"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 1 lutego 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Stycznia

Styczeń dla mojego portfela był bardzo dobry gdyż jego wartość teoretycznie wzrosła o 9,43%, jednak została mi wyksięgowana z rachunku maklerskiego kwota 1.700zł z tytułu nie wykupionych w terminie obligacji Property Lease Fund i faktycznie trzeba uznać iż portfel wzrósł o 7,48% do 93.500zł.
Pomimo iż nie ma jeszcze informacji o sprzedaży iAlbatros Poland która mocno wpłynie (na plus lub minus) na wartość mojego portfela kurs iAlbatros w styczniu wzrósł o 7,42% tak jakby inwestorzy powoli ustawiali się pod ewentualną sprzedaż. W styczniu na naszą giełdę zawitała mini hossa i nie wykluczone że po małej korekcie rynek ponownie ruszy w górę. Wzrosty całego rynku pozytywnie wpłynęły na wycenę większości moich spółek z portfela które także rosły.
Sukces miesiąca - Helio druga największa pozycja w portfelu po której dużo sobie obiecuję gdyż nawet wczoraj dokupowałem akcji wzrosła o 23%, pozostałe sukcesy to: LSI Software 23%, Astarta 15%, OEX 16% czy Bowim 13%.
Porażka miesiąca - IRL tak jak można się było spodziewać że kurs na koniec roku był "pompowany" przez fundusze dywidendowe aby pokazać lepszy wynik roczny tak teraz z "balonika uchodzi powietrze" i mamy 8% spadek, z tą firmą w okolicach raportu rocznego lub dywidendy będę się raczej żegnał.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - tak jak napisałem miesiąc temu tak i obecnie w najbliższym okresie wartość mojego portfela będzie zależała od informacji napływających z iAlbatros Group, w każdej chwili należy się spodziewać infa czy sprzedadzą swoją spółkę zależną czy nie - maksymalny termin podpisania ewentualnej umowy sprzedaży spółki zależnej to 1.03.2017r. Ponadto na mój portfel może mieć wpływ raportów finansowych które będą podawane w tym miesiącu, w każdej chwili mogę kupować lub sprzedawać akcje w zależności od podanych wyników.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady


Udostępnij:

24 komentarze:

 1. Czesc, Prezesie,

  Czy masz opinie o firmie Atlant Polska i dlaczego uwazasz ze Helio jest lepsza alternatywa na inwestycje w bakaleje?

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę że nie na bieżąco czytujesz bloga bo sporo pisałem o Atlancie i Helio (musisz poszukać i poczytać komentarze w postach "Aktualności, analizy, komentarze" - cytuję choćby jeden "Jeśli chodzi o Atlantę i Helio to nie czytałeś uważnie albo nie rozumiesz o co chodzi, Biedronka w czerwcu zawiesiła współpracę z Atlantą ze względu że ta nie wypełniła wymogów produkcji i całość zamówień skierowała do Helio, dzięki temu skokową poprawę wyników notuje Helio a Atlanta pokazuje tragiczne wyniki, wg tego co wiemy to nadal sprzedaż idzie przez Helio a Atlanta chyba nie wróciła jeszcze do Biedronki - Helio zyskuje kosztem Atlanty, dlatego Atlanty nie powinno się kupować a Helio moim zdaniem warto, oczywiście na chwilę obecną sporo urósł kurs i realna jest korekta nawet do 11 zł (wtedy można próbować podkupić) jednak po wynikach wydaje mi się że powinniśmy rosnąć w kierunku 15zł". Mogę zaryzykować stwierdzenie (taka jest moja opinia ale analitykiem nie jestem) że do końca roku Helio urośnie około 50% a Atlanta 50% może spaść. Moje przekonanie wynika z tego co choćby przytoczyłem oraz po prostu z liczb, Atlanta w roku obrotowym kończącym się 30.6.2017 prawdopodobnie nie będzie miała zysku (może max to 1 milion) i wówczas będzie bardzo drogo wyceniana patrząc na c/z czy inne wskaźniki. Helio natomiast w roku obrotowym kończącym się 30.06.2017 powinna pokazać 12 mln zysku co da c/z 5 czyli teoretycznie jak wzrośnie i 100% to c/z będzie 10 czyli normalna wartość. Oczywiście warunek tych wyliczeń to dalsza współpraca Helio z Biedronką i ograniczona lub zawieszona Atlanty.

   Usuń
  2. Trzy razy było to wyjaśniane w poprzednim wątku

   Usuń
  3. Apropo PLE0616 co z tym fantem?
   Czy to już strata na amen czy są jeszcze jakieś szanse na odzyskanie groszy?
   pozdrawiam BIDET

   Usuń
  4. Teoretycznie to nawet może być 50% zysku ale w przeciągu 20 lat (gdyż w sądzie czeka na zatwierdzenie układ) ale faktycznie jak z 10-20% zainwestowanej kwoty odzyskam to pewnie będzie sukces.

   Usuń
 2. Prezesie masz duza koncentracje na 3 spolkach, prawie pol portfela. Mnie sie to podoba bo to mam sens jak sie wie co sie robi. Takie luzne spostrzezenie, bo zawsze sam sie zastanawiam nad ta kluczowa kwestia.

  L.

  OdpowiedzUsuń
 3. Napisalem komentarz, ale nie udalo sie go wyslac. Dziekuje Prezesie bardzo za sprostowania. Masz racje - obserwuje twoj blog nie od dawna, a wiec nie wyrabiam sie by moc wrocic do starych watkow i je przeczytac. Staram sie od teraz czytac wszystkie nowe komentarze i dyskusje na blogu. Ale czy wiemy, dlaczego Atlant stracil umowy z Jeronimo, a Helio je pozyskal? Maja lepsza technologie, jakosc? Tansze koszty wyprodukowania? Tez, jaka z tych dwoch spolek ma wieksze zaklady produkcyjne i moze szybko zwiekszyc output?

  Ostatnie pytanie - czy masz opinie o EuCo? Ostatnio trup zaczal sie ruszyc potrochu. PZU chyba siedzi im na karku z Krupinskim na czole, ale tez moze byc kolejna dywidenda 9% procentowa i nie wiem czy jest to czas na rzucanie reczniku.

  Pozdro z podkarpacia!

  OdpowiedzUsuń
 4. @ L - mam sporo spółek (rekordowa historycznie) gdyż część kupiłem w celach szkoleniowych (chcę sprawdzić czy dobrze myślę) oraz cześć z których stopniowo wychodzę. Optymalnie to do 10 spółek w zależności od posiadanej gotówki.
  @ Pozdro z podkarpacia! - wszystko wiemy tylko trzeba poszukać, były nieprawidłowości podczas produkcji (stwierdzone w czerwcu) i wyeliminowane w październiku ale wnioskując po informacjach Atlanta nadal nie wróciła z towarem do biedrony. http://www.bankier.pl/wiadomosc/ATLANTAPL-Obroty-z-kontrahentem-7412841.html
  Jeśli chodzi o Euco do kolega szeniek ma te akcje i więcej wie, ze 2 m-ce temu pisałem że kurs do 42 zł powinien rosnąć i widać że zaczął ale co dalej to wszystko zależy od wyników, ostatnie były ostrzeżeniem, spadły na poziomie przychodów i chyba zysku brutto lub operacyjnego i trzeba zobaczyć czy to trwała tendencja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć. Mógłbyś zdradzić dlaczego od dłuższego czasu nic się nie dzieje z OEX - tzn. kursem. Jakieś przemyślenia? Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurs od 15.12 od kiedy kupiłem wzrósł o 28% więc trudno mówić że nic się nie dzieje, generalnie na chwilę obecną patrząc na c/z 11,56 to jest dosyć drogo dlatego trzeba poczekać na wyniki które będą uwzględniały przejmowane spółki. Na pewno od 2 kwartału będą mocne wyniki bo to będzie pełny kwartał z przejęty w styczniu spółkami, natomiast 4 kw i 1 kw też powinny być dobre dzięki akcji rejestracji kart, do tego 1 kw będzie już z wynikami spółek przejętych ale była spora emisja obligacji więc pewnie spore koszty emisji ponieśli oraz koszty operacyjne przy przejmowanych spółkach. Dlatego nie można wykluczyć że nawet 6-9 miesięcy kurs może być na podobnych poziomach.

   Usuń
 6. Dzięki. A Bioton, Energa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak możesz to pytania zadawaj na pod postem "Aktualności,analizy, komentarze", obie spółki o które pytasz to nie moja bajka, Bioton jest ewidentnie spekulacyjny gdyż ma słabe wyniki które nie uzasadniają takie wyceny, jeśli chodzi o Energę i inne energetyczne to ja takich nie dotykam ze względu na politykę, kierują nimi ludzie z nadania PiS, często niekompetentni, poobsadzane są też mniejsze posady w tych firmach, ponadto wspieranie górnictwa czy ostatnio przejmowanie Polimexu (zupełnie nie związana branża) nie zachęcają do inwestycji. Można jeszcze dodać numer jaki zrobili z PGE zmieniając nominał akcji i płacą kilkuset milionowy podatek.

   Usuń
 7. ok, sorry i thx

  OdpowiedzUsuń
 8. Co sądzisz o dzisiejszym spadku iAlbatros Group?

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziwne pytania zadajesz,pogrywają sobie i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zwróćcie uwagę na zlecenia ustawione ok. godz. 8:30 - 8:33.
  Zbierają wszystko poniżej 9,72 i mogą chcieć dzisiaj znowu zbijać do ustawionych poziomów.
  Czyż nie, czy tylko to moja schiza?
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziwię Ci się, że nie masz w portfelu Briju. Długoterminowo to spółka bomba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zobaczysz po wynikach za 1 kw czy to taka bomba jak będą musieli płacić normalny podatek cit (teraz mają optymalizację Fiz). Ponadto Briju to ja kupowałem w ubiegłym roku w okolicach 13 a sprzedawałem w okolicach 25 (miałem kilka wejść i wyjść).

   Usuń
 12. Prezes...
  Jakbyś miał możliwość to byś wszedł w Unified Factory ?
  https://noblesecurities.pl/bankowosc-inwestycyjna/emisje-akcji/aktualne-oferty-publiczne/1564-publiczna-oferta-akcji-unified-factory-s-a-z-wylaczeniem-prawa-poboru#

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszedłem i co mam zrobić ?

   Usuń
  2. jak już jesteś to ok...
   zastanawiam się czy zdążę założyć konto i zapisać się...

   Usuń
  3. To strasznie głośno się zastanawiasz, czy to taka okazja żeby lecieć konto maklerskie otwierać tym bardziej że nie wiadomo ile przydzielą. Szacunki wynikow też nie powalają , szczególnie przychody.

   Usuń
 13. Odnosnie Briju to chyba wejścia Prezesa nie były udane a tak wygląda z wpisu ( kupno 13 zl , sprzedaz 25 zl z kilkoma wejściami i wyjściami ). Akurat tą spółke i ruchy Prezesa sledze bardzo uważnie i wiem , ze akurat Prezes wchodziles i wychodziles nie w tych momentach ( najczęściej ze strata - sam o tym często pisales ,ze nie możesz myslec o tej spolce bo przypomina Tobie zle zagrania ). Ostatnie Twoje ruchy to 2.11.2016 sprzedaż po 20,40 , potem kupno 7.11 az po 25,20 zl ( 200 szt ) po czym sprzedaż dwa dni później po 24,94 zl. A z Twojego ostatniego wpisu wynika jakbys na tej spolce wyciagnal minimum 100 %. I zauwazylem , ze jak miałeś Briju to bardzo zachwalales , jak nie miałeś to pisales o negatywach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Twoimi odczuciami odnośnie tego co napisałem nie dyskutuję, na Briju na pewno zarobiłem kilkanaście/kilkadziesiąt % ale wybacz nie będę liczył. Sugeruję tylko zerknąć na mój portfel jak pisałem jeszcze na bankierze i zobaczyć ile większość firm urosła od moich wskazań (wejść) np. LSI kupno po 3,69 teraz 11,2 czyli 203% czy nawet Briju, kupno po 14,06 a teraz 31,5 czyli 124% wzrost (kupowałem jeszcze jak nikt prawie na nim nie grał). Co do Briju to piszę teraz negatywnie bo jest duże zagrożenie odnośnie przyszłych wyników gdyż prawdopodobnie będą musieli płacić większe podatki i to nawet 3 mln więcej rocznie (korzystali z optymalizacji podatkowej FIZ). Innym zagrożeniem (największym)jest brak komunikatów o sprzedaży hurtowej która generowała im cały zysk, jak pisałem do firmy koło września to dostałem informację że będą miesięczne raporty o sprzedaży i faktycznie jeden był i więcej nie ma. Dlatego obecnie nikomu nie polecam Briju bo może być nieciekawie, w raporcie rocznym dowiemy się na pewno czy jest sprzedaż hurtowa i może jakąś informację co z podatkiem FIZ (jak jej nie będzie to trzeba czekać do raportu za 1 kw i też lepiej nie mieć akcji). Jak to się wszystko pozytywnie wyjaśni to możliwe że wtedy kupię i będę się pozytywnie wypowiadał bo ryzyka znikną.

   Usuń