinno się jeszcze 10-20% zarobić, ja nie ukrywam iż liczę na jeszcze 20% zarobku.

   Usuń
 3. Po kursie tego nie widać ale jak było do tej pory każdy wie. Kurs się osuwał i można było dobierać i zarobić. Teraz będzie podobnie ruchy do ostatniego dnia. Ja obserwuje i po trochu dobieram. Zarobek jest pewny a jakiej wielkości zobaczymy. Dominik

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie sprzedam ci mój udział za 18 - pomyliłeś się o 16 baniek;) 124+49+10-8. Analizowałeś może dokładniej AviaaML?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki że zauważyłeś, wielu czytało a nikt nie sprostował, co chcesz wiedzieć o aviaam leasing to napisz, wiem prawie wszystko :-) (odpiszę wieczorem)

   Usuń
 5. Witam Prezesie

  Czytam Twój blog od niedawna. Kultura i profesjonalizm.

  Natknąłeś się czasem na spółkę NTT Systems ?
  Może coś więcej wiesz.

  Z mojej strony:

  c/z ok. 10
  c/wk ok. 0,3
  W 2016 dywidenda ok. 8%
  Branża - IT sprzęt- handel dobrymi markami plus marki własne, dobre kontrakty
  , m.in. zaopatrzenie sądów w PL

  zarząd - duży udziałowiec
  kapitały włąsne = ok. 50% sumy bilansowej


  minusy
  mała marża netto
  za IIIkwartały spadek przychodów 2016/2015

  Wydaje mi się niedowartościowana i zapomniana.

  Co sądzisz ?

  Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NTT miałem w swoim portfelu jakieś pół roku temu ale obecnie odradzam jego zakup, po pierwsze nad firmą grozi i pewnie będzie musiała zapłacić kilka jak nie kilkanaście milionów zaległych podatków Vat (może być więcej bo nowe kontrole dochodzą) oraz za 4 kw 2015 jest wysoka baza gdyż mieli rozliczony kontrakt z MON. Jedyny plus to wysokie kapitały własne 128 mln do 42 mln kapitalizacji (ewenement) ale to jednak nie przesłania ryzyk. Gdybyś miał jakieś pytania w przyszłości to zadawaj pod postem "aktualności, analizy komentarze " zawsze jest po prawej stronie bloga.

   Usuń
 6. dziś sprzedałem albastrosa...
  10% zarobku netto w 3 dni to chyba przyzwoity wynik...
  mimo to, mam nadzieję, że zarobicie więcej niż ja...
  ja potrzebuję uwolnić kasę na unimot...

  OdpowiedzUsuń
 7. dywidenda stx bez szału :-(
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 8. Prezesie, czy uwzgledniles w jakis podatek jaki IAG musi zaplacic po sprzedazy spolki zaleznej ?

  L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjąłem na podatek i koszty 12,4 mln, cytuję "sprzedaży spółki 176,4 mln po odjęciu 145 mln skupu zostanie 31,4 mln a po uwzględnieniu podatku i innych kosztów zostanie minimum 19 mln fizycznej gotówki w kasie" . iAlbatros 59 mln kosztował i mniej więcej tyle jest w bilansie a sprzedaż za 124 mln czyli od 65 mln 19% podatku to 12,35 mln. Dokładnie wszystkiego nie wyliczymy bo bilans mamy skonsolidowany a samego sprzedawanego iAlabtrosa Poland nie było wyszczególnionego ale raczej się dużo nie mylę. Co ważne w wyliczeniach nie uwzględniałem majątku trwałego który w bilansie ma wartość 12,6 mln bo nie wiem ile należy do ipoland a ile do całej grupy.

   Usuń
 9. Kupiłem iAlbatrosa rzutem na taśmę, ale chciałbym to mocno podkreślić, że gdyby nie ten blog prawdopodobnie bym nie kupił.
  Wielu jest różnych doradców którzy, chętne i nie rzadko za opłatą powiedzą ci to co już wiesz, a ich inwestycje są tylko dodatkiem do działalności biznesowej.
  Dlatego cenię sobie Blog Prezesa jako miejsce gdzie 99% informacji pochodzi od ludzi prawdziwych.
  Giełda, banki, biura maklerskie, doradcy, fundusze itp to jedna wielka gra szulerów.
  Na blogu prezesa jak w oazie można się napić czystej wody.
  Prezes nie daj sie, bo "wielka gra" któregoś dnia sie upomni o Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie zarobiłeś/liśmy jeszcze na iAlbatrosie (chyba że już sprzedałeś) więc jeszcze się nie cieszmy. Sam wiesz że zdarzają mi się niestety ostatnio wpadki (onico, aviaam) i nie zawsze się zarobi. Jedne co mogę zapewnić to to że wywalam kawę na ławę, piszę tak jak widzę i czuje, i nic nie ukrywam co czasem może odbywać się moim kosztem (za otwarcie pisze o swoich ruchach). Z tymi doradcami (analitykami też) to też masz rację, pracowałem w banku to miałem plany i musiałem sprzedawać produkty do których nie zawsze bylem przekonany, a analitycy są dobrzy po fakcie (opisując przeszłość).

   Usuń
 10. Hej to znowu ja (AviaaML);). Twój blog zainteresował mnie po bardzo podobnie liczyłem wartość IAlbatros. Co do AviaaML to interesuje mnie zarząd i główny akcjonariusz o których niewiele wiem i chciałbym się czegoś dowiedzieć. Sprawozdania są nie audytowane więc mogą wpisać tam co tylko chcą. Spółka ma siedzibę na Litwie więc polskie prawo ich nie dosięgnie. Zadaje sobie pytanie czy mogę zaufać zarządowi i głównemu akcjonariuszowi. Myślę, że kwestia zaufania jest głównym powodem niskiej wyceny spółki AviaaML.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz racji że sprawozdania są nieaudytowane, jest tak samo jak w polsce i roczne są audytowane przez PricewaterhouseCoopers i jest to top rewidentów http://www.bankier.pl/static/att/emitent/2016-04/nex_AVIAAM_LEASING_AB_Audited_Stand-alone_Financial_Statements_FY2015_20160429_154238_1120634734.pdf
   Oczywiście tak jak napisałeś jest to spółka Litewska więc polskie prawo nie obowiązuje ale Litwa jest w Unii Europejskiej więc w mojej ocenie jakieś cywilozowane normy obowiązują. Jeśli chodzi o zarząd i głównego akcjonariusza to tyle samo mogę powiedzieć co o władzach polskich spółek czyli niewiele, mam niepotwierdzone informacje że właściciel jest powiązany z Putinem a to może wyjaśniać dobre układy z Aeroflotem i podpisanie umowy joint venture z chińczykami i udzielenie kredytowania przez państwowy chiński bank za 800 mln usd. Ciężko mi powiedzieć czy kwestia zaufania jest powodem niskiej wyceny, może tak, mi bardziej wydaje się że spółka była mało popularna wśród inwestorów a to było spowodowane że przez kilka lat od debiutu ciągle spadała pomimo dobrych wyników finansowych i to zniechęcało inwestorów. W obecnym roku (i drugie półrocze poprzedniego) spółka została już dostrzeżona co widać bo dynamicznym wzroście obrotów. Wiele razy na blogu wypowiadałem się o wycenie ale porównując ją do polskich spółek np. do enter air to wycena jest powinna być ze 200% wyższa, a co ciekawe ta wycena nie obejmuje przyszłości, nie wiem czy wiesz ale w ciągu 5 lat chcą zarządzać flotą samolotów 2,5 mld usd co jest jak najbardziej możliwe przy udziale chińskich partnerów.

   Usuń
 11. robię sobie obliczenia dotyczące albatrosa... na dzień dzisiejszy....
  i tak:
  kupuję 100 akcji po 13,20... całkowity koszt wraz z prowizją to: 1325,15 (1320 + 5,15)

  22% akcji czyli 22 sztuki zostanie sprzedane po 59,50... czyli za 1309... tu powinienem dodać koszt świadectwa depozytowego + list polecony... od 30 do 50 zł)
  pozostało mi 78 akcji, które powiedzmy wycenione są na 0,01 zł czyli 0,78 gr...

  nadal jestem do tyłu... czy coś źle liczę???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu zakładasz, że pozostałe akcje wyceniane są na 0,01zł?

   Usuń
  2. a wiesz jak zachowa się kurs później...?

   policzyłem najgorszy scenariusz z możliwych...

   wychodzi mi, że jestem na 0 przy kursie 2,75 zł...

   tylko nie wiem, czy dobrze liczę...

   prezes???

   Usuń
  3. W optymistycznej wersji pozostałe 78% akcji będzie warte ok 6zł/szt , prezes wylicza wartość na ok 2,50zł. Tylko teraz po skupie pozostałych akcji będzie prawie 8mln i większość będzie chciała zrealizować zysk więc pytanie czy będą chętni na ich kupno a jeżeli nie to do ilu może spaść ich wartość .

   Usuń
  4. Nie wiem, ale 0,01 to skrajnie pesymistyczne założenie.
   Jeśli liczysz najgorszy scenariusz, to ok.
   Jeśli liczysz trochę lepszy, to poza tym, że możesz przyjąć wyższą wartość pozostałych akcji, to możesz przyjąć też, że skupią więcej niż 22% Twoich akcji.

   Usuń
  5. Zgred dolicz sobie jedną akcję, bo skupią 23,77% akcji, gdyż swoich akcji nie będą skupować. Przy małej liczbie akcji koszty świadectwa i prowizji mogą zabić zysk, ale jak ktoś już posiada to wydaje mi się, że spokojnie do 14,14 opłaca się kupować.

   Usuń
  6. Oczywiście uwzględniając prowizje maklerskie do mniej więcej do 14zł opłaca się kupować. Przy obecnym poziomie zysk i tak wyniesie około 5 - 5,5%

   Usuń
 12. Bodzio...
  o tym właśnie piszę...
  a jak się wszyscy rzucą się do sprzedaży...

  OdpowiedzUsuń
 13. Wyliczenia zgreda są słuszne (ja tez zawsze najmniej optymistyczny wariant przyjmuję) chociaż jeszcze nie uwzględnił prowizji od skupu (z 6 zł i prowizji z 5 zł od sprzedaż pozostałych akcji) oraz utraconego czasu.
  Ale :-)
  Brak zysku jest przy zakupie za 100 sztuk po 13,20 czyli za 1320 zł, bo jeśli zrobimy symulację na 1000 sztuk po 13,20 to już widać wtedy że się opłaca. 1000 x 13,20 = 13200 i koszty( prowizja od kupna i sprzedaży 0,8% czyli 106 zł i świadectwo z przesyłką 54 zł) + 160 zł czyli zakup z kosztami to 13.360 zł. Ile otrzymamy: 220 sztuk sprzedane po 59,5 da 13090 a reszta nic nie warta to faktycznie jest strata 270 zł. ?
  Wydaje się że faktycznie w pesymistycznym scenariuszu osoby które jeszcze nie mają akcji i chcą dopiero kupić to obecny poziom kursu nie opłaca się im.
  Oczywiście jak dla mnie jak już posiadam akcje to mi się jak najbardziej opłaca dokupić gdyby kurs jeszcze spadł, zakładam także że drożej sprzedam akcje niż 1 zł (bo niżej to nie będzie sensu sprzedawać) bo przy 1zł to kapitalizacja firmy będzie 7,8 mln zł (jak newconnect) a przecież samej gotówki i środków trwałych może być ze 20-30 mln. No nic, ja czekam w okolicach 12,50 bo liczę że z każdym dniem kurs będzie się bardziej osuwał.

  OdpowiedzUsuń
 14. OBS pokusił się dokładne wyliczenie, zrobił to na chłodno więc pewnie dobrze
  http://analizyobs.blogspot.com/2017/03/ialbatros-przed-mega-skupem-akcji-warto.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Moje wyliczenia:
  kwota skupu - 145 000 000
  liczba akcji - 11 662 677
  max 33% - 3 848 683
  akcje własne - 1 411 479
  akcje biorące udział w skupie - 2 437 204
  cena za akcję 145 000 000 / 2 437 204 = 59,49
  procent skupu akcji - 2 437 204 / (11 662 677 - 1 411 479)*100% = 23,77%

  Kupując 1 000 akcji, skupione zostanie 237,7 po 59,49, czyli zysk 14 140,773
  Czyli, żeby nie stracić trzeba kupić akcje po 14,14 zł
  Dodatkowo zostaje jeszcze 762,3 (wiem, że ułamków akcji nie będzie).
  Czyli pokrywa się to z wyliczeniami Prezesa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obs dobrze policzył i jego postem się sugerujcie, wczoraj podali komunikat o umorzeniu niewielkiej ilości akcji więc jest prawidłowo. Zgred przyjmował sobie do wyliczeń że będą skupować 22% ale faktycznie jest to 23,95% a kwota skupu nie 59,50 tylko 59,05zł.
   Uwaga !!! - każde biuro może mieć inną prowizje za świadectwo depozytowe, w bosiu jest 30 zł ale słyszałem że biura mają nawet prowizje po 200 zł.

   Usuń
 16. Wyliczenia są dobre. Obs też policzyl właściwie. Ważne są jeszcze daty 21 marca i od tego dnia w ciągu trzech dni ma być ogłoszony skup. Oczywiście po spełnieniu warunków. Jest to w raporcie na gpwinfosfera. Skup około miesiąca więc wszystko się zakończy w ciągu dwóch miesięcy. Ryzyko właśnie ile będzie kosztować akcja po skupie i czy ludzie będą zaraz sprzedawać czy trzymać. Ja uważam że poniżej 13 zł ciężko będzie dobrać ale zobaczymy. Dominik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupi się i poniżej 13zł, euforia już minęła i teraz będzie zwątpienie, ludzie sobie przeliczą że mały zarobek jest a trochę zachodu i będą powoli sprzedawać. Jak komuś się uda dołek złapać to może mieć szybki zarobek bo jak ogłoszą skup po 59 zł za 145 mln (czyli ogromny) to może krótkotrwała euforia znowu się pojawić, dołączą się wtedy ci którzy nie mieli akcji i nie wiedzą o co chodzi.

   Usuń
 17. Wiem, że dzisiaj rządzi iAlbatros, ale może ktoś wie co stoi za spadkami na Helio?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chciało rosnąć to spada, normalne na gpw. Czekać cierpliwie do wyników które jak wiemy będą super i wtedy jest szansa że coś się ruszy.

   Usuń
 18. Przepraszam, nie ten wątek...

  OdpowiedzUsuń
 19. W tabeli prowizji i opłat każdy znajdzie kwotę za świadectwo depozytowe odpowiednią dla swojego biura maklerskiego. W Deutsche Banku jest 50zł. Jeśli wezwanie będzie realizowane przez Trigon i ktoś boi się wysłać papierów pocztą to musi odwiedzić osobiście oddziały które mieszczą się w Warszawie, Częstochowie i Krakowie. Dominik

  OdpowiedzUsuń
 20. Co do Helio,to do wyników na koniec marca może jeszcze spaść w okolice 9,00 zł wskazuje na to analiza techniczna,dwa dni temu została przełamana linia trendu wzrostowego,czyli spokojnie można czekać na niższy kurs do 50% zniesienia.
  BBB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie strasz z tym Helio bo czytelnicy bloga znowu w panikę wpadną :-)
   Oczywiście gdyby faktycznie tak spadło to z chęcią trochę dokupię, fundamenty mamy mocne tylko do wyników daleko czyli do impulsu wzrostowego.

   Usuń
 21. Cześć Prezes.Kupiłem 20 akcji albatrosa, tak dla eksperymentu za 270 PLN.Po skupie zostało mi 16 sztuk po powiedzmy aktualnej cenie 0.9 PLN oraz suma wpływu ze skupu 235,75. Jakoś nie widzę zysku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy w zasadzie zarobili i ciężko mi powiedzieć czemu masz stratę, prawdopodobnie wynika z niskiej kwoty wejścia którą zjadły opłaty, możliwe że też późno wszedłeś. Jak chcesz to podaj mi ile i po ile akcje kupiłeś, jakie poniosłeś koszty kupna i sprzedaży, czy płaciłeś za świadectwo i jakąś blokadę.

   Usuń
 22. IALBGR ilość 20 (k) cena 13,5 wartość 270 prowizja 5 po prowizji 275
  Rozliczenie oferty 236,2 prowizja 0,45
  No i skupione 4 sztuki, zostało mi 16.
  To wszystko na koncie ike(boś).Mogłem kupić więcej oczywiście, bo gotówka na koncie była.Ale to by chyba nic nie zmieniło.
  Jeszcze jedno pytanie z innej beczki: sprzedałem wszystkie assecoslo z przyzwoitym zyskiem.Czy myślisz, że warto po odcięciu dywidendy kupić i sobie zostawić w nadziei na regularne dywidendy? Nawet jak zdejmą z giełdy?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. IALBGR ilość 20 (k) cena 13,5 wartość 270 prowizja 5 po prowizji 275
   Rozliczenie oferty 236,2 prowizja 0,45
   No i skupione 4 sztuki, zostało mi 16.
   To wszystko na koncie ike(boś).Mogłem kupić więcej oczywiście, bo gotówka na koncie była.Ale to by chyba nic nie zmieniło.
   Jeszcze jedno pytanie z innej beczki: sprzedałem wszystkie assecoslo z przyzwoitym zyskiem.Czy myślisz, że warto po odcięciu dywidendy kupić i sobie zostawić w nadziei na regularne dywidendy? Nawet jak zdejmą z giełdy?
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Już wiem dlaczego nie zarobiłeś, 20 x 24,21 % (alokacja) = 4,842 akcji, niestety zaokrąglili ci w dół do 4 akcji a nie do 5 zł i w ten sposób uciekło ci 59 zł. Niestety zrobiłeś błąd i za mało kupiłeś, wiedziałeś że minimalna alokacja to 23,95% i gdybyś kupił 21 akcji x 23,95% (taka była pewna alokacja) = 5,03 i wtedy skupiliby ci 5 akcji. Niestety "pożałowałeś" 13 zł i nie zyskałeś przez to 59 zł - ja też pewnie zapomniałbym że akcje się do pełnych zaokrągla (mogli ci dziady w górę podciągnąć a nie w dół).
   Ja nie chciałbym mieć akcji spółki która nie jest na giełdzie i to w dodatku zagranicznej), niech zaczną im wyniki się pogarszać i komu to sprzedaż ? Moim zdaniem odpuść jak zarobiłeś.

   Usuń
 23. a taka sytuacja jak jest dziś, to co nam mówi?! kurs nie zatrzymał się na 13zł lecz na 1,20zł i trwa już końcówka trzeciego miesiąca wyłączenia z obrotu

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni