"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

wtorek, 22 listopada 2016

PRO-LOG - nowe magazyny to lepsze wynikiKupiłem 200 akcji po 11,05, zakup długoterminowy pod dalszy rozwój na okres nawet 3 lat, oczekiwany wzrost 25-50%.
Zakup akcji Pro-log wynika trochę po części z mojego sporego stanu gotówki oraz faktu iż ostatnie wyniki spółek z GPW mnie nie zachwyciły (nie znalazłem "perełki") więc skierowałem swoje zainteresowanie na newconnect w którym kilka spółek pokazało ciekawe wyniki a jedną z nich jest właśnie Pro-log. Pokazał on w 1 kw (ma przesunięty okres obrachunkowy) kontynuację  trwającej od 2 lat poprawy przychodów i zysku, przychody r/r wzrosły o 25% a zysk netto o 298%, poniżej załączam przychody i zyski w ujęciu kwartalnym aby zaobserwować iż każdy kwartał r/r jest lepszy.
Bilans firmy i przepływy operacyjne są prawidłowe, wskaźniki finansowe na niskich i atrakcyjnych poziomach: c/z 4,70, c/zo 3,74, c/wk 2,65, c/p 0,57, ev/ebidta 2,71 link wskaźniki
W Pro-logu w ostatnim roku bardzo dużo się działo, połączyła się,współpracuje lub została przejęta (nie potrafię tego dokładnie określić) z XBS  Group, dużą europejską grupą logistyczną. Podjęcie tej współpracy sprawiło że dotychczasowi właściciele w 2015r. wypłacili prawie całkowitą gotówkę z firmy w formie dywidendy, dokonane zostały zmiany w Razie Nadzorczej a ostatnio też rezygnację złożył wieloletni prezes i akcjonariusz Jarmiński. Są to typowe ruchy przy przejęciach. Liczę że zmiany i powiązanie z tak dużym partnerem dadzą mocnego kopa do dalszego rozwoju, a świadczą o tym na pewno wyniki ale także i plany, planowane jest zwiększenie bazy magazynowej o 30% oraz podpisanie kilku znaczących umów link Onico czy lin edelmannn.
Technicznie kurs przebywa w konsolidacji pomiędzy 10 a 13,60 zł link wykresW przypadku tej inwestycji głównym ryzykiem jest płynność akcji, jest to rynek newconnect i w przypadku pilnej potrzeby sprzedaży większej ilości akcji trzeba się liczyć ze znacznym spadkiem kursu i uzyskania gorszej ceny. Jest to spółka dla cierpliwych gdyż zlecenie kupna oczekiwało na realizację dzień i podobnie może być z przyszłą sprzedażą. Ciężko też określić jaki wpływ na wyniki może mieć też w ostatnim czasie odejście założyciela i prezesa tej firmy.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

29 komentarzy:

 1. A ja dokupiłem po 10.66 ale tylko 52szt i mam 952szt

  OdpowiedzUsuń
 2. I sprzedałem po 11.76 50szt (stare nie do końca zrealizowane zlecenie sprzedaży na 200szt zostało 8 szt w tym zleceniu)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezes a Mennica z nc nie interesuje cię ? cena do wyników jest atrakcyjna, sprzedałeś BRJU to może wjdziesz w Mennicę Skarbową ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mennica Skarbowa trochę mniej mi się obecnie podoba, otworzyli sporo oddziałów i trzeba zobaczyć czy przełożą się na lepsze wyniki, dopiero po 4 kw można pomyśleć, jeszcze wisi chyba emisja akcji.

   Usuń
  2. Ale z tego co piszą w raporcie za 3Q wynika że koszty już ponieśli: "Wzrost zysku netto o 14,7%, pomimo otwarcia nowych oddziałów i kosztów z tym związanych wynika ze strategii Zarządu, konsekwentnie realizowanej od początku roku."

   Usuń
  3. Koszty otwarcia ponieśli ale zanim nowe oddziały się wdrożą i zaczną normalną (klienci się przekonają) sprzedaż to jeszcze trochę czasu upłynie, koszty czynszów i pracowników w tym czasie trzeba ponosić.

   Mam prośbę aby pisać na tematy innych spółek pod postem aktualności, analizy, komentarze http://analizyprezesa.blogspot.com/2016/11/aktualnosci-analizy-komentarze.html

   Usuń
  4. OK to ostatni wpis na temat inny niż Prolog (900szt też zostawiam na dłużej).Ostatnie pytanie o Mennicę czy wyższa cena złota czy niższa jest korzystniejsza ?

   Usuń
  5. Logika wskazuje że jak niższa cena to popyt powinien być większy, jednak w przypadku złota inwestycyjnego najważniejsza jest duża zmienność (duże wzrosty i spadki), jak się dużo dzieje i np.złoto mocno rośnie to dociera to ludzi którzy mogą wtedy rzucić się do zakupów, duże wzrosty złota zawsze są medialne a o spadkach raczej jest cicho. Najgorszy dka branży to jak kurs stoi w miejscu.

   Usuń
  6. Tak ja też siedzę w Mennicy Skarbowej. Wycena bardzo atrakcyjna, dobre wyniki finansowe tylko kurs nie chce rosnąć ostatnio.

   Usuń
 4. Jesteś niesamowitym inwestorem. Inwestujesz w spółki po 2000 zł. Hm... Milionerem będziesz gdzieś za jakieś 640 lata. Dożyjesz wtedy ? Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma mi kasa na koncie leżeć i nie pracować to lepiej kupić ciekawą spółkę która w najbliższych miesiącach powinna dać zarobić, obecnie mogę sobie pozwolić na 10 spółek rozwijających się z newconnect (rynek bardziej ryzykowny ale może dać dobrze zarobić dlatego małe kwoty) po 2000 zł i wtedy można traktować je jak jedną spółkę z gpw. Swoją drogą to podaj ciekawą spółkę na najbliższy rok i uzasadnij w 3 punktach to jak będzie interesująca to z chęcią kupię ?

   Usuń
  2. Nie zrozumiałeś aluzji. Takie inwestowanie jak Ty w tysiąc spółek po 2000 czy 3000 zł. Nie jesteś żadnym inwestorem chłopcze.Ale jeśli 100, 200 zł interesuje Cię, to naprawdę milionerem zostaniesz za 987 lat. Spółki, w które warto wchodzić? Hm... Poza Twoim zasięgiem, bo kupowałbyś je tylko po 6-12 sztuk. I nie odpowiadaj mi w stylu, że wolisz zarabiać po 100 zł dziennie, bo całe te twoje wyliczanki to bajki a taka odpowiedź obrazą czyjąkolwiek inteligencję. Weszłam na blog, bo uznałam, po reklamowaniu siebie na forum Danksa,że może z kwotą 60-80 000 zł jesteś sensowniejszym inwestorem. Niebawem będziesz miał więcej spółek w portfelu niż liczą oba parkiety. Skąd Ty je bierzesz? Do piaskownicy. Ania

   Usuń
  3. Zakładając bloga w którym pokazuję swoje zagrania miałem świadomość że będę tacy jak ty Aniu którzy będą krytykować i wyśmiewać się, to normalne. Tylko niech ci krytycy z Tobą włącznie pokażcie swoje tegoroczne wyniki i chodzi mi bardziej o procentowe stopy zwrotu a nie kwotowe. Załóż bloga albo chociaż prowadź bezpłatny publiczny portfel na biznesradar.pl i będziemy mogli porównywać wyniki, po roku porównamy wyniki i będziemy mogli stwierdzić które metody są lepsze. Nie będę Ci tłumaczyć dlaczego kwotą 2000 zł wszedłem bo i tak nie zrozumiesz. Pozdrawiam i życzę wielomilionowych samych trafnych inwestycji.

   Usuń
  4. Litości Aniu, po co ta zjadliwość? Prezes produkuje interesujące analizy, natomiast inwestuje małe sumy. Oczywiście nie jest to szybka droga do zarobienia naprawdę dużych pieniędzy, ale co z tego? Ja jestem wdzięczny za podsunięcie efektu i Briju, które kupiłem w większych ilościach u progu i w trakcie ostatniego wystrzału. Dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń
  5. A o czymś takim jak dywersyfikacja Ania słyszała?

   Usuń
  6. Szanowna Pani Aniu - choć sądząc po ilości jadu który Pani tu zostawiła to może niekoniecznie taka "szanowna". Prezes udowodnił, że potrafi na tych dla Pani "śmiesznych" kwotach wykręcać naprawdę dobre wyniki (procentowe). Jeśli ktoś nie potrafi pomnażać małych pieniędzy to większych tym bardziej. Dlatego niech Pani najlepiej zacznie zarabianie na giełdzie od tych 2 tys, chyba że Pani już wszystko wie lepiej - pytanie tylko w takim razie co Pani tu robi ?

   Usuń
 5. Cześć Prezes . Mam pytanie Prolog w obiegu ma milion akcji czy nie boisz się że np za pół roku będą chcieli wyemitować więcej?To się tyczy każdej spółki po np Danks tego nikt sie nie spodziewał . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ryzyko emisji tak jak napisałeś zawsze jest na każdej spółce, w 2015 jak łączyli się to wydaje mi się że było większe gdyż firma była wyczyszczona z gotówki i mogły być potrzebne środki obrotowe. Obecnie mają 1,5 mln gotówki i raczej nie powinni po nią sięgać od akcjonariuszy, zresztą nawet jakby zrobili emisję to może być z korzyścią dla firmy. Jak widzisz kwota zainwestowana jest niewielka dlatego zawsze mogę wziąć udział w takiej emisji (ale ją wykluczam obecnie) i zawsze w przypadku jakiś większych spadków podwoić czy nawet portoić pozycję czego wielu nie rozumie.

   Usuń
 6. Do Ania.
  Nie rozumiem dlaczego jesteś tu po to by kogoś obrażać.
  To jest blog prezesa i jak nie chcesz nie wchodź tu i zapomnij ale nie obrażaj kogoś kto ma niezłą wiedzę i sporo osób korzysta z jego analizy fundamentalnej. Może za kilka lat z tych kilkudziesięciu tysięcy zrobi kilkaset i wtedy będzie inwestował większymi kwotami.
  Nie każdy może sobie pozwolić by na giełdę wrzucić takie pieniądze.
  Ja inwestuje znacznie większymi kwotami niż Prezes i również może i Ty i większość spółek które analizuje prezes są po prostu poza moim zasięgiem bo nie opłaca mi się skupiać na spółka z tak małą płynnością ale jakoś korzystam z tego bloga bo warto poszerzać horyzonty np w moim przypadku o analizę fundamentalną.
  Reasumując. Nie obrażaj, odejdź
  WiN

  OdpowiedzUsuń
 7. Prezes nie ma co zwracać uwagi ,nie jest sztuką zainwestować 50000 zł np w LPP i po 3 dobrych sesjach wyciągnąć 4000zł więcej .Jest tylko małe ale , trzeba mieć dla zabawy te 50000 zł , osobiście też nie inwestuje dużych kwot ( bo po prostu nie stać mnie ) w tym roku jestem na minusie 469 zł nie licząc dywidend z których wyszedłem ponad 700 zł i gdybym sprzedał posiadane akcje to wyszedłbym jakieś 60% do przodu i z tego się cieszę . Tylko po co sprzedawać aby zapłacić podatek. Pozdrawiam i trzymaj sie swojego zdania

  OdpowiedzUsuń
 8. Prezes próżne słowa - Ania nie ma jaj i nie poprowadzi nawet wirtuala na radarze. Najpierw musiała by emalia założyć a to już wyzwanie jest.
  Domiś

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie ma sensu się tłumaczyć każdemu bo nie po to blog, marek smok ma rację i nie zamierzam się zmieniać i będę trzymał się swoje zdania, przynajmniej nie zaboli mnie sytuacja jak akcjonariuszy iAlbatros którego kurs spadł 50% w 2 dni, jakbym miał taką pozycję na 20-30% portfela to bym szybko się nie pozbierał.

  OdpowiedzUsuń
 10. cha , cha ...Prezes ...dostałeś wskazówki od Ani... w tej skali to oprócz LPP , Wawelu i Żywca tylko benefit w ostatnim roku dał zarobić ... masz inwestora za wzór ;) daj spokój , nie warto nawet odpowiadać na takie zaczepki zazdrośników...
  pzdr
  11ww

  OdpowiedzUsuń
 11. Ania , ewidentnie prowokuje, ale faktem jest że mając grubszą kasę trudniej jest wykręcać wyniki. Psychika (strach, chciwość) ma wtedy więcej do powiedzenia a wiadomo że to są słabi doradcy.
  szejker

  OdpowiedzUsuń
 12. Przy prezesie można zarobić ....a obrażanie kogoś czemu to ma służyć ??? nikt ci tu nie karze zaglądać ......Prezes ma naprawdę ciekawe analizy sam blog jest bardzo interesujący . Skąd się biorą takie Anie a może zazdrościsz mu bloga ...to załóż sobie sama

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra, moi obrońcy :-) Ania prawdopodobnie wpadła przez pomyłkę na mojego bloga i zakładam że z niego nie korzysta i nie odwiedza, nie jej poziom finansowy. Nie ma sensu już o niej pisać. Pozdrawiam.

   Usuń
 13. A jak myślisz Prezes może Biuro Inwestycji Kapitałowych to też ciekawa spółka jak Prolog tutaj przynajmniej większy obrót. (debiut 23.11)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten BIK to deweloper który buduje hale magazynowe i je sprzedaje i chyba wynajmuję, a Pro-log to wynajmuje magazyny w których prowadzi swoją działalność (więc różnica zasadnicza). Ja wolę nie dotykać debiutantów gdyż uważam że wyniki mają podciągane przed emisją akcji a później wyniki są coraz gorsze a kurs opada. Ja bym tego na razie nie kupował i poczekał pół roku na kolejne wyniki.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni