"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 14 listopada 2016

Delko - sprzedaż wszystkich akcji

08.11.2016 sprzedałem 250 akcji po 9,60 gdyż miałem zbyt duże zaangażowanie, pozostałe 500 akcji trzymam bezwzględnie minimum do wyników.
14.11.2016 sprzedałem 500 akcji po 9,90 zł, grałem pod wyniki - łączny zysk na na Delko to 7%

Udostępnij:

4 komentarze:

 1. dzisiaj wybicie gora z konsolidacji. Patrzac na 3 letni wykes to 25% byloby chyba w zasiegu. Wtedy P/E osiagneloby 8. Co myslisz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie jestem mistrzem z techniki ale przez 6 m-cy była konsola pomiędzy 9-10 zł i wydaje się że o szerokość jej mogą być wzrosty (czyi do 11zł), gdyby to przebiło to wydaje mi się że kurs powinien się kierować do 15zł (czyli historycznych szczytów), wzrosty byłby 40% a c/z wzrosłaby do 7,50, czyli normalnie. Szanse są duże bo jest mała podaż i spodziewam się przez najbliższy rok dalszej powolnej poprawy wyników. Kolejna spółka w tym roku której przewidziałem wzrosty i za wcześnie wyszedłem (teraz mi psychologicznie ciężko wejść ponownie).

   Usuń
 2. Ja mam ten sam problem z "wchodzeniem do tej samej rzeki" ponownie :) Ja tez nie jestem ekspertem od at ale ten 3 letni wykres mi sie podoba:
  http://stooq.pl/q/?s=del&c=3y&t=c&a=lg&b=0
  niestety wybicie przy malych obrotach.
  Podoba mi sie Delko, rozumiem czym sie zajmuja, jest to sklaowany biznes, wmiare prosty (to komplement). Zastanawiam sie czy przypadkiem nie wchodza na kurs kolizyjny z firmami typu Rossman. Ciekawe czy byliby atrakcyjnym obiektem przekjecia np. przez Eurocash.

  L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z wykresu który załączyłeś nie ma już wyższych poziomów więc nie określisz oporów, musisz na maksymalny okres wrzucić i wtedy więcej widać. Na temat przejęcia wolę nie spekulować, raczej to nie wchodzi w rachubę. Sklepy specjalistyczne dużych sieci jak Rossman na pewno są niekorzystną konkurencją ale widzę duży potencjał w rozwijaniu swojej sieci sklepów franczyzowych Blue Stop, których jest obecnie 338, sprzedają one produkty dostarczana przez Delko (marki własne, gazetki mają itp). Są to sklepy w mniejszych miejscowościach a mieszkańcy ich na pewno są beneficjentami programu 500+, mają więcej kasy i mogą pozytywnie wpływać na wyniki (w 3 kw był już fajny wynik) http://www.bluestop.pl/

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni