"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 1 marca 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Lutego

Luty dla mojego portfela był niestety słaby gdyż jego wartość spadła o 0,6% do 92.900zł a od początku roku wzrost wartości portfela to 6,80%. Podawane wyniki firm z mojego portfela bardzo
się różniły od moich oczekiwań (na plus Stalexport czy IRL a na minus Aviaam, Onico czy Danks) dlatego spore były wahania kursów (głównie negatywne). Na słaby wynik także wpłynęły moje błędy inwestycyjne gdyż w przypadku nieoczekiwanych słabszych wyników (głównie księgowych "sztuczek") nie zareagowałem i nie uciąłem strat. Ponadto brak wzrostów boli gdy się patrzy na panującą na naszym parkiecie obecnie hossę. W każdej chwili, może nawet dzisiaj, należy się spodziewać informacji o sprzedaży lub jej braku spółki zależnej od iAlbatros która będzie miała istotny wpływ na wycenę mojego portfela (jest to największa pozycja w moim portfelu).
Sukces miesiąca - żadna spółka specjalnie się nie wyróżniała, przyzwoicie zachowały się Stalexport i Astarta które urosły 4-5%.
Porażka miesiąca - Aviaam Leasing i Onico podały dużo niższe wyniki na poziomie zysku netto (głównie odpisy niegotówkowe) i niestety reakcja rynku była natychmiastowa mocno przeceniająca akcje.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - tak jak napisałem miesiąc temu tak i obecnie w najbliższym okresie wartość mojego portfela będzie zależała od informacji napływających z iAlbatros Group, w każdej chwili należy się spodziewać infa czy sprzedadzą swoją spółkę zależną czy nie - maksymalny termin podpisania ewentualnej umowy sprzedaży spółki zależnej to 1.03.2017r. Ponadto na mój portfel może mieć wpływ informacja ze Stalexportu o wysokości dywidendy która jeśli będzie na  poziomie 170 mln zł (pod taką wysokość gram) to może mocno szarpnąć kursem w górę.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady

Uwaga -  kwota na biznesradar jest wyższa o 1.100 zł od podawanego przeze mnie stanu konta i poniższych zrzutów ekranu z r-ku maklerskiego czyli 92.900 zł, pokazuje zysk z Unimotu którego faktycznie nie ma, gdyż pda nie są jeszcze notowane.


Udostępnij:

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Robisz bardzo dobrą robotę na tym blogu. Niestety, jak to zwykle bywa za taki wysiłek należy się kop w ..... Nie lepiej skupić się na spółkach z W20/40. Nie jeden pewnie kupił np. CDR i się dziwi, że można kombinować, analizować i ..uj z tego. Po co szukać skarbów w lesie, jak są rodzynki do wyrwania pod nosem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjąłem zasadę że nie odpisuję anonimowym ale zrobię wyjątek, każdy inwestor powinien trzymać się zasad i ja staram się tego robić i na razie robię to z dobrym skutkiem (patrząc na wyniki roczne), wig 30 w zeszłym roku urósł 8% a mój portfel dał zarobić 87% więc trochę więcej zarobiłem. Niestety albo stety nie staram się omijać spółki z wig 20 gdyż są to w większości banki nad którymi wisi widmo ustawy frankowej lub nowe podatki ze strony rządu oraz są też spółki w wig 20 państwowe (gdzie rządzi państwo) i takie wolę omijać gdyż w każdej chwili mogą musieć zrzucić się na kopalnie lub tak jak w przypadku PGE podniosą nominał akcji i trzeba kilkaset milionów podatku zapłacić. Pozostaje tylko kilka firm dużych prywatnych ale większość ma wyceny horrendalne a mnie takie nie interesują. Wracając do CDR i spółek z branży gier to wyceny na poziomie c/z 30-40 to wariactwo, dla mnie potrzeba kilkunastu lat aby mieć z tego zarobek i to co obecnie się dzieje z tymi firmami to głupota ludzka i nie zamierzam w niej uczestniczyć.

   Usuń
 3. Jesli chodzi o producentów gier nie jest to głupota tylko szansa. Firma typu PLAY WAY, gdy tylko jakaś gra- gry stanie się popularna wystrzeli. Albo inaczej ostatnio w USA debiutowała firma której wycena jest równa spólkom z WIG20 a jej biznes opiera sie na jednej aplikacji... To dopiero szaleństwo.

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

13.03 Krynica Vitamin - Krynica trudna spółka do oceny i wydaje się że jest obecnie właściwie wyceniana. Jest ona po sporym progra...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni