"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

piątek, 18 listopada 2016

LSI Software - informatyka to przyszłość



LSI Software - spółka informatyczna kierująca głównie swoją ofertę (oprogramowanie) dla sektora detalicznego, gastronomiczno-hotelarskiego a ostatnio do kin.

Kupiłem 500 akcji po 8,80 zł, okres inwestycji od 3 do 15 miesięcy, oczekiwany wzrost do 25%

Długo myślałem o zakupie akcji LSI Software gdyż na początku roku miałem akcje tej firmy i sprzedałem je w okolicach 5,20 (czyli 40% niżej jest obecny kurs), wówczas zarobiłem około 50% (kupowałem po 3,70) jednak fakt iż mi uciekło 80% wzrostów był dla mnie psychologiczną blokadą przed powrotem do tych akcji.  Jednak trudno nie dostrzec iż w tym roku LSI mocno poprawił wyniki (wzrost o 53% zysku netto a przychodów o 16%, zysk uwzględnia 0,5 mln jednorazowego przychodu z przeszacowania wartości nieruchomości) i patrząc na obecne działania firmy nie można wykluczyć że rozwój będzie nadal kontynuowany. Duże szanse w mocniejszym wzroście przychodów (zysków także) upatruję w zaprezentowanym w czerwcu 2016r. systemie POSitive® Show będącego kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania siecią obiektów z branży rozrywkowej w  tym kinami, teatrami, stadionami i innymi obiektami o podobnym przeznaczeniu. Obecnie ten program wdrażany jest w sieci kin Cinema 3D SA oraz Helios i emitent osiągnął 75% udziału w rynku największych sieci kinowych w Polsce. Bardzo liczę także na sfinalizowanie rozmów handlowych z dużym międzynarodowym klientem Grupy w sprawie dostawy rozwiązań Emitenta do kilkuset istniejących lokalizacji w innych krajach Unii Europejskiej (o tym zarząd wspomina w raporcie). Firma nie wyklucza w przyszłości przejęć, ma nawet zgodę Walnego na emisję akcji jednak wg zarządu obecny poziom gotówki i możliwości kredytowe nie wymagają emisji akcji w przypadku takiego przejęcia, możliwość przejęć z własnych środków wyklucza dywidendę dla akcjonariuszy w najbliższych latach.
Przechodząc do liczb i wskaźników LSI jak dla mnie jest zbyt nisko wyceniany: c/z 6,10, c/zo 5,23, c/wk 1,11, ev/ebidta 3,02 link wskaźniki, ładny bilans i przepływy operacyjne.
Potencjał wzrostu dostrzegają analitycy dm boś (wzrost o 40%), Kalliwoda (wzrost o 73%) czy automatyczna wycena biznesradar.pl (wzrost o 95%).
Od strony technicznej kurs przebywa w trendzie wzrostowym który powinien być kontynuowany link wykres.


Największym obecnie ryzykiem jakie widzę w tej inwestycji to coraz gorszy sentyment dla całej GPW i polskiej gospodarki.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

8 komentarzy:

 1. Witam Prezesa, ciekawy blog tak trzymaj. Mam pytanie jaki Stop Loss masz przy LSI?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja inwestuję fundamentalnie pod dalszą poprawę wyników więc technika schodzi na dalszy plan i nie ustawiam stop lossów. Jeżeli będą się wyniki poprawiać a jest na to duża szansa i kurs powinien rosnąć a krótkotrwałe wachania kursu powinny być nie istotne. Gdyby kolejne wyniki były znacznie słabsze od tych rok temu to wtedy sprzedaję.

   Usuń
 2. Mówił Pan o chęci powrotu do akcji AviaAM Leasing. Na ten moment do jakiej ceny kurs musi zjechać aby dokonał Pan zakupu ? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem prezes, żaden Pan, zlecenie moje czeka na 5,44 ale patrząc na to co się wczoraj działo z kuresm aviaaml będzie trudno w tej cenie kupić. Na razie czekam a gdy będziemy znać jakieś szacunki zysku za 4 kw i jak będą wysokie to trzeba będzie brać jak leci.

   Usuń
  2. Witam
   Chciałbym zapytać o Eurocent, jaka wycena będzie interesująca do zakupu i czy ogólnie warto interesować się spółką

   Usuń
 3. Już dzisiaj odpisywałem na temat Eurocenta, przed wynikami uważałem że kurs powinien być w okolicach 12-15 patrząc na dynamikę ostatnich 2 lat, kednak wyniki to bardzo duży zawód, zysk niższy o 1,6 mln, c/z obecnie to 4,40, bilans nadal dobry, przepływy dziwne i widać że coś kombinują, chyba się potwierdza że fundusze sekurytyzacyjne nie przedłużają umowy i dlatego sporo nowych emisji obligacji oraz ciekawy komentarz zarządu "równolegle Emitent przygotowuje się do pozyskania zupełnie nowego rodzaju finansowania, alternatywnego i efektywnego kosztowo zarówno w stosunku do sekurytyzacji, jak i do finansowania w postaci obligacji " - generalnie wg zarządu robią porządki aby przyszłe wyniki były lepsze ale mi się to nie podoba i lepiej poczekać na wyniki 4 kw aby sprawdzić czy to był jednorazowy wybryk czy coś na prawdę się w firmie psuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. LSI SOFTWARE SA (23/2016) Polityka dywidendowa Grupy Kapitałowej LSI Software S.A.
  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26000054,lsi-software-sa-23-2016-polityka-dywidendowa-grupy-kapitalowej-lsi-software-s-a

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie przed chwilą przeczytałem, dobra informacja bo oznacza że od przyszłego roku powinna być dywidenda pewnie na początek ze stopą 5%.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni