"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 30 marca 2017

iAlbatros Group - sprzedałem wszystkie akcje

Sprzedałem dzisiaj pozostałe akcje po skupie średnio po 1,40 (kilka razy dzisiaj obróciłem) i łączny zarobek wyniósł około 12.370zł. Trudniej to przeliczyć na procenty gdyż główny mój zakup był średnio po kursie 10,15 ale później jak już wiedziałem że do wezwania dojdzie dobrałem jeszcze sporo z potencjalnym niskim ale pewnym zarobkiem, jednak zobowiązałem się podawać ile procentowo zarobiłem więc tego się będę trzymał, zarobek to około 37%. Kurs w tym czasie urósł z 10,15 do 14,20 czyli o 40% (teraz mamy 90% spadek :-)

Jak to bywa często u mnie, sprzedałem zbyt wcześnie akcje gdyż zacząłem sobie resztą akcji robić kółeczka (zrobiłem 6) a kurs sobie odjechał w którymś momencie. Nie wykluczone że akcje iAlbatros urosną jeszcze kilkadziesiąt % , jednak ja przy obecnym kursie nie zaryzykuję ponownego wejścia.
Udostępnij:

15 komentarzy:

 1. lepiej żałować, że się nie zarobiło...
  niż żałować, że się straciło...

  świetna robota Prezesie!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. czemu nie wejdziesz? niska kapitalizacja, stabilna firma. Co tu jest nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to nie jest już stabilna firma (odszedł cały zarząd, zakładam że wielu informatyków przejdzie do przejętej firmy i nie wiadomo czy Satis będzie bez nich mógł się rozwijać), my w zasadzie nic nie wiemy (może być zero gotówki jak i 20 mln ) i to podchodzi już lekko pod spekulację. Oczywiście mam świadomość że niewiedza i domniemanie jest dla spekulantów najlepsze.
   ps przypominam że nie podpisanym miałem nie odpisywać.

   Usuń
  2. niestety nie brałem udziału w ialbatrosie , ale vindeksus coś się ruszył ciekawe , 1 rok temu też go miałem za około 8 zł i ponownie kupiłem 1 miesiąc temu za podobną cenę taki dzień świstaka 1 roczne kółko . [herkules niepodpisany]

   Usuń
 3. Witam i gratuluję bloga.
  AILLERON SA – dzisiaj pojawiła się informacja o zakończeniu procedury ABB… i nie wiem co o tym myśleć. Jak interpretować to, że jeden fundusz z lekkością pozbywa się akcji, pomimo tak dużego popytu ze strony innych funduszy („w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu wzięło udział ponad 30 funduszy inwestycyjnych”)? Jakieś informacje w zakresie innych spółek, gdzie ta procedura była przeprowadzana? [lordjim]

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja przygoda z iAlbatros też już się chyba skończyła. Na otwarciu poszedł ostatni pakiet za 1,87

  OdpowiedzUsuń
 5. a na Beacie dolne widły...

  OdpowiedzUsuń
 6. o co tu chodzilo z tym albatrosem kurs 29.03 byl ponad 10zl a 30.03 70gr jakis split czy co ze kurs z 10zl na 70gr,bo nie obserwowalem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Pablo7, od 3 miesięcy pisaliśmy co może się wydarzyć i to się stało, sprzedali spółkę zależną która odpowiadała za 95% przychodów i pewnie zysków, zrobili potężny skup (24% akcji po 59 zł) i po skupie wartość akcji spadła o 90%, a kapitalizacja obecnie to okolice 10 mln zł.

   Usuń
 7. Moja przygoda z iAlbatros tez się skonczyla... nie ma co ryzykowac dluzej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Franklin sprzedał akcje. Ciekawi mnie, kto to kupuje?
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ulica kupiła, nikt inny, tak jak napisałem jeśli jeszcze Metlife OFE sprzeda (czekam na komunikat do końca tygodnia) akcje to nie ma co szukać już w tej firmie. Gdyby nie było komunikatu o wyjściu to dopiero można myśleć o podkupieniu.

   Usuń
 9. Metlife także sprzedał. Naprawdę dziwne, że tyle akcji kupiła ulica. Czy to możliwe?
  Ile zostało w sumie akcji w obrocie?
  szeniek

  OdpowiedzUsuń
 10. Z całą pewnością wyjście funduszy ze spółki to nie jest dobra wiadomość. Ale czy taka zła? Sam nie wiem. Fundusze zwyczajnie skorzystały z okazji jaką były gigantyczne w stsunku do kapitalizacji obroty. Normalnie upłynnienie 20% akcji przez gpw bez załamania kursu trwałoby miesiącami. A tak mamy w trzy dni. Ta spółka to drobnica (12 mln zł kapitalizacji) i część funduszy takie małe spółki omija szerokim łukiem z samej zasady.

  OdpowiedzUsuń
 11. A czy mieli dostęp do sprawozdań rewidenta? Mogą wiedzieć więcej niz drobnica chociazby przez zarzad obsadzony swoimi ludzmi?
  Dla mnie to wygląda nazaawansowaną spekułę.
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni