"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

piątek, 4 listopada 2016

Opteam - 16% zaliczki na dywidendę to jaka może być dywidenda ?Kupiłem 500 akcji po 10,44,oczekiwany wzrost 10-50% w ciągu 3 miesięcy.

Jest to inwestycja spekulacyjno-fundamentalna i w każdej chwili mogę sprzedać akcje, celuję w poziom 12-14 zł. Opteam dzisiaj podał że wypłaci zaliczkę na dywidendę w wysokości 1,71 czyli 16% stopa dywidendy, jako że jest to zaliczka to można się spodziewać że w przyszłym roku może dalsza część zostać wypłacona zysku za 2016, czyli kolejne 16% (zaliczka może maksymalnie mieć wysokość 50% zysku za aktualny rok). Pytanie czy mają 12,5 mln gotówki aby wypłacić tak dużą dywidendę ? Mają, gdyż w tym roku sprzedali 25% (50% to była kompensata należności) e-płatności funduszowi Innova za co otrzymali 37,5 mln. Gotówki jest 3 razy więcej więc teoretycznie mogą jeszcze sporą dywidendę w przyszłym roku wypłacić link. Opteam zostawił sobie 25% e-płatności w których drzemie ogromny potencjał, w taki z pewnością wierzy fundusz Innova który wydał 112,5 mln nie po to aby stracić. Patrząc na wskaźniki to jest firma mocno niedowartościowana (ale to jest mylące gdyż mamy jednorazowy zysk ze sprzedaży) ale jest potencjał jeszcze wzrostu: c/z 2,69, c/zo 46, c/wk 1,45, ev/ebidta 14,65.
Technicznie  kurs ma szanse do 14 zł dojść czyli szczytu notowań z maja 2016r.

Dodano 07.11.2016
UWAGA - sprzedałem Opteam średnio po 11,78 zł (256 po 11,88 i 244 po 11,69), łączny zarobek 12%. 

Udostępnij:

8 komentarzy:

 1. Mym skromnym zdaniem to nie złą perełkę znalazłeś. Czy można wiedzieć czy zakup akcji zrobiłeś po odnalezieniu informacji o dywidendzie, czy wcześniej obserwowałeś spółkę. Przy okazji gratuluję super bloga. Myślę, że wiele b. dobrych analiz tu znajdę, podobnie jak na forum bankiera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakieś 6 mcy temu interesowałem się ruchami Opteamu z e-płatnościami ale nie ukrywam iż umknęła mi informacja że sprzedali 75% funduszowi. Dzisiaj jak podali informację o zaliczce dywidendy natychmiast zareagowałem, miałem troche szczęścia bo byłem gotowy kupić nawet po 11,40 i dosłownie chwilę przed zakupem pojawiło się z 1000 akcji po 10,44 i kupiłem. Co ciekawe jeszcze chwilę później po 10,30 sporo ktoś położył. W poniedziałek będzie sądny dzień, jak spekuła podłapie temat to może i do 20 zł urosnąć, jak nie podłapie to 12-13 max. Czy będą analizy to będzie zależało czy będą tanie i rozwojowe spółki się pojawiać. Na siłę nie zamierzam inwestować, mogę żyć bez akcji.

   Usuń
 2. Witam Prezesa .Widzę że wszedłeś w branże IT . Posiadam 2 spółki w portfelu z tej branży Betacom( 150 akcji) oraz Unima ( 710 akcji). Zastanawiam się nad sprzedażą jednej spółki tylko nie wiem czy dobrze zrobię .Obie te spółki wypłacają dywidendę , dodatkowo Betacom ma umowę z ZUS i teraz zapewne będą dobre wyniki za 3 kwartał .Natomiast prezes Unima zapowiada coroczną dywidendę . Może analizowałeś te spółki ?. Pozdrawiam i dziękuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaje mi się że na temat tych spółek już ci kiedyś odpowiadałem na bankierze, nie wgłębiając się w raporty i patrząc na same liczby na biznesradar.pl to Betacom jak dla mnie jest prawidłowo wyceniany (ładne ma przychody ale fatalną rentowność), pytanie na jakiej rentowności będzie ten kontrakt z zus, 16 mln rocznie przychodu wiele zysku chyba nie da ale kto wie, wyniki za 3 kw rozjaśnią na pewno trochę. Co do Unima to też mi się średnio podoba (szczególnie przepływy operacyjne )ale kilka plusów jest: niska kapitalizacja, wysoka amortyzacja która z teoretycznego c/z 36 obniża go w okolice 10. Z tego co widzę kilka im prac się kończy w 3 kw i możliwe są mocniejsze wyniki. Generalnie żadna z tych spółek nie pasuje do mojego profilu inwestycyjnego, ciężko jest określić ich potencjał stałej poprawy wyników.

   Usuń
 3. Hej, a jak myślicie w poniedziałek warto jeszcze wchodzić w spółkę Opteam już kosztuję 11,45 zł. I do jakiej kwoty warto i czy jeszcze jak się trochę unormuję taniej się nie kupi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ci nie podpowiem, tak jak wyżej napisałem jak spekuła podłapie to urośnie a jak nie to może i nic nie wzrośnie, ja będę szukał okazji do wyjścia gdyby trochę jeszcze urosło. Zaczyna się sezon wynikow i może ze dwie spółki się trafią.

   Usuń
 4. Jak skomentujesz wyniki kwartalne Prezesie?
  arti

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wczytywałem się szczegółowo w raport ale na pierwsze wrażenie to wyniki słabe, zarówno na poziomie i zysku netto, przepływy operacyjne też słabe, jedyny pozytyw to to że pospłacali wszystkie kredyty więc nie będzie odsetek. Patrząc na to ile im kasy zostało to nie ma co liczyć na łączną dywidendę większą niż 2-2,20 zł dlatego ja bym nie trzymał tych akcji i rozważałbym ich sprzedaż dopóki jest popyt.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni