"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 1 marca 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Lutego

Luty dla mojego portfela był niestety słaby gdyż jego wartość spadła o 0,6% do 92.900zł a od początku roku wzrost wartości portfela to 6,80%. Podawane wyniki firm z mojego portfela bardzo
się różniły od moich oczekiwań (na plus Stalexport czy IRL a na minus Aviaam, Onico czy Danks) dlatego spore były wahania kursów (głównie negatywne). Na słaby wynik także wpłynęły moje błędy inwestycyjne gdyż w przypadku nieoczekiwanych słabszych wyników (głównie księgowych "sztuczek") nie zareagowałem i nie uciąłem strat. Ponadto brak wzrostów boli gdy się patrzy na panującą na naszym parkiecie obecnie hossę. W każdej chwili, może nawet dzisiaj, należy się spodziewać informacji o sprzedaży lub jej braku spółki zależnej od iAlbatros która będzie miała istotny wpływ na wycenę mojego portfela (jest to największa pozycja w moim portfelu).
Sukces miesiąca - żadna spółka specjalnie się nie wyróżniała, przyzwoicie zachowały się Stalexport i Astarta które urosły 4-5%.
Porażka miesiąca - Aviaam Leasing i Onico podały dużo niższe wyniki na poziomie zysku netto (głównie odpisy niegotówkowe) i niestety reakcja rynku była natychmiastowa mocno przeceniająca akcje.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - tak jak napisałem miesiąc temu tak i obecnie w najbliższym okresie wartość mojego portfela będzie zależała od informacji napływających z iAlbatros Group, w każdej chwili należy się spodziewać infa czy sprzedadzą swoją spółkę zależną czy nie - maksymalny termin podpisania ewentualnej umowy sprzedaży spółki zależnej to 1.03.2017r. Ponadto na mój portfel może mieć wpływ informacja ze Stalexportu o wysokości dywidendy która jeśli będzie na  poziomie 170 mln zł (pod taką wysokość gram) to może mocno szarpnąć kursem w górę.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady

Uwaga -  kwota na biznesradar jest wyższa o 1.100 zł od podawanego przeze mnie stanu konta i poniższych zrzutów ekranu z r-ku maklerskiego czyli 92.900 zł, pokazuje zysk z Unimotu którego faktycznie nie ma, gdyż pda nie są jeszcze notowane.


Udostępnij: