"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 12 stycznia 2017

AviaAM Leasing - liczę na powtórkę rekordowych wyników


AviaAM Leasing


Kupiłem 555 akcji po 5,71, oczekiwany wzrost 25-50% w okresie najbliższych 6 miesięcy.
Jest to powrót do tej inwestycji poprzednia analiza (sprzedaż 16.11.2016r. średnio po 6,47 ) w oczekiwaniu na kolejne rekordowe wyniki oraz dalszy rozwój firmy. Jest to mała pozycja bardziej w moich celach szkoleniowych ale z pełną odpowiedzialnością do niej podchodzę.
fundamentalnie spółka patrząc na wskaźniki finansowe: c/z 2,71, c/zo 2,38, c/wk 0,57, c/p 1,25, ev/ebidta 2,52 link , bardzo mocny bilans (duże środki trwałe-samoloty), dobre przepływy operacyjne (charakterystyczne dla branży), przychody i zyski nie są stałe gdyż w większości zależą od pośrednictwa w sprzedaży jakiegoś samolotu w danym kwartale. 
Poprzedni zakup dokonałem pod wpływem opinii "znawcy" tej firmy Doavado a obecnie sam podjąłem decyzję gdyż Dovado raczej już nie posiada akcji Aviaaml ale podpowiedział mi że wg niego zysk za 4 kw może być na poziomie 30 mln zł (100% wyżej r/r). Gdyby te wyniki się potwierdziły wówczas Aviaaml zarobiłaby w całym 2016 roku 100 mln zł a c/z spadłaby w okolice 2,20. Z informacji które wiem z raportów to na pewno w 4 kw zostały sprzedane 4 samoloty Airbus  (2 A321, 1 A320, 1 A319 ) oraz pojawił się ciekawy komunikat link EBI wg którego ich spółka joint venture podpisała z Aeroflotem umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego 16 nowych Airbusów A320 a dostawa rozpocznie się od marca 2017r (pozytywny wpływ na wynik ale wzrost zadłużenia).
Jako że spółka ma nieregularne zyski, na które poza stałymi miesięcznymi opłatami leasingowymi dochodzą też zyski ze sprzedaży własnych i pośrednictwa w sprzedaży samolotów, przyjąłem sobie w oparciu o historyczne wyniki iż bezpieczny i realny zysk kwartalny jaki spółka powinna osiągać to 10 mln czyli 40 mln rocznie co przy obecnej kapitalizacji dawałoby bezpieczną c/z 6.

Od strony fundamentalnej mogę jedynie wspomnieć iż firma wypłaca dywidendy więc można się spodziewać że jakaś mała dywidenda będzie i w tym roku chociaż potrzeby kapitałowe są duże.
Od strony technicznej kurs jest w średnioterminowym trendzie wzrostowym (długoterminowy trend spadkowy) i nie można wykluczyć iż mogą być dalsze spadki aby zakryć lukę z listopada 2016 na 5,05. link i link drugi.


Głównym ryzykiem są szacunki tych wyników, nic dokładnie nie jest potwierdzone i w dniu wyników okaże się jaka faktycznie jest prawda, mogą wówczas być duże wahania kursu od -10% do +10%.
p.s. inwestycja ta jest fundamentalno-spekulacyjna czyli bardziej ryzykowna

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek

Udostępnij:

5 komentarzy:

 1. Zgadzam się, że ta firma ma przyszłość, kupiłem wczoraj trochę. Spółka z ogromnym potencjałem jako długofalowa inwestycja. Dobra branża.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prezesie mógłbyś napisać 2 słowa o Modecom?
  Jakie zyski przewidujesz w ostatnim kwartale?
  Warto trzymać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o przychody Modecomu to powinny być z 10% wyższe (myślę że program 500+ pomoże), jeśli chodzi o zysk netto to tu trudniej prognozować (w przypadku wszystkich importerów z chin) gdyż jak wiesz w 4 kw było dynamiczne umocnienie dolara i był o 10% wyżej niż w 3 kw, i niestety nie wiemy czy za sprzęt który sprzedają (importują) zdążyli zapłacić po niższym kursie, jeśli udało im się zamówić i zapłacić taniej przed całym sezonem świątecznym to będzie dobrze. Czy sprzedawać czy trzymać to trudno doradzić, patrząc fundamentalnie i na kryteria GPW to jest nisko wyceniana gdyż od kilku lat zwiększa przychody i zyski a c/z 5,30 to na pewno nie jest drogo, płaci dywidendy, jednak patrząc co się dzieje ostatnio na newconnect (brak płynności i w zasadzie zostali sami spekulanci) nie można wykluczyć dalszego marazmu, a jak marazm to mogą się pojawić i spadki. Kurs Modecomu potrzebuje dobrej informacji z firmy która mogłaby szarpnąć kursem, już pół roku temu zanosiło się że dużo się w firmie wydarzy a tu nadal cisza. W mojej ocenie kurs może przebywać dłuższy czas w konsolidacji 15-20zł.

   Usuń
  2. Dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź.

   Usuń
 3. zobaczymy wyniki też mam ciekawa branża choć nie polska [herkules]

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni