"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 15 grudnia 2016

OEX - dzięki przejęciom wyniki powinny się skokowo poprawić


Logo OEX S.A.

OEX - działalność grupy koncentruje się na 3 segmentach : zarządzanie sieciami punktów sprzedaży detalicznej (salony Orange, T-Mobile i Plus), e-biznes oraz wsparcie sprzedaży.

Kupiłem 250 akcji po 15,80, inwestycja nawet do 2-3 lat, oczekiwany wzrost 10-100%.

OEX dawny Tell znany głownie była dotychczas z prowadzenia salonów sieci komórkowych, jednak od ubiegłego roku zaczął rozszerzać swój biznes (grupę kapitałową) i przejał firmy Cursor i Divante (e-biznes) a w tym roku jest w trakcie przejmowania Voice Contact Center, Mer Service (wsparcie sprzedaży) i Archidoc (archiwizacja dokumentów, digitalizacja, skanowanie itp). Akwizycje mają być finansowane długiem a OEX chce nadal pozostać spółką dywidendową (ostatnia stopa dywidendy to 8%) .  Dzięki tym przejęciom salony komórkowe będą odpowiadały do 45% Ebidta Grupy z 60% w obecnym roku. Przejmowane spółki szczególnie Archidoc powinny podnieść Ebidta w 2018r. do 40-50 mln z obecnych 25 mln link Archidoc, zwiększyć przychody o 30-40% a c/z powinno spaść poniżej 5 (mowa o roku 2018r.) - wyliczenia przychodów i c/z z analizy DM BOŚ SA który oczekuje 50% wzrostu kursu w ciągu najbliższych 12 m-cy.
Przejmowane obecnie spółki wpłyną na lepsze wyniki w kolejnych okresach jednak ja liczę że na bardzo dobre wyniki za obecny i przyszły kwartał (pod to zainwestowałem) gdyż obecnie trwa ustawowa rejestracja kart pre-paid, wielu klientom którzy przychodzą do salonów aby zrobić taką rejestrację oferowane są usługi abonamentowe które są wysoko marżowe dla firmy (w 3 kw to pozwoliło wygenerować dodatkowe przychody).
Jeśli chodzi o wskaźniki finansowe to OEX jest trochę wyżej wyceniany niż ja preferuję ale jest to akceptowalne c/z 9, c/zo 5,41, c/wk 1,24, ev/ebidta 5,55 link wskaźniki, bilans i przepływy operacyjne są bardzo ładne.
Spółka znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym który powinien być kontynuowany link wykres.


Największym ryzykiem jest ryzyko zmian w OFE które może negatywnie może wpłynąć na kurs.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

2 komentarze:

  1. OEX!! Kiedyś pracowałam dla tej spółki i udało mi się poprawić finanse osobiste Inwestycja w OEX to świetny pomysł. Marka ma dosyć silną pozycję na rynku i można śmiało wypłynąć z nimi na rynek giełdy! Serdecznie polecam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Także uważam, że zakup tej spółki jest ok. Podrosła, ma teraz trochę zadyszki, ale warto w nią wejść, kupiłem i mam.

    OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni