"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 8 marca 2017

Aktualności, analizy, komentarze 3a/2017

dodano 10.03.17 - iAlbatros poinformował link info iż spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające sprzedaż spółki zależnej a nabywcą jest Sodexo Mobility and Expense Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii, pieniądze już zostały przekazane na rachunek escrow link zapłata więc w najbliższym tygodniu należy się spodziewać wezwania :-)

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania
pytań pod tym postem aby w jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie trzeba było "skakać" po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie komentarze należy wcisnąć przycisk   "Wczytaj więcej..."

Ważne ! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do wymiany własnych poglądów.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Udostępnij:

213 komentarzy:

 1. Ktoś wczoraj pytał o rekomendację Livechat w dm bos, rekomendacja trzymaj, wycena w horyzoncie 12 m-cy 57,10, w reko mocno się nastawiają na przejecie przez dużego gracza (trochę bajka)"abstrahując od scenariusza potencjalnego przejęcia kupować akcje Spółki przy kursie ok.46zł na akcję(w oparciu o nasze prognozy i 12-miesięczną wycenę taki punkt wejścia mógłby ewentualnie zaoferować ok.25% potencjał wzrostu (z wykluczeniem scenariusza przejęcia). Przy kursie w okolicy 70 zł na akcję sprzedać bezwzględnie walory LiveChata (taki punkt wyjścia powinien, naszym zdaniem, odpowiednio graniczyć ewentualnie utracone zyski w przypadku realizacji scenariusza przejęcia); jeśli inwestor nie jest skłonny stawiać na takie działania korporacyjne, powinien zadowolić się kursem w okolicy 60 zł na akcję jako właściwym
  punktem wyjścia (jednak ryzykując ewentualną utratę zysków w przypadku ewentualnego przejęcia Spółki.
  Unimot trochę spada ale to co się dzieje z Briju to pogrom, 29% spadku to dawno nie widziałem. Ciekawe kto zacznie łapać dołki i ile to odbije, ciekawie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale przewał zrobili na Briju to się nadaje do knfu.Po 28zł sprzedawali w pakietach a teraz takie informacje.Dobrze,że to wcześniej sprzedałem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. czy wiadomo z czego wynika taka duza rozbieznosc w wycenia PDA Unimotu i cenie ich akcji na NC ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze akcje Unimotu nie są już notowane na NC tylko od wczoraj na gpw. Po drugie to dobrze że taka jest rozpiętość, jak pda będą zmieniały się w akcje to przejdą na kurs akcyjny który na chwilą obecną jest 15 wyższy. Dzisiaj anonim wkleja link do opisu pda , cytat "Po decyzji sądu o zarejestrowaniu nowej emisji, spółka uzgadnia z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych oraz giełdą termin pierwszego notowania - już nie PDA, lecz akcji. Zmiana przeprowadzana jest płynnie, czyli z dnia na dzień (z sesji na sesję) i nie powoduje dla akcjonariusza konieczności podejmowania jakichkolwiek działań. Po prostu któregoś dnia akcjonariusz ma np. 100 PDA danej spółki, a na następnej sesji ma już 100 akcji. Termin zamiany jest podawany wcześniej do publicznej wiadomości."

   Usuń
  2. Jest rejestracja przez sąd podwyższenia kapitału, jeszcze kilka dni i pda zamienią się w akcje http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26580919,unimot-s-a-16-2017-rejestracja-przez-sad-zmiany-wysokosci-kapitalu-zakladowego-emitenta-i-statutu-spolki

   Usuń
  3. Czy będzie się to miało w jakiś sposób wpływ na cenę akcji ?
   Paweł

   Usuń
  4. Gwarancji ci nie dam ale nie będzie już notowania pda i wszystko będzie zamienione w akcje.

   Usuń
  5. Unimot dzisiaj -5%...lecimy w dół Panowie :D nurkujemy jak jastrząb :D

   Usuń
 4. A ja kurde zostałem z akcjami Briju i teraz co robić panicznie sprzedać czy czekać...czekałem wczoraj że odbije i odbiło ale w dół i dzisiaj pogrom,załamka.
  BBB

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem z Briju będzie tylko gorzej. Ja całe szczęście nie miałem w portfelu

  OdpowiedzUsuń
 6. Prezesie jak oceniasz spadek na Briju? Jaki jest powód że Briju tak mocno spada? Kiedyś liczyłem żę uda mi się kupić te akcje za ok 8 zl (jak było po 12) ale się przeliczyłem i poszło do góry. A dziś? Emisja akcji? Ale niczego takiego nie wyczytałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzednim wątku http://www.analizyprezesa.pl/2017/03/aktualnosci-analizy-komentarze-32017.html trochę już pisałem o Briju, na razie sugeruję odpuścić sobie temat Briju przynajmniej 3-4 miesiące, dopóki emocje i spadki kursu się skończą oraz w raportach miesięcznych o przychodach (jeśli je będą publikowali) zobaczymy sprzedaż hurtową która dotychczas dawała największe zyski. Ogólnie mam obawy że szybko Briju nie wróci do wzrostów, może będzie potrzeba poczekać kilka lat, jest duże ryzyko że mogli wyłudzać Vat a inwestorzy są obecnie mocno wściekli.

   Usuń
 7. Możliwe że coś w trawie piszczy z tym vatem. Korzystając z okazji wg mojej oceny warto się przyjrzeć takim chichym spólkom jak: Isiag, Sappeers, Loyd!! ( mieszanka spekulacji i fundamentów),ew. Libet. Są one Tobie znane? Co do Danksa uważam że jest stracony w sensie wzrostów- poza tym miał słabe wyniki- a także kwestia ciągłych emisji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słabiutkie te Twoje spółki ale widocznie masz jakiś cel że je trzymasz, może Libet jak w przyszłości zakończy swoje inwestycje to więcej kurs odbije. Co do Danksa kiedyś przyjdzie czas że wystrzeli w górę z 50% i cierpliwi będą nagrodzeni. Wystarczy że zrobią,jak powiązany z nimi Osiński który zrobił podobny numer z bomedia, i przejmą jakąś spółkę gamingową i będzie pozamiatane.

   Usuń
  2. Ok :)Dzięki za komentarz fundamentalisty. Mój jest taki: Isiag dostał dotacje na ok 7,5 mln która zawiera co prawda koszty to jednak nie zmienia to faktu że na tak mała spólkę jest to ogrom., nie jest w ogole zadłużona stąd wybór na tak. Mega możliwe wzrosty są na Loyd a to z powodu dwóch ostatnich kwartałów dodatnich ( ostatni ponad 3 mln Ebidta ale przede wszystkim przyszłe emisje w postaci warranów w zamian za kurs który daje warranty docelowo za kurs ponad 3 pln ( warranty za kurs) Loyd nie ma tez free floatu.

   Usuń
  3. Dla mnie Osiński to krętacz, który patrzy tylko jak kasę ze spółek wyciągnąć. W życiu nie zainwestuję w spółki z którymi on jest związany

   Usuń
 8. Co to za info na Onico?
  marcink

  OdpowiedzUsuń
 9. Prezesie a mógłbyś powiedzieć ile wg Ciebie PXM jest warte ranę się ustawiłem po 9.01 i chybiłem o 4 grosze niestety .

  OdpowiedzUsuń
 10. Prezes czy w świetle tego co jest i może być na Briju odnośnie handlu srebrem a wcześniej złotem ( odwrócony Vat, skarbówka itd) może tez dotyczyć Mennicy Skarbowej czy to jest inny bezpieczny biznes, pozdrawiam Michał

  OdpowiedzUsuń
 11. @ marcink - dzisiaj żadnego info na Onico nie było, wczoraj było pozytywne że zawarli umowę na zakup oleju za minimum 150 mln zł (5% przychodów jednostkowych) do końca roku
  @ pawko - nie potrafię ci odpowiedzieć ile warty jest polimeks, jestem przekonany że nawet ci co ten kurs tak pompują też nie wiedzą, jest mocna spekulacja i nikt nie wie jak to się skończy, ja sugeruję odpuścić albo bardzo ostrożnie się w to bawić.
  @ Michał - na Mennicę Skarbową to nie ma żadnego wpływu, spokojnie, Briju prawdopodobnie kupuje złoto od nieuczciwych dostawców którzy nie płacą Vatu i mogli dać niższą cenę niż rynkowa (coś w tym stylu) dlatego takie zyski Briju pokazywał, nikt na razie nie udowodnił że tak było ale coś musi być na rzeczy, bo zawieszeni sprzedaży hurtowej zbiegło się z wprowadzenie 25 lat więzienia za wyłudzenia Vat.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na Briju dziś pogrom. Ja nie mam akcji ale przestrzegam bo może polecieć niżej. W tym roku nawet "longterm" miał tą spółkę w swoim portfelu ale sprzedał. Kto wie co jeszcze tam wypłynie. PXM - GPW wprowadza kontrakty http://www.bankier.pl/wiadomosc/GPW-wprowadza-kontrakty-na-akcje-Polimeksu-7503452.html więc raj dla spekulantów. Dominik

  OdpowiedzUsuń
 13. PXM uciekło to kupiłem BRI po 14.56 ale może łapki poucinac , żyłka hazardzisty daje o sobie znać :) całe szczęście że jest Prezes i dzięki jego podpowiedziom zarabiam .

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja podążam tropem prezesa i też na razie nie zarabiam, ale jak wybombi Avia i Unimot to się obłowimy.
  Pozdrawiam Anna

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam, Prairie Mining powinno dać zarobić w dłuższym okresie czasu. Warto przeanalizować spółkę, bo na rynku brakuje odpowiedniego surowca, który obecnie jest sprowadzany z Austarlii. Huty będą szukać oszczędności wiadomo z jakiego powodu.
  Pozdrawiam Marian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie te Praire zupełnie nie przekonuje, zanim uruchomią kopalnię to pewnie minie kilka lat i nie wiadomo jak wtedy ceny węgla będą. Druga rzecz to kapitalizacja 200 mln to wcale nie tak już mało, teraz to tylko spekulacja pod marzenia.
   @ Anna - mam nadzieję że całkiem się nie zestarzejemy zanim te spółki wybombią :}

   Usuń
  2. miałeś racje prezes odnośnie budowlanki mostka Zabrze szajs wczoraj zwinąłem się to samo z mostkiem warszawa też opuściłem choć mostek warszawa miałem wyrzuty , polimex redukcja oczekiwanie może ostrożnie dokupię , mirbud trzymam , dzięki za rady , avia zeszyłem na 5,29 i jeszcze ostrożnie dokupię trochę echo takie niemrawe ktoś trzyma kurs jak w avia dzięki zarobek mały ale bez większych strat , [ herkules niepodpisany ]

   Usuń
 16. Proroczy tekst z 2015 roku temat Briju.
  https://www.pb.pl/zloto-i-srebro-pompuja-briju-802083

  OdpowiedzUsuń
 17. Prezes uspokaja
  - Ograniczenie wolumenów i obrotów w segmencie surowców to zdarzenie jednorazowe, związane z poszukiwaniem partnera zagranicznego i ograniczeniem transakcji z podmiotami krajowymi. Podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok do powrotu wolumenów obrotu do wcześniejszej wysokości. – powiedział Przemysław Piotrowski, prezes spółki.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przychody-ze-sprzedazy-Briju-spadly-w-styczniu-o-74-4-7503399.html

  Ciekawe czy kłamie na żywca tak jak swego czasu prezes Petrola Bertrand Le Guern co dostał 150 tyś. kary za kłamstwa w PB na temat złóż w Kazachstanie.
  Mam nadzieje , że te spadki spowodowane są pochopnie wyciągniętymi wnioskami z wyników za styczeń .... ale chociaż są emocje bo ostatnie miesiące to nuuuda , może poza YOLO ale tego chyba nikt poza mną na blogu nie miał a briju chyba większość albo miała lub jeszcze ma . Prezesa nie pytam o zdanie bo on jako człek rozsądny odradza to teraz dotykać :), ja kupiłem "żeby było co obserwować" na własne ryzyko , Tak czy inaczej będzie ciekawie mam nadzieje że na + czego wszystkim życze.....


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bankier jest rogrzany briju, nawet na longterma już jadą, jest też nowy artykuł na pb tego autora który dwa lata temu napisał o vat briju https://www.pb.pl/briju-stracilo-blask-856321 . Nie chcę cię straszyć ale widzę kurs w okolicach 10zł i nie chodzi tu że wyniki mogą być słabe, bardziej o to że jeśli był wałek z vatem to jak us im naliczy zaległy podatek to po firmie. Trzymaj się, na własne życzenie zafundowałeś sobie nerwy.

   Usuń
  2. Jeszcze nie widzialem komunikatu w ktorym zarzad spolki, napisalby - dalismy plamy, robilismy cos nie tak jak powinno byc. Byc moze byli tylko lancuszkiem w handlu. Do czasu az sie nie uspokoji sytuacja posiadanie akcji tego podmiotu to szalenstwo.

   Usuń
 18. Dlaczego nie wkleiłeś tego artykułu kilka dni temu!!!Na pewno bym sprzedał.
  BBB

  OdpowiedzUsuń
 19. No to ja bym chcial zapytac o nastepujace spolki oraz o interpretacje ich obecnej sytuacji: herkules, monnari, azoty pulawy, idea bank. Zastanawiam sie rowniez nad stopniowym zbieraniem asseco poland, vistal i instal krakow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo Ci nie odpiszę gdyż nie są to spółki z branż w które inwestuję. Jeśli chodzi o Herkules bardzo ciekawy jestem wyników, patrząc historycznie to spółka wygląda na tanią, ładne przepływy, spora amortyzacja a niski capex, bilans przyzwoity chociaż sporo zobowiązań w stosunku do obrotówki czyli niedowartościowanie. Jednak na giełdzie kupujemy przyszłość a ta już słabiej wygląda, dużo przychodów grupa miała ze stawiania wiatraków (głównie przez spółkę viatron) a jak wiemy PiS w zasadzie zablokował nowe inwestycji w wiatraki więc Herkulesowi bardzo dużo się ukruci trzeba pamiętać że mają sporo dźwigów kupionych a koszty ich są nie małe. Dlatego wydaje mi się że jeszcze ze 2 kwartały wyniki mogą być słabe a dopiero w drugiej połowie roku jak pełną parą ruszą inwestycje infrastrukturalne może się coś ruszyć w wynikach, Zalecam ostrożność z tą spółką. Monnari mi się nie podoba, firma wcale się nie rozwija, przychody stoją w miejscu a pewnie gdyby uwzględnił otwarcia nowych lokalizacji to w porównywalnych sklepach sprzedaż spada, trzeba też pamiętać że wynik za 4 kw był jednorazowo powiększony o aktualizację wartości inwestycji, do tego spadają marże. Nie widzę potencjału w tej spółce. Azoty puławy to spółka zarządzana przez Państwo więc mnie nie interesuje, nic nie pomogę, zastanawia mnie czy mocno rosnące ceny węgla koksującego przypadkiem negatywnie nie wpłyną na wyniki. Jeśli chodzi o banki to też się nimi nie zajmuję ze względu na ryzyko kredytów chf, podatek bankowy czy wyciskanie przez Państwo z tej branży maksymalnie podatków, oczywiście Idea jako młody bank raczej nie ma kredytów walutowych ale jak popatrzyć na brak dywidendy czy że jest to spółka ze stajni Czarnieckiego (czyli nie wiadomo czy wszystko robi uczciwie w tym banku - patrz co się działo w getinie w polisami które teraz wychodzą na jaw) to ja bym kasy nie zainwestował w tą firmę. Asseco Poland słabo się ostatnio zachowuje, w sumie nie wiem czemu tak się dzieje, jest to firma dojrzała i mocno defensywna, raczej nie można się spodziewać super wzrostów czy mocnej poprawy wyników, jest to spółka na 10-12 % zarobku rocznego (w tym dywidenda). Vistal i instal kraków to branża budowlana której nie przeglądam i nie analizuję, mam w głowie mnóstwo bankructw, problemy z płatnościami, częste sądowe batalie o zapłatę kar za wykonane kontrakty, teraz doszedł odwrócony vat - dlatego nic nie dodam, dla mnie to co się dzieje z branżą budowlaną to obecnie mocna spekulacja nie pokryta wynikami.

   Usuń
 20. trzeba przyznać ze prezes zachował sie jak nie analityk medialny.
  Sugerował tego nie tykać, sprzedawać ale przed faktem a nie po ;)
  przestrzegał przed mozliwym spadkiem kilka dni wcześniej.

  Wielki szacunek prezes za twoje prognozy odnośnie Briju.
  Wczoraj można bylo bezpiecznie walnąc PKC caly towar.
  Tykanie tego kartofla teraz to szaleństwo i spekuła.
  Tu moze być wszystko, i jednocyfrówka, i groszówki i upadek.
  Ale każdy ma swój rozum.

  P.S.
  nie miałem, obserwowałem, ale tak z ciekawości o co tu chodzi.
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakiej cenie warto kupowac Briju? Na pewno jakis majatek maja w przeliczeniu na 1 akcje.
   Prezes, czy myslisz, ze Euco moze nie wyplacic dywidende? Niedlugo wczesniejsze wyniki i caly czas spada
   Szeniek

   Usuń
  2. Po co kupować Briju, w mojej ocenie może dużo mniej kosztować, jeśli faktycznie za vat im się dobiorą to może to i 1 zł kosztować, zaczyna się mocna nagonka medialna i nie można wykluczyć że US mocniej przyjrzy się ich działalności.
   Jeśli chodzi o Euco to wypłacą dywidendę, jakieś 5-7%, chyba są obawy o wyniki i dlatego kurs jest gdzie jest, bez rewelacji wyniki pokazała podobna Auxilia i euco może podobnie.

   Usuń
 21. Spadające noże jednak są ostre już 20 % straty , jednak prezes miał racje jak zwykle... co tu robić hmmmm ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20% to nie tak dużo straty więc rozważ sprzedaż, z drugiej strony wsparcia techniczne są blisko (10zł) ale czy wytrzymają z emocjami, nie wiem. Może jakiś komunikat ze strony spółki który może się pojawić coś pomoże. https://comparic.pl/pcc-rokita-pcr-briju-bri-gorace-spolki/

   Usuń
  2. He he he nie trzeba być analitykiem giełdowym by wiedzieć że Briju będzie chodziło po parę zł można to kupić po 5 zeta albo i mniej teraz bym tego nie tykał nawet kijem . Jak im się jeszcze skarbówka do d...y dobierze to już całkiem będzie masakra.

   Usuń
 22. Ciekawe co dalej z unimot-pda 51,20 oraz unimot 54 zł .Zaczynam się niepokoić.Na pda mam już straty 5,54%. W jakim kierunku to będzie szlo?
  Pozdrawiam Mateusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ukrywam iż zachowanie kursu Unimot jest dla bardzo negatywnym zaskoczeniem, liczyłem na szybkie i duże wzrosty a tego nie ma. Ja też już mam stratę na całym dealu Unimot ale w żadnym wypadku nie panikuję, wszedłem w konkretnym celu i jego się trzymam, w mojej ocenie spadki powodują ci którzy kupili w zapisach i realizują minimalne zyski. Sugeruję zachować spokój a osoby zbyt nerwowe niech sprzedadzą akcje i zapomną o spółce. Do przypomnienia link z mojej analizy zakupu Unimotu, warto sobie przypomnieć ile pozytywnych działań może wpływać na przyszłe wyniki.

   Usuń
  2. Ze strata nie sprzedam.Dzięki za słowo otuchy.Jak akcje sie przekształcą, kurs powinien iść na północ
   Mateusz

   Usuń
  3. Linka widzę że nie dałem, nigdy nie możemy być pewni że ze stratą nie sprzedamy ale na chwilę obecną nie widzę podstaw aby sprzedawać. Pamiętaj że Unimot dostał 95 mln gotówki i będzie mógł sporo zwiększyć handel ropą a na tym zarabia największą kasę, mamy od marca pakiet przewozowy i 25 lat nawet więzienia za wyłudzenia, pakiet paliwowy obowiązuje dopiero od sierpnia 2016 czyli tez niższa baza za pierwszą połowę 2016 dlatego tak jak pisałem to wszystko powinno się przełożyć na poprawę wyników. Powinno to być mocno już widoczne w wynikach za 2 kw 2017 ale wcześniej raporty miesięczne o przychodach powinny już wskazywać czy tak jest. Mocno czekam na raport miesięczny za marzec który poznamy koło 20 kwietnia.

   http://www.analizyprezesa.pl/2017/02/unimot-warto-wziasc-udzia-w-nowej.html

   Usuń
 23. Tak z ciekawości, zakupił ktoś z bloga dziś BRIJU po 10.50 bo ja wziąłem o dzień za wcześnie?

  OdpowiedzUsuń
 24. Jakbyś kupił dziś jutro też byś tak mówił. Odpuść ten walor narazie bo wtopisz dużo kasy.

  OdpowiedzUsuń
 25. briju dobre do szybkiego grania mnie niestety ograli strata 1000 zł unimot sprzedałem na debiucie po 55 teraz powoli dobieram na dłużej, mam nadzieję ze na albatrosie nie będzie żadnej niespodzianki na głównym coś słabo mi idzie wolę nevconnect
  lukas8i8

  OdpowiedzUsuń
 26. Dzień dobry
  Kiedyś prezes pisałeś że IRL można podbierać w granicach 14 jak dobrze pamiętam.
  Jest to nadal aktualne?
  Marek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do IRL mocno nie zachęcam gdyż widzę jeszcze ryzyko pogorszenia lekko wyników szczególnie za 1 kw (wysoka baza), od 2 kw wydaje się że już powinna być stabilizacja. Przy obecnym kursie 13,80 zł liczę na 13-15% dywidendy i może to będzie krótkotrwałym impulsem wzrostowym chociaż w okolice 15-16 zł które chciałbym wykorzystać do sprzedaży. IRL jest spółką która pomimo rocznej inwestycji nie dała mi zarobić (jestem łącznie gdzieś z 5-10% do tyłu) i przez nią złamałem swoje wieloletnie zasady (jak widać niesłusznie) że nie inwestuję w spółki zagraniczne.

   Usuń
 27. Prezesie nie dokupujesz Unimot ? jest okazja , dobre perspektywy
  Witek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja obecnie nic nie dokupuję (jedynie mogę iAlbatros 250 sztuk dobrać) gdyż muszę około 30.000 w kwietniu wypłacić kasy i będę zmuszony coś sprzedawać a nie kupować. Chyba że uda mi się sprzedać przed końcem kwietnia iAlbatros to wtedy będę mógł zrobić zmiany w portfelu.

   @ lukas8i8 - Ty pewnie nie będziesz bawił się w skupy iAlbatros i wolisz sprzedać na giełdzie dlatego wydaje mi się że może być jeszcze jedna konkretna podbitka, jak będzie oficjalnie podana zapłata i ogłoszone wezwanie, prawdopodobny kurs wezwania po 59 zł za 145 mln może podbić kurs nawet 10-15%. Za dwa tygodnie się dowiemy wszystkiego.

   Usuń
  2. Widzę, że jest jeszcze jeden Witek na forum. Wobec tego ja (ten od spotkania na liscie 500 we Wprost) dorzucę cos do imienia. Może... +. Pozdrówka!
   Witek+

   Usuń
 28. tym razem biorę udział w skupię bo mam sporo akcji jak na moje możliwości chyba że będzie 16 zł wtedy nie będę się bawił, w ostatnim czasie co nie dotknę głównego strata dzięki albatrosowi jestem na plusie, dlatego mam obawy że może się coś nie udać z moim szczęściem
  lukas8i8

  OdpowiedzUsuń
 29. Prezesie co sądzisz o 4funmedia ? Prosze o kilka zdań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4funmedia miałem jakiś czas temu w portfelu ale nie mogą znaleźć na bankierze wpisu o tym. Bardzo ważne będą najbliższe wyniki gdyż podpisali umowę współpracy z T-Mobile (mają wyłączność na pewien format), wycofała się eska tv z multiplexu co powinno poprawić wyniki oglądalności, ostatnio doszła też umowa z polsat media na poszukiwanie reklamodawców. Niestety bardzo mi się nie podoba to co się dzieje ze spółką zależną screen networks (odkupiona od osób związanych z właścicielami), najpierw przez nie płacone należności przejęli spółkę a ostatnio znowu zrobili konwersję należności na akcje nowej emisji, to mi się bardzo nie podoba bo nie wiadomo czy tam jest tak źle czy tak mocno się rozwijają i potrzebują kapitału. Jak widać jest obecnie kilka pozytywów ale i negatywów (zagrożeń) dlatego ja bym obecnie nie kupił ich akcji i poczekał na wyniki roczne które są 17 marca, może wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. Od strony technicznej też nie jest różowo https://comparic.pl/zamknieciem-mercator-mrc-4fun-media-4fm/

   Usuń
 30. Prezesie co byś w tej chwili kupił - avię czy ialbatros?
  A może coś innego?
  filip

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jesteś długoterminowym inwestorem i jesteś w stanie wytrzymać nawet rok że kurs będzie stał w miejscu na aviaam wybrałbym. Jest to jedna z najmocniejszych fundamentalnie na całej gpw (silnie się będzie rozwijać) i do tego śmiesznie tania. Jeśli chodzi o iAlbatros to jeśli nie masz akcji to jest trochę inwestycja spekulacyjna z minimalnym ryzkiem, zakładam że za 2 tygodnie będzie wezwanie i jest szansa że kurs urośnie te 10-15%.Gdyby jednak wzrostów nie było to musisz wziąć udział w wezwaniu i wtedy możesz wyjść na zero i trochę czasu stracisz. Możesz na średni termin rozważyć Helio, które trochę dzisiaj rośnie, a dlaczego to poszukaj mojej analizy. Pamiętaj że nie biorę odpowiedzialności za twoje inwestycje.
   Na temat 4fun niedługo odpiszę.

   Usuń
  2. Prezes,
   Gdyby okazało się, ze z wezwania nici lub warunki nie zostana spelnione, to kurs akcji iAlbatrosa moze trzasnac w dół ?
   gdybys mial w tej chwili wolne srodki, to zagralbys wlasnie na iAlbatrosie ?
   Dzieki

   Paweł

   Usuń
  3. Jak kupowałem w listopadzie iAlbatros to już wtedy byłem przekonany w 99% że do sprzedaży dojdzie a teraz jestem w 99,99% pewien że tak będzie ale zawsze jest ten ułamek ryzyka i niepewności że coś pójdzie nie tak. Jest obecnie niekorzystny stosunek zysku do ryzyka, można 10% zarobić a nawet 50% stracić dlatego ja bym na twoim miejscu odpuścił, bogaczem się nie staniesz a po co się niepotrzebnie stresować.

   Usuń
  4. Szanowny Prezesie,

   Z czego miałaby wynikac ewentualna strata ? Z jakich wydarzen?

   Dziekuje,

   Paweł

   Usuń
  5. Czy Ty wiesz o co chodzi w iAlbatros ? Co sprzedają i co zostanie w firmie ? Napisz mi co wiesz i dlaczego chcesz ewentualnie zainwestować.

   Usuń
  6. Prezesie,
   Wiem o co chodzi dokładnie bo studiowałem Twój wpis o OBS'a...po wezwaniu na 59 zł rozważaliście, że akcje mogę być warte nawet po 1 zł itd...sumarycznie na transakcji w pierwszych podsumowaniach było ciężko stracić...stąd wynika moje pytanie...w jakich zdarzen mozna stracic na tej inwestycji 50 % ? (Twoje słowa)

   Paweł

   Usuń
  7. Możliwość 50% spadku będzie wtedy gdy do sprzedaży spółki zależnej by nie doszło, tak reakcja rynku jest wówczas niewykluczona. Oczywiście nawet gdyby do sprzedaży nie doszło to nie znaczy że nie da się zarobić na tej spółce bo fundamenty w długim terminie są mocne http://www.analizyprezesa.pl/2017/02/ialbatros-group-jaka-przyszosc-w.html?m=1 . Ja staram się bezpieczne podchodzić do inwestycji dlatego tylko ostrzegam choć jak napisalem liczę na 99,99% że będzie dobrze.

   Usuń
  8. Dlatego zapytałem o to właśnie w pierwszym poście..."czy jeśli z wezwania nici, to kurs może trzasnąć w dół"...założyłem to na samym początku i poprosiłem o potwierdzenie...nawet krótkie tak lub nie :)

   W każdym razie dziękuję za odpowiedzi.

   Jestem już akcjonariuszem tej spółki...stąd tak dopytuje...

   pozdrawiam serdecznie,

   Paweł

   Usuń
 31. Prezesie, powiesz dwa zdania na temat Airway? czy warto?
  Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przekopiuję co napisałem komuś na e-maila na temat Airway " Trudne pytanie i trudna spółka, inwestowanie po marzenia często prowadzi do bolesnych strat, mogę podać dziesiątki firm które wprowadziły inwestorów w maliny. Przypominam o ostrożności, ja bym się bał zainwestować w taką spółkę gdzie nie ma żadnych przychodów i nie wiadomo ile faktycznie będą oni zarabiać tym bardziej że spółka jest droga". Zobacz co było z Brasterem, też kurs był mocno ciągnięty za uszy, wzrosty były potężne a później jak uruchomiono sprzedaż urządzenia okazało się że sprzedaż idzie fatalnie i kurs 50% zleciał. Dlatego jak dla mnie airway to tylko spekulacja, można potężnie zarobić jak i stracić.
   Krótko o Unimot, jest informacja o zakupie biopaliw za 130 mln (podobnie jak ostatnio Onico podawało) oraz warto zwrócić na ropę która mocno spada na świecie, w tym tygodniu to spadek blisko 10%, moim zdaniem czym niższe ceny ropy tym większa sprzedaż na rynku polskim.
   Nie traktujcie tego jako nagonki na zakup akcji Vindexusa ale wczoraj bardzo ciekawy pojawił się komunikat spółki Getback (ze stajni Czarneckiego) iż rozpoczął negocjacje ze znaczącymi akcjonariuszami dwóch podmiotów z branży zarządzania wierzytelnościami, w sprawie nabycia akcji tych podmiotów. Zainteresowani wiedzą że Vindexus wielokrotnie był podawany jako ewentualny podmiot do przejęcia (czytaj rekomendacja bosia), jest najtańszy w branży (patrząc na c/z), niska kapitalizacja i świetnie zarządzany więc jak najbardziej może to i jego dotyczyć. Ja tam dokupiłem 200 akcji po 7,50, nie długo wyniki które będą dobre a jak dodatkowo przejęcie byłoby to super (kurs z 50% byłby wyżej).

   Usuń
  2. GetBack nie jest już Czarneckiego. Sprzedał w 2016 roku. Ostatnio masowo na potęgę emitował obligacje i na koniec płacił nawet 8%. Bardzo potrzebowali kasy, co trochę niepokoi.
   Może to info o przejęciu jest tylko na uspokojenie, że u nich wszystko ok i kasę zbierają pod przejęcie.

   Usuń
  3. No i zrobią IPO pod info o przejęciu.

   Usuń
  4. Dzięki, nie wiedziałem nawet że sprzedali getback, nie jest notowany na gpw więc łatwo przeoczyć. Oczywiście nie zmienia to faktu iż Vindexus jest tanio i może być potencjalnym obiektem przejęcia, cytat z reko bosia "Trwająca konsolidacja polskiego rynku–potencjalny obiekt przejęcia"
   Livechat dostał rekomendację Haitonga z 60% przebitką i jutro pewnie pojawi się bosia z 15% przebitką, nie można wykluczyć że trochę urośnie.
   Briju chyba dobrze że raczej nikt dzisiaj z bloga nie kupił, po 15% odbitce nie ma śladu i mamy 10 zł, ważne wsparcie (technicznie i psychologicznie) zobaczymy czy wytrzyma.

   Usuń
 32. Witam.
  Czy to, że dość mocno tąpnęło na ropie (- 10% baryłka poniżej 50<USD) i zakładając , że taka cena będzie się utzrymywać nie wpłynie niekorzystnie na wyniki UNIMOT w krótkim terminie (muszą taniej sprzedawać to co drożej kupili, mniejsza wartość zapasów)? W długim terminie na pewno niższe ceny ropy umożliwiłyby im zmniejszenie nakładów na zapasy. Jak to widzisz prezesie?
  pozdr. piter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyżej napisałem iż dla mnie obecne spadki ropy to dobra informacja.
   Wracając do vindexusa to linku to nie podałem http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26583056,strong-getback-strong-rozpoczal-negocjacje-ws-nabycia-akcji-dwoch-podmiotow-z-branzy

   Usuń
  2. Prezesie, jak oceniasz perspektywę zachowania się kursu SohoDev z uwagi na zbliżające się wezwanie?
   dzięki Maciek

   Usuń
  3. Wracając jeszcze do vindexusa to jeden trop prowadzi iż getback może przejmować kancelarię medius, co ciekawe jest on dwa razy drożej wyceniana niż vindexus a ma 50% niższy zysk netto. Później trochę ponaganiam na parkiecie i bankierze :-)
   https://obligacje.pl/pl/a/getback-negocjuje-przejecie-dwoch-podmiotow-z-branzy

   Usuń
 33. Prezesie, z góry przepraszam za to pytanie, ale czegoś nie rozumiem. Dlaczego wzrost cen stali jest korzystny dla Bowim, a spadek cen ropy miałby być korzystny dla Unimot. Przecież w obu przypadkach mechanizm wpływu zmian cen zakupu towaru, którym handluje spółka powinien być taki sam.
  Pozdrawiam
  MG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bowim jest dużym pośrednikiem w sprzedaży stali i on zarabia na różnicy pomiędzy zakupem od producenta stali a sprzedażą odbiorcy końcowemu. Bowim utrzymuje duże zapasy stali, około 90-100 mln (tak było na koniec 2 kw bo na 3 kw tego nie napisali) i tutaj chodzi głównie o zapasy. Jeśli na początku kwartału miał zapasów za 100 mln i cena stali wynosiła umowne np. 20 zł i cena stali np. wzrośnie przez cały kwartał o 10% do 22 a Bowim nic nie sprzeda to wartość zapasów też im wzrasta o 10% czyli o 10 mln - i to jest czysty zysk. Dlatego dla Bowim najlepsze jest jak spokojne są wzrosty gdyż taniej kupi a za kulka czy kilkanaście dni drożej sprzeda bo ceny wzrosną (nie uwzględniam tutaj marży). Bowim przed 2016 rokiem miał słabe 5 lat gdyż ceny stali ciągle spadały więc wartość zapasów im spadała i np. płacili u producenta 20 zł i mogli później sprzedać poniżej ceny zakupu. Oczywiście to jest uproszczenie, zobacz że co tydzień pokazywałem na blogu ceny stali (głównie blachy) bo na podstawie cen można było oszacować czy zarabiają czy nie.
   Jeśli chodzi o Unimot to spadek cen benzyny jest korzystny z dwóch powodów, czy niższa cena ropy na świecie to oni mogą trochę większą marże zastosować gdyż konsument płaci i tak mało i jest zadowolony, jeśli jednak ceny ropy są bardzo wysokie to wówczas jest poziom bólu dla konsumenta jest do pewnego stopnia, wysokich cen może nie zaakceptować i ograniczy jazdę samochodem. I to jest drugi powód. Nie wiem czy pamiętasz jak 3-4 lata temu ceny benzyny rosły to przez pewien czas PKN na stacjach utrzymywał cenę benzyny po 5zł gdyż uważał że jest to maksymalny poziom który konsument może wytrzymać, wtedy pkn nawet dokładał do biznesu, jednak jak przestał bronić cen to skokowo z 10% wyskoczyły w górę. Dlatego dla posiadaczy akcji Unimot czy Onico korzystne w długim terminie są niskie ceny ropy na świecie oraz słaby dolar który niestety jest możliwe że może się jednak umacniać.
   Ciekawą choć niejednoznaczną informację podał POPiHN http://nafta.wnp.pl/stacje-paliw-lepiej-zarabiaja-na-oleju-napedowym,293743_1_0_0.html iż marża na oleju w styczniu i lutym była dla stacji paliw prawie dwukrotnie wyższa iż średnia z całego 2016r, teoretycznie to dobre info tylko pytanie czy nie odbyło się to kosztem pośredników (Unimot i Onico). Wydaje się że nie bo dobre informacje podał pkn http://nafta.wnp.pl/orlen-z-solidna-marza-petrochemiczna,293735_1_0_0.html .
   @ maciek - nie zajmowałem się Soho i nie wiem o co tam chodzi, niestety ci nie pomogę.
   IRL podał informację że spłacił dwie pożyczki.

   Usuń
  2. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
   MG

   Usuń
 34. Helio dzisiaj pieknie w gore :)
  Arek

  OdpowiedzUsuń
 35. Ktoś analizował Unimot-Pda niezłe obroty ma ta spółka już ok. 340 tyś przeszło z ręki do ręki w ciągu 3 dni. Jak na emisję dla klientów indywidualnych 400 tyś to bardzo duża skala handlu akcjami-zaraz nie będzie miał kto handlować. Mi wydaję się, że ktoś zbiera, bo wie że to niezły interes. A i nieźle kombinuję bo obniża cenę zwykłych akcji, żeby skłonić do sprzedaży PDA

  OdpowiedzUsuń
 36. Czesc Prezes
  Jak obrcnie ocrniasz delko dlaczego spada i kiedy ewentualnie zacznie rosnac.

  OdpowiedzUsuń
 37. Kupiłem dziś Livechat wygląda to dobrze.
  Briju nie mam i nie zamierzam kupować. Parę razy spadające noże mi łapki poucinały ;) Uważam że dopóki nie będzie jakiegoś dobrego info kurs będzie spadał. Obroty bardzo duże i wcześniej właściciel sprzedawał swój pakiet- to dobrze nie wróży.
  Ogólnie dziś korekta na rynku i wszystko leci. Na razie odbicie Helio trochę pociesza.
  iAlbatros sądzę że do czasu informacji że skup pewny kurs będzie w tych okolicach więc teraz trochę bez sensu wchodzić. Tydzień dwa i będziemy wszystko wiedzieć.
  Airway-dla mnie spekulacja można zarobić i stracić. Kurs potrafi spadać nawet przy dobrym info.
  Unimot na razie trzymam. Wierze w spółkę i że kurs urośnie.
  Dominik

  OdpowiedzUsuń
 38. Briju to sobie kupicie po 5 zł albo i niżej . A ciekawa spółka na razie czysto spekulacyjna to Prime Minerals jak uruchomią w Indonezji kopalnie rudy niklu to kurs poszybuje w kosmos

  OdpowiedzUsuń
 39. @ Arek - Helio chyba ktoś z bloga kupił po tym jak pisałem, tutaj spokojnie podchodzę oby do wyników
  @ tommy501 - po części masz rację z Unimotem, spadek kursu akcji wpływa na spadek pda, ale nikt duży raczej nie obniża kursu bo przecież fundusze raczej akcji nie miały. Drobnica chyba się doliczyła że opłaca się sprzedać akcje i kupić pda i dlatego jest jak jest, czekamy na połączenie pda z akcjami i może będzie lepiej.
  @ kasa24 - jak ty mnie o coś pytasz to mam lęki, zazwyczaj albo coś się złego dzieje z kursem albo zaraz zacznie :-) Nie widziałem żeby jakakolwiek była informacja ze spółki więc dla mnie spadek kursu jest na razie nie groźny, ktoś potrzebuje sprzedać to sprzedaje. Delko jest nisko wyceniane (c/z 5,50), płaci dywidendę i powinno poprawiać nadal wyniki więc fundamentalnie jest dobrze.
  Kolejny raz jak lekko wskazałem spółkę to zaczęła spadać, Vindexus zaczęli mocniej sypać po tym jak napisałem na blogu, co za los. Odnośnie getback o którym napisałem że chce przejąć dwie spółki z branży to pojawiła się dzisiaj informacja iż KNF zatwierdził prospekt obligacji aż na 300 mln oraz też jest informacja iż możliwe że będą się o wejście na gpw ubiegać, pokrywa się to trochę z tym o czym napisał OBS. http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26592838,knf-zatwierdzila-prospekt-getback-ws-emisji-obligacji-o-wartosci-nominalnej-do-300-mln-zl

  OdpowiedzUsuń
 40. Korekta jeszcze trochę potrwa, przynajmniej do 2100 na Wig20, także inne spółki też będą spadać. Co lepsze spółki można akumulować, co do Unimot to trochę jestem zawiedziony ale z drugiej strony fundamentalnie to mocna spółka, także nic złego wokół się nie dzieje, technicznie na akcjach po raz czwarty broniony był poziom 54 zł także może tu się zatrzymamy, a na PDA pewnie jeszcze będzie bujać przynajmniej do scalenia,dużo jest małych zleceń od drobnych którzy przestraszeni trwającą korektą zadowalają się paroma stówkami, niedługo raport miesięczny za luty,

  OdpowiedzUsuń
 41. Nie podpisałem się Michał,

  OdpowiedzUsuń
 42. Może fundusze nie kupowały akcji, ale jakieś większe podmioty instytucjonalne kupowały i chcą trochę jeszcze dokupić. To tylko moje spostrzeżenia zwykli klienci, aż tyle by nie kupili przecież to 340 tyś akcji po ponad 50 zł ok. 18-20 mln zł.

  OdpowiedzUsuń
 43. Prezesie delko juz od pewnego czasu spada a wiec nie odemnie to zalezy. Tylko chcialem sie upewnic ze nic zlego sie nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja trochę żartowałem, nic nie wiem aby coś pogorszyło się w fundamentach.
   @tommy501-że trochę pda obecnie kupują jakieś instytucje to tego wykluczyć nie można, mi chodziło że akcje sprzedają raczej indywidualni.
   @ michał - zawód jest to prawda ale liczę że będzie dobrze.

   Usuń
 44. Może tak źle z Briju nie będzie i jutro w górę ?
  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26593769,briju-sa-13-2017-odpowiedz-na-zapytania-kierowane-do-spolki
  BBB

  OdpowiedzUsuń
 45. Info z BRIJU fajne tylko o 1 dzień za pózno i jak dla mnie brakuje informacji ,że żaden z Piotrowskich nie pozbywał się akcji na ostatnich spadkach ...

  OdpowiedzUsuń
 46. Ja napiszę trochę inaczej niż wszyscy.
  W zasadzie prawie każdy wierzy we wzrosty. Doświadczeni wiedzą co to oznacza...
  Nie widzę żadnego strachu , nie zauważyłem aby ktokolwiek pisał ., że np Unimot może jeszcze spadać np. 30% , każdy czeka na wzrost ... .
  Proszę weźcie to pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie odpisuję anonimowym ale twój wpis kupy się nie trzyma i zareaguję. Oczywiście niczego nie można wykluczyć ale kto miałby kurs Unimotu tak uwalać, instytucje brały teraz po 45zl i jaki sens jest aby sprzedawały po 35, tym bardziej nie będą sprzedawać ci którzy kupili akcje wcześniej, oni nawet po 80 nie sprzedawali więc i teraz nie będą. Zostają indywidualni którzy brali w ipo po 45zł, tommy501 napisał ile pda się obróciło i można założyć że większość tych co miała sprzedać to zrobila to. Tutaj nie ma mowy o strachu bo firma się rozwija, dostala 95 mln gotowki którą zamieni na realne zyski, poczytaj bosia analizę finansową to może ci ulży.

   Usuń
  2. Kupowałem w ipo i dalej dokupuje.
   Dziś 20 szt po 50 zł zlecenie z wczoraj.
   Żadnej akcji z ipo NIE sprzedałem.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 47. Przesie czytałeś ten artykuł, co sądzisz o tych firmach wybranych według Warrena na naszej giełdzie: Orlen, Exilion Energy, Ferro oraz Bytom.
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-ktore-spolki-z-GPW-zainwestowalby-Warren-Buffett-7502469.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuję Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie Exillon Energy, bo tak się składa, że w nią zainwestowałem i trochę wiem na jej temat. Notowana jest w Polsce i w Londynie. Niestety na GPW nie da się jej kupić wystarczy zerknąć w karnet, lepiej jest w UK, tam handel kwitnie. Wydobywa ropę w Rosji z dwóch pól naftowych i osiąga doskonałe rentowności i przepływy pieniężne. Była rentowna nawet, jak ropa była w dołku, bo jej koszty wydobycia są na niskim poziomie (niestety nie pamiętam szczegółów, ale dane są w raportach)

   Usuń
  2. Dobre te spółki im skaner wyłapał, pkn gdyby nie polityka, ferro i bytom trochę za drogie na większy zarobek (bardziej na stabilne 10% zysku), exilion nie znam ale tam nic się nie dzieje, 4 oferty kupna i sprzedaży więc pewnie raz na kilka miesięcy jest transakcja.

   Usuń
 48. Beata z iAlbatrosa znowu ładnie ciągnie... Bez dwuznaczności Panowie ;) Wczoraj kupiłem trochę Delko i dokupiłem Helio. Szkoda tej zamrożonej kasy w Onico i Avii bo mógłbym powiększyć pozycję na iAlbatros.

  OdpowiedzUsuń
 49. Ja dokupuje po 20 szt. Unimot-PDA coraz niżej mam jeszcze za co więc luzik
  Marek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz co się spieszyć z tym podkupowaniem bo patrząc na panikarzy to jeszcze niżej zrzucą kurs. Swoją drogą to może być ciekawie jak pda zamienią na akcje i patrząc na obecne kursy wartość wzrośnie o 10%. Niestety dopóki nie scalą akcji to może to spadać, wielka lipa.
   @nde - często się zdarza że z perspektywy czasu można czegoś żałować, ja jednak staram się nie rozpamiętywać zbyt długo strat, straconych szans na zarobek czy nawet dużych zysków, najważniejsze aby całościowo było do przodu.

   Usuń
  2. Racja bo najniższy dołek i najwyższą górkę mało kto łapie. Onico też tak leniwie się osuwa. Ciekawe dokąd dojdzie. O fundamenty się nie boimy, ale biorąc pod uwagę, że to NC, a do tego kreatywność polskiej inżynierii nie znająca granic, to rośnie niepewność.

   Usuń
  3. Mam nadzieje, ze wyjdziemy przynajmniej na 0 z tymi Unimotem...bo jak mocno zanurkuje to i nawet 10 czy 15 % nie pomoże...

   Usuń
 50. Ja myślę, że już za mocno nie spadnie Onico. Tylko ciekawe czy kiedyś wzrośnie cena akcji (długa ta korekta ponad półroczna). Tutaj może jakiś fundusz zajmować się skupem i jak nazbierają tyle ile będzie im potrzeba to będą robić spiralę sprzedaży do góry. Widzę, ze coraz mniej chętnych do kupowania. Dziś cena poniżej 150 zł i brak chętnych.

  OdpowiedzUsuń
 51. Co do vindexusa. Ktoś tam wskazuje na forach, że do przejęcia jest kancelaria medius i WEC inkasso. Ale emisja obligacji na 300 mln przez getback sugeruje, że raczej to będzie większy gracz na rynku wierzytelności. Tamte 2 spółki razem wzięte getback może kupić za kilkanaście milionów. Pozostałe ponad 280 to wartość , która byłaby zbliżona do wartości aktywów vindexusa. Jeśli tu chodzi o vindexusa to kurs spółki wystrzeli po komunikacie w okolice WK czyli pod 12 zł. Może być ciekawie...
  Mnogi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kancelaria Medius ma kapitalizację 142 mln to nie tak kilkanaście milionów, pewnie z 80 mln musieliby zapłacić bo więcej nie jest na pewno warta. Ogólnie te 300 mln ma być przeznaczone nie na przejęcie tylko na rozwój organiczny, pozyskanie nowych portfeli, spłata starych obligacji itd https://stooq.pl/n/?f=1166869&c=0&p=4+22
   Lena podała że chce przeznaczyć 30 groszy na dywidendę (7%) czyli mniej niż można się było spodziewać (liczyłem na 50 groszy), część zysku chcą przeznaczyć na budowę hali za 5 mln, nie zdziwię się jak kurs kilka % spadnie.

   Usuń
 52. Onico wspiera się na 200SMA z chęcią zejścia niżej.
  krzysiekk

  OdpowiedzUsuń
 53. Niektórzy stosują ową średnią tj SMS 200 do wyznaczania wsparcia. Na AviAml też jesteśmy na tym wsparciu.

  OdpowiedzUsuń
 54. Słabiutko Unimot PDA się zachowują, zwykłe akcje zresztą nie lepiej, chyba spotkamy się przy 45, jak dojdą do tego jakieś słabe infa ze spółki to nie będzie za ciekawie, a co Prezes myślisz o Izoblok, Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm...2 styczeń akcje Unimot na zamknięciu 92 zł. Jak wygląda sytuacja teraz? od debiutu PDA Unimot codziennie leci o 2-3% .Ciekaw do jakich stanów to potrafi spaść.Przy kursie 49.30 mam juz straty 9.05%.Nie sprzedaje czekam na rozwój sytuacji.
   Tadek

   Usuń
  2. No ja ostro popłynąłem na Unimocie...teoretycznie jeszcze nie sprzedałem...ale aktualna strata sugeruje mi zapadnięcie na poważne stany depresyjne...
   pawlak

   Usuń
  3. Panowie, to tylko pieniądze ;)
   Nie lamentujcie, bo jeszcze Prezes będzie czuł się winny, a nie powinien.

   Usuń
 55. no nieciekawie ten unimot

  OdpowiedzUsuń
 56. Prezes, pakujesz trochę? Co sądzisz o spółce 7 FIT (TRICEPS)?

  OdpowiedzUsuń
 57. Prezesie co myślisz o spółce HYDROTOR oraz jej obecnej wycenie? Spółeczka defensywna, ale z roku na rok poprawia wyniki, od wielu lat wypłaca dywidendę, a w ostatnich dniach insiderzy dokupowali papiera. Brałem w zeszłym roku po 35zł, ale zastanawiam się, czy nie zwiększyć zaangażowania.

  OdpowiedzUsuń
 58. Widzieliście dzisiaj obrót na Avii chyba rekord transakcji jak na tą firmę. A co do Unimotu-PDA już ponad 360 tyś akcji z 400 tyś było w obrocie (jeszcze jeden dzień lub dwa i będzie słaby obrót- przy tej samej danych sprzedażowych).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawie cały volumen w jednym zleceniu wiec jakieś fundy się przerzuciły paczkami.

   Usuń
 59. Prezes mam jeszcze zapytanie o iAlbatros.
  Jak oceniasz szanse że kwota na skup będzie większa (np. fundusze wynegocjują więcej)?
  Wyliczenia są prawidłowe jeśli wszyscy odpowiedzą na wezwanie a jak było w innych przypadkach które znasz? Jaki procent odpowiadał ?
  OBS wyliczył wartość akcji między 1 a 2zł u Ciebie na blogu było trochę ponad 2zł. Czy nadal trzymasz się tych wyliczeń czy uważasz że może być inaczej np. 3zł?
  Oczywiście zdaję sobie sprawę że jak będzie pond 3zł może być sypanie i realizacja zysków.
  Pytam bo mam trochę kasy, trochę bym sprzedał spółek z portfela i za kilkanaście tysięcy mógłbym dokupić jakby kurs był w okolicach 13zł. Wygląda że zysk pewny a na innych spółkach jak widać różnie...
  Dominik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem fundusze spróbują podnieść maksymalnie , może o 10 milionów skup.
   Na ostatni skup IAG po cenie 100% wyższej niż giełdowa nie odpowiedzieli właściciele 1,53% akcji i tego spodziewać się należy i tym razem. Cena pozostałych akcji to zagadka ale samej gotówki ( różnica między skonsolidowanym a jednostkowym ) było 12 milionów + gotówka IV kwartału i ok. 4 milionów wyliczonych po transakcji przez OBS. Pozdrawiam Slawek

   Usuń
 60. Coś mi się wydaje ,że na Avia NN Ofe komuś odsprzedało po tym jak na Briju umoczyli.

  OdpowiedzUsuń
 61. Jeśli chodzi o Unimot nie będę ponownie komentował zachowania kursu i perspektyw bo powyżej już pisałem i nie będę się wypowiadał więcej, wrócę do tematu jak pda zamienią się w akcje i poznamy przychody za luty.
  @ Paweł - nie analizowałem nigdy Izo-bloku ze względu na sporą wycenę, jak znajdę czas i nie zapomnę to w tygodniu popatrzę dokładniej, tak na szybko po przejęciu dużego konkurenta mają 25% rynku europejskiego a to dużo, ale trzeba byłoby policzyć ile mogą dodatkowo zarobić na przejęciu, jakie były koszty emisji i przejęcia itd. Tak na szybko można sobie przyjąć że z 10 mln zarobią więcej i roczny zysk będzie oscylował w granicach 20 mln co da c/z 12 to średnio, pytanie pozostaje czy są w stanie jeszcze się bardziej rozwijać i zwiększać sprzedaż czy o to będzie trudno. W mojej szybkiej ocenie raczej dużego potencjału do wzrostów nie ma.
  @ grzegorz - mam w domu małą siłkę i czasem coś pomacham, 10 lat temu dobrze wyglądałem ale było minęło. 7fit to spółka mocno spekulacyjna a zaczęło się to po wynikach za 1 kw 2016 (chyba ze 300% wzrosła), po 1 kw niestety wyniki zaczęły spadać i tak się dzieje do dzisiaj, patrząc na bilans (niskie liczby), ujemne przepływy operacyjne i sporą konkurencję przez którą zyski mogą być płaskie oraz wysoką bazę za 1 kw w mojej ocenie kurs będzie spadał. Jedyny plus to niska kapitalizacja a taką lubią spekulanci ale raczej to zbyt mało.
  @ van Nieuwstadt - Hydrotor od 6 lat ma płaskie przychody i zyski więc trudno powiedzieć że poprawia wyniki, niby wszystko w tej firmie prawidłowo (bilans, przepływy) wygląda ale nie widzę czynników które spowodowałyby wzrosty kursu, firma jak dla mnie jest prawidłowo wyceniana i roczny zarobek to okolice 10% łącznie z dywidendą. Ja bym nie dobierał.
  Jeśli chodzi o aviaam to faktycznie były umówione transakcje i obrót wygląda imponująco i niestety potwierdza to tezę że jesteśmy tylko pionkami w tej grze (inwestycji) :-)
  @ Dominik - jeśli chodzi o iAlbatros to trzeba liczyć że wszyscy na wezwanie odpowiedzą (może z 0,5% akcji nie bo np. nie będą w kraju) ale trzeba zakładać że wszyscy. Nie mam pojęcia jak zachowa się kurs ale trzeba zakładać zawsze najgorsze że spadnie nawet poniżej 1 zł, oczywiście może być sytuacja że jednym uda się sprzedać może po 5 zł a innym po 0,5 zł. Będzie tak dlatego że po wezwaniu pozostałe akcje będą stopniowo odblokowywane, pewnie będą pierwsi mieli odblokowane akcje ci co mają rachunek w biurze prowadzącym wezwanie, inne biura później. Kto pierwszy sprzeda to ma szansę na większy zarobek. Ostatnie nie idzie mi przewidywanie zachowań inwestorów (patrz Unimot) ale można sobie wyobrazić czy spekuła podbije kurs jak będzie np. po 1 zł, zazwyczaj jak coś spada 95% to jest możliwe że później podbiją kurs ale czy tak będzie i do ilu to nie wiem. Ja jeszcze nie wiem czy będę czekał do wezwania (i będę liczył że się uda sprzedać akcje po 2-3 zł) czy nie sprzedam akcji po ewentualnym wzroście kursu po wezwaniu który może wzrosnąć, gdyby kurs wzrósł w okolice 15-16 zł to wtedy raczej sprzedaję, przynajmniej odblokują mi się pieniądze i będę mógł łatwiej zarządzać swoim portfelem. Wyższej kwoty przeznaczonej na wezwanie nie będzie, nie ma co liczyć.
  Wyniki podał Tarczyński i muszę przeanalizować ale na pierwszy rzut oka wyglądają słabo.

  OdpowiedzUsuń
 62. Na skup IALBGR powinno być minimum 150 mln zl bo jeśli taka minimalna kwota zostanie przeznaczona to członkowie Zarzadu będą premiowani - zgodnie z uchwałą WZ. Cały czas opłaca się kupować. Po wezwaniu pozostałe akcje te 2 zl powinny kosztować.

  akcjonariusz-777

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś chyba nie tak przeczytałeś, gdyby za 150 mln sprzedali firmę to wówczas mogliby dostać extra premię, kwota skupu nie była powiązana z premią. Wreszcie na koniec tygodnia dobra informacja, iAlbatros już oficjalnie sprzedał firmę nie znanej mi firmie Sodexo Mobility and Expense i w mojej ocenie należy się spodziewać w przyszłym tygodniu wezwania.
   Przeanalizowałem Tarczyńskiego i nie widzę sensu w niego inwestować, pomimo wzrostu przychodów o 41 mln to zysk spadł o 3,4 mln (1,9 mln to odpis na alme), na słabsze wyniki wpłynęły wyższe koszty energii, znaczny wzrost cen surowców mięsnych, osłabienie się złotówki a oni aż (jestem zaskoczony że importują surowiec mięsny) 57% importują. Przewidywania są ceny surowca mięsnego będą zarówno w 1 jak i 2 kw wyższe o jakieś 20% r/r czyli wyniki mogą jeszcze się pogarszać jeśli nie uda im się przerzucić wzrostu cen na odbiorców. Z pozytywów to ładne przepływy operacyjne i propozycja 0,65 zł dywidendy czyli jakieś 5%. Jak widać efekt umowy z Biedronką nie zadziałał na Tarczyńskiego jak na razie.

   Usuń
 63. Odnośnie iAlbatrosa
  https://stooq.pl/n/?f=1166960

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Firma kupująca albatrosa zarejestrowana 25 stycznia 2017 :)

   Usuń
 64. IALBGR - ja jednak odczytalem inaczej; ze beda premiowani jesli minimalna kwota faktycznie wyplacona w zwiazku ze skupem akcji wlasnych spolki przekroczy 150 mln zl
  akcjonariusz - 777

  OdpowiedzUsuń
 65. Czy po tak duzych tranzaocjach na Aviaaml musi sie pojawic komunikat kto komu?
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg mnie tak, przynajmniej ze strony sprzedającego, sprzedane zostało w jednej sekundzie około 2,342 mln akcji a próg 5% jaki wymaga zgłoszenia to 2,165 mln akcji. Powyżej 5% akcji mają tylko założyciele i ofe nn i zakładam że to ofe sprzedawało. Przypuszczam że jakimś tfi nn, np.akcyjnym, zrownoważonym itd. Tak sobie myślę że wiedzą oni że z ofe nic nie będzie bo od nowego roku będzie zlikwidowane dlatego specjalnie uwalili kurs aby taniej sprzedać funduszom z grupy dla których pewnie zarządzający z ofe od nowego roku będą pracować.

   Usuń
  2. AVIAAML- czy sądzisz prezesie, że kurs po tym wolumenie ruszy mocno do góry ?

   Usuń
  3. Trudno powiedzieć jaki był i czy został zrealizowany cel przez tego gracza co nam pokazał kto tu rządzi. Gdyby moja teoria była prawdziwa to jest możliwe że teraz do góry, ofe nn zbierze z rynku akcje do 6 zł czy nawet wyżej i ci którzy (zakladam że tfi nn) kupili za 13 mln po 4,50 będą mieli 30% zarobku. Jest możliwe że nie tylko my i dovado widzimy potencjał ale i ludzie z nn. Pamiętaj że jest to tylko moja teoria i spekulacja.

   Usuń
  4. Z tego co pamiętam, to przed wynikami takze byla spora tranzakcja powyzej 6zl. Nie pamietam jaki wolumen, ale nie bylo komunikatu.
   Szeniek

   Usuń
  5. 25 stycznia była większa transakcja ale to było tylko około 300.000 akcji a teraz jest blisko 10 razy więcej, widać będzie dobrze na poniższym wykresie. Obrót z piątku blisko 3 mln akcji był najwyższy w historii i to musi coś oznaczać (oby pozytywnego)
   http://i.imgur.com/wRj9ykm.png

   Usuń
  6. Szkoda tylko, ze takiej ilosci akcji nie kupiliz rynku:)

   Usuń
 66. Dosc mocna teoria,- czasem likwidacja ofe nie bedzie polegac na przeszktalceniu 75% w jednostki TFI a reszta do kasy panstwa - wiec dalej zarzadzajacy OFE beda mieli prace tylko teraz pod szyldem TFI "off w likwidacji". Za kilka dni powinien byc komunikat, jesli to OFE mozna spac spokojnie.

  OdpowiedzUsuń
 67. Gdyby ta "teoria" okazała się być prawdziwą, to byłoby to równoznaczne z działaniem na szkodę. Prokurator się kłania ...

  OdpowiedzUsuń
 68. Czesc Prezes mozesz spojrzec fachowym okiem na PCCEXOL podali rekordowe wyniki a kurs spada.Darecki pozdro

  OdpowiedzUsuń
 69. Prezesie co Twoim zdaniem oznacza komunikat w linku w kontekście ceny wezwania?
  Czy Twoim zdaniem cena i wielkość wezwania pozostanie bez zmian czy ogłoszą np. wezwanie do uzyskania 25% (a nie 33%), ale za wyższą cenę np. 75zł (strzelam - nie chce mi się liczyć jaka by wtedy mogła być).
  Link: http://www.bankier.pl/wiadomosc/iALBATROS-GROUP-SA-Informacja-dotyczaca-trybu-przeprowadzenia-skupu-akcji-wlasnych-7504052.html

  Pozdrawiam
  Filip

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o parametry finansowe to w mojej ocenie nic się nie zmieni, 145 mln i osiągnięcie łącznie 33%, ten komunikat jest bardziej porządkujący gdyż walne chciało to zrobić na podstawie art. 72 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy a tego artykułu już nie ma (został uchylony) dlatego skup będzie robiony na zaproszenie zarządu, inna nazwa ale parametry finansowe te same.
   @ darecki - z PCC Exol to inwestorzy zrobili sprytne zagranie ale im się nie udało, w czwartek jak świetne wyniki podał pcc rokita to inwestorzy natychmiast podbili kurs pcc exol z 1,83 na 1,96 czyli 7%, niestety w piątek firma podała takie sobie wyniki (na pewno nie tak świetne jak rokita) i sprzedawali ci którzy dzień wcześniej kurs podbili. Zwykła była spekulacja pod wyniki.

   Usuń
 70. Prezesie co sądzisz o spółce Mangata, spółka trochę zapomniana, a wydaję się być mocna fundamentalnie,pozdrawiam Paweł

  OdpowiedzUsuń
 71. Prezes dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jak uda się dokupić iAlbatros za około 13,30 to biorę ale myślę że się już spóźniłem i kurs odjedzie w poniedziałek.
  Życzę miłego i spokojnego weekendu :)
  Dominik

  OdpowiedzUsuń
 72. @ karol adx - ja nie wyobrażam sobie że jak ofe zamienią się w TFI to te same ekipy będą zarządzać tak jak było, po pierwsze będzie mniej kasy więc mniej będzie ludzi potrzeba a po drugie mi się wydaje że powstanie jeden zespół zarządzających i wszystkie ofe będą w jeden podmiot połączone. Obawiam się że że będzie tymi 100 mld zarządzała ekipa wyznaczona przez PiS i nie koniecznie będą to ludzie którzy teraz pracują w OFE.
  @ sławek - ja raczej nie nastawiam się że kwota skupu zostanie podniesiona,prezes jest chyba z nadania funduszy i raczej on wie że kasy więcej nie ma. Chociaż z drugiej strony może być też sytuacja że obecny prezes chce nadal zarządzać tą odchudzoną spółką dlatego stara się jak najwięcej kasy zostawić w firmie aby miał jeszcze na jakiś rozwój. Liczenie między jednostkowym i skonsolidowanym jest bardzo trudne i ciężko wyciągać jakieś wnioski, ja zerkam w jednostkowym na kapitał własny (czyli różnica aktywów a zobowiązań) i tam jest 13,86 mln, i faktycznie jakby kilka milionów dodał które będzie ze sprzedaży i zarobione to może zebrać się ze 20 mln, jakby nie liczył to jest szansa że 2 zł na akcje pozostała firma będzie warta (nie wiem tylko na ile ją rynek wyceni).
  @ Paweł- Mangata jest trochę zapomniana bo jak dla mniej jest zbyt droga, prawdopodobnie (na to wskazuje obniżona prognoza) wyniki za 4 kw będą gorsze od tych r/r i c/z wzrośnie do 16 a to już sporo. Nie jest to raczej spółka która będzie skokowo poprawiać wyniki więc wydaje mi się że może kurs spadać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę Prezesie, że PiSu bardzo nie lubisz. Wolałbym bys pisał o rządzie bo nie lubię wycieczek politycznych, które różnią ludzi. Puki co proponuję ci porównanie cen spółek "państwowych" sprzed rządów PiS i cen tych obecnych. Co do zarządzania OFE wolę by ktokolwiek nimi zarządzał niż miały by one zniknąć jak za czasów POprzedniej ekipy zresztą niby zgodnie z Konstytucją. Dlatego proszę by tu na forum używać nazwy rząd lub państwo niż PiS. A w ogóle to najlepiej wycieczek politycznych nie robić. Pozdrawiam!
   Witek+

   Usuń
  2. Raczej staram się być apolityczny ale obecnie nie widzę różnicy między słowem rząd, władza czy państwo a PiS. W moim poprzednim wpisie nie chodzi mi czy będzie zabrane 10, 25 czy 100% ale o to kto i jak może zarządzać przejętymi pieniędzmi z ofe. Wątpię aby obecni ludzie w ofe nadal zarządzali tymi środkami, pewnie będzie nowa ekipa.

   Usuń
  3. @Witek+ (ten "+" to od nazwy sztandarowego programu ?) - Zanim zacznie Pan kogokolwiek pouczać bardzo proszę: 1) zastanowić się co ma wspólnego krótkoterminowa wycena danego aktywa finansowego (może dyskontować wiele czynników np. pojawienie się nowych zarządców) i działaniem zarządu, 2) porównać zawłaszczenie części obligacyjnej OFE z przesunięciem 25 proc. środków z OFE na Fundusz Rezerwy Demograficznej, 3)samemu popracować nad ortografią.
   Jeżeli w wypowiedzi Prezesa dostrzega Pan jakiekolwiek insynuacje polityczne to ... chyba czas po prostu zmienić forum ... bo wyobraźnia jest aż nadto rozpalona.
   Pozdrawiam Ciekawy

   Usuń
  4. Nie ciągnijmy tematu bo nie ma potrzeby, ja będę pisał rząd i będzie tak najlepiej.

   Usuń
  5. Prezesie! Nie widziałem. Pozdrawiam Ciebie i Ciekawego! Witek+
   (Anonimowy9 marca 2017 16:05
   Widzę, że jest jeszcze jeden Witek na forum. Wobec tego ja (ten od spotkania na liscie 500 we Wprost) dorzucę cos do imienia. Może... +. Pozdrówka!
   Witek+)

   Usuń
 73. Prezesie - czy wiesz może czy BOŚ ogłaszał jakieś prace konserwatorskie, bo żadna ich strona nie działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia, faktycznie nawet bossa.pl nie działa.

   Usuń
 74. prezesie a co sadzisz o spolce ERS-eurosystem z nc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyny pozytyw jaki widzę w ers to niska kapitalizacja a spekulanci lubią takie firmy, a tak reszta to dramat : spadające nieustannie przychody, powiększające się straty, słabe przepływy operacyjne - jak dla mnie to kwestia czasu jak firma z bankrutuje. Nawet spekulacyjnie nie kupiłbym tej spółki.

   Usuń
 75. Prezesie co myślisz o Lubawie i PCM na dłużej ( 6 - 9 miesięcy ), myślę już o środkach po sprzedaży IAG .
  Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Lubawę to jest jak dla mnie za droga, c/z 18,60 to dużo. Rozumiem że dużo osób oczekuję iż państwo da zarobić na umundurowaniu nowych jednostek (nie pamiętam jak się nazywać mają) ale czy tak będzie to nie wiem. Nawet jak dwa razy powiększą zyski to nadal c/z 9 to żadna okazja. W dłuższym terminie 2-3 lata jest szansa na widoczną poprawę wyników gdyż jak pokończą oni obecne inwestycje szczególnie w spółce zależnej Miranda to powinni zwiększyć sprzedaż i zmniejszy się capex na który obecnie cała prawie kasa idzie. Jeśli chodzi o PCM to lubię takie spółki i wydaje się ciekawą inwestycją i ma potencjał wzrostu nawet ze 20% w 12 mc-y łącznie z dywidendą. LEasing w Polsce rośnie i ma rosnąć w kolejnych latach i wydaje się że to powinno się przełożyć na poprawę wyników PCM, chcą oni o 10% rocznie powiększać wielkość floty, nawet 100% zysku ma być przeznaczane na dywidendę czyli stopa dywidendy około 9%, co ciekawe 84% akcji jest w posiadaniu funduszy (TFI i OFE) i raczej będą na maxa dywidendy pobierać, bilans wygląda dobrze i ładne są przepływy operacyjne chociaż na pierwszy rzut oka za 9 m-cy 2016 jest minus 175 mln ale jeśli się skoryguje o nabycie aktywów do umów leasingu to wówczas mamy + 447 mln. Nieźle wygląda ta spółka.

   Usuń
 76. Mam pytanie Prezes co sadzisz o SKA Śnieżka? Możesz napisać kilka zdań. SKA od 13 lat wypłaca dywidende która z roku na rok jest coraz większa.
  Pzdr Rekinek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za wiele nie ma co pisać o Śnieżce, spółka stopniowo poprawia wyniki szczególnie na poziomie zysku netto ale jest dosyć drogo wyceniana, c/z 15 co może dać max 6% stopę dywidendy. Nie ma się do czego przyczepić (bilans, przepływy). Jak interesuje kogoś zarobek rzędy 10% rocznie to może myśleć o zakupie, ja jednak szukam spółek które mogą dać większy zarobek.

   Usuń
 77. Zmienia się wizja zmian w emeryturach
  https://www.pb.pl/zmienia-sie-wizja-zmian-w-emeryturach-856511

  OdpowiedzUsuń
 78. Dzięki za szybką odpowiedź Prezes. A Prezes masz na oku (wyselekcjonowane spółki) które mogą dać większy zarobek?
  Pzdr Rekinek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy inwestor liczy że jego spółki dadzą rocznie te kilka/naście/dziesiąt % zysku dlatego i ja liczę że większość moich też da tak zarobić. Matematyka jest nieubłagana, przy założeniu wzrostu rocznego zysku o 10% to spółka z c/z 5 może dać teoretycznie lepszy zarobek niż spółka z c/z 15, np. jeśli obie będą 100% zysku w formie dywidendy wypłacać to pierwsza da stopę 20% a druga 6,5% i co roku jak dywidenda będzie o 10% wzrastać to będzie później 22% do 7,90%. Zauważ że w zasadzie wszystkie moje spółki spełniają kryteria niskiej ceny i poprawiają wyniki ( z wyjątkiem droższego Unimotu, IRL z pogarszającymi wynikami), głównym jak na razie mankamentem jest ich mała popularność wśród inwestorów. Dzisiaj pisałem o PCM wartym rozważenia zakupu, podoba mi się macrologic który poda bardzo dobre wyniki w tym roku i dywidenda z 8% już będzie uchwalana na dniach. Pewnie jest więcej ciekawych spółek o rocznym potencjale 10-20% ale trzeba byłoby poszukać.

   Usuń
  2. Pozwolę sobie poprawić Prezesa, może nie uzna tego za "czepialstwo": druga spółka wypłaci dywidendę 6,67%, a po roku 7,33%.
   Pozdrawiam
   MG

   Usuń
 79. Prezes, co myślisz o Krezusie, mocno spadła a ostatnie dni to zwiększony wolumen i wzrosty tylko że wyniki za kilka dni i to mnie hamuje...
  BBB

  OdpowiedzUsuń
 80. a co myslisz o spolce artnewmed nowy prezes arab kurs spolki blisko dna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ BBB - widzę że na Krezusa jest nagonka, 10 dni temu odpowiadałem i nic się w temacie jak dla mnie nie zmieniło : "Nigdy na Krezusa nie zwracałem uwagi bo słabo wyniki wyglądały, niby zysk netto jest ale spadające przychody, słaby bilans, niskie kapitały własne w stosunku do kapitalizacji, ujemne przepływy operacyjne i wysoki Capex, jak dla mnie nic ciekawego".
   @ pablo7- podziwiam że się takimi spółkami zajmujesz jak art new media, zmiana prezesa nie oznacza że spółka będzie się rozwijała tym bardziej że nie ma za bardzo z czego, w bilansie w zasadzie same kwoty po sto kilkadziesiąt tysięcy (w sklepie spożywczym podobne mają), bez przychodów itd, ja rozumiem że niska kapitalizacja ale tak bankruci są zazwyczaj wyceniani, fundamentów tu nie ma ale spekulacji pewnie się wiele znajdzie.

   Usuń
 81. IAlbatros - TKO na razie poniżej 14 zł- słabo to wygląda.
  Spodziewam się ogłoszenia szybkiego wezwania: dzisiaj, najpóźniej jutro.
  Cena 59 pln powinna wtedy zadziałać na wyobraźnię graczy.

  OdpowiedzUsuń
 82. Patrząc co się dzieje z iAlabtrosem to raczej 14 nie przejdzie, chyba że krótkotrwale po ogłoszeniu skupu, nie zdziwię się jak fundy w okolicach 14 będą sprzedawać.

  OdpowiedzUsuń
 83. Prezes czy widzisz na rynku jakieś spółki które jeszcze nie pokazały wyników za IV kw. 2016r które zaskoczą dobrymi wynikami?
  Pzdr Rekinek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Które zaskoczą? Może eksporterzy. W czwartym kwartale sprzyjał im mocny kurs euro. Zerknąłbym na Wistil (porcelana).

   Usuń
 84. Prezes wiem że pisałeś już o Unimie ale ostatnio mocno spadła i zastanawiam sie nad jej kupnem. Jak myślisz przy jakim poziomie się ustawić?
  Marek

  OdpowiedzUsuń
 85. Na albatrosie duże ukryte kupno na 13,81. Ktoś to jednak akumuluje po tej cenie...
  shareholder

  OdpowiedzUsuń
 86. Odnośnie Ialbarosa. Obecna cena to niemal gwarancja kilku procent zysku w perspektywie ok. 2-3 miesięcy plus gratis akcje tego co zostanie ze sprzedaży. Przy obecnym juz dość mocno rozgrzanym rynku to całkiem niezła propozycja. Tutaj korekty nie powinno być. Kotwicą jest wezwanie.
  Co do Wistil to wydaje się to dobry zakup pod wyniki. Na wejście w Unimot cena 49,50 wydaje się Ok. To niewiele więcej niz cena po której były obejmowane PDA. Nie można jednak wykluczyć jeszcze pewnego spadku.

  OdpowiedzUsuń
 87. @ rekinek - tak jak Ci napisał petrodolar świetne wyniki powinni pokazać eksporterzy, patrz na Pepees który dzisiaj podał szacunki jak wystrzelił (miałem te akcje pół roku temu i 100% mi uciekło), Wistil poda świetne wyniki ale tutaj przypominam o dwóch fixingach (trudniej sprzedać i kupić). Może jestem nudny i powtórzę się ale Helio będziesz miał 100% lepsze wyniki i będzie względnie tanio (liczę że przynajmniej 2 kw jeszcze też będą lepsze r/r). Tak z nazwy trudno wskazać konkretne firmy.
  @ marek - nie jestem specjalistą od Unimy ale widać że kurs ładnie się skorekcił i można w tych okolicach próbować kupić, niska kapitalizacja, ładny bilans , przepływy ujemne ale nie straszą, mają sporo robót więc może coś kurs wzrośnie.
  @ ben - na iAlbatros to czekam z dokupieniem w okolicach 13,30, jak dokupię to dobrze a jak nie to trudno, widać że raczej dużo nie urośnie i już wiem że muszę ze skupem działać, zabawa to będzie jak się wezwanie skończy, jak kurs z 14 spadnie na 1 zł to zobaczymy jak spekulanci to rozegrają i czy się zainteresują, może wtedy bujać.

  OdpowiedzUsuń
 88. Na akcjach tego co zostanie z ialbarosa to będzie się działo. Wszyscy indywidualni po skupie będą chcieli to sprzedać przynajmniej do końca roku. Aby urealnić zysk ze sprzedazy akcji. Na skupionych akcjach zysk będzie rzędu ponad 450%. Będzie bujanie ostro w dół i ostro w górę. Tak naprawdę musimy poznać co w tej spółce jest oprócz tego Satisu.
  Na zakup po 13.30 bym nie liczył. Naprawdę musiałby być mocna wyprzedaż na GPW aby zepchnąc albatrosa tak nisko. Tu jednak kotwica wezwania na ustalonych warunkach będzie trzymać.
  Czuję, że na początku po wezwaniu postałosci albatrosa będą wyceniane dośc nisko. Ulica będzie sprzedawać. Śmieszy mnie jak ktoś w lutum mówi o optymalizacji podatkowej i zamykaniu stratnych pozycji tylko dlatego, aby zmniejszyć tym sobie zysk zrealizowany chwile wcześniej na jakich innych akcjach. Takich optymalizatorów będzie trochę. Poza tym część osób uzna, że wezwanie i tak z niezłą nawiązką pokryło koszty zakupu akcji ialbatrosa, wiec te akcje po skupie to bedzie taki bonus, którego sprzedaż, po ile nie "chodziłyby" akcje, da dodatkowy zysk.
  Jeszcze kapkę o WDX. We wrzesniu 2015 r. rozpoczęli poszukiwanie potencjalnych nabywców na kilka zbędnych nieruchomosci szacowanych na 9-10 mln zł. Dawali sobie wówczas 1-1,5 roku na sprzedaż. Właśnie mija półtora roku i nie ma żadnego info ze spółki. 8-10 mln dodatkowej gotówki w spółce to byłaby podstawa do ekstra dywidendy.
  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/20309535,wdx-chce-sprzedac-nieruchomosci-warte-9-10-mln-zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda, z wdx to trzeba byłoby w bilansie zobaczyć jak są wyceniane te nieruchomości, bo mogą poniżej sprzedać i wówczas zanotują stratę. Ja iAlbatrosa raczej później poniżej 1zl nie sprzedam niech leży, zobaczymy faktycznie co w firmie zostanie, może kiedyś ktoś przejmie pozostałości firmy itd, 40% zarobku będę miał a jak coś więcej to niezły bonus :-)

   Usuń
  2. A jak zachowają się duzi akcjonariusze ialbarosa po skupie - OFE , TFI , Franklin Templeton .
   Jakie masz zdanie na ten temat
   Witek ( ten bez +)

   Usuń
  3. Nie mam pojęcia jak zachowają się fundy, chociaż nie wydaje mi się aby po skupie zabijały się żeby za wszelką cenę sprzedać pozostałe akcje, może poczekają na rozwój sytuacji.

   Usuń
 89. Myślałem ze po tych spadkach Unimot choć troszkę odbije...a tu walka o jeden procencik na plusie ;D

  W rekomendacji BOSu spółka jest warta...45 zł ?

  Johny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Unimot dzisiaj optymistycznie wygląda, jest szansa że większość tych która miała sprzedać to sprzedała, Boś przenosił Unimot na gpw i on taką wycenę zrobił, jednak jest ona mocno zachowawcza wśród wielu analityków, nawet Bieniek to stwierdza http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-3870p2_UNIMOT.aspx

   Dla zainteresowanych do poczytania wywiad z prezesem Helio http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/leszek-wasowicz-prezes-helio-duzy-wywiad,141881.html

   Usuń
 90. Witam prezesie jestem tu nowy i przyglądam się spółce Groclin jak bo rozgryźć bo zysk ze sprzedaży r/r wzrost ponad 120%,zysk operacyjny wzrost ponad 100% ,a już zysk netto spadek 70% i zysk przed opodatkowaniem spadek aż 380% jak to czytać ,które wskaźniki w analizie fundamentalnej uważasz za najwazniejsze z góry dziękuję Daniel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Groclin z 2016 roku a 2015 r. to w zasadzie dwie rożne firmy, w 2015r. zrobili dużą restrukturyzację firmy, sprzedali część swoich aktywów za 50 mln eur http://www.bankier.pl/wiadomosc/Groclin-sprzedaje-czesc-aktywow-za-50-mln-euro-3288168.html oraz nieruchomości http://www.parkiet.com/artykul/7,1454012-Groclin-sprzedal-nieruchomosci.html dlatego w wynikach 2015r. było dużo jednorazowych i niepowtarzalnych przychodów. Obecnie nie ma sensu historycznie porównywać wyników tylko patrzyć na obecne wyniki i na przyszłość, która może być dobra choć obecnie wydaje mi się że spółka jest drogo wyceniana. Na wskaźniki możesz dopiero patrzeć jak już poznamy wyniki roczne, wtedy powinno się już prawidłowo wyceniać firmę , bez jednorazowych zdarzeń.

   Usuń
 91. Witam Prezesa,

  Co Pan sądzi o Inteliwise oraz Voicetel?

  Pozdrawiam
  Sebastian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Inteliwise to na chwilę obecną jest dla mnie mocno przewartościowana o czym świadczą: niewielkie przychody i zysk, maleńki bilans i słabe przepływy, c/z 95 to bardzo wysoko. Oczywiście nie można wykluczyć że w dalszej przyszłości bardziej się rozwiną gdyż działają w przyszłościowej branży ale potrzeba czasu, ja bym tego nie kupił obecnie.
   Voicetel to też trudna do oceny spółka z newconnect i ciężko mi się wypowiedzieć, działania ona w dziedzinie nowych technologii na których się nie znam i ciężko mi ocenić czy to może być drugi Livechat, patrząc na liczby to obecnie to słabo wygląda i spółka jest jakby mocno przewartościowana : c/z 45, słaby bilans, przychody i przepływy operacyjne,wydaje się też że sprawozdania zawierają błędy gdyż firma pokazuje inwestycje (capex) np. w 2016 5,1 mln a amortyzacja jest 0 (to jest niespotykane). Dlatego gdyby to się dotyczyło firm starej gospodarki to zdecydowania za wysoko jest wyceniana ale jeśli chodzi o nowe technologie to nie jestem w stanie określić potencjału jej i wyceny.

   Usuń
  2. Na Voice tellu może być emisja lub wyjście głównych akcjonariuszy z podmiotu. Świadczy o tym fakt ze wnieśli swoje udziały do jednej spółki przez co z automatu będą glosować tak samo, działać tak samo etc..

   Usuń
 92. Ledwo co się trochę odkułem na Briju ,bo dokupiłem po 12 zeta,to znów czarna wiadomość od banków że wstrzymują kredytowanie czyli jutro niezły zjazd,jednak Helio byłoby lepsze :)
  BBB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poniżej 10 zł raczej jutro nie spadnie, będzie teraz przez wiele miesięcy mocno bujało, raj dla spekulantów. Niestety nic dobrego z tej firmy nie będzie już i kierunek 5-7 w tym roku jest aktualny.
   Jeśli chodzi o Helio to cisza, spokój i czekanie na wyniki (jedno, drugie i trzecie). Tak wygląda inwestowanie :-)

   Usuń
  2. Piękna definicja inwestowania.
   Dariusz

   Usuń
 93. Prezesie,

  Czy ciągle bez zmian odnosisz się do VINDEXUSA ? ...i jego ewentualnego przejęcia ? Jakie są na to szanse ?

  Thanks !

  Zeus Postrach Oceanów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zeusie żeby było jasne to przejęcie Vindexusa szacuję tylko na 20% czyli niewiele, ja inwestuję w mocne fundamenty i poprawę wyników (może jeszcze nie w 4 kw), zastanawiające jest że w grudniu mieli podać jaką przewidują dywidendę a tego nie zrobili, do poczytania wywiad http://forsal.pl/artykuly/994335,ambicja-vindeksusa-poprawa-wynikow-w-2016-i-2017-wyzsza-dywidenda-za-2016.html

   Usuń
 94. Vindexus moim zdaniem może być przejęty. Wskazuje na to kwota jaką Getback chce uzyskać z obligacji. Gdyby tak się stało, to w 1-2 sesje kurs powinien zbliżyć się do wartości księgowej.
  Mnogi

  OdpowiedzUsuń
 95. Witaj Prezes, czy widziałeś raport RPC? Co sądzisz o tej spółce?
  K.

  OdpowiedzUsuń
 96. Witaj Prezes
  jestem świeżym graczem , uczę sie , zainwestowałem na początek trochę w Opteam
  Panie Prezesie - czy widzi Pan możliwość wzrostu , czy spółka posiada fundamenty - bo jak narazie na niej kompletna flauta...
  czy mozna prosić o kilka słów porady jak się zachować ...?
  w skali inwestycji 3-5 miesięcy - co Prezes poleca ??
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w trudny przypadek wdepnąłeś a znając życie to kupiłeś po 14 i jesteś 40% do tyłu. W długim terminie jest szansa na tej spółce na zarobek bo e-płatności mają szansę się nadal rozwijać, jesr realne że za kilka lat płatności gotówkowe będą ograniczone do minimum. W krótkim i średnim termininie to jeśli nie będzie dopłaty do dywidendy po to niestety kurs może przebywać dłuższy czas w zajresue 6-9 zł, niestety biznes ich informatyczny na razie słabo przędzie. Dlatego gdyby była jeszcze uchwalona reszta dywidendy to ja bym na podbitce sprzedawał, jak tego nie będzie to dłuższy czas pewnie trzeba będzie poczejać na wzrosty.
   @ K. - ropczyce od strony finansowej fajnie wyglądają, już 3 mce temu im się mocniej przyglądałem, jak moją metodą do zysku dodamy amortyzację i odejmiemy capex to c/z będzie poniżej 6, przepływy i bilans też ok. Niestety jak zawsze jest ale, ogromne przepychanki wśród akcjonariuszy czy też zarządu, latają ciągle po sądach i zaskarżają uchwały a to dla dyskwalifikuje jako potencjalną inwestycję.

   Usuń
 97. Witaj Prezesie,
  iAlbatros- posiadam niewielką część portfela i z uwagi na biurokrację - nie chcę uczestniczyć w skupie akcji. Jak myślisz jaki moment oraz poziom cenowy może być optymalny?
  Druga sprawa b. techniczna. Dziś przed otwarciem złożyłem zlecenie kupna na 7,40 Vindexusa. O godz. 09.00.00 był rówież kurs 7,36 i 7,30. Czy wiecie skąd wynika różnica kursu otwarcia o tym samym czasie?

  Pzdr i gratuluje bloga /Radowan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na moje oko to dzisiaj była duża podaż poniżej 14 i może być trudno ten poziom przejść, nie masz wyjścia i wydaje się że musisz czekać na ogłoszenie wezwania, może wtedy będzie jakiś ostatni atak popytu i w dobrej cenie sprzedaż. Jeśli chodzi o Vindexus to faktycznie dziwne te otwarcie, kilka różnych kursów otwarcia o tej samej godzinie, jak nie wiesz po ile kupiłeś to sprawdź w zleceniach zrealizowanych.

   Usuń
 98. na longtermie można już zakupić analizę spółek z NC po wynikach za IV kwartał...
  https://longterm.pl/shop/Raport-Top-New-Connect.html

  OdpowiedzUsuń
 99. patrzycie Panoiwie na Pilab?
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Pilab zerkam już dłuższy czas i cały czas się dziwię jak on może tyle kosztować, firma z przychodami rocznymi 2 mln, słabym bilansem i kapitałami 16 mln, tragicznymi przepływami i jest wyceniana na 110 mln, ktoś powariował.
   Dokupiłem po 13,33 250 sztuk iAlbatros, mam 2500 akcji, 35% pottfela i ani grosza więcej.

   Usuń
  2. A mnie to już nic nie zdziwi. Ani Pilab, ani Bomedia ani nawet murzyn grający w hokeja.

   Usuń
 100. Takze dobralem Ialbatros. Teraz moga sie zdarzac takie okazje, gdyz wiele osob odpusci sobie skup i wywali z mniejszym zyskiem.
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
 101. Zastanawiają mbie takie wzrosty na Helio tuz przed wynikami... Prezes czy to nie wydaje się byc dziwne. Nie jestem zbyt długo na giełdzie i nie mialem jeszcze takiego przypadku. Mozesz cos powiedziec na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 102. Niektórzy ludzie wiedzą więcej na temat wyników :)

  OdpowiedzUsuń
 103. Hej Prezesie co sądzisz o MCLogic niezłe wyniki dobre przepływy CZysk= 10 i za tydzień walne decyduje o wypłacie dywidendy 3,2 zł na akcje co stanowi 8%. Dzień ustalenia prawa do dywidendy 12 kwietnia też niebawem.
  pozdrawiam
  cymes

  OdpowiedzUsuń
 104. @ petrodolar - masz rację że nic obecnie na giełdzie nie dziwi, kilka lat temu mniej było spekulacji a więcej inwestycji fundamentalnych, dlatego jest ciężko. Pilab to obserwuję gdyż w portfelu swoim miał ABS Inwestment i patrzyłem na jakich spółkach on gra.
  @ szeniek - okazja to wielka nie jest ale jak ktoś już miał akcje iAlbatros i będzie brał udział w skupie to można trochę dobrać, ja łącznie dobrałem w tydzień 500 akcji i nawet jak 1 zł na czysto zarobię to 500zł do przodu, drogą nie chodzi.
  @ Piotrek - nie bardzo wiem dlaczego cię dziwią wzrosty w przypadku Helio, dla mnie to jest świetny przykład dobrej fundamentalnie spółki trochę na dopalaczu (niespodziewana umowa z Biedronką), obecna c/z 9,20 to można napisać że odpowiednia wycena ale za 2 tygodnie powinna spaść w okolice 6,70 (to już niska wycena), a jeśli sprawdzą się moje szacunki (poprawa zysku netto w 3 kolejnych kwartałach odpowiednio o 3 mln, 1,5 mln i 1,5 mln) więcej to w październiku jak będą podawać raport roczny c/z może spaść na 5 czyli nisko. W późniejszych okresach można jeszcze założyć 5-10% rocznie poprawę zysku netto co roku (zakładając kontynuowanie umowy z biedronką i brak mocnych wzrostów usd do pln). Drugą rzeczą firma ma pokazać około 100% lepsze wyniki r/r więc moim zdaniem właśnie pod takie informacje powinno się grać, tym bardziej że szacunki zysku podali już 3 miesiące temu i wielu inwestorów mogło nie zauważyć lub zapomnieć o tym.
  @ anonimowo - ja nie za bardzo mogę do spółdzielni przystąpić aby kupić raport newconnect ponieważ znam się wirtualnie z jego autorem i nie chcę aby miał później do mnie urazę,
  @ cymes - o macrologic pisałem wyżej w komentarzach tego postu i jak poszukać poprzedniego posta z "analizami, komentarzami...) to też pozytywnie się wypowiadałem, mi się macrologic podoba i widzę szansę na nim zarobku.
  Myślę że początek przyszłego tygodnia i Unimot scali pda z akcjami, może wtedy się ruszy kurs http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26626710,unimot-sa-18-2017-warunkowa-rejestracja-akcji-serii-j-w-krajowym-depozycie-papierow-wartosciowych-s-a

  OdpowiedzUsuń
 105. Prezes, kilka lat temu łatwiej, bo wtedy właśnie w trakcie giełdowej lipy najłatwiej wybrać spółki dobre fundamentalnie i tanie. Jak wyceny rosną, to moim skromnym zdaniem trzeba grać na spółkach, które są grane. Wg mnie hossa nie jest czasem inwestycji fundamentalnych tylko grania i spijania śmietanki w wcześniej wydłubanych z zakalca rodzynków. Za kilka lat znów będziemy szukać spółek dobrych i tanich :-).
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 106. Czołem Panowie

  Też mam IALGBR i kalkuluje czy dobierać czy nie ??
  Kupię 1000 szt. po 13,4 wydam 13400.
  Skupią mi 20% po 59 - dostanę 11 800.
  Zostanie mi 800 sztuk i zamrożone w nich 1 600 zl.
  Czyli, żeby mi się cokolwiek opłaciło muszę sprzedać po skupie po min. 2 zł - a skąd wiem, że zdążę ??
  Co jesli moje biuro mBank nie zadziała tak szybko jak inne i kurs poleci poniżej 2 pln ??
  Albo to samo pytanie innaczej, ile jest warta reszta spółki po przeprowadzeniu wezwania i sprzedaży ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źle liczysz, skupią minimum 24% i wtedy będziesz miał 14.160 ze sprzedaży przy zainwestowanych 13.400, i nawet jak po 50 groszy sprzedaż pozostale to dostaniesz 380 zł czyli madz wynik: 14.160+380-13400-100 prowizja= zysk 1040 przy założeniu że resztę akcji sprzedaż po 50 groszy. Nie wiem dokładnie co zostanie po skupie w firmie ale może tam być około 2zł nawet gotówki, ja poniżej 1zł raczej nie sprzedam. Zauważ że gdyby ci się udało sprzedać po 1,50 to masz dodatkowe 760 zł czyli 1800. Dlatego kokosów nie zarobisz ale nie stracisz, a dostajesz szansę że uda się drożej sprzedać i to będzie ekstra zysk. Ja nie namawiam, robiłem to jak był kurs po 10zł.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni