"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 1 lutego 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Stycznia

Styczeń dla mojego portfela był bardzo dobry gdyż jego wartość teoretycznie wzrosła o 9,43%, jednak została mi wyksięgowana z rachunku maklerskiego kwota 1.700zł z tytułu nie wykupionych w terminie obligacji Property Lease Fund i faktycznie trzeba uznać iż portfel wzrósł o 7,48% do 93.500zł.
Pomimo iż nie ma jeszcze informacji o sprzedaży iAlbatros Poland która mocno wpłynie (na plus lub minus) na wartość mojego portfela kurs iAlbatros w styczniu wzrósł o 7,42% tak jakby inwestorzy powoli ustawiali się pod ewentualną sprzedaż. W styczniu na naszą giełdę zawitała mini hossa i nie wykluczone że po małej korekcie rynek ponownie ruszy w górę. Wzrosty całego rynku pozytywnie wpłynęły na wycenę większości moich spółek z portfela które także rosły.
Sukces miesiąca - Helio druga największa pozycja w portfelu po której dużo sobie obiecuję gdyż nawet wczoraj dokupowałem akcji wzrosła o 23%, pozostałe sukcesy to: LSI Software 23%, Astarta 15%, OEX 16% czy Bowim 13%.
Porażka miesiąca - IRL tak jak można się było spodziewać że kurs na koniec roku był "pompowany" przez fundusze dywidendowe aby pokazać lepszy wynik roczny tak teraz z "balonika uchodzi powietrze" i mamy 8% spadek, z tą firmą w okolicach raportu rocznego lub dywidendy będę się raczej żegnał.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - tak jak napisałem miesiąc temu tak i obecnie w najbliższym okresie wartość mojego portfela będzie zależała od informacji napływających z iAlbatros Group, w każdej chwili należy się spodziewać infa czy sprzedadzą swoją spółkę zależną czy nie - maksymalny termin podpisania ewentualnej umowy sprzedaży spółki zależnej to 1.03.2017r. Ponadto na mój portfel może mieć wpływ raportów finansowych które będą podawane w tym miesiącu, w każdej chwili mogę kupować lub sprzedawać akcje w zależności od podanych wyników.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady


Udostępnij: