"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 13 lutego 2017

Livechat - sprzedałem wszystkie akcje !!!

W dniu dzisiejszym sprzedałem wszystkie pozostałe akcje czyli 75 szt po 54,00, zarobek całkowity to 7,80 % a wzrost kurs od mojego zakupu w dniu 18.11.2016r. to 18,60%.
Załączam rozbicie transakcji na Livechat : k. 150 x 45,51, k. 50 x 48,01, k. 51 x 51,78, s.120 x 49,2, s. 30 x 49,20, s. 26 x 52,52, s. 75 x 54.
Powodem sprzedaży jest potrzeba zbierania gotówki na zakup Unimotu oraz fakt iż spodziewam się iż wyniki za kolejny kwartał Livechat nie będą już miały tak wysokiej dynamiki wzrostu r/r (szacuję na 30% a nie 66% jak obecne wyniki) a spowodowane to będzie niższym kursem USD oraz mniejszą dynamiką pozyskiwania nowych klientów. Oczywiście nadal podtrzymuję iż w długim terminie jest to dobra inwestycja i powinna 10-20% dawać regularnego rocznego zarobku.
Udostępnij:

14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Wiesz że moje ruchy determinuje spora zapłata podatku w kwietniu i będę musiał sprzedawać akcje tych spółek które mają najmniejszy potencjał wzrostu. Livechat w długim terminie powinien dawać zarobek w okolicach 15% (wzrost kursu i dywidenda) chyba że usd pójdzie mocno w górę to wtedy nawet więcej da zarobić. Co ciekawe lepiej szacowałem zysk niż analityk (bo tylko jeden zrobił prognozę) więc wyniki są pozytywnym zaskoczeniem http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zysk-netto-LiveChat-Software-wzrosl-o-66-2-proc-w-III-kwartale-powyzej-oczekiwan-7498886.html

   Usuń
 2. Prezesie jakie masz oczekiwania co do Unimotu? Za jaki % kapitału wchodzisz? Sam będę wchodzić w emisję i spodziewam się duuużej redukcji...

  OdpowiedzUsuń
 3. A Unimot już po 63 czyżby po emisji miał tak wysoko skoczyć?

  OdpowiedzUsuń
 4. Prezes miałeś nosa z tą sprzedażą livechata,dzisiaj zjazd...a może warto podkupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz popatrzeć kilka dni co będzie się działo z kursem, jak szybko na te akcje popyt znajdą to niepewność zniknie i może kurs ruszy, trzeba też obserwować USD który duży wpływ ma na wyniki.

   Usuń
 5. Sam sie zastanawiam nad unimotem ale to lekka loteria. Sprzedać wszystko np 100, bo spodziewane sa spore redukcję. Ponownie zakladam ze redukcja 90%, czysto spekulacyjnie. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest podjecie ryzyka bo z jeden strony zwiekszasz kwote bo spodziewasz sie ryzyka z drugiej jak nie bedzie redukcji i poleci grasz prawie calym portfelem. Kusi mnie, ale podziekuje jak narazie. Strace byc moze okazje ale dla mnie na dzis to za duze ryzyko. Trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Redukcja będzie na pewno i to duża, widać spore zainteresowanie po forach bankiera czy stockwatch.pl, nawet gdyby była 50% przy wejściu za 10.000 zł to kupię za 5000zł więc standardowy poziom mojego zaangażowania.

   Usuń
 6. Witam, zaciekawił mnie ten Blog i będę go śledził, sam inwestuję już jakiś czas ale raczej hobbistycznie. Livechat dalej trzymam i kupiłem chyba w lepszym momencie bo na tę chwilę mam 25% do przodu, zapisałem się też na unimot i zobaczymy jak to wyjdzie, ostatnio na debiucie XTB nie było żadnej redukcji i całkiem sporo dało się zarobić :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak inwestujesz hobbistycznie to jesteś szczęściarz, niestety unimot trzeba będzie dokupować na giełdzie bo chyba spora redukcja.

   Usuń
 7. Bardzo ciekawie się wraca do tego, zwłaszcza po ruchu na dolarze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatacza się koło, jest możliwe że kurs znowu cofnie się do 45zł i może warto znowu będzie rozważyć zakup. Czas pokaże.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni