"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

wtorek, 29 listopada 2016

iAlbatros - szykuje się rekordowy skup !!!


fb_ialbatros_logo_rgb

iAlbatros działa w obszarze business travel, dostarczając usługi rezerwacji hotelowych dla klientów biznesowych.

Kupiłem 750 akcji po 10,12, okres inwestycji do 6 miesięcy (możliwa szybka sprzedaż, oczekiwany wzrost od 10 do 50%.
Jest to powrót do akcji po miesiącu pod konkretne informacje które napłynęły z firmy. Najpierw w raporcie za 3 kw 2016r. Prezes firmy zasygnalizował że jest duża konkurencja (w ostatnim czasie połączyli się ze sobą konkurenci firmy), firma sobie sama nie poradzi i że będzie potrzebny inwestor (napływają do firmy zapytania o współpracy), odwołane zostały bardzo dobre prognozy finansowe na przyszłe lata link prognoza, a dodatkowo wyniki za 3 kw był gorsze niż rynek przewidywał i kurs mocno runął, spadki doszły blisko 50% (które w połowie się skorygowały). Jednak w dniu wczorajszym firma podała jak dla mnie "bombowe" info, gdyż zwołała NWZ na którym ma być głosowana sprzedaż spółki zależnej (głównego aktywa firmy) czy iAlbatros Poland za kwotę minimum 140 mln (kwotą będzie skorygowana o gotówkę i zobowiązania) link walne. Co więcej w przypadku sprzedaży spółki zależnej ma być dokonany skup akcji własnych za minimum 120 mln a maksimum 160 mln zł czyli więcej niż obecna kapitalizacja firmy a skupione ma być do 33% akcji minus akcje skupione na podstawie walnego z 22.06.2016r. (1.384.083 akcje).

Przekładając to na liczby: możliwy jest skup akcji po cenie 48,68 zł (wariant skupu 120 mln) lub nawet po 64,90 zł (wariant skupu 160 mln) a wyjdzie nam taki wyniki jak 120 mln lub 160 mln podzielimy przez liczbę akcji skupowanych czyli 2.464.600 (3.848.683 akcje minus 1.384.083akcje) - to trzeba wyczytać z uchwał na walne.

Dodam jeszcze kolejne wyliczenie które przybliży o co chodzi: jeśli od aktywów obrotowych (96,949 mln zł) odejmiemy wszystkie zobowiązania (43,348 mln zł) i dodamy kasę którą chce zapłacić inwestor za spółkę czyli 140 mln zł to łącznie gotówki w firmie jest 193,601 mln zł co da gotówki na jedną akcje 18,83 (193,60 mln / 10.278.594 akcji) przy kursie 10,12.

Załączam jeszcze link do komentarza prezesa iAlbatros Group  link prezes

Trzeba pamiętać że w akcjonariacie iAlbatros jest bardzo dużo funduszy (OFE i TFI) i jest szansa że nie będą chcieli tak tanio :-) sprzedać firmy i będą chcieli uzyskać cenę jeszcze wyższą oraz w wyliczeniach nie są uwzględnione zyski za kolejne kwartały a z pewnością będą.

Ryzyko jest w zasadzie tylko jedno, że nie dojdzie do przejęcia i inwestor się wycofa i wówczas prawdopodobnie kurs mocniej się cofnie. Jednak w mojej ocenie jest jakaś konkretna oferta na stole i pozostanie tylko ustalenie ceny końcowej. Muszę też dodać iż na iAlbatros wisi groźba zapłacenia 14,42 mln odszkodowania jakie wytoczyła firma Creston a dotyczy to umowy inwestycyjnej sprzedaży jej spółki zależnej w 2015r. link roszczenia, wg zarządu roszczenia te są bezpodstawne ale nawet gdyby do takiej zapłaty doszło to i tak gotówki w firmie będzie mnóstwo.

W przypadku tej inwestycji nie patrzę na żadną technikę i nie załączam żadnych wykresów gdyż uważam że jest to zbyteczne, jest to inwestycja pod przejęcie i potężny skup. Mogłem sie pomylić w wyliczeniach dlatego każdy zainteresowany zakupem akcji tej spółki powinien w swoim zakresie sprawdzić podane przeze mnie liczby.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

13 komentarzy:

 1. IAlbatros, odradzam. Wskaźniki AT podzielone, wszystkie trendy spadkowe, uzasadnij wybór.

  OdpowiedzUsuń
 2. Krzywa lekko wzonosząca, jeśli już to kupić, wzrost do 11, sprzedać i zostawić. K

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że wszystko już wyjaśniłem w poście, liczę że jak będzie sprzedaż to po 15 zł sprzedam, na dobicie targu o sprzedaży jak dla mnie jest 99% szans.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trudno powiedzieć, jak potoczą się losy polecanej przez Ciebie spółki. Najprawdopodobniej kilka miesięcy zastoju i czekanie na ruchy. Rynek już zdyskontował 'Twoje' rewelacje. Z 11.73 na 10,12. Ale możliwe, że w dłuższej perspektywie będzie tak jak piszesz, choć nie sądzę by kurs był wtedy wyżej 12-15. Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pokazuję swój portfel (moje transakcje) i to nie jest polecanie, jeśli ktoś kupi na podstawie mojego wpisu to jego wybór. Co do iAlbatros już 2 razy na nim zarobiłem i liczę że tak teraz będzie, tutaj całe rozstrzygnięcie będzie trwało przynajmniej do połowy przyszłego roku więc trochę będzie trzeba poczekać, ale ważny będzie grudzień (czy walne uchwali sprzedaż) i koniec marca (czy faktycznie ktoś kupi firmę) i jak będzie realizował się pozytywny scenariusz powinno iść do góry, teraz do końca grudnia nie można wykluczyć że kurs się cofnie , część będzie realizowała zyski, część realizowała straty aby podatek mniejszy zapłacić. Ja na pewno w momencie przejęcia firmy jak kurs nie odjedzie to się mocniej pakuję w akcje.

   Usuń
  2. Prezes masz pomysł dlaczego kurs iAlbatros nadal się obsuwa? Przecież nie dlatego, że 50% bardzo potencjalnego zarobku w pół roku to mało. Zarówno sprzedaż firmy jak i nie dojście do skutku deala można odebrać pozytywnie.
   Przy jakim poziomie planujesz uśredniać?

   Usuń
  3. W mojej ocenie kurs się obsuwa na małych obrotach gdyż sprzedają Ci którzy kupili spekulacyjnie w okolicach 8 zł licząc na podbitkę. W przypadku tej inwestycji nie zamierzam uśredniać a w momencie gdy będzie potwierdzenie sprzedaży akcji potencjalnemu inwestorowi (czyli do 31.03.2017) to wtedy za całą wolną kasę kupuje akcje iAlbatros. Dlatego na razie nie niepokoję się spadkiem kursu i może to nawet lepiej, gdy niżej spadnie a sprzedadzą firmę to wtedy taniej się kupi. Oczywiście gorzej będzie gdy do sprzedaży nie dojdzie, to wtedy jest realny spadek i do nawet 7 zł (wtedy dopiero może uśrednię) ale na razie tej opcji nie dopuszczam do myśli.

   Usuń
  4. Witaj. Mówią, że dwa razy do tej samej rzeki... prezes czy zamierzasz wrócić na eonet? Firma ta sama co poprzednio, a cena jak widać.

   Usuń
  5. U mnie nie ma problemu dwa razy wchodzić w te same akcje (w iAlbatros jestem trzeci raz), jednak w eonet nie zamierzam na tych poziomach wchodzić tym bardziej że ostatnio mi trochę stracha napędziła. Generalnie odejście Batorego z rady może być niekorzystne w dłuższym terminie, z tego co wiem on był mózgiem tej firmy i chyba ją nawet tworzył, na razie ma on pakiet akcji i jeszcze wielkiego alarmu dlatego nie ma, jednak podwyższone jest ryzyko.

   Usuń
 5. czy pojawiające się w ostatnim czasie żądania uzupełnienia porządku obrad NWZ jakoś mocno wpływają na postrzeganie spółki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kopiuję Ci co dzisiaj rano napisałem w poście "Aktualności, analizy ..." - iAlbatros - wczoraj był ostatni dzień aby podać propozycje do Walnego w sprawie warunków sprzedaży iAlbatros Poland i są dwa wnioski o zmiany co do których mam mieszane odczucia, pierwszy Franklina który chce wybrania najlepszej możliwej oferty do sprzedaży jest logiczny i tu nie mam zastrzeżeń, natomiast o drugiej propozycji Investors TFI aby wprowadzić biegłego który rozliczy Prezesa z poprzednich sprzedaży spółek zależnych oraz kilka innych żądań (czy Prezesa będzie współpracować z przejmującym podmiotem lub w jaki sposób prawnie chcą dokonać skupów akcji) nie wiem co myśleć, z jednej strony są spore zastrzeżenia do Prezesa że działa na niekorzyść spółki ale z drugiej strony transakcja może się przedłużyć a to mi się mniej podoba gdyż trzeba będzie dłużej poczekać na ewentualny zarobek.

   Usuń
 6. IALBATROS GROUP SA (114/2016) Zmiany w porządku obrad NWZ
  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/25921811,ialbatros-group-sa-114-2016-zmiany-w-porzadku-obrad-nwz

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak obecnie podsumowałbyś swoje prognozy z 2016 i późniejsze działania? Czy dało się przewidzieć taki rozwój wypadków, jaki mamy obecnie?

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni