"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

wtorek, 15 listopada 2016

Wyniki różnych spółek - krótkie omówienie

Przejrzałem wszystkie wczorajsze raporty (chyba z 500) i kilka spółek zainteresowało mnie swoimi wynikami, niestety większość jest z newconnect które mnie mniej interesuje, będę teraz je dokładnie analizował i jak coś kupię to napiszę analizę i poinformuję forum.

Nie odpowiadałem na pytania wczoraj które mi zadawaliście gdyż nie chciałem sobie przeszkadzać w przeglądaniu raportów.

Dektra i Euro-tax - potwierdzam bufon że dobre wyniki, powinny być dywidendy powyżej 10%

eonet - już wspominałem ale jeszcze raz, na poziomie zysku netto wyniki trochę gorsze r/r o 580.000zl, przychody wyższe o 750.000, bilans ładny, wysoka amortyzacja która obniża zysk netto i teoretycznie c/z 4 a praktycznie (jak ja stosuję , do zysku netto dodaję amortyzację i odejmuję capex) c/z spada do 3, ujemne w 3 kw  przepływy  operacyjne mogą świadczyć iż jakiś duży kontrakt realizują, wyniki oceniam pozytywnie i upada mit że spadek kursu akcji mógł być spowodowany złymi wynikami,

euco - przychody spadek o 2 mln a zysk netto podobny r/r, słabe przepływy operacyjne, aktywa spadły o 17 mln a zobowiązania spadły o 16 mln, raczej wzrostów się wielkich obecnie nie spodziewam, raczej przy raporcie rocznym jak coś więcej będzie wiadomo o dywidendzie

modecom - bardzo ładne wyniki, zysk wyższy o 0,3 mln i c/z spada do 4,40, przychody trochę spadły ale jest to nie niepokojące, bardzo ładne przepływy operacyjne (jestem zaskoczony), bilans prawidłowy, jak dla mnie kurs powinien być wyżej z 50% (spore niedowartościowanie ale taki czasem jest newconnect) a gdyby był Modecom notowany na gpw to pewnie i ze 100%.

Telestrada - bardzo ładne wyniki szczególnie na poziomie zysku netto i przepływów operacyjnych, gdyby uwzględnić amortyzację i capex to c/z spadłoby do 5.

Eurocent - bardzo duży zawód, zysk niższy o 1,6 mln, c/z wzrasta do 5,6, bilans nadal dobry, przepływy dziwne i widać że coś kombinują, chyba się potwierdza że fundusze sekurytyzacyjne nie przedłużają umowy i dlatego sporo nowych emisji obligacji oraz ciekawy komentarz zarządu "równolegle Emitent przygotowuje się do pozyskania zupełnie nowego rodzaju finansowania, alternatywnego i efektywnego kosztowo zarówno w stosunku do sekurytyzacji, jak i do finansowania w postaci obligacji " - generalnie wg zarządu robią porządki aby przyszłe wyniki były lepsze ale mi się to nie podoba

Presco (yolo ) - bardzo ciężko się czyta raport więc wiele nie napiszę, wygląda to tak jak przewidywałem że prawie zerowe przychody i strata 4 mln w 3 kw, duże koszty wynikają z przygotowań do sprzedaży pożyczek (szkolenia ludzi, zmiana systemów informatycznych itd), oni mają ruszyć mocniej w 1 kw 2017 więc do tego czasu niestety będą straty, Co do bilansu nie są jeszcze odjęte środki na skup akcji więc nie będę liczył bo to syzyfowa praca.

Chyba jednak żadna firma mocno mnie nie zainteresowała swoimi wynikami abym kupił jej akcje, niestety na razie trzeba obserwować rynek i liczyć że jakieś ciekawe spółki czy nawet te które mam w portfelu zanotują spadki to wtedy będę je podkupował. Spadki wielu spółek są możliwe w grudniu gdyż wtedy trwa optymalizacja podatkowo - sprzedaje się akcje na których się traci aby zrealizować stratę i nie płacić podatku od zysków w przyszłym roku.

Udostępnij:

91 komentarzy:

 1. YOLO poprawili już raport na prawidłowy , wg mnie marnie to wygląda, proszę o krótki komentarz....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Presco (yolo ) - bardzo ciężko się czyta raport więc wiele nie napiszę, wygląda to tak jak przewidywałem że prawie zerowe przychody i strata 4 mln w 3 kw, duże koszty wynikają z przygotowań do sprzedaży pożyczek (szkolenia ludzi, zmiana systemów informatycznych itd), oni mają ruszyć mocniej w 1 kw 2017 więc do tego czasu niestety będą straty, Co do bilansu nie są jeszcze odjęte środki na skup akcji więc nie będę liczył bo to syzyfowa praca.

   Usuń
 2. Dzięki , czekam dalej . Prezes nic nie piszesz po raporcie o flagowej inwestycji DANKS , czy wg Ciebie można go podbierać w tych cenach czy raczej szukać okazji do wyjścia jakby troche urósł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludziska czytajcie trochę moje posty a nie tylko komentarze, zrobiłem dwa posty odnośnie wyników : jeden dotyczy spółek z mojego portfela (w tym Danks)http://analizyprezesa.blogspot.com/2016/11/podsumowanie-wynikow-spoek-z-mojego.html a drugi post spółek których nie mam w portfelu.

   Co do Danks jeżeli jesteś w stanie trzymać akcje 2-3 lata to nie sprzedawaj i dobierz akcje nowej emisji (jeśli będzie cena poniżej 60 groszy)

   Usuń
  2. Zamienili najlepszy serwis informacyjny GPWInfostrefa na nowe dziadostwo

   Usuń
  3. Absolutnie potwiedzam. Gpwinfostrefa byl bardzo dobrze zaprojektowanym serwisem. Bardzo lekki, zadnej grafiki i innych wynalzakow. Ladowal sie niezwykle szybko. Na dodatek czytelna czcionka i czytelny uklad. Przyklad ze cos co jest proste moze byc dobrze zaprojektowane.
   L.

   Usuń
 3. Eurocent poleciał 20%.
  Zastanawiam się co robić, trochę przespałem sprawę i teraz jestem 40% w plecy.
  Pozycja nie jest duża, bo ok. 5% portfela. Gotówka na uśrednianie też jest. Tylko przekonania nie mam czy jest sens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na przyszłość polecam korzystać z usług księgowych, gdzie dostaniesz profesjonalne pomoce informacyjne i praktyczne w tym zakresie aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę, pozdrawiam

   Usuń
 4. @adi1 - to prawda że ciężko teraz się na tej infostradzie przegląda wyniki, a wczoraj jeszcze wieczorem doszła jakaś awaria (chyba za dużo korzystało) i niestety musiałem korzystać z bankier.pl

  @drdm - no niestety, jedne fatalne wręcz wyniki (nie wiadomo tak naprawdę dlaczego gdyż ładnie do tej pory się rozwijali) i sytuacja na Eurocencie słabo wygląda, ja na pewno bym teraz nie uśredniał bo nie ma teraz pewności jak następne wyniki będą wyglądać, albo szukałbym okazji do wyjścia albo zakopał na kilka może lat i liczył że sytuacja się odwróci (może pojawi się jakieś dobre info które ruszy kursem). Mimo że nie mam akcji sam Eurocenta traktuję jako porażkę, zrobili optymistyczny program motywacyjny, mieli co roku poprawiać wyniki a tu 2015 był ekstra a teraz pogorszenie, tym bardziej że działają od tego roku w całej Polsce.
  Pojawiło się z 5-7 fajnych wyników firm z newconnect ale mam straszne obawy aby je kupić, staram się unikać tego rynku aby podobna sytuacja nie spotkała jak z Eurocentem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy coś wiadomo na temat terminu publikacji raportu Aviaaml?

   Usuń
  2. Oni na początku roku nie podawali kiedy są wyniki ale Dovado twierdzi że powinny być dzisiaj, ja zauważyłem że oni w piatki często podają wyniki więc się nie zdziwię jak będzie w piatek.

   Usuń
  3. Swoją drogą muszę popracować nad zamykaniem stratnych pozycji i cięciem strat szybciej. Zawsze to przeciągam z nadzieją, że jednak pójdzie do góry, a potem dalej spada. Mam w ten sposób zamrożoną kasę w Eurocencie i Bowim. Na szczęście nie są to duże kwoty i nie potrzebuję teraz tych pieniędzy, więc mogą leżeć.

   Usuń
  4. Widzę że zalegają ci wskazane swego czasu spółki przeze mnie, kiepsko. Generalnie obecnie staram się nie inwestować w mało płynne spółki żeby nie utknąć na długi okres, wiele razy pisałem że jest problem z kasą na giełdzie, nie ma indywidualnych inwestorów (jest mało) i trzeba szybko wychodzić jak coś wzrośnie, dlatego nauczony tym zazwyczaj za wcześnie wychodzę (mnóstwo mi w tym roku uciekło kasy) ale robię to dlatego aby nie zostać umoczony w akcje. Obecnie mam dyskomfort z akcjami Bowim, bo wyniki za 4 kw mogą być jeszcze lepsze ale w przyszłym roku jest wysoka baza i może być różnie.

   Usuń
  5. Fakt, że te były wskazane przez Ciebie, ale pretensji żadnych nie mam. No poza tymi, które mam do siebie, że nie sprzedałem na czas ;)

   Usuń
  6. Mam nadzieję że odrobisz z nawiązką, nie wiem czy kupowałeś Aviaaml , podali świetne wyniki, myślę jeszcze o podkupieniem ale może być ciężko jutro.

   Usuń
 5. Cześć Prezes
  A jak oceniasz raport i nową prognozę Unimotu. Ta sama branża co Onico i cena chyba jeszcze atrakcyjna.
  Marconi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie potrafię wyjaśnić dlaczego Unimot i Onico tak mocno się rozwijają, jeżeli Unimot szacuje że w 4 kw zarobi 20 mln to wzrost będzie o 400% - to przecież jakiś kosmos. Unimot ma lepszy bilans bo sporo środków trwałych ale jest drożej 2 razy wyceniany jak Onico, jak nie masz ich akcji a chcesz kupić to może rozłóż na dwie firmy tylko pamiętaj żeby nie za dużo pakować bo to ta sama branża. Ja czekam na wiekszą korektę na Onico i jeszcze dokupuję.

   Usuń
 6. O jakiej korekcyjnej cenie na Onico piszesz? Interesuje cię jakiś poziom?
  Gdzieś wyczytałem, że 170-180 może mieć większę wsparcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko znaleźć wsparcie na Onico bo był w zasadzie ciągły ruch wzrostowy ale patrząc na wykres to chwilowy przystanek był w okolicach 167 zł więc gdyby do 170 zł spadł to z chęcią dokupuje.

   Usuń
 7. Oddałem po 5.24, największe rozczarowanie.I tak mi jeszcze zostało

  OdpowiedzUsuń
 8. I tak się dziwię że ktoś to dzisiaj zebrał, wyglądało to dużo gorzej ale sporo odbiło, ja cię podziwiam że bawisz się w newconnect. Ja z wyników newconnecta wyłapałem termoexport (ładny wynik, tanio i spora amortyzacja), grupa recykl (podobnie), dektra (dobry wynik i pewnie 10% dywidendy), eurotax (dobry wynik ale możliwe że nie będzie tak wysoka dywidenda jak w tym roku), Aiton Caldwel (ładny wynik i wysoka stara amortyzacja), Loyd (dobry wynik ale to tylko pod spekulację), Agroliga (najlepsze wyniki z całego newconnect patrząc na wzrost zysku), Telestrada (ładne wyniki)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grupe Recykling udało mi się kupić po 8 , Aiton kupiłem i na razie śr.0.69, dobrałem jeszcze trochę Mennicy S.dziś wszystkie transakcje są moje , StanDrewa też dziś dobrałem po 2.79 a i dziwie się że tak mało AquaP spadła po raporcie obawiałem się że nie uda mi się jej sprzedać, kupiłem też Prefabet po 4.9 (można było taniej)ale tylko 300szt i parę innych ale tylko z nc

   Usuń
 9. Witam Prezes. Właśnie widziałem wyniki AviaAml. Myślisz że po tej cenie co jest teraz to już za późno żeby kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba dobre info z Property, może odzyskasz kasę Prezesie

   Usuń
  2. Więcej w Property niż 50-70 % nie odzyskam, układ jest na 30 lat (na początku ma być więcej kasy zwracanej) i wątpię że przez tyle lat to będzie trwało. Z miesiąc temu nie wiem czy widziałeś spekulanci podbili kurs Property o jakieś 300%, teraz oczywiście już opada. Widzę że nadal mocno walczysz na newconnect, lubisz adrenalinę. Ja tylko Onico (czekam może się cofnie na 170-180 to dobieram mocniej) i czekam na emisje Danks po jak najniższym kursie to wtedy robię zapis dodatkowy, dlatego zostawiłem sobie tylko 500 akcji ale dodatkowy będę mógł zrobić w dowolnej kwocie zrobić zapis, więcej raczej nie ruszę newconnect (może tylko kiedyś Telestrada lub eurotax).

   Usuń
  3. Co do Aviaaml to wyniki bardzo dobre i wydaje się że jest tanio, myślę że jutro mogą się trochę bić o akcje i gdyby udało się w cenie do 5,10 kupić to może i ja skubnę, zobaczę jeszcze.

   Usuń
 10. Witam Prezes
  Co myślisz o Ciechu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciechem nie interesowałem się bo różnie jeszcze może być z prywatyzacja jego, dlatego wiele ci nie pomogę, z tego co widzę że jest artykuł na parkiecie w którym autor twierdzi że przyszłe wyniki będą gorsze przez znaczne wzrosty węgla koksującego i zalew sodą rynku przez tureckich producentów. Technicznie to spada na 55 lub nawet na 50 zł, słabo to wygląda. http://www.parkiet.com/artykul/1499663-Przyszly-rok-moze-byc-trudny-dla-Ciechu.html

   Usuń
 11. Na NC handel jest taki że myślałem że mi się komputer zawiesił

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na NC to tylko pod dywidendę warto wejść.
   Mam długoterminowo Dektrę i Euro-tax (jeszcze kupowany po 3.06)
   Prolog delikatnie pod WZA i Modecom

   Usuń
  2. Ale Eonet też jest dobry i nieźle dziś nim handlują

   Usuń
  3. o eonecie lepiej nic nie pisz, już 15% urósł od mojej sprzedaży, a tak jeszcze tydzień temu wyglądał, a ty adi1 kupiłeś go i jak tak to po ile ?

   Usuń
  4. W BOŚu 654szt śrd. 7.09 w DB 869 śrd. 5.61

   Usuń
  5. Dziś jeszcze dokupiłem StanDrew 375szt po 2.7 później zmodyfikowałem zlecenie i weszła reszta 725szt po 2.6 a na innym koncie ustawiłem zlecenie na 1535szt po 2.55 i o dziwo weszło.Teraz wychodzę tak że nie odpowiem, cześć

   Usuń
  6. Co to jest ten standrew? Warto teraz w to wejść? NDE

   Usuń
  7. Prezes ja się nie dziwie, ze wyszedles. To NC i nagle skoczyla podaz, tez stalem z boku i zaluje. Dzisiaj dopiero dobrałem z nadzieja, ze 9-10 złotych dobije. NDE

   Usuń
 12. Witam Prezes
  Czy wiesz może jak są księgowane kontrakty w firmach budowlanych? Czy to jest jakoś cyklicznie rozliczane czy po zakończeniu kontraktu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ nde - widzisz, eonet stał przez wiele dni po 6 zł i nie było chętnych do kupna, teraz jest 30% wyżej pomimo gorszych wyników r/r i ludziska się o niego zabijają. Co do standrew mi się nie podoba i ja bym nie kupił tego ale adi1 to specjalista od newconnect, on lubi grać sam i trochę spekulować, nie zawsze rozumiem jego zakupy (innymi kryteriami się kieruje niż ja) ale grunt że zarabia i trzeba bić brawo.
   Co do kontraktów budowlanych nie wiem dokładnie jak to jest rozliczane, czy podobnie jak w deweloperce czy nie, bo jak podobnie to wrzucają do bilansu w pasywach do krótkoterminowych rozliczeń międzyokresowych i po zakończeniu robót wystawiają fakturę i zdejmują z tych rozliczeń, może być też tak że jak jest duża inwestycja (kontrakt) to mogą za poszczególne etapy faktury wystawiać i się rozliczać.

   Usuń
 13. Analizowałeś może Eurotel?

  OdpowiedzUsuń
 14. lukas8i8
  loyd ładnie rośnie nie dawno pisałeś Prezes że po 10 gr byś nie kupił jak się ubrałem po 24 gr czasami warto zaryzykować
  w ostatnich dniach kupiłem takie akcje
  standrew 1000 akcji 2,7
  2intelect 10 tys akcji 31gr
  bomedia 20 tys akcji 26,5 gr
  kkherbal 3200 akcji po 22gr
  novina 10 tys akcji 51 gr
  sfk 1000 akcji 2,8
  fabrykad 3000 akcji 0,71
  softblue 2000 akcji 0,63
  modecom 100 akcji 17 zł
  polinwest 60 tys po 11,5 gr dziś sprzedałem po 12 :)
  wiem że dla was to słabe spółki jednak myślę ze powinienem zarobić

  OdpowiedzUsuń
 15. lukas8i8
  sprzedałem eonet mialem 1000 akcji po 6,3 sprzedaż 7,6

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ bufon - popatrzyłem teraz na szybko na Eurotel, całkiem dobrze wygląda i wydaje się że wyniki za dwa najbliższe kwartały mogą być lepsze r/r, oni prowadzą salony t-mobile, chyba play oraz handlują apple. Samsung ma problemy więc apple powinno się lepiej sprzedawać obecnie, ponadto jak wiesz że do lutego przyszłego roku trzeba telefony na kartę zarejestrować dlatego powinno być więcej klientów w salonach i będą mieli szansę takim osobom coś ekstra sprzedać.
   @lukas8i8 - z loydem to napisałem ci że on ciągle robi kółeczka po 100% (25-50) więc możliwe że teraz trwa kolejne (pokazali trochę lepsze wyniki r/r), z noviną i ja się dzisiaj zastanawiałem po umowie którą podali, ale dopóki nie będzie informacji o sprzedaży to nie ma co wchodzić. Do reszty się nie wypowiadam.

   Usuń
  2. A ja na razie 200szt po 8.09

   Usuń
  3. I wpakowałem się w Trophyresort 18k po 0.33

   Usuń
 16. lukas8i8
  adi masz coś z moich spółek ? Jakie masz jeszcze spółki ?
  ja jakoś boje się kupić trophyresort, jutro może kupię przebili 31 gr wiec troche strach.
  nowina jak zwykle coś kombinują kupiłem akcje licząc na podbitkę pod info jednak takiej nie było jak spadnie dokupię jeszcze

  OdpowiedzUsuń
 17. Prezes a jak widzisz EDINVEST , będzie powtórka sprzed roku , kurs nie chce już niżej spadać to może zacznie niedługo rosnąć pod dywidendę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba przeczytałeś komunikat o spłacie obligacji, właśnie przeglądałem go, trzeba poczekać na wyniki roczne, 3kw był słaby i trzeba sprawdzić czy to tendencja stała czy jednorazowy spadek.

   Usuń
  2. Lukas z twoich mam: 2Intellect tylko 2045x0.29,Bomedia 4129x0.73(niezła wtopa,czekam do 23.12),FKD 4595x0.77,SFK 800x3.5,Modecom 580szt kupiony zaraz po raporcie za 1Q i do teraz trzymam,Standrew 11k poniżej 3zł (raz już nieźle w tym roku na nim zarobiłem)
   Forposta (jedna z najlepszych procentowo inw. w tym roku pierwszy zakup po 0.4 i sprzedaż po 1.6 później kilka razy po 20x% teraz 7k po śrd. 0.54 i stoje z 11111 po 0.42)DASE 6k x 0.32 jeszcze przed zawieszeniem, MennicaS. dużo obecnie po śrd. 4.54 i 4.73,
   SwissPSM 18k x 0.3 ,Novavis 15k x 0.44, Geotrans,Hortico,SFD,Rovita,Ipods,GrupaRec,MegaSonic,ProLog,JWA,Aiton,ARTP,Galvo,EBC,Eonet,Prefabet,Trophyres,Poltronic,Revitum,Eurocent reszta (1000 wczoraj ze stratą sprzedałem po 5.24), Broadgate, MFood,Danks
   AGTES,EPictures,ARTEFE - szhit

   Usuń
 18. marcink
  jakieś pomysły dlaczego BOWIM tak nisko stoi po bardzo dobrych wynikach?
  Cena blachy gorącowalcowanej (47% sprzedaży bowim) przez ostatnie 3 tygodnie wzrasta, jest blisko poziomów z przełomu II/III kwartału.
  http://www.puds.pl/ics/1

  OdpowiedzUsuń
 19. Mogę prosić o zerknęcie na wyniki Invista?
  Moim zdaniem sporo się poprawili i wycena też przyzwoita.
  Pozdrawiam
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Prezesie.
   Na samym wstępie chciałbym Ci pogratulować bloga oraz podziękować za dotychczasowe wpisy, komentarze oraz propozycje. Nie ukrywam, że dzięki Twoim sugestiom wartość mojego portfela wzrosła kilkadziesiąt %. Masz u mnie bardzo dobrą wódkę :) Prezesie ostatnio rzuciła mi się w oczy spółka TIG (d. Leonidas). Niedawno spółka zrealizowała część zysku tj. sprzedała 53 tys. akcji T-Bulla za łączną kwotę 4,3 mln zł, więc w kasie troszkę gotówki jest. Jak nie w tym, to w przyszłym tygodniu powinniśmy wiedzieć czy spółka otrzymała 24 mln dofinansowania z NCBiR. Fakt, że raport za ostatni kwartał nie należy do najlepszych, ale perspektywy rozwoju spółki są ogromne. Jestem ciekaw Twojego zdania. Może miałeś już kiedyś styczność z tego typu spółką?. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
 20. @ marcink - Bowim jest niestety moją bolączką, ja tracę i to jakoś przeboleję ale wiem że kilka osób też w niego weszło i z tym się gorzej czuję. Bowim jest dobitnym przykładem że na naszej giełdzie jest mało kasy i niestety takie spółki są wyceniane jak są, wskaźniki sam pewnie widzisz jak są niskie c/z 3,56 a c/zo 1,82, ev/ebidta to już kosmos bo tylko 1,78, bilans ładny, kapitał własny 91 mln jest wyższy o 35% od 62 mln kapitalizacji (pokaż mi drugą taką firmę ), piękne przepływy operacyjne 21 mln przy zysku 17,5 mln, mają skupione ponad 5% własnych akcji. Jak zauważyłeś ceny blachy i ogólnie stali znowu rosną (od kilku tygodni), wprowadzają cła na pręty z chin, czytałem gdzieś wczoraj że chiny chcą o 25% ograniczyć też produkcję stali, ruszają już przetargi na kolei i w drogownictwie - wszystkie te informacje powinny sprawiać że inwestorzy powinni kupować takie firmy bo są szanse na dobrą przyszłość a jednak tego nie robią, nie potrafię tego zrozumieć i nic nie jestem w stanie zrobić. Liczyłem że po wynikach za 3 kw coś się ruszy a tu lipa. Jak dzisiaj patrzyłem że ofert kupna było tylko 3 !!! (jakiś dramat) to nie ukrywam iż kurs może w dół polecieć do 3zł a w gorszym scenariuszu nawet do 2,50. Dlatego jak ktoś ma obawy to niech sprzedaje i ucina straty jak są resztki popytu, ja się już uparłem i ostatni zejdę z tego pokładu, gdyby spadło do 2,50 to podkupuję (oczywiście obserwuję wyniki i co się dzieje z notowaniami blachy i stali).
  @ szeniek - Invista to działalność inwestycyjna a takich nie lubię, głównie zajmują się skupowaniem roszczeń do nieruchomości w W-wie i okolicach a teraz o tym jest głośno i może być im trudniej, aktualnie mają wg nich aktywa warte ponad 50 mln (nawet 67 mln) przy ich kapitalizacji 20 mln i 20 mln zobowiązań i gdyby to wszystko spieniężyli to ładna kasa byłaby i pewnie częścią kasy mogliby się podzielić. W długim terminie mogą być z tego profity ja jednak nie kupię, nie lubię firm które nie mają regularnych dochodów a tu tak jest, jak sprzedadzą raz w roku dużą nieruchomość to będzie dochód a jak nie sprzedadzą to same koszty i straty.
  @ hunter - ostatnio nawet TIG analizowałem bo ktoś na blogu zwrócił moją uwagę, też jest to działalność inwestycyjna jak wyżej opisywałem których nie lubię, co do dofinansowania z NCBiR to oni je dostali (tylko umowę muszą chyba podpisać), jest do tego 3 wspólników więc otrzymają 8 mln przy wkładzie własnym 2 mln. Co do T-bulla to oni nisko go sprzedawali patrząc na obecną wycenę, więc na tym nie zarobili dodatkowo bo taka cena jest już w raporcie za 3 kw. Gdyby t-bulla sprzedali wszystkie akcje np. za 150 zł to mieliby w kasie dodatkowo 17 mln i wykazaliby dodatkowo około 6 mln zysku. Można byłoby się spodziewać wtedy niezłej dywidendy. Bez informacji o sprzedaży wszystkich akcji tbulla ja bym TIGa nie kupił, bo można zakładać że obecny zysk jest tylko papierowy (tak jak Novina miała niby 30 mln zysku) i dopóki nie sprzedadzą to można traktować że zysku nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 21. Możecie mi powiedzieć gdzie spółka podała bilans według stanu na koniec III kwartału? Bo na pewno nie tutaj:
  http://www.bowim.pl/raporty-kwartalne-2016/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem że chodzi ci o raport za 3 kw ? http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bowim-wyniki-finansowe-7484806.html

   Usuń
  2. Tak. Są tam wybrane dane finansowe, natomiast nie ma szczegółowego bilansu.

   Usuń
 22. Bowim dzisiaj znowu szaleje. Ciekawe co jest nie tak z tą spółką.

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam Bowim może być powiązane z Konsorcjum Stali i obrywa rykoszetem w związku z podatkiem. Coś niedobrego też dzieję się z Vindeuxsem też spada, ale tutaj widzę, że ktoś broni kursu przy 7 zł (przynajmniej 2 ostatnie dni). Prezesie powiedzialeś, ze oglądniesz Arctic Paper co o tej firmie sądzisz? I zobacz jak będziesz miał chwilę z firmą Indata trochę podobna do LSi czemu tak słabo jej idzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy jest sens kupować cokolwiek przy tak słabej giełdzie, chyba że w jakiejś extra promocji

   Usuń
 24. Dziwnie wyglądaja zlecenia sprzedazy po 10tys. Jakby ktos chcial straszyc podażą. Ja jakbym chciał sprzedac taka ilosc w trendzie spadkowym, zrobilbym to z ukrytego

  OdpowiedzUsuń
 25. Mam już ponad 60% kapitału w spółkach dywidendowych i potrzebuje jeszcze jednej spółki do kompletu.Obecnie posiadam Dektrę,Euro-tax,Interaolt,Modecom,Telestradę.
  Prośba do Ciebie Prezes może masz na oku jakąś firmę bez tych napisanych przeze mnie?która płaci corocznie stałą dobrą dywidendę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprzedałem kolejne 255szt Eonet po 8.19

   Usuń
  2. Z tego co wiem IRL z rynku głównego wypłaciło największą procentowo dywidendę za 2015r

   Usuń
 26. Masz rację ale kurs od tego czasu cały czas spada więc to nie jest tak do końca.Euro-tax kupowany rok temu po 3.06 dał dywidendę 0,54zł plus zwrot z kursu 40%.
  Irl warto teraz kupić bo dywidenda będzie ok 2,ozł a baza tegoroczna jest niższa i spodziewam się lepszych wyników w przyszłości a co tym idzie wyższego kursu.

  OdpowiedzUsuń
 27. @ tommy501 -dlaczego Vindexus spada to nie wiem, może niektórzy liczyli na lepsze wyniki bo ja nie, spodziewam się jeszcze nawet lekko gorszych wyników w 4 kw, oni kupili rekordowe ilości nowych pakietów które na początku generują koszty (trzeba listy wysłać do dłużników, do sądów wnioski o nadanie klauzuli egzekucyjnych czy następnie komornikom o ściągnięcie kasy z dłużników) ale długim terminie wszystko to poprawi się na znaczną poprawę wyników (liczę że od 2 kw), dlatego możliwe są obecnie spadki i ja zamierzam dokupić gdyby mocno spadło np. do 6 zł (nie wiem czy spadnie do tylu ale niczego wykluczyć nie można). Co do Arctic Papier już przeglądałem ale jeszcze raz muszę zajrzeć (muszę ustalić jak wpływ waluty i jakiej waluty może wpływać na ich wyniki) bo jest pod co grać (ogromna strata w 4 kw więc baza dobra pod wzrosty). Indata jest często spekulacyjnie grana między 0,70-1 zł ale coś jest w tej firmie co odpycha mnie, mają słabe przepływy operacyjne i taki sobie bilans (sporo należności)i nie jest wcale tak tania, jak "musisz" kupować firmę informatyczną to LSI znacznie lepiej wygląda.
  @ bufon - może Danks rozważ pod dywidendę :-), tak na poważnie to pytałeś mnie o Eurotela, może jego kup, jest szansa że dywidenda będzie 10% więc kurs może przed dywidendą trochę urosnąć (jeszcze trzeba poczekać bo może trochę jeszcze kurs spaść).

  OdpowiedzUsuń
 28. Dzięki za odpowiedź. A widzieliście jak Briju dzisiaj wystrzeliło, ktoś chcę chyba dużo akcji sprzedać, żeby wyjść, bo moim zdaniem na Briju, jak i efekcie dochodzi do korekty.

  OdpowiedzUsuń
 29. Danksa mam 5tys i dobiorę w nowej emisji drugie tyle (inwestycja nie pod dywidendę ,chyba,że za 2,3 lata)
  Myślałem jeszcze o Aiton ale ten wykres mnie trochę przeraża i na razie nie rezykuję.
  Bowim i eurocent pisałem jakiś czas temu,że wykresy wyglądają strasznie i teraz się potwierdza.

  OdpowiedzUsuń
 30. Lukas kupujesz dalej Standarda ?

  OdpowiedzUsuń
 31. Prezesie przewinęła się tu nazwa Arctic Paper. Jaka jest Twoja opinia nt. potencjału wzrostu ceny tych akcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do niedzieli postaram się przeanalizować i cytuję co wcześniej napisałem : Co do Arctic Papier już przeglądałem ale jeszcze raz muszę zajrzeć (muszę ustalić jak wpływ waluty i jakiej waluty może wpływać na ich wyniki) bo jest pod co grać (ogromna strata w 4 kw więc baza dobra pod wzrosty)

   Usuń
  2. Tak przy okazji zerknij na Dekpol.
   Ja dzis tez zlapalem Lsi i pare sztuk Danksa, jakby walne uchwalilo cos ciekawego...lepiej byc na pokladzie. Vindexus oglosil takze plany wejscia na rynki zagraniczne. Chyba szukaja opcji rozwoju...jak Kruk :).

   Pozdrawiam
   Szeniek

   Usuń
  3. Dekpol ze 3 m-ce temu analizowałem, oni w 2 kw mieli jakieś 16 mln w pozostałych przychodach operacyjnych zaksięgowane i strasznie zyski im to zawyżało, nie chcę już w to zerkać bo nie moja branża. Z tym LSI to standardowo nie byłem przy kompie, miałem ustawione wcześniej zlecenie i weszło, nie wiem tylko czy się cieszyć choć potencjał jest ogromny w aplikacji którą ostatnio stworzyli dla kin. Co do Danksa to w poniedziałek coś będzie wiadomo, będę miał informacje z pierwszej ręki, niezły mógłby być wystrzał jakby emisji nie było, ze 30% kurs pewnie by urósł. Co do Vindexusa to mi się też dzisiejsze informacje podobały i on da jeszcze porządnie zarobić ale może to potrwać i rok, ja mam czas.

   Usuń
  4. Najpierw zarząd Danksa musi odzyskać zaufanie a zagrywka z odwołaniem emisji tylko pogorszy sprawę. Znaczyłoby, ze chcieli zebrac taniej akcje.
   Pozdrawiam
   Szeniek

   Usuń
 32. Witam wszystkich co myślicie o trophyres ogólnie inwestuje z 15 lat na giełdzie ale na newconect nigdy nie wchodziłem co do wzrostów i spadków główne karty rozdaje spółdzielnia ta sama co chce obecnie wyrzenic towarzystwo z ekoexportu i rankprogresu

  OdpowiedzUsuń
 33. W tym roku nie miałem pieniędzy ale trochę żałuję bo wysledzilem spółdzielców na ranku i cfi przy 9 zł i wiedziałem że zenia towarzystwo żeby ich ubrać później jednak co mogę powiedzieć to grabie pod spółdzielnię może się opłacać i zainwestowanie małych środków może być bardzo dochodowe ale trzeba być bardzo uważnym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam zamiar kupić akcje na dole poczekać i później orzenic spółdzielnię na grubą kasę tak jak to było możliwe na cfi sposcic im towaru na grubą sumę i niech sobie dalej przekładają

   Usuń
  2. Moim zdaniem wasze granie nic nie daje czemu bo na newconect conect działa spółdzielnia wrocławsko warszawska która jest bezwzględna jeżeli kurs rośnie i nie ma spółdzielni to jesteście ok jeżeli nawet rośnie a jest na pokładzie jesteście zagrożeni ale z czasem wygracie bo spółdzielnia będzie musiała ubrać frajerow

   Usuń
  3. W tym roku się troszeczkę zagalopoawalem i siedzę na spółce na której oszolomy kręcą kółka mogoem sprzedać z zyskiem akcje niewielkim jakieś 20 proc czy 30 zrobiłbym pewnie na mieszkanie ale tanio skóry spółdzielni nie sprzedam bo wiem że będą chcieli ubrać towarzystwo kwestia czasu na razie akumuluja ale bez tego kurs byłby znacznie wyżej

   Usuń
  4. Co mogę wam sprzedać inwestycja już w każdą firmę ma gpw powinna się odbywać poprzez analizę adresów IP na bankierze inaczej może być to mocno nietrafiona inwestycja jeżeli nie macie wystarczajaco charakteru żeby wytrzymać dolowanie bo spółdzielnia współpracuje nawet z zarządzaniem a nazywa się wdm i spółka

   Usuń
  5. Przepraszam że się nie ujawniam ale przez dłuższy czas jestem na forach i robię tak żeby przez przypadek moje dane nie zostały ujawnione bo pisanie o tych sprawach jest niemiłe widziane przez bandytów którzy dorobili się grobych milionów i siedzę,a na rynku we wrocku i piją najlepsze trunki za nasze pieniądze i mają nieźle dziwki dzięki nieostrożności niektórych i braku wiedzy

   Usuń
  6. Nie będę cię kasował bo rozumiem że masz jakiś żal do kogoś, pewnie spekuła czytaj spółdzielnia Cię wkręciła w jakieś akcje i jesteś na stratach. Nie znam twojego przypadku i nie chcę poznawać ale często na dużych stratach się kończy kupować akcji pod miejsce w rankingu i liczbę komentarzy na bankierze, znam przypadki inwestorów którzy właśnie tak grali. Ja wyłącznie inwestuję w fundamenty i wyniki firmy i nie kieruję się żadnymi komentarzami, w tym roku kilka spółek dało mi kilkadziesiąt % zarobku pomimo że forum bankiera milczało. I tyle w temacie, proszę nie ciągnij tego tematu.

   Usuń
  7. Spółdzielnia mnie nie wkreciła bo ja nie podejmuje decyzji inwestycyjnych po wpisach na forum , czy jestem w plecy nie jestem ,czy jestem rozczarowany jestem faktycznie a czy mam powody wielu by powiedziało pewnie że nie ma bo w ciągu 1,5 roku potroilem aktywa choć przez ostatni rok właśnie dzięki spółdzielni bardzo nieznacznie , czy mogę mieć pretensje do spółdzielni tylko też nie bo jakbym zdywersyfikowal pewnie bym zarobił przynajmniej 100 proc jak nie więcej . Moje przesłanie jest tylko takie że decyzje podejmować nie tylko na podstawie komunikatow i fundamentów ale również sprawdzać jak zachowuje się kurs czy forumowicze bankiera .

   Usuń
 34. Prezes a ty weryfikujesz na bankierze wpisy czy nie są wypuszczane przez spółdzielnię bo według mojej wiedzy nabytej w ostatnim czasie to trudno znaleźć spółkę na newconect conect której nitowania nie byłyby sztucznie dolowane czy podbijane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odkąd prowadzę bloga to wcale nie zaglądam na bankiera, generalnie jak kupowałem spółkę której zupełnie nie znałem to patrzyłem na forum aby sprawdzić czy na forum nie ma jakiejś ciekawej informacji której nie wyłapałem przeglądając raporty, czasem się zdarza że ktoś wie więcej niż z dokumentów wynika. W tym roku to w zasadzie jedna spółka którą kupiłem za sugestią jednego wpisu forumowicza (i wymianie z nim kilku pytań) to Aviaam Leasing ( i to był strzał w dziesiątkę). Trzeba zachować rozsądek i kupować akcje firm które osiągają dobre wyniki a nie wydmuszki. Jak znajdę chwilę to ci odpiszę na temat trophyres.

   Usuń
 35. Ale chciałbym znać opinie forumowiczów odnośnie trophyres bo obecnie jest dociskana ławeczka jeżeli ma ktoś jakąś wiedzę lub doświadczenie z tą spółka to proszę o wpis

  OdpowiedzUsuń
 36. Dziękuję Prezes za odpowiedź
  Co Ci mogę dodać to to ,że na bankierze jest prawdopodobnie jeden moder który z nimi współpracuje i na stochwachu mam wrażenie że antty może być powiązany a na parkiecie czasami przynajmniej Ludziska które mają jakąś wiedzę na temat układu sobie czasami popisza od serca po przeczytaniu lepiej usuń nawet te u góry bo niektórzy monitorują media ,żeby znać opinie o nastrojach jak za duży optymizm to od razu lub w dół

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra, skończ już z tym wątkiem bo do tego blog nie służy, jak masz jakieś ciekawe spółki to o nich pisz.

   Usuń
  2. Ciekawie wygląda rank progres może niekoniecznie wykres z wiadomych powodów ale 3 kw na plusie tylko obawiam się że koniunktura długo już nie potrwa jeżeli wogle można teraz mówić o koniunkturze . Wszystko wskazuje że dokładnie za rok powinno następować cykliczny odwrót na rynku pracy a wiemy co to może oznaczać dla światowej gospodarki nie tylko cykl z rynku pracy może świadczyć o nadchodzącym odwrocie również kursy surowców złota czy srebra mogą wskazywać odwrot od rynku akcji przynajmniej na świecie nie mówię że w Polsce bo u nas właściwie to nie ma żadnego odwrotu u nas jest stały regres

   Usuń
  3. Znając trochę specyfikę rynku forex mogę dodać że wszystko wskazuje że następuje obecnie zbijanie jeszcze złota i srebra przed dekoniuktura do jak najniższych poziomów ale moim zdaniem i tak juz powyżej 1000 dol na zlocie i 13,5 dol za uncje na sreberku dojscie w te rejony może świadczyć o osiągnięciu szczytów na rynku akcji i otwarciu longow przez dużych graczy na zlocie i sportów na indeksach

   Usuń
  4. Prezes i obiecaleś zrobić analizę trophyres czekam

   Usuń
  5. Przykro mi ale nie pomogę ci w przypadku Trophyres, raport jest w języku angielskim a liczby w forincie i nie da się tego czytać, dużo jest komunikatów z tej firmy i gdyby chcieć uczciwie się wypowiedzieć na temat tej spółki to musiałbym z tydzień czasu poświęcić a ja nie mam na to czasu. Musisz sobie inaczej poradzić.

   Usuń
 37. dziekuje ci za szczerosc i wogole ze zainteresowałeś sie tematem ja pomimo ,ze znam angielski to tez nie do konca jestem biegly w raportach i skonczonych 2 letnich studiow z ekonomi w tym co sie dzieje w tej spolce sp zbija kurs na sile przekladkami pewnie i tak jak sie uchwyci dolek to musza ubrac towarzystwo na ta chwile to co zrobili to jakby mialobyc bankructwo ktore tak szybko nie przyjdzie i jeszcze wywala kurs na min 50 czy wyzej zeby wyjsc z tematu jakby faktycznie bylo goraco.

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni