"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

niedziela, 20 listopada 2016

Aktualności, analizy, komentarze 11/2016

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie trzeba było "skakać" po różnych wątkach.
p.s. szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!


dodane 8.12.16 - iAlbatros - świetne info, sąd ostatecznie oddalił roszczenie firmy Creston wobec iAlbatros o zapłatę 14,42 mln link sąd.   Kolejne info to wczoraj był ostatni dzień aby zgłosić propozycje do Walnego w sprawie warunków sprzedaży iAlbatros Poland i są dwa wnioski o zmiany co do których mam mieszane odczucia, pierwszy Franklina link który chce wybrania najlepszej możliwej oferty do sprzedaży jest logiczny i tu nie mam zastrzeżeń, natomiast o drugiej propozycji Investors TFI link aby wprowadzić biegłego który rozliczy Prezesa z poprzednich sprzedaży spółek zależnych oraz kilka innych żądań (czy Prezesa będzie współpracować z przejmującym podmiotem lub w jaki sposób prawnie chcą dokonać skupów akcji) nie wiem co myśleć, z jednej strony są spore zastrzeżenia do Prezesa że działa na niekorzyść spółki ale z drugiej strony transakcja może się przedłużyć a to mi się mniej podoba gdyż trzeba będzie dłużej poczekać na ewentualny zarobek.

dodane 6.12.16 - Bowim - dobrałem 560 akcji średnio po 3,35 i mam 1500 akcji, kolejny tydzień i kolejne mocne wzrosty cen stali (ponad 4% w tydzień wzrosły ceny blachy) link blacha dlatego oczekuję że jeśli nie będzie już mocnych spadków cen stali w końcówce roku to Bowim bardzo dużo zarobi, liczę że 25-30 mln w całym 2016r. a c/z spadłoby do 2-2,5 (odliczając własne akcje to jeszcze niżej), podjąłem ryzyko i dokupiłem akcji bo jak dla mnie jest spore niedowartościowanie. Pojawił się też ciekawy artykuł o perspektywach stali w najbliższych miesiącach link stal.


Efekt -  ja nie mam akcji ale może jeszcze ktoś czytający bloga ma, bardzo słabe wiadomości ze spółki, pierwsza to US naliczył zaległe podatki na 2 mln plus odsetki (łącznie to ze 3 mln pewnie wyjdzie), spółka się odwoła ale ryzyko jest link US a druga zła informacja to wysoki kurs chf/pln, Efekt ma 3,55 mln kredytu w chf i jeśli się niekorzystny kurs utrzyma do końca roku to będzie przeszacowanie i wykazane jakieś 0,6 mln straty na kredycie czyli wyniki mogą być gorsze.

dodane 2.12.16 - Vindexus - bardzo dobre informacje, podpisany przez prezydenta podatek od FIZ nie dotyczy funduszy sekurytyzacyjnych czyli zyski nie będą obciążone dodatkowym podatkiem, dokupiłem 200 akcji po 6,65, informację tą w wywiadzie podał prezes Kruka "29 listopada prezydent podpisał dokument, w ramach którego sekurytyzacyjne fundusze inwestycyjne zamknięte są funduszami, które w dalszym ciągu będą korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym. Podpisana ustawa nie będzie więc miała negatywnego przełożenia na wyniki Kruka w przyszłości" link wywiad

Livechat Software podał dane o liczbie klientów korzystających z  ich usług, wzrost w listopadzie jest o 362 a r/r o 35%, tempo pozyskiwania klientów jest trochę zbyt niskie aby zrealizować moje założenia ale może mocny dolar pomoże, zobaczę jak to będzie.

dodane 29.11.16 - Livechat Software podał wyniki które są o 0,46 mln (5%) gorsze na poziomie zysku netto niż szacowałem, zysk kwartalny wzrósł o 43% z 6,82 mln do 9,74 mln, przepływy operacyjne i pozostała reszta jest ok, c/z spada do 38. Podtrzymuję moje przewidywania odnośnie dalszego przyrostu zysków które podałem w poście o zakupie Livechat link post gdyż osłabienie złotówki w stosunku do dolara w ostatnich dniach powinno pozytywnie wpływać na przyszłe wyniki (oczekuję dalszego osłabienia złotówki) a okres analizy w którym szacowałem poziom określonych zysków wydłużam o 1 miesiąc, czyli 5 do lat i 1 miesiąc. Co ciekawe wyniki Livechat Software są odrobinę lepsze od konsensusu PAP link PAP.

Zaczyna się prawdziwy rajd cen stali, ceny mocno wzrosły w ostatnim tygodniu i są na najwyższym poziomie od ponad 2 lat, liczę że Bowim pokaże mocne wyniki link stal, do poczytania też artykuł Link art


Danks ustalił cenę nowej na 80 groszy, bardzo wysoko i jestem zdziwiony tą ceną, ostatnia mała emisja była po 62 grosze więc przy tak dużej emisji powinno być większe dyskonto i cena w okolicach 50-60 groszy, przy tej cenie zastanawiam się czy będę obejmował a jeśli obejmę to raczej mały pakiet.

dodane 24.11.16 dokupiłem 50 akcji Livechat po 48,01, pomaga rekordowy USD, widać że chce rosnąć i jest szansa ataku na historyczny szczyt 52 zł, długoterminowo nie ma możliwości abym stracił.

Słabo technicznie wygląda Astarta, wg analizy na comparic.pl spadek może być nawet do 41 zł link,
jednak ja w takie spadki nie wierzę i zamierzam dokupować, spodziewam się mocnego 4 kw.

dodane 23.11.16r. w fazie procedowania jest obecnie podatek od Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych które wchodzą w skład grupy Vindexus, uzyskałem z biura maklerskiego informację że gdyby został wprowadzony to będzie duże obciążenie dla tego typu spółek, szacuję (ale mogę się mylić) spadek zysku netto o 10-15% co sprawiłoby że przy obecnym kursie c/z spadłaby w okolice 5,50, wycena byłaby nadal niska i nie uwzględniała dalszego potencjału wzrostu ale nie można wykluczyć że kurs po ewentualnym wprowadzeniu podatku mógłby sporo się obsunąć, trzeba uważać bo może sporo się dziać w najbliższym czasie i każdy sam musi zdecydować czy trzymać akcje czy sprzedawać, ja jeszcze nie wiem co zrobię (czy sprzedam i podkupię niżej lub czy jak spadnie to ewentualnie powiększę pozycję ) !!!

dodane 22.11.16r.  Jest uchwała o nowej emisji 6 mln akcji Danks, nie znana jest na razie cena (nie można sugerować się ceną 7,10 bo jest nie uchwalona).

Wraca mi optymizm odnośnie Bowim, w zeszłym tygodniu ceny stali mocno podskoczyły i są na najwyższym poziomie w tym roku link blacha a mieli spore zapasy tańszej

dodano 21.12.16r. - dokupiłem 25 szt Wistilu po 64,90, zachęciła mnie pozytywna analiza ze stockwatch.pl wg której autor twierdzi że spółka jest niedowartościowana a projekt deweloperski Wistil Biznes Park może dać kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów dodatkowego zysku w najbliższych latach, same 7,5 ha ziemi w centrum Kalisza powinno być więcej warte niż ujęte obecnie w środkach trwałych.

Arctic Paper - na razie odpuszczam temat tej firmy, obecny kurs eur/usd jest niekorzystny gdyż kupują w usd a sprzedają w eur i gbp, czekam na informację o sprzedaży zakładu w Mohenwagen która jest spisana w straty, sprzedaż tego zakładu za dowolną kwotę będzie zyskiem w firmie.

Vindexus - w piątek zarząd poinformował iż wyniki w 2016 r. będą lepsze niż w 2015r., planowana jest wyższa dywidenda niż w tym roku i myślą o ekspansji na inne kraje, długoterminowo dobre informacje link wyniki , link ekspansja
Udostępnij:

215 komentarzy:

 1. Prezesie, dziękuję Ci za wcześniejszą odpowiedź odnośnie spółki TIG. Z racji tego, że będzie to pierwszy wpis pod nowym wątkiem, pozwolę sobie zadać Ci pytanie :). Nie wiem Prezesie jak wygląda Twoje nastawienie co do spółek z sektora gier oraz e-sportu, ale interesuje mnie spółka Macro Games. Czy mógłbyś napisać jedno, dwa zdania na temat jej fundamentów?. Z góry bardzo dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie inwestuję w producentów gier gdyż są ono mocno ryzykowne, coraz większe są budżety na wyprodukowanie i reklamę jednej gry i w przypadku słabego przyjęcia przez graczy straty mogą się wówczas ciągnąć latami, Dodatkowo spółki te mają nieregularne przychody, potrafią przez rok czy dłużej wykazywać niewielkie przychody i dopiero po wypuszczeniu gry na rynek coś może się ruszyć, lubię spółki w miarę z regularnymi przychodami i zyskami (dobrze aby rosły) gdzie można oszacować chociaż trochę wyniki. Podobne negatywne mam nastawienie na temat producentów leków (Mabion, Braster itd), też latami trwa wynalezienie leku i nie ma gwarancji że się uda. Obydwie branże są mocno przewartościowane i lepiej je odpuścić.

   Usuń
  2. Jeżeli mogę coś dodać, to wg mnie Macro Games to wałek. Ta sama strategia co kiedyś na Biotonie, nic nie znaczące komunikaty (spółka rozpoczęła rozmowy z..., spółka ma zamiar...) które mają napędzić spekulacje i przejmowanie dziwnych spółek. Nie zdziwiłbym się jakby ta spółka z Miami nie istniała.

   Usuń
 2. Czesc Prezes
  Tego VINDEXUSA to po ile myslisz kupowac. Juz teraz czy jeszcze czekac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vindexusa już trochę mam po 7,27 (400 akcji), po wynikach pisałem że kurs powinien być w przedziale 6,80-7,20 i już jesteśmy przy dolnym poziomie i tak patrząc na wykres wygląda jakby do 6,50 mógł jeszcze spadać (jeśli 6,80 nie zatrzyma spadków), może w tych okolicach poczekam tym bardziej że nie ma na razie pośpiechu bo grudzień może być na wielu akcjach spadkowy (optymalizacja podatkowa).

   Usuń
 3. Cześć Prezes. Kiedyś po mojej sugestii zainwestowałeś w iAlbatros. W piątek pojawiło się info o zmianie strategii. Jestem ciekaw Twojej opinii co do możliwych wydarzeń. Obecnie nie mam akcji, ale jak dla mnie może pojawić się wezwanie. Z góry dzięki za ewentualną opinię. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć Prezes. Kiedyś po mojej sugestii zainwestowałeś w iAlbatros. W piątek pojawiło się info o zmianie strategii. Jestem ciekaw Twojej opinii co do możliwych wydarzeń. Obecnie nie mam akcji, ale jak dla mnie może pojawić się wezwanie. Z góry dzięki za ewentualną opinię. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć abes , powiem Ci szczerze że bardzo czekałem na wyniki iAlbatros bo chciałem po 4 kwartale kupić ich akcje ale po piątkowych informacjach nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony słabe wyniki, odwołanie prognoz i twierdzenie że konkurencja mocno naciska to złe informacje z firmy , natomiast zaraz podają informację że ktoś z branży chce wejść do firmy i objąć akcje - gdzie tu logika ? Jeżeli jest źle to po co wchodzi. Tak sobie myślę że może być drugie dno, celowo sieją niepokój aby wystraszyć akcjonariuszy żeby się zgodzili skupione akcje sprzedać nowemu inwestorowi (pytanie po jakiej cenie ?). Sugeruję patrzeć z boku co się wydarzy i nie dotykać tego na razie, jak urośnie to trudno. Do tematu wrócimy po 4 kw (baza jest bardzo wysoka więc po wynikach mogą być spadki).

   Usuń
 5. Nie uzupełniaj/edytuj starych wpisów bo nikt o tym się nie dowie bo jak wpis jest stary to skąd mamy wiedzieć, że został zaktualizowany tym bardziej jeżeli sprawdzamy aktualizacje przez czytniki rss?

  Proponuję każdą aktualizację wrzucać jako nowy post mniejszy lub większy ale post.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak już teraz będzie, nie chcę żeby mi ktoś zarzucił że coś kręcę, jedynymi edytowalnymi postami będzie ten post pod którymi teraz piszemy oraz post "Podsumowanie wyników spółek z mojego portfela" (w tym za 3 kw dopiszę 29.11 tylko podsumowanie Livechata, wtedy podaje wyniki a podsumowanie wyników za 4 kw wrzucę w nowego posta). Nigdy wcześniej nie prowadziłem bloga i dopiero się uczę oraz szukam optymalnego wyglądu i przejrzystości.

   Usuń
 6. Ja podzielam zainteresowanie z powyzszych komentarzy dotyczacy iAlbatros. Sytuacja moze byc tu arcyciekawa. Prezes jest zalozycielem iAlbatros, ma pakiet akcji, jest osoba znana na swiecie w tej branzy. Spolka pisze w raporcie o nieoficjalnych propozycjach zakupu. Jesli transakcja bylaby zorganizowana w sposob fair dla mniejszosciowych akcjonariuszy.

  L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać rynek podzielił moją opinię na temat iAlbatros i mamy spadki 15%

   Usuń
  2. Cześć Prezes. Czy myślisz, że w obecnej sytuacji iAlbatros można ustawić jakiś target na wejście? Pozdrawiam. Abes

   Usuń
  3. No ale trzeba mi przyznac racje, ze sytuacja jest arcyciekawa :)))

   Usuń
 7. Prezesie co sądzisz o spółce AITON?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już gdzieś na temat Aiton na blogu pisałem, podoba mi się ta spółka, jest niedroga a zysk jest zaniżany przez wysoką amortyzację, mogłyby by być odrobinę lepsze przepływy i bilans ale jest ok, jedyne co martwi to spadające w tym roku przychody (10% r/r) ale spadają im koszty więc się wszystko bilansuje, płaci dywidendę na poziomie 10%.

   Usuń
 8. Nie wiem czy sam robisz blog, pewnie nie, bo wspominasz o jakimś informatyku. Niech Ci przesunie górny panel w dół, gdyż nie każdy wie, jak poradzić sobie z komunikatami o cookies, które zasłaniają górne główne menu bloga. Dla innych, wejdź byle gdzie w komentarz, wtedy potwierdź pole : ROZUMIEM o cookies i masz już komunikat systemowy z głowy. Ale musisz Prezes, to zmienić, nieprofesjonalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w pomocy z uruchomieniem bloga pomógł mi nie informatyk tylko inny gracz giełdowy który się lepiej zna niż ja informatyce. Co do plików cookies to nie wiedziałem o tym że są tak duże bo u mnie ich nie ma (pewnie już odhaczyłem), oczywiście dzięki za info i skonsultuję to i jak da radę to poprawimy.

   Usuń
  2. Witam . Od kilku miesięcy przyglądałem się spółce Aiton , dzisiaj kupiłem 1000 akcji srednia 0,73 . Zobaczymy może urośnie a jak nie to może dywidenda będzie co roku . Pozdrawiam .

   Usuń
 9. A ja mam 400 akcji Celona i jestem bardzo zadowolony ))) mam je już dosyć długo bo praktycznie od debiutu kupiłem po 19.50 mięsiąc temu potem Celon spadał nawet poniżej 18 zł teraz jest po 19,67 i możecie pisać że jest drogi itd ale należy patrzeć też na perspektywy .. jest tu do wyciągnięcia kilkaset procent w parę lat

  OdpowiedzUsuń
 10. @ abes - czekaj z tym iAlbatrosem, to nie sprzedaje jakiś pan Kowalski tylko ewidentnie jakiś fundusz, jest potężna czarna świeca i lepiej stracić okazję niż kasę. Swoją drogą to nie ma co liczyć na inwestora który obejmie do 20-30 zł akcje jak może na rynku teraz do woli nakupić akcje po 10-11 zł.
  @ marek smok - stracić nie powinieneś, w okolicach czerwca jak będą dywidendą dzielić powinno być wyżej
  @ Liroy - celon obejmowałem na zapisach, z tego co pamiętam z 10% zarobiłem, on z tych wszystkich spółek farmaceutycznych najlepiej wygląda (osiąga już zyski) ale też jest bardzo drogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś zaczął się ruch na Danksie. Czy ktoś przypadkiem kupuje?
   Pozdrawiam
   Szeniek

   Usuń
  2. 10k obrotu - nie nazwałbym tego dużym ruchem. Dzis było NWZA DANKS zostały podjęte istotne decyzje, pozostaje czekać na oficjalny komunikat - po nim kurs może się rozruszać.

   Usuń
  3. Jesli króliki nie wykonują ruchu, to dlaczego ja miałbym to zrobić?
   Wniosek: nie uchwalili nic konkretnego.

   Usuń
 11. Z tego co wiem to emisja akcji została uchwalona ale co do ceny to nic nie wiem, może dzisiaj podadzą jak będą publikować dokumenty z walnego.

  OdpowiedzUsuń
 12. lukas8i8
  9 zł za albatrosa myślę ze warto już zbierać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurs jest przy dolnych widełkach i uważam że lepiej do jutro poczekać i zobaczyć czy jeszcze będą sypać, obecnie to nie ma co na iAlbatrosie grać a wyniki za 4 kw będą dużżżżżo słabsze

   Usuń
 13. synthos wypłaci 0,53 zł dywidendy

  OdpowiedzUsuń
 14. Proszę popatrz fachowym okiem na MAKORA - czy coś z tego jeszcze będzie. Nie widzę przychodów ze sprzedaży a aktywa i kapitał własny rosną - co to oznacza?

  Dziękuję Domiś

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Synthos - dywidenda podniesie kurs akcj ale ostatni inwestor ktory wyjdzie przed nia straci najwiecej o ile nie poprawi sie otoczenie emitenta i jego zyskownosci.

   @Makora - dobra rada odemnie trzymaj sie zdala jesli chcesz kupic. Jesli masz przemysl wyjscie albo zostaw na wykorzystanie jako strata podatkowa. Lepiej nie zarobic niz stracic. Mi to przypomina stara szkole na leszcza - spolka SA, ktora ma inwestycje w jedna/kilka spolke ktorej nie konsoliduje a wycena na tyle na ile trzeba wycenic. Zadna nie jest notowana. Nie wiadomo czy to aktywo jest cokolwiek warte, a moze to bankrut? A moze nie prowadzi zadnej dzialanosci?

   Usuń
  2. @ Domiś - widać że zaczynają kombinacje na Makorze ale czy coś z tego będzie to nie wiem, wydali ponad 10 mln na obligacje i 2 firmy związane z wytwarzaniem energii a faktycznie nic o tych firmach nie wiemy, niby mogą na obligach 1 mln zarobić ale czy tak będzie to nie wiem (jak nie wykupią to lipa), co do 2 firm to zero informacji czy mają przychody i zyski czy to wydmuszki. Trzeba też pamiętać że doszło 23,5 mln akcji i to żadna okazja, sugeruję zapomnieć.

   Usuń
 15. czy ktoś coś wie co się działo na wza danksa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem na razie tylko że jest emisja akcji ale po ile i faktycznie co za tą kasę chcą zrobić to nie wiem.

   Usuń
 16. Mam ostatnio mało czasu ale mam pytanie do Prezesa dwie sugestie i jedną odpowiedź :)
  Co sądzisz aktualnie o ONICO bo wykres wygląda jak by ktoś ewidentnie bronił kursu i gdy podaż się skończy jest znowu szansa na kilka/kilkanaście % w górę
  Co sądzicie odnośnie jutra z w20 by wykorzystać dobre nastroje np na DT ja obstawiam ENEA i LOTOS wg techniki na jutro
  Co do IALBGR to jak dla mnie wg techniki na razie nie ma punktu zaczepienia a kupowanie na tych poziomach to łapanie spadającego noża co może ręce poobcinać...
  Jak na razie mój portfel ma się nieźle a najbardziej miło zaskoczył w 3 ostatnie dni orzełbiały :)
  Pozdr WiN ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Onico trochę ostatnio pisałem, chciałbym go dokupić i chciałbym w okolicach 180-185 ale czy się uda to nie wiem, w przypadku tej firmy jestem przekonany że trend wzrostowy będzie kontynuowany i minimalnie zakładam że 25% w rok da zarobić, myślę że efekty pakietu paliwowego i przewozowego w pełni będą widoczne w przyszłym roku i Onico ma szansę mocno jeszcze poprawić wyniki. Że będzie nadal dobrze to skłania mnie podniesienie prognozy zysku konkurencyjnego Unimotu który zakłada że w 4kw 2016 zysk będzie ponad 100% wyższy r/r.
   Co do Enei i Lotosu nie wypowiem się bo nie interesują mnie spółki z Wig20 ale patrząc że sap 500 pobił dzisiaj historyczny szczyt to i u nas wzrosty powinny być, swoją drogą to jakiś czas temu na blogu ktoś wieścił krach w usa a ja nie podzielałem jego poglądu, jak coś jest od szczytu 2-3 % to nie można pisać o bessie. Co do iAlbatros jutro jeszcze przynajmniej 10% w dół, jak napisałem wcześniej nie mą pod co teraz na nim grać (pod podbitkę to ryzyko). Co do Orła Białego to dzisiaj na slacku trochę dyskutowaliśmy o tej firmie, wygląda na to że fundy go skupują pod poprawę wyników, firmie sprzyja mocny usd do pln oraz rosnące ceny ołowiu w ostatnim czasie (oni ołów wyjmują z akumulatorów i później sprzedają za granicę). Ja jednak sugeruję aby przed wynikami akcji tej firmy nie mieć już w portfelu gdyż w 4 kw 2016 mieli około 12 mln jednorazowych przychodów i wyniki będą dużo gorsze, nawet 5-7 milionów , c/z spadnie na 13 i może być mocniejszy spadek.

   Usuń
  2. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć, przy jakim poziomie próbować kupić kacje Impexmetalu? Wykres wygląda raczej dość przewidywalnie, ale sam nie potrafię ocenić ile może spaść, zanim zaczną się kolejne wzrosty.
   Pozdrawiam
   Szeniek

   Usuń
  3. Widzę że kusi cię niska wycena Impexmetalu, mnie blokuje trochę ten Karkosik jak popatrzyłem na dziwne skupy które robi,patrząc na wykres przy 2,70 i 2,60 dłuższe były przystanki więc może te poziomy, poczytaj raport bo z tego co pamiętam to wysokie ceny miedzi są niekorzystne dla nich a miedź mocno rośnie.

   Usuń
 17. Jeszcze jak byś mógł 2 zdania o Votum zapodać bo technicznie też wygląda ładnie :)
  Pozdr !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Votum technika się poprawiła bo wszedł quercus do akcjonariatu (przekroczył próg 5%), jednak jak dla mnie c/z 11 ma w tym roku wynieść po obniżonej prognozie to bez fajerwerków, robią to samo co Euco i jakbym musiał kupować to euco bym wybrał (sporo tańsze a zagrożenia podobne).

   Usuń
 18. lukas8i8
  zaczynam zbierać jwa na pewno będzie oszustwo jak na ec2 jednak podbitka musi być, informację o zyskach dywidenda, kurs urośnie liczę na 1,5 w tej chwili rynek pamięta ec2 jednak szybko zapomni inwestycja na około 6 mies . Co myślicie o spółce warto ryzykować ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już trochę na tym zarobiłem (brałem na pierwszym spadku poniżej 0.9), teraz będę odkupywał ale jak spadnie poniżej 0.80

   Usuń
 19. danks cena emisyjna 7,1 zł chyba coś sie im pomyliło ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Walneli się na Walnym, z tego co wiem to chcieli pozyskać 4,5 mln a nie 45 mln, jak nie poprawią uchwały to ciekawe czy Truchel wyłoży ponad 20 mln.

   Usuń
 20. Przecież tego nikt nie kupi po 7,1zł
  Pierwszy bym sprzedał na otwarciu sesju:)1000% zysku
  Pewnie będzie 0,71 zł tak wychodzi z zachowania kursu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważ że uchwała z ceną na 7,1 jest bez numeru pomiędzy 2 i 3 uchwałą, ewidentny babol, swoją drogą przed chwilą rozmawiałem z lakamą który był na walnym i mówi że czytana była kwota 7,1, oznacza to że powinni zrobić kolejne walne który uchyli to. Przynajmniej wiemy jaka może być cena, 71 groszy.

   Usuń
 21. To była tylko propozycja akcjonariusza.Uchwała jaką przegłosowali podaje że cenę ustali zarząd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgodzę się, jeżeli byla to nawet propozycja i znalazla się w protokole to powinna być poddana pod głosowanie, to jest ewidentnie bląd Truchla, mial przygotowany jakiś projekt i nie poprawili tego na walnym a bogaci akcjonariusze to przyklepali. Zobaczymy co wymyślą.

   Usuń
 22. A podane kto moze objac nowe akcje. Sa jakies wykluczenia?

  OdpowiedzUsuń
 23. Przewodniczący oświadczył, że z uwagi na podjęcie przez Walne Zgromadzenie
  uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w trybie subskrypcji
  zamkniętej (z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy) oraz w sprawie
  zmiany Statutu Spółki w brzmieniu zaproponowanym przez Zarząd Spółki i
  opublikowany na stronie internetowej Spółki, głosowanie nad projektem uchwały
  zgłoszonym przez akcjonariusza jest bezprzedmiotowe.---------

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz zupełną rację, na samym końcu jest. Tak to jest jak ogląda się mecz i coś czyta. Czyli ceny nie znamy.

   Usuń
 24. szkoda że widziałem miny Truchla gdy ktoś zaproponował cenę 7,10 .należało mu się za to co zrobił akcjonariuszom

  OdpowiedzUsuń
 25. Hej !
  I co prezes udało Ci się odkupić to Delko ?
  Trochę nie rozumiem Twojej decyzji dlaczego sprzedałeś jak nie było widać najmniejszych oznak dystrybucji.
  Powiedz mi z ciekawości dlaczego
  Pozdr WiN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwartał wcześniej zrobiłem taki sam numer (czyli kupno w okolicach 9,20 a sprzedaż 9,90) i teraz udało mi się tak samo zagrać, nie przypuszczałem że jednak popyt zaatakuje i kurs się wybije, trudno, często tak mam że wynajduję dobre spółki a za szybko sprzedaję.
   Jestem trochę zasmucony na Odlewnie, w ubiegłym tygodniu 4 grosze mi zabrakło aby kupić w okolicach 3,40 a dzisiaj kurs wystrzelił i jest 15% wyżej od tego co mi zabrakło, to akurat boli. Delko mniej boli.

   Usuń
 26. lukas8i8
  no i mam ładny zysk na jwa pewnie będzie dalej rosło ale mi już wystarczy

  OdpowiedzUsuń
 27. No faktycznie trochę żal ale będą nowe okazje :) Co masz aktualnie na ,,oku' ?
  WiN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną nie mam, muszę jeszcze podpytać mądrego człowieka czy on coś wypatrzył w ostatnich wynikach bo z tego co wiem to jeszcze nie przejrzał wszystkich raportów, robi to powoli ale dokładnie. Jak nic nie będzie to może dokupię akcje Vindexusa (czekam na informację z biura maklerskiego czy podatek od fiz może dotknąć go), może po wynikach Livechat we wtorek trochę dokupię (jak będą takie jak zakładałem), na pewno Onico chcę dokupić.

   Usuń
 28. Co się od strony fundamentalnej dzieje na Vindexus ? Bo technicznie wygląda coraz gorzej.

  OdpowiedzUsuń
 29. lukas8i8
  podawałem ostatnio co kupiłem
  w ostatnich dniach kupiłem takie akcje
  standrew 1000 akcji 2,7
  2intelect 10 tys akcji 31gr
  bomedia 20 tys akcji 26,5 gr
  kkherbal 3200 akcji po 22gr
  novina 10 tys akcji 51 gr
  sfk 1000 akcji 2,8
  fabrykad 3000 akcji 0,71
  softblue 2000 akcji 0,63
  modecom 100 akcji 17 zł

  sprzedałem bomedie po 29,5 gr , softblue po 67,sfk 2,9 , połowę novina po 50,5 gr,2 tys 2intel 35,5gr
  dokupię fkd,modecom,vindexus,myślę też nad trophyres powinien odbić od 20 gr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lukas8i8
   Co sadzisz o trophy, ja niestety wiszę dużo wyżej i zastanawiam się co zrobić. Fundamentalnie nie powinno tak spadać.
   Marconi

   Usuń
  2. lukas8i8
   tropy ja tam nic nie wiem o tej spółce widzę jednak szansę na odbicie od 20 gr , jeśli odbije na większych obrotach warto potrzymać ja wchodzę za małe pieniądze bo dla mnie za duże ryzyko

   Usuń
 30. Może być to co napisałem wyżej, że podatek od fiz może ich dotknąć w jakimś stopniu, jeżeli tak miało być to więcej niż 10% wg mnie nie powinno im zabrać zysku netto , to c/z wzrosłaby do 5,20-5,50 to i tak nadal tanio, liczę że potencjał zysków dzięki przejętym ostatnio pakietom jest wysoki, jak odpisze mi bm to dam znać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak pisałeś Prezes, VIN może spaść do 6,5zł. Ja powoli zaczynam podkupować i coś mi się zdaje, że nie tylko ja ;)

   Usuń
  2. Poczekaj jeszcze co mi biuro odpisze, kupić się zawsze zdąży, napiszę jeszcze może do Vindexusa i zobaczę czy i co mi odpiszą.

   Usuń
  3. Jakąś jedną trzecią zakładanego poziomu już mam. Wstrzymam się z resztą jak radzisz.

   Usuń
 31. Na razie Vindexus wypadł z ponad rocznego kanału wzrostowego więc jeśli dzisiaj nie będzie jakiejś ładnej świeczki dziennej a jutro dalszy spadek to technicznie będzie wyglądać to fatalnie. Ja bym się wstrzymał z zakupami. Co di vindexusa analizowałem kilka mieś temu że traci impet wzrostowy.
  Zastanawia mnie ta Fabrykakd, uważam ją za całkiem nie złą i perspektywistyczną spółkę (jakiś czas temu sprzedałem z zyskiem) ale zastanawiam się nad podkupywaniem małymi paczkami. Co sądzicie ?
  Ja dziś opchnąłem enee, lotos, orzelbialy GPW i został mi tylko bowim i aviaaml.
  Rozglądam się dalej ale jak na razie nic nie widzę ciekawego
  Pozdr WiN

  OdpowiedzUsuń
 32. Bardzo ciekawą spółką jest też KonsStali. Cytuję ,,Spadki wynikały głównie przez "kontrolę skarbową". Teoretycznie grozi im dopłata ~20 mln zł podatku (VAT). Mniej więcej jest to trochę mniej niż średni roczny zysk operacyjny spółki. Patrząc w porównaniu do kapitału własnego suma nie przekracza 10%. Spadki sięgnęły już około 35%. Dopłata podatku również nie powinna zagrozić płynności spółki, gdyż przepływy operacyjne mają na dobrym poziomie. Zadłużenie również nie mają na bardzo wysokim poziomie. Do tego dochodzi kwestia, że podatek można na raty rozłożyć"
  Pozdr WiN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie mam odpowiedzi odnośnie Vindexusa a napisałem do 3 źródeł, generalnie WiN pomyśl gdzie technicznie dobre jest miejsce aby w przypadku dalszych spadków kupić tego Vindexusa bo z chęcią kupię ? Jak pisałem w najgorszym przypadku może im 10% zysku netto spaść a to przy obecnej wycenie nie jest dużo.
   Co do konsorcjum stali to jedzie na tym samym koniu co Bowim, tym bardziej że są ze sobą powiązane. Konsorcjum jest większe i ma trochę większe przychody i zyski ale jak widać większe i zagrożenia, dlatego za dużo w jedną branże nie można wkładać, na pewno wyniki za 4 kw będą miały lepsze r/r a jak rynek zareaguje to ciężko powiedzieć.

   Usuń
 33. Jak pisałem powyżej co do Vindexus to jesteśmy pod sma200 i pod linią kanału wzrostowego. Na bieżąco obserwuję spółkę i jak zobaczę wg mnie ciekawy moment to wrzucę razem z wykresem
  Co do konsstali to jest duży obrót na tych poziomach i jak ktoś chce mieć tą spółkę to można spróbować trochę kupić. Ja się ustawiłem zobaczymy czy coś skubnę.
  Na Bowim też się ustawiłem i jak coś spada to podbieram ale przez ten mały obrót ciężko coś kupić niestety.
  Onico wygląda ładnie i ustawię się zaraz z jakąś drobnicą na kilku poziomach może jakiś zniecierpliwiony gracz co zarobił już sporo od dołka będzie chciał trochę akcji zrzucić :)
  Pozdr Win

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aktualnościach wpisałem informację jaką uzyskałem w bm, czekam jeszcze czy mi odpiszą ile zysk netto może spaść, czekam na info z Vindexusa, cytuję co napisałem w poście: w fazie procedowania jest obecnie podatek od Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych które wchodzą w skład grupy Vindexus, uzyskałem z biura maklerskiego że gdyby został wprowadzony to będzie duże obciążenie dla tego typu spółek, ja szacuję ale mogę się mylić spadek zysku netto o 10-15% co sprawiłoby że przy obecnym kursie c/z spadłaby w okolice 5,50, wycena byłaby nadal niska i nie uwzględniał dalszego potencjału wzrostu ale nie można wykluczyć że kurs po ewentualnym wprowadzeniu podatku mógłby sporo się obsunąć, trzeba uważać !!!

   Usuń
  2. Biorąc pod uwagę to co napisałeś o c/wk może warto zainteresować się Vantage ? Prezes dość ciekawe perspektywy przyszłych wyników kreślił w wywiadzie, C/Z 6,2 C/WK 0,51, technicznie długa konsolidacja, ale jeśli z niej pójdzie wybicie to potencjał min. na 25-30%. Przy okazji DLK piękne wybicie więc muszę podziękować za zwrócenie na nich uwagi :)

   Usuń
  3. Ja na temat Vantage się nie wypowiem bo nie wiem jakie mają plany inwestycyjne, Echo to ewidentnie sprzedaje swoje nieruchomości, ma dużo kasy i dzieli się nią z akcjonariuszami, oczywiście w długiej perspektywie to będzie niekorzystne gdyż sprzedadzą większość i wydadzą kasę (ale na krótki termin nikt o tym nie pomyśli).

   Usuń
 34. Witam Panie Prezesie, wiem że nie inwestujesz w spółki deweloperskie ,ale czy mógłbyś napisać parę słów o Echo.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem za cienki na spółki deweloperskie, oni mogą wiele rzeczy ukryć i zamieszać że i profesjonalnym księgowym może być ciężko połapać się. Ja bym tych akcji nie kupił ale spekulacja znając życie może jeszcze i ze 20 % kurs podciągnąć, będą naganiać że to dopiero zaliczka i dywidenda może być ogromna. Generalnie w przypadku takich spółek najprościej patrzeć na c/wk i prawidłowo powinno się je wyceniać na 1, tutaj mamy 1,18 czyi drożej ale do przyjęcia, mój tok myślenia potwierdzają kapitały własne które mają 1,8 mld (od aktywów jak odejmiemy wszystkie zobowiązania) przy kapitalizacji 2,4 mld czyli jakby nie patrzył ze 20% akcje są przewartościowane ale rynku pewnie to nie zainteresuje. Jak chcesz kupić to uważaj, fundamentalnie jest drogo ale spekulacyjnie pewnie zarobisz ale trzeba uważać.

   Usuń
 35. Na vindexus masz dziś ładną świecę tuż pod sma200 i linią kanału wzrostowego. Jak jutro zabraknie podazy i aktywuje się popyt to jest to dobre miejsce do brania bo po obrocie widać że jest ten poziom broniony.
  Przeglądam właśnie spółki z głównych indeksów i trakcja szykuje się technicznie do wybicia
  Pozdr WiN

  OdpowiedzUsuń
 36. WiN
  Czy mógłbyś czasami załączać wykres z pokazanymi Twoimi analizami technicznymi spółek ,bo widać ,że masz duże doświadczenie i pewnie nie jedna osoba, tak jak ja, chciała by pogłębić swoją wiedze.Ja chciałem wrzucić wykres Vindexusa i okazałe zniesienia Fibonaciego - według których w najbliższych dniach powinno być kolejne wybicie.(ale niestety nie wiem jak załączyć obrazek)
  Pozdrawiam- beny
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rysunków w komentarzach raczej nie dołączysz, możesz jedynie przez kreator obrazków np.imgur lub bankfotek zapisać obrazek i dać link do obrazka, wtedy będziemy mogli oglądać.

   Usuń
  2. Prezes, robisz jakieś kółka na Astarcie? Ostatnio kupowałem po 49 i sprzedawałem parę złotych wyżej, akurat niżej się obsunęło.

   Usuń
  3. Gram w otwarte karty i nie mogę robić kółeczek, gdybym zaczął kupować i sprzedawać a kilka osób może by po mnie papugowało to byśmy tym kursem mogli mielić. Jak napisałem dzisiaj w opisie tego postu że na comparic.pl widzą nawet spadki 20% ja oczywiście w to obecnie nie wierzę (nie można wykluczyć gdyby ruskie coś odwalali), czekam spokojnie do wyników rocznych a nawet dłużej, jest tania spółka w 4 kw mieli sporą stratę i dzięki kursowi hrywny która trochę się umacnia jest szansa na dużo lepszy 4 kw r/r. Cukier wyłamał się z trendu wzrostowego ale nadal jest i tak 30% wyżej r/r,

   Usuń
 37. Na Onico ustawione jest 700 sztuk na spredzaż. Ciekawy jestem czy straszak czy znudzony większy akcjonariusz. Jak już kiedyś pisałem: mając dużo akcji, łatwiej się je sprzedaje z ukrytego. Ale jestem ciekaw, jak się zachowa kurs.
  Pozdrawiam
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Straszak, już kilka razy widziałem wystawiane takie kwoty, gdyby to nie był straszak to jak zrzuci do 180 zł w rynek to spokojnie to łykną, ja dzisiaj 5 akcji Onico po 195,1 kupiłem (miałem akurat na IKE wolne 1000zł i dlatego dokupiłem), czas działa na korzyść posiadaczy bo zbliżamy się do kolejnych rekordowych wyników. Kurs jest mocny i w zasadzie tylko 10% korekta tak silnych wzrostów była.

   Usuń
 38. Witam Prezes Do jakiego poziomu zamierzasz trzymać Vindexusa gdyby się obsunął?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze nie wiem jak to rozegrać, mała pozycja to stres mały, gdyby zmienili te podatki od fiz to pewnie z 10% kurs w dół poleci i wypadałoby sprzedać i po spadkach podkupić, z drugiej strony 10% spadku to 300zł straty więc do przeżycia. Każdy musi sam sobie przemyśleć jak to rozegrać w zależności od wielkości pozycji, nie patrzcie na mnie.

   Usuń
 39. A czy na pewno Vindexus korzysta z obsługi FIZ i w jakiej skali? Od kiedy PIS chce wprowadzić ten podatek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dzień opublikowania raportu za trzeci kwartał 2016r. obejmowała Jednostkę dominującą - Giełdę Praw Majątkowych „Vindexus” S.A oraz cztery Jednostki zależne, w tym: GPM Vindexus Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Future Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Alfa Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz Adimo Egze S.A. Jeżeli uchwała zostanie podpisana przez Dudę do końca listopada to podatek wejdzie od stycznia 2017r. http://businessinsider.com.pl/finanse/podatek-cit-dla-funduszy-inwestycyjnych-zamknietych/jcvynx1

   Usuń
 40. Zgadza się ale tam jest napisane że podatkiem CIT będą obciążone wyłącznie te FIZ, które czerpią dochody z udziału w spółkach nieposiadających osobowości prawnej. Ekspert z Forum TFI zwraca uwagę, że w obecnym brzmieniu ustawa doprowadzi do eliminacji z polskiego rynku funduszy nieruchomości. Dziś tego typu fundusze inwestują w nieruchomości za pośrednictwem spółek celowych (komandytowo- akcyjnych), czyli nieposiadających osobowości prawnej, a zatem zostaną obciążone nową daniną. Czyli to nie będą wszystkie fundusze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widziałem ustawy i nie znam się dobrze na podatkach, ja tylko uczulam że jest coś na rzeczy, fiz właśnie w windykacyjnej branży służą do omijania opodatkowania, poczytaj co prezes kruka powiedział : Problem dla branży windykacyjnej

   Każdy kto myśli, że opodatkowanie FIZów dotyczy jedynie branży giełdowej jest w błędzie. Fundusze sekurytyzacyjne, wykorzystywane przez branże windykacyjną do skupowania wierzytelności to w świetle prawa również FIZy. Prezes Kruka, Piotr Krupa mówi, że wprowadzenie nowych przepisów może się wiązać z większymi zobowiązaniami podatkowymi dla całej branży zarządzania wierzytelnościami z portfelami w Polsce.

   Dzisiaj operujemy w strukturze na cały świat i kupujemy portfele wierzytelności jako fundusz sekurytacyzyjny, bo tego wymaga od nas prawo. To oznacza, że zmieni się opodatkowanie portfeli jakie na nas pracują na terenie Polski. Za wcześnie, aby to dokładnie komentować, bo nie dysponujemy specjalistycznymi analizami, ale przyspieszy to na pewno przepływ gotówki w ramach funduszy sekurytyzacyjnych. Jest to dla nas nowość i duże zaskoczenie, które pojawia się za pięć dwunasta. Jeżeli wejdzie w życie, to będziemy musieli od nowa zaplanować przepływ gotówki w firmie. Piotr Krupa, Prezes Zarządu Kruk https://strefainwestorow.pl/artykuly/20161102/tylko-u-nas-komentarze-ludzi-rynku-na-temat-opodatkowania-fizow-buczek-krupa

   Usuń
 41. Jak pisałem wcześniej co do Vindexus.
  Niestety wczorajsza świeca młot jak na razie nie została obroniona i nadal występuje scenariusz negatywny - kurs wypadł z kanału wzrostowego jest pod sma200 a w dodatku kurs w kanale wzrostowym ,,tracił impet"
  Jak na razie ja bym ie kupił.
  http://www.bankfotek.pl/view/2039571
  Pozdr Win !

  OdpowiedzUsuń
 42. Ustawa o funduszach inwestycyjnych przewiduje zamknięty katalog aktywów, w które może inwestować fundusz, określając jednocześnie limity koncentracji w tym zakresie. W związku z tym dla potrzeb stworzenia struktury istotną kwestią jest odpowiedni wybór formy prawnej spółek, za pośrednictwem których będzie prowadzona działalność gospodarcza w ramach takiej struktury.  W tym zakresie najkorzystniejszym z podatkowego punktu widzenia jest wybór spółek komandytowo-akcyjnych. Uzasadnieniem dla takiego wyboru jest przede wszystkim status podatkowy tego typu spółki – jest ona transparentna podatkowo. Nie jest ta spółka podatnikiem ani podatku dochodowego od osób fizycznych ani od osób prawnych, gdyż podatnikami w tym zakresie są jej wspólnicy (co do zasady przychody i koszty takiej spółki uwzględnia się w przychodach i kosztach jej wspólników proporcjonalnie do posiadanego przez nich udziału). Dlatego też w przypadku gdy akcjonariuszem spółek komandytowo-akcyjnych będzie fundusz, który korzysta ze zwolnienia podmiotowego, efektywnie dochody spółek komandytowo-akcyjnych nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym. W konsekwencji dzięki takiej strukturze istnieje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej z jednoczesnym ograniczeniem obciążeń podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych. A jaką odpowiedź otrzymałeś od Vindexusa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vindexus nic nie odpisał, zostało jeszcze tydzień listopada i powinno się wszystko wyjaśnić, może nie potrzebnie ferment sieję ale taki jestem że jak widzę zagrożenia to ostrzegam.

   do WiN - bardziej byś zobaczył do jakiego poziomu wg at może spaść kurs w przypadku negatywnych wiadomości, gdzie ewentualnie można się na długi termin ustawiać z kupnem ?

   Usuń
 43. Technicznie 6,5 jest wsparciem które jeszcze nie zostało złamane http://at.biznesradar.pl/ebee7addcca1f004859a01ae5f6a1612.png

  OdpowiedzUsuń
 44. Ale po co mam patrzeć na dłuższy scenariusz jeżeli sytuacja nie jest do końca rozstrzygnięta. Wczorajsza świeca była na sporym volumenie a dzisiejszy spadek na mniejszym, jeżeli spadek będzie poniżej wczorajszego knota to całkowicie zostanie zanegowany układ. Wtedy można myśleć i rozpatrywać nowy scenariusz. Obiecuję że będę śledził spółkę codziennie pod względem AT ale na razie gramy scenariusz na możliwe odbicie i z uwagi na małą płynność spółki mogą być pewne odchylenia i one muszą być wzięte pod uwagę
  Ja uważam że nie można ,,obrażać się na żaden sektor" i dzisiaj z rana zagrywałem na 11BIT typowo wg techniki i bardzo się zawiodłem.
  Jak dla mnie układ idealny i po wczorajszej świecy dziennej złożyłem zlecenie na kupno akcji na poczatku sesji...
  Niestety po wybiciu świeca na ładnym obrocie z długim górnym cieniem.
  Jak nie zobaczę popytu sprzedam.
  Pozdr Win !

  OdpowiedzUsuń
 45. Prezes ale Celon ma perspektywy )) na razie zarobiłem na nim 9, 32 procenta ale nie sprzedam za mniej niż 50 zł . Drogo droga ok ale gdy te wszystkie projekty mu wypalą a prognozy się sprawdzą to wcale te 20 zł nie będzie drogo teraz to nawet już po 21 zł jest ale oczywiście nie naganiam ))) wczoraj kupiłem 400 akcji iAlbatros zobaczymy co z tego będzie ale myślę że ten szwedzki fundusz SEB nie bez powodu kupił ich akcje .Na razie najgorzej wychodzę na Wistalu kupione 50 akcji po 67 zł .

  OdpowiedzUsuń
 46. mam jeszcze kilka spółek co się im przyglądam jak Mercator mocno zastanawiam się też nad Energą to w końcu musi kiedyś odbić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, ja ci życzę jak najlepiej, widzę przynajmniej że wiesz iż inwestowanie to długoterminowy zazwyczaj okres (celon, wistil), iAlbatros miałem po 8 kupić ale wypękałem, fundusz Seb nic nie znaczy, zauważ że sporo akcji się przemieliło w ostatnich dniach i można się zapewne spodziewać komunikatów ze zwiększeniem jak i zmniejszeniem zaangażowania, Wistil dość drogo już kupiłeś i może lekko do wyników się obsunąć ale po wynikach które na pewno będą dobre choć już jest baza wysoka znowu powinien rosnąć, zobaczymy jak to będzie.

   Usuń
 47. Prezesie a co sądzisz o FORPOSTA? Mała spółeczka, ma szanse na poprawę wyników? Kapitalizacja niziutka i mały FF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna spółka którą lubię spekulanci bo ma niską kapitalizację, kurs był i 40 groszy i zł (1000% różnicy) ja bym jej nie kupił same straty a roczne przychody 2 mln, szkoda czasu na takie spółki.

   Usuń
 48. WItam mam taką prośbę kupiłem BSCDruk i nie wiem co zrobić kurs cały czas się zniża. a ja mam akcję po 35 zł trochę oddala się kurs od mojego już jest po 31,6. Bardzo duży spadek zaczął od bodajze 40 paru złotych. Najgorsze, że na małych woluminach spada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popatrzę od czego ich wyniki zależą, patrząc na c/z 12 to i jeszcze ze 30 % może zlecieć ale może jest coś dobrego w spółce i kurs może urośnie.

   Usuń
  2. Arteria sie mocno obsuneła. WIN, możesz zerknąć na technikę ile może jeszcze spaść.
   Pozdrawiam
   Szeniek

   Usuń
 49. Dzięki najwyżej jak unormuję się to uśrednie i zobaczę co wyjdzie. A nie wiesz o co chodzi z BOWIM nic się nie dzieję, za dużo ktoś sprzedaję akcji i blokuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BSC Drukarnia, wydaje mi się że wpływ na spadki ma nie przedłużenie kontraktu z z Mondelez który dawał 13-14% przychodów spółce, zanim znajdą firmę która im wypełni lukę w przychodach pewnie trochę potrwa, plus że mają czas do lutego 2017r. Nie mogę znaleźć czy gdzieś są notowania kartonów papierowych które kupują do produkcji oraz jaki procent importu jest w walucie eur, bo z tego co widzę to około 30% mają sprzedaży i gdyby podobny był import to by się bilansowało, na szczęście problem drogiego usd ich raczej nie dotyka. Dotyka ich problem drogiego obecnie chf , mają kredyty hipoteczne w chf i jak się kurs utrzyma to będą musieli zrobić przeszacowanie i wykazać stratę finansową. Od strony technicznej to każdy inaczej patrzy co innego comparic.pl, co innego squaber a wg mnie (ja jestem lichy w at) to wydaje się że 30 zł jest mocnym wsparciem i kurs ma szansę się utrzymać (przynajmniej do kolejnych wyników), jednak od strony fundamentalnej wydaje mi się że może jednak niżej spaść niż te 30 zł ale raczej po wynikach (mocny chf, ubytek 14% przychodów, spory program inwestycyjny). Podsumowując - nie wykluczam dalszych spadków przynajmniej do 30 zł a czy będzie niżej to zależeć będzie od wyników za 4 kw - pamiętaj że jest to moja opinia i mogę się mylić i nie biorę za to odpowiedzialności. Co do Bowim na razie nie interesuje mnie za bardzo kurs, bardziej interesuje co się dzieje z metalami, jeżeli te będą rosły to wyniki powinny być bardzo dobre i kurs taką podaż szybko wciągnie.

   Usuń
 50. Witaj.
  Jak oceniasz dzisiejsze info o programie motywacyjnym ONICO i premiowaniu pracowników akcjami pod warunkiem osiągnięcia zysku netto na poziomie 30 milionów złotych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Neutralnie to przyjmuję, zwiększa to tylko o 5,5% liczbę akcji więc nie jest większym zagrożeniem pod warunkiem że utrzymają dalszą dynamikę rozwoju firmy. W ubiegłym roku też była podobna emisja na 71.000 akcji.

   Usuń
 51. Witam !
  Ktoś prosił o analizę Arteria
  http://www.bankfotek.pl/view/2039788
  Wsparcie jest tu gdzie czerwona linia pozioma więc jesteśmy przy jego okolicy na miesięcznym bo na mniejszych interwałach ciężko pokazać
  Niestety jak wsparcie nie zostanie obronione następne jest daleko
  Może ktoś inny coś widzi ja niestety nie widzę od str At na tej spółce.

  PREZES co do vindexus to dziś dalej scenariusz ,,odbicia: obowiązuje...
  Zobaczymy co dalej ale na razie nie szukamy nowych poziomów wsparcia bo ciągle mamy 55/45 % na odbicie.
  Pozdr WiN !
  Jak coś wypatrzę wg mojego systemu to napiszę a może Prezes wypowie się odnośnie fundamentów :)
  Dziś trochę posiedzę i ręcznie postaram się przeglądnąć przynajmniej 1/3 parkietu a do końca weekedu cały więc jak mi się uda coś znaleźć to napiszę :)
  Pozdr WiN !

  OdpowiedzUsuń
 52. Hej Prezes !
  Przeglądam spółki i z tego co wiem to masz interaolt w portfelu.
  Wygląda ciekawie http://www.bankfotek.pl/view/2039798
  Duży obrót przy oporze i ładna świeczka.
  Swoją drogą mógłbyś przypomnieć swoją analizę fundamentalną i powód zakupu bo nie pamiętam a technika wygląda ładnie i warto tu poobserwować czy przypadkiem nie wejść :)
  Pozdr WiN !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Interaolt to nie sugeruj się dzisiejszym ruchem, ustawiona była transakcja na 230k a na koniec dnia ktoś 1 akcją kurs podciągnął, tutaj jest na razie boczniak i raczej do lutego się nie zmieni http://analizyprezesa.blogspot.com/search/label/Inter%20Rao%20Lietuva?m=0

   Usuń
 53. lukas8i8
  prosiłbym o analizę fundamentalną spółki 06magna o co chodzi z gotówką bo ja widzę 25 mln jest nadal, została wydana ? chce kupić trochę akcji kapitalizacja 10 mln

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To źle widzisz, gotówki jest 39.000 zł więc mało, 25 mln to aktywa finansowe jak akcje czy udzielone pożyczki a ile to jest warte to ja nie wiem. Magna jest bardzo skomplikowana spółka i lepiej czasem takie odpuścić, liczba procesów jakie ona prowadzi jest ogromna jak i kwoty. Gdyby je powygrywała to kurs mógłby mocno urosnąć ale na to może i potrzeba wielu lat.

   Usuń
 54. Zagadka dla fudamentalisty, ale nie religijnego;Ciekawe czy zgadniecie co to za firma.
  Spółka po przejściach miala straty, ale juz ostatnie raporty wskazują stabilizację, ale nie rozwój. Zadłużona na blisko 150 mln, ale jest jeden myk, gdyż za 1,5 roku dostanie ponad 360 mln plus odsetki, a oprócz tego ma jeszcze aktywa na około 200 mln. Co to za firma i czy zainwestowalibyscie w taką firmę. Dodam, że jej obecna kapitalizacja jest na bardzo niskim poziomie w stosunku do majątku.

  OdpowiedzUsuń
 55. Prezesie a co myslisz o Action?
  szejker

  OdpowiedzUsuń
 56. Moje zdanie nie zmienia się na temat Action od czasu gdy kurs był po 25zł, na 90% firma tej zawieruchy z US nie przetrwa i raczej zbankrutuje, ewentualnie firma przetrwa i będzie maleńka. Nawet jak zapłacą zaległe podatki urzędowi to zauważ że banki im wypowiedziały umowy kredytowe, dodatkowo dotychczasowi odbiorcy pewnie zmienią dostawcę i nie będą już z Action współpracować. Dlatego wydaje mi się że będzie coraz gorzej.

  OdpowiedzUsuń
 57. Czesc Prezes
  Co myslisz o spolce NTT.
  Teraz okres prezentowy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NTT jak zamierzałeś kupić to lepiej odpuść, wszystko wskazuje że może to być drugie Action http://m.onet.pl/biznes/podatki/wiadomosci,gz62bq

   Usuń
 58. Panowie a jak widzicie Pfleider ,technicznie wygląda na kolejne wybicie i droga na kolejne szczyty.
  WiN ,Prezes ,co o tym myślicie ?
  Pozdrawiam- Beny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pfleider faktycznie wygląda że będzie rósł w kierunku ostatnich szczytów, od strony fundamentalnej ciężka jest spółka dla mnie do analizowania (mieli spore połączenie w tym roku) i jestem za słaby aby przeliczyć jaki może mieć wpływ na przyszłe wyniki. Zarząd jest zadowolony z wyników i z optymizmem patrzy w przyszłość i jak odejmiemy dużą amortyzację to c/z zrobi się bardziej przyjazne do inwestowania.

   Usuń
 59. Co do Pfleider to zbyt krótki okres czasu by można się było wypowiedzieć pod względem AT.
  Jedynie na godzinowym wygląda fakrtycznie prowzrostowo.
  Prezesie
  Ja mam takie podejście do analizy technicznej że nie ma to dla mnie znaczenia jaką ilością akcji kurs został podciągnięty.
  Jeżeli zakładamy że był duży obrót to równie dobrze osoba która ten obrót wygenerowała podciągnęła 1 czy 10000 akcji na koniec i to nie ma znaczenia. Świeczka to świeczka
  Gram wg interwału który analizuję i nie wchodzę w szczegóły (uwierz wiele razy można się było przejechać grając na dziennym interwale i próbując do tego analizować godzinowy - przykładem najlepszym jest BUMECH).
  Analiza techniczna działa z 2 prostych względów
  1. Odzwierciedla pewne zachowania tłumu oraz pokazuje brak podaży na walorze w przeszłości
  2. Ludzie wg niej grają dlatego poziomy wsparcia i oporu obowiązują - tu niestety ważny jest obrót bo tylko wtedy wiadomo czy ich respektowanie będzie miało odzwierciedlenie w przyszłości.
  Pozdr !
  WiN

  OdpowiedzUsuń
 60. Win widzę, że masz oko na AT doradź mi jak możesz co mam zrobić z BSCdruk mam akcję po 35 zł. Jak myślisz co tutaj może się wydarzyć ciągle akcje spadają.

  OdpowiedzUsuń
 61. Mnie interesuje Onico. Jak sadzicie, ile moze spasc?

  OdpowiedzUsuń
 62. Ciężko powiedzieć ile może Onico się jeszcze cofnąć, rozbij sobię kwotę za którą chciałeś kupić np. część po 180, a późnie po 5 czy 10 zł niżej.

  OdpowiedzUsuń
 63. To widzę, że myślisz, że Onico spadnie tak do 160-170 zł. A jak myślisz o 4FUNMEDIA już wcześniej chyba pisaliśmy. Firma miała stratę w 3 kwartale, ale ona musi mieć co roku 1 kwartał słabszy. Teraz podpisuję coraz to nowe umowy chyba w IV kwartale wynik poprawią. Ciekawe jeszcze do ile firma teraz może spaść do 4 zł jest szansa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Onico chciałbym sam jeszcze dokupić odrobinę a do ilu spadnie nie wiem, raczej poniżej 180 nie powinno spaść ale nigdy nie można wykluczyć że ktoś będzie potrzebował kasę i mocniej zrzuci kurs. Mi w 4fun nie podoba się zwiększenie kapitałów w spółce zależnej i to za należności, jak dla mnie te 4 zł faktycznie kurs może spaść ale na comparic.pl widzą spadek nawet do 3,10

   Usuń
  2. Od 26.10 Onico jest w trendzie spadkowym, wsparcie wychodzi na ok. 185zł. Jak przebije to lecimy w dół.
   marcink

   Usuń
 64. marcink jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Do wsparcia jeszcze daleko.

  OdpowiedzUsuń
 65. A jakie wsparcie na Onico oceniacie podajcie kwotowo jak możecie?

  OdpowiedzUsuń
 66. Proszę bardzo. http://at.biznesradar.pl/bd8c07fb5c02832af1003750d57dcfa6.png
  Powiedz mi gdzie tu widzisz trend spadkowy? Zasięg teoretycznego wybicia 267zł.

  OdpowiedzUsuń
 67. @marcink - napisz z jakiś źródeł korzystasz w przypadku definiowania trendów, od kiedy spadek 10% jest już trendem spadkowym ? W USA w przypadku indeksów s@p i dow jones przyjęte jest że indeks zmienia trend gdy spadnie lub wzrośnie o 20% i jeśli trzymać się tej definicji w przypadku Onico spadek poniżej 165zł byłby groźniejszy dla posiadaczy akcji. Ja jednak przykładam większą uwagę do wyników firmy, i jak pisałem już kilka razy liczę że wyniki za najbliższe 12 m-cy będą lepsze o 50% a kurs powinien wzrosnąć o około 25% (gdyby to się sprawdziło to za rok c/z byłaby 6,30 czyli nie można powiedzieć że drogo).

  OdpowiedzUsuń
 68. Napisałem od 26.10 spadkowy. Krótkoterminowy. Z Twoją analizą zgadzam się jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko zauważ że wg Ciebie każdy spadek kursu będzie oznaczał iż trend jest krótkoterminowy spadkowy, tak samo będzie ze wzrostami, kurs wzrośnie 1 czy 2% i będziesz pisał że jest krótkoterminowy trend wzrostowy, tak się nie robi. Druga rzecz to jaki okres wg Ciebie to krótki termin, miesiąc, dwa a może trzy miesiące? Wg mojej wiedzy krótki termin to do 6 m-cy a Onico w 3 m-ce urosło 40% a 6 m-cy 88 %. W mojej ocenie mamy obecnie korektę trendu wzrostowego (w każdym terminie) i w momencie trwałego zejścia kursu poniżej 165 zł można wtedy się zastanawiać czy skończył się trend wzrostowy (ja i spadkiem poniżej 165 zł też bym się nie przejmował bo fundamenty są mocne).

   Usuń
 69. Masz rację natomiast dla osoby która w tym momencie nie ma akcji Onico a chciałaby wejść to, że długoterminowo jesteśmy w trendzie wzrostowym może nie mieć znaczenia. Jak masz Onico od kilku miesięcy z poziomów 105/133/155 zł to jesteś na sporym plusie i drobna korekta nie nakłoni Cię do sprzedaży. Dla mnie (chciałbym wejść w Onico) aktualny poziom do zakupu - ok. 189zł i szansa spadku na 165 zł nie brzmi zachęcająco a to, że jesteśmy w długoterminowym trendzie wzrostowym i były skokowe wzrosty kursu tym bardziej mnie zniechęca bo spółka już dała zarobić i teraz może być różnie. A fundamenty mimo tego, że są pozytywne - sam wiesz, że nie zawsze generują duży popyt. To newconnect. Ja póki co czekam.

  OdpowiedzUsuń
 70. Swoim wpisem przyznałeś się że chcesz kupić, dlatego piszesz o trendzie spadkowym którego nie ma, sianie fermentu i nagonka na spadki aby taniej kupić to nie na tym blogu (może na bankierze), tutaj staramy się merytorycznie wypowiadać i raczej sobie pomagać a nie szkodzić.

  OdpowiedzUsuń
 71. Każdy chce kupić jak najtaniej i w trendzie wzrostowym.
  Na pewno pojawił sie ruch na kursie, którego nie było wcześniej po wynikach za II kwartał. Dlatego są te obawy.
  Sam kurs tak szybko urósł, że ani fundamenty ani technika, nie powie nam dokąd spadnie.
  Ostatnie skokowy wzrost zaczął sie ok. miesiąc przed wynikami. Może warto teraz też poczekać na rozwój sytuacji?

  OdpowiedzUsuń
 72. Prezes czy mógłbyś skomentować dzisiejszą informacje z Ialbatros?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie ma co komentować tylko trzeba jutro kupować (oby się nie otworzyło 50% wyżej) mają dobrego kupca na główny biznes, gdyby to doszło do skutku to po spłacie zobowiązań będzie ze 190 mln gotowki na 10,2 mln akcji (11,6 mln minus 1,4 mln już skupionych) czyli 18 zl gotówki na akcję.

   Usuń
  2. O dziwo Ialbatros otworzył się dość spokojnie, ale sukcesywnie do góry. Może nie wszyscy rozumieją co się dzieje. Możesz Prezes w paru zdaniach wyjaśnić sytuację w tej spółce?

   Usuń
  3. Myślę że jaśniej się nie da wytłumaczyć iAlbatrosa niż to zrobiłem w poście, ja chciałem kupić poniżej 11 zł a udało się znacznie niżej, super, jak to wszystko wypali to kurs powinien spokojnie do 15 zł dojść, na to liczę.

   Usuń
  4. Tak, po prostu w podobnym czasie pisaliśmy i nie widziałem twojego postu. Przeczytałem go i zastanawia mnie jedna rzecz. Oczekujesz wzrostu 10-50% natomiast przekładając to na liczby cena Ci wyszła niecałe 50. Czy to znaczy, że nie wierzysz w tą ceną, która wynika z liczb?

   Usuń
 73. Danks Ustalenie ceny emisyjnej akcji serii E na 80 gr

  OdpowiedzUsuń
 74. @ nde - wierzę we wszystkie liczby które przedstawiłem, jeśli chodzi o cenę skupu 48,68zł to dotyczy to około 20% akcji a nie całości, całość wszystkich akcji będzie warta patrząc na samą gotówkę 18,83 zł i w tym kierunku teoretycznie powinien kurs zmierzać.
  @spekulant - bardzo wysoka cena emisyjna w Danksie, jest dla mnie nie zrozumiała bo przy małej emisji była 62 grosze a przy bardzo dużej (przybędzie 60% więcej akcji) ustalają na 80 groszy .

  OdpowiedzUsuń
 75. Prezes co myślisz o Danksie na ta chwile?

  OdpowiedzUsuń
 76. Nie bardzo rozumiem w o co konkretnie pytasz; czy jak może się kurs zachowywać czy ogólnie o firmie, bo jeśli chodzi o kurs to w mojej ocenie jest możliwe że przez dłuższy czas będzie przebywał w okolicach 80 groszy (plus minus 5 groszy), natomiast jeśli chodzi o perspektywy to sam wiesz jak jest z tą spółką, będzie miała po emisji około 13 mln gotówki przy podobnej kapitalizacji i pytanie jak te pieniądze dalej spożytkuje, jeśli będą potrafili pozyskać kasę z unii i dobrze ją pomnożyć, chcą mieć około 30 mln portfela i niech zarabiają na nim nawet 2 % rocznie to da dodatkowe 0,6 mln zysku netto i najważniejsze czy skończą już z nowymi emisjami i zaczną dzielić się zyskami z akcjonariuszami bo jak tak będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 77. tzn. mam ładny pakiecik tych akcji i zastanawiam się czy jeszcze odczekać i może podrośnie czy sprzedać bo ostatnio troszkę odbiło. Tak, czy inaczej dziękuje, że jesteś :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tak istotnych wczorajszych informacjach to trzeba trzymać, jak się dogadają z potencjalnym kupcem to będzie kurs znacznie wyżej, zauważ że gdyby wezwanie na 22% akcji było po 48 zł przy cenie rynkowej 11 zł to powinno to urosnąć.

   Usuń
  2. Witaj Prezesie,
   niestety nie mam ostatnio za bardzo czasu, ale nadal sledze Twoje inwestycje. Gratuluje zalozenia bloga.
   Pytanko, sledzisz moze choc jednym okiem jedna ze swoich bylych inwestycji: EUROCENT?
   Wiem czemu spadlo i jakie sa zagrozenia, ale kurs spada powoli juz ponizej 4 PLN i wskaznikowa jest naprawde tanio, a nie jest przeciez az tak zle zeby Firma chylila sie ku upadkowi. Nie uwazasz, ze mozna byloby cos tu skubnac?
   ps. Co do ialbatrosa to bym uwazal. Juz oglaszali kiedys skup i kurs polecial w dol zamiast rosnac.
   Pzdr
   kafal

   Usuń
  3. Masz rację że Eurocent jest bardzo tanio obecnie wyceniany ale pytanie czy kurs może być jeszcze niżej ? Sporo pisałem już na temat Eurocenta i krótko, ostatnie wyniki całkowicie mnie negatywnie zaskoczyły i w zasadzie ciężko stwierdzić dlaczego tak było, firma od dwóch lata ładnie się rozwijała i poprawiała wyniki a tu nagle duża strata, nie wiem co myśleć o tym. Niestety trzeba czekać na kolejne wyniki aby stwierdzić czy to było jednorazowy wybryk czy trwała tendencja, w zasadzie nawet trzeba poczekać przed kupnem także na wyniki za 1 kw 2017 gdyż muszę zobaczyć co oni porobią z funduszami sekurytyzacyjnymi z którymi się umowy kończą 31.12.2016r. Eurocent jest dobitnym przykładem braku zainteresowania tym walorem i może braku gotówki na rynku, ja staram się ograniczać inwestycje w newconnect aby później nie zostać uziemniony z akcjami.
   Co do iAlbatros to jest zupełnie różna sytuacja niż z poprzednim skupie, wówczas sprzedali spółki informatyczne które odpowiadały za wyniki spółki a postawili na bardzo perspektywicznego konia który pokazuje dopiero potencjał. Dlatego wtedy nie było wzrostów bo nikt nie był pewien przyszłych wyników, teraz jest możliwe że jest inwestor który daje konkretną kasę, większą niż kapitalizacja firmy i w zasadzie nie ma możliwości straty (pod warunkiem że do sprzedaży dojdzie).

   Usuń
 78. Hej Prezes !
  Mam prośbę trochę nirtypową
  Chciałbym żebyś zerknął na pewną spółkę fundamentalnie czy to taki faktycznie bankrut
  Chodzi mi o zagrywkę czysto spekulacyjną.
  Chodzi mi o REDWOOD
  Pozdr WiN !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężki przypadek ten Redwood, duży złych inf jak złożenie wniosku o sanację, powypowiadanie umów kredytowych przez banki czy nawet biegły który nie chce się wypowiadać na temat raportu, wynik za 3 kw czyli 17 mln zysku netto to zasługa wyłączenia z konsolidacji spółki zależnej którą zarządza syndyk i dodatniemu podatkowi. Oczywiście do zagrania spekulacyjnego są podstawy bo gdyby doszło do całkowitej likwidacji firmy to teoretycznie po odjęciu od aktywów firmy wszystkich zobowiązań zostaje 40 mln, nie wiem jakiej wartości może być to majątek ale niech odzyskają tylko 10% to będzie 4 mln co będzie kwotą o 70% wyższą od kapitalizacji. Oczywiście nie polecam tej inwestycji ale jesteś dorosły i zrobisz jak zechcesz :-)

   Usuń
 79. Mam pytanie odnośnie spółki ERG ponieważ mam nadal akcje on sobie powoli rośnie, czy masz jakieś prognozy odnośnie tej spółki?

  Marek

  OdpowiedzUsuń
 80. Ten Albatros to jest wielki znak zapytania. Wszystko tu jest jak na razie na wodzie pisane. Polecam Agroton ponieważ uważam, że jest to najniżej wyceniana spółka na GPW, a już na pewno wśród spółek z Ukrainy - czytaj: niżej notowana niż polecana tutaj Astarta (nawet po uwzględnieniu w Astarcie potencjalnie bardzo dobrego IV kwartału 2016).
  Do taniego zakupu nadają się również Aviaaml i Eonet, które są w fazie korekty.

  OdpowiedzUsuń
 81. @ marek - niedawno analizowałem erg i ergis, jak na moje kryteria to wielkiego potencjału wzrostu w krótkim terminie nie ma gdyż c/z 8,30 to spora wartość a dodatkowo w wynikach jest 1 mln jednorazowego zysku więc wynik trochę podciągnięty, chociaż baza za 4 kw jest niska. W średnim i dłuższym terminie na wyniki powinny korzystnie wpływać zwiększane moce produkcyjne, nie pamiętam tylko jak kurs walutowy na nich ma wpływ.
  @petrodolar - jesteś kolejną osobą która zachwala Agroton a o stoi w miejscu a nawet spada, jak pisałem wiele razy ja pewnie wejdę w Agroton ale na początku roku jak już będę znał kurs hrywny na 31.12 i będę mógł oszacować wyniki. Na aviaaml też niżej czekam.

  OdpowiedzUsuń
 82. Fabryka KD - otrzymała dofinansowanie w kwocie 2,35 mln zł. Przypominam, że planowana przez spółkę na ten rok wartość EBITDA to 4,5 mln zł.
  http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/1760496,fabryka-konstrukcji-drewnianych-sa-(24-2016)-podpisanie-umowy-o-dofinansowanie

  OdpowiedzUsuń
 83. Prezes - przeglądałeś wyniki Helio ? Spółka dotrzymała "słowa", miał być zysk w 3Q i faktycznie pierwszy raz historycznie był. Wzrost zapasów pod 4Q - oczywiście dolar nie sprzyja, ale jeśli nie będzie rósł to możliwy jest rekordowy kwartał dla HEL. Wycena całkiem atrakcyjna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przeglądałem Helio ale znam sytuację, oni teraz dodatkowo zarabiają (wzrost przychodów i zysku) dzięki zawieszeniu współpracy Biedronki z ich konkurentem Atlantą Poland (zakwestionowali jakość produkcji, niby już jest ok ale chyba biedra od nich nadal nie kupuje). Biedronka bierze towar obecnie od Helio i wszystko wskazuje że wyniki za obecny kwartał będą też lepsze r/r. Z tego co wiem ceny ich nie przetworzonych produktów poszły w dół i sieci mocno w dół zbijają ceny. No i najważniejsze kurs dolara, oni pewnie z 90% swoich produktów importują w usd a kurs urosł w 2 tygodnie o 10%. Pytanie czy mieli zabezpieczony kurs waluty na towar zakontraktowany z dużymi klientami, bo jeśli tak to wyniki będą ok i można kupować ale jeśli kontrakt podpisali, towar zamówili ale waluty nie zabezpieczyli to wtedy nawet stratę mogą mieć. Ja odpuszczam.

   Usuń
 84. Czy sytuacja komputronika po dzisiejszej info w kwestii Vat pozwala na zakup akcji? Jak prezes oceniasz ta spółke

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dwóch tygodni myślę nad zakupem Komputronika, podobają mi się wyniki oraz najważniejsze że zaczyna prostować sprawy prawne (ostatnio list intencyjne a jeszcze wcześniej wygrana w sądzie) a to było dużym ryzykiem, oczywiście ważna jest też sprawa z VAT który jak zauważyłeś wg zarządu nie mają żadnych kontrol ze strony US. Jedyny ryzyko i niepokój to obecny wysoki poziom kursu USD, oni pewnie większość swoich towarów importują w USD, w ciągu 2 tygodni kurs wzrósł o 10% (możliwe że będzie rósł) i to samo co wyżej pisałem o Helio, czy zabezpieczyli się jakoś i jak wyniki w przyszłym roku mogą być przy takim USD. Nie mam obecnie czasu bo dziecko mam chore ale trzeba popatrzeć jak w przyszłym roku kurs USD też tak mocno i szybo urósł i w zobaczyć raport kwartalny z tego okresu jak wtedy sobie poradzili i co napisali o drogim USD.

   Usuń
 85. dzisiejsze info dotyczące Komputronika...
  http://stooq.pl/n/?f=1132307&search=komputronik

  OdpowiedzUsuń
 86. Witajcie
  Spotkaliście się z sytuacją że zlecenie WDA zostało wam zamknięte ale nie zrealizowane i nie było dużej niż 365 dni w systemie? I jak można sprawdzić powód zaistniałej sytuacji?Rachunek w DB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy może chodzi o Danksa ? Bo jeśli tak to wszystkim tak się stało gdyż wczoraj ustalane było prawo poboru do nowej emisji.

   Usuń
  2. Dzięki pierwszy raz się z tym spotkałem i nawet nie wiedziałem że przy pp zlecenia z automatu są zamykane...człowiek jednak całe życie się coś uczy...

   Usuń
 87. Ja się spotkałem - wczoraj anulowali mi wszystkie zlecenia sprzedaży Danksa ustawione na WDA. Pierwszy raz mnie to spotkało i nie mam pojęcia z jakiej okazji.

  OdpowiedzUsuń
 88. Prezes co sądzisz o zmianach w Briju? Jak oceniasz tę spółkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Briju oceniam od dawna pozytywnie tylko jak dla mnie kurs za wysoki aby dobrze zarobić. Oni od zawsze mieli skomplikowaną strukturę z dużą ilością spółek zależnych, dlatego jeśli zmiany będą neutralne dla wyników to nie ma czym się niepokoić, niech upraszczają.

   Usuń
 89. Prezesie jaka jest Twoja opinia nt. możliwości wzrostu ceny akcji Mirbudu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Budowlanki nie lubię i raczej nie inwestuję ale w zeszłym tygodniu namawiał mnie jeden dobry fundamentalista, on kupił na razie pakiet startowy bo widzi dużo szans na dobre wyniki, ja podzielam jego zdanie że szanse są, niech tylko ten PiS ruszy z inwestycjami infrastrukturalnymi a dodatkowo ich spółka zależna JHM oddaje 3 inwestycje mieszkaniowe to pojawią się i zyski i gotówka w firmie.

   Usuń
 90. lukas8i8
  kupiłem w piątek akcję grjaguar podali info o emisji 25 mln akcji wiec będę miał stratę ale nieważne czy może mi ktoś wytłumaczyć jak mam to rozumieć
  taki zapis
  Zarząd jest uprawniony do podwyższania kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję
  nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 546.220 złotych (słownie:
  pięćset czterdzieści sześć tysięcy dwieście dwadzieścia złotych), w drodze jednego lub kilku
  podwyższeń kapitału zakładowego w granicach określonych powyżej (kapitał docelowy). Upoważnienie Zarządu do podwyższania kapitału zakładowego oraz do emitowania
  nowych akcji w ramach kapitału docelowego przyznane jest do 21 czerwca 2019 roku
  czy mogą robić emisję 25 mln ? nominał 10 gr ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabij mnie ale nie widzę nigdzie w projekcie uchwał aby napisali kwotę 546.220 i datę 2019?

   Usuń
 91. chodzi mi o statut spółki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal nie widzę kwoty 546.220 zł i więcej nie wnikam bo to nie jest ważne, w projektach uchwał jest jasno napisane jaka liczba akcji po tej emisji będzie a jest o tym artykule 5 o zmianach w statucie spółki wg których kapitał zakładowy będzie wynosił 32.882.938 akcji. Niestety jest to duża emisja powiększającą liczbę akcji o blisko 80% a trzeba pamiętać że ostatnia emisja 600.000 akcji E nie jest jeszcze uwzględniona w kapitalizacji na bankierze czy biznesradar.pl, swoją drogą nie ma nawet żadnego uzasadnienia tak wysokiej emisji.

   Usuń
 92. Modecom wydaje się być spółką rozwojową ze sporym potencjałem wzrostu kursu. Były plany nawiązania współpracy z federacjami piłkarskimi innych państw Europy - trochę ten temat przycichł. Podobnie rzecz się ma z Agroligą - tania spółka z planami budowy nowej linii produkcji oleju słonecznikowego. Inwestycja ma być finansowana ze środków własnych + z kredytu długoterminowego z Reiffeisen Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Modecom i Agroliga pokazały bardzo dobre wyniki za 3 kw i są taniutkie, gdyby takie firmy była na rynku głównym gpw to pewnie 100% miałyby wyższe kursy, niestety są na newconnect i płynność jest tragiczna. Dzisiaj na stockwatch.pl jest analiza Modecom ale nie mam dostępu i nie wiem co oni tam spłodzili.

   Usuń
 93. Co sądzicie o CIECH'u z mwig40? Dobre wskaźniki na tle innych spółek z mwig, c/z 5.82, c/zo 4.86, ev/ebitda 5.14. Stałe przychody, rosnące zyski netto r/r. Mwig zyskał od stycznia '16 ok. 17%, natomiast ciech wypadł z trendu wzrostowego w styczniu '16 tracąc do tej pory ok. 35%. Poniżej 53-54 nie schodzi. Co sądzicie? Jak to wygląda technicznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od strony technicznej się nie wypowiem ale jeśli chodzi o fundamenty to przyszłe wyniki mogą być sporo słabsze, dlatego może są spadki. Znacznie im wzrosną ceny produkcji (energii) gdyż węgiel koksujący którego cena w tym roku wzrosła 4-ro krotnie oraz wzrośnie para technologiczna w fabryce Govorze - razem to może być nawet 140 mln więcej kosztów wg mbanku. Dodatkowo ceny sody mogą spaść około 5%. Gdyby to się sprawdziło to zyski mogę ze 200 mln spaść a c/z byłaby w okolicach 10, stąd może niska obecna wycena.

   Usuń
 94. Efekt decyzje UKS dotyczące zobowiązań podatkowych Emitenta na 2 mln plus odsetki. Czy nie ma spolki na GPW z ktorej jakis trup z szafy za chwile nie wypadnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trupy raczej nie wypadną ze spółek skarbu państwa które PiS kontroluje, niestety rząd szuka kasy gdzie może i najprościej jest obecnie wyciągać od spółek prywatnych, takie życie.

   Usuń
 95. Jak to jest z prawem poboru na Danks? Kiedy można będzie sprzedać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co się orientuję to prawa poboru nie będą notowane, jest to szybka emisja bez memorandum czy prospektu i co najważniejsze bez jasno określonego celu.

   Usuń
 96. Weźcie sobie pod lupę JWA. Prognoza zysku brutto za 2016 rok to 1.550.000 zł.
  http://d.iplsc.com/ebi/10/17/99070/JWA-raport-q3-2016.pdf
  Patrząc na wykonanie samego tylko III-ciego kwartału (+659.000 zł), wydaje się to być - w moim przekonaniu - dość realne.Liczba akcji 4 mln szt. Obecny kurs 0,82 PLN. Bilans już teraz jest bardzo ładny, a po IV-tym kwartale może być jeszcze lepszy. Spółka wykazuje stały progres wyników. Nie namawiam, nie zmuszam ...

  OdpowiedzUsuń
 97. Briju jest ładnie grany chciałem sprzedać część ale nie chce płacić jeszcze większego podatku więc raczej trzymam do wyników.

  OdpowiedzUsuń
 98. Danksa dokupiłem po 0.78 na logikę jeżeli ktoś ma objąć te akcje z PP to kurs musi wzrosnąć do 0.85-0.9zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ petrodolar - mi JWA bardzo przypomina ec2, firma się otwiera, pokazuje dobre wyniki, daje dywidendę i wysoką prognozę zysku a następnie się zwija (zawartych kontraktów albo nie ma albo są deficytowe), ja odpuszczam

   @ bufon - tylko cieszyć się że masz do zapłaty podatek bo gorzej jakby nie było (ja też sporo zapłacę), co do Danksa na razie się nie wypowiadam, ja chcę kupić w okolicach 70 groszy i może się uda.

   Usuń
 99. Co myślisz o spółce Arrinera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko cokolwiek powiedzieć na temat tej spółki, jak dla mnie obecnie to spore ryzyko i kiszenie kasy, sprzedaż i seryjna produkcja pewnie jeszcze z rok potrwa i przyszłość będzie zależała od sprzedaży i ceny tego samochodu, zauważ że mają sporo długów i zobowiązań dlatego nawet jak ruszą to pewnie z rok kolejny potrwa jak trochę odetchną i złapią płynność finansową. Gdybym miał kupić to raczej poczekałbym do uruchomienia produkcji i jakiejś informacji o zamówieniach czy przedsprzedaży.

   Usuń
  2. Siedzę trochę w tematach samochodowych i znam opinię jednego z inżynierów jeszcze do niedawna tam pracujących. Arrinera to jedynie wydmuszka powstała w celu ciągnięcia kasy z dotacji i emisji.
   Pierwotnie mieli wypuścić wersję drogową już w 2014. Za każdym razem sprawę przeciągają. Później mieli zrobić wersję do serii wyścigowej GT4, ale po ostatnich zmianach nie łapie się w regulamin GT4. W GT3 z kolei konstrukcja nie jest konkurencyjna. Na homologację drogową też szans nie ma. Podsumowując, istnieje jedno auto tylko nie można go użyć ani na drodze ani w żadnej poważnej serii wyścigowej. Jako entuzjasta motoryzacji śledzę temat od lat i fundamentów to tam nie ma.

   Usuń
 100. oki dzięki ta spółka to nie dla mnie ale kumpel chce kupić akcje, więc mu odradzę.
  Dokupiłem Vindexusa to co sprzedałem wcześniej więc jestem znowu zapakowany.
  Zostało mi 10% keszu do zainwestowania, reszta jest w akcjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na vindexusie dziwne ruchy dzisiaj i dziwne zagrywki na fixie, najpierw straszenie a poźniej bez transakcji. Trzymaj kasę na iAlbatros, jak będzie właściwe info to szybko będzie nawet 50% do zarobienia.

   Usuń
 101. Co do BOWIM i wzrostów cen stali, poniżej artykuł:
  http://hutnictwo.wnp.pl/ceny-na-rynku-stali-znowu-w-gore,287172_1_0_0.html
  skąd się biorą wzrosty cen i perspektywa na najbliższe miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby te wzrosty stali przeciągnęły się jeszcze do wiosny to byłoby super, zwiększyło by to szanse na dobrą ceną do wyjścia z akcji.

   Usuń
 102. Jak Prezes skomentujesz rezygnację Batorego w eonet? Czy spadki od jakiegoś czasu są z tym związane? czy spodziewasz się dalszego spadku kursu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj pod innym postem na pytanie czy zamierzam wracać do eonet i wejść dwa razy do tej samej rzeki odpowiedziałem:"U mnie nie ma problemu dwa razy wchodzić w te same akcje (w iAlbatros jestem trzeci raz), jednak w eonet nie zamierzam na tych poziomach wchodzić tym bardziej że ostatnio mi trochę stracha napędziła. Generalnie odejście Batorego z rady może być niekorzystne w dłuższym terminie, z tego co wiem on był mózgiem tej firmy i chyba ją nawet tworzył, na razie ma on pakiet akcji i jeszcze wielkiego alarmu dlatego nie ma, jednak podwyższone jest ryzyko". Dodam jeszcze że osoby znające branże i firmę mogą być zaniepokojone ale spekuła która mi się wydaje że ostatnio była na eonecie to może się tym nie przejmować.

   Usuń
 103. Prawda jest taka, że o tym co się dzieje w spółce, czy dzieje się dobrze czy źle decyduje ZARZĄD. Kluczowe decyzje konsultowane są z głównym właścicielem. Rada Nadzorcza (w której pan Batory był tylko członkiem) spotyka się raz w miesiącu - trochę pogadają, wypiją kawę, skomentują ostatnie raporty, zjedzą służbowy obiad w restauracji i rozjeżdżają się do swoich domów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W większości spółek jest tak jak piszesz, jednak jeśli chodzi o eonet wydaje mi się że Batory miał dużo więcej do powiedzenia, jest założycielem tej firmy, ma większościowy pakiet w firmie a do tego wiele aplikacji softwerowych było przez niego wymyślonych np. iTaxi i sprzedawanych/użytkowanych przez spółkę. Dlatego w mojej ocenie wpływ na firmę miał duży, oczywiście jest pytanie dlaczego odszedł? Bo jeśli był z konfliktowany to źle a jeśli już się napracował w życiu i chce odpocząć to ok.

   Usuń
 104. Witam szanownego Prezesa.

  Proszę opisz co myślisz o Krezusie - czemu go tak biją cenowo ostatnio?
  Domiś

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybacz ale nie pomogę, zupełnie nie śledzę Krezusa i nie wiem co się w tej firmie dzieje, jest to spółka trochę podobna do Petrolinwestu a ja nadmiernego ryzyka wolę unikać.

   Usuń
 105. Ktoś wie co przyczyniło się do takich wzrostów na agrotonie?

  OdpowiedzUsuń
 106. Na Agrotonie widać że mocny wszedł kapitał i są duże szanse że przebiją szczyt na 3,85 a wtedy może trochę do góry kurs polecieć.

  OdpowiedzUsuń
 107. Zachęcałem do Agrotonu Prezes na Twoim blogu wcześniej. Masz absolutną rację. Do końca świąt wróżę 6-7 zł.

  OdpowiedzUsuń
 108. Prezes a co myślisz o giełdzie Rumuńskiej,spółki tam notowane płacą największą dywidendę.

  Marek

  OdpowiedzUsuń
 109. Agrotonu nie kupię w takiej cenie, już raz mnie przewiozło bo kurs nie mógł sforsować okolic 3,80 (już 3 razy) i spora była cofka (ponad 20%), dlatego tak jak napisałem już kiedyś jak się zdecyduję na kupno Agrotonu to dopiero w nowym roku jak będę mógł już oszacować wyniki (chodzi o kurs hrywny).

  Co do giełdy rumuńskiej nie znam rynku ale możliwe że potencjał jest duży tak jak był w Polsce 10 lat temu, pewnie trudno inwestować w pojedyncze spółki i najprościej byłoby kupić akcje całego indeksu (jakiś ETF) lub jakieś jednostki TFI z akcjami rumuńskimi.

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni