"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 16 listopada 2016

AviaAm Leasing - wszystkie akcje sprzedane

Sprzedałem Aviaam Leasing 500 po 6,54 i 500 po 6,40 - łączny zysk na pozycji 45% a kilka dni wcześniej 15% było zysku czyli razem 60% w miesiąc.

Będę chciał wrócić z powrotem do tej firmy ale poczekam aż się kurs trochę uspokoi, popyt może zniknie i wtedy niżej się kupi.
Udostępnij:

2 komentarze:

  1. Miałeś nosa z tą spółką AviaAm Leasing. A ja sobie tak przeskanowałem spółki pod kątem fundamentalnym i wyszło mi, że spółka Lentex jest w Twoim typie. C/Z 5.2, stabilnie rosnące zyski i przychody oraz kurs, który powoli ale konsekwentnie pnie się do przodu. Poza tym regularnie wypłacane dywidendy rzędu 5%. Co o niej sądzisz? A i MFO póki co ładnie się zachowuje i ustanawia nowe maksima.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety z tym lentexem nie jest tak do końca, pamiętaj żeby zawsze wszystko przed zakupem sprawdzić, oni w swoich zyskach wykazali jednorazowe zyski, w 4 kw 2015 kwota 46 mln w pozostałych przychodach oraz w 3 kw 2016 kwota 25 mln z tytułu zaniechanej działalności, musisz sprawdzić co to za ekstra przychody ale są one na pewno nie powtarzalne i nie wynikają z podstawowej działalności. Jeżeli odejmiesz te 71 mln (60 mln netto) od zysku to wyjdzie 55 mln zysku czyli c/z 10. Oni mogą z 10% dywidendę wypłacić ale nic więcej. Ja nie widzę potencjału wzrostu ale niczego wykluczyć nie można.

      Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni