"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 27 października 2016

Wistil - podwójny fixing przeszkadza we wzrostach


wistil_grupa

Wistil - producent porcelany stołowej (Lubiana, Ćmielów) oraz wyrobów włókienniczych (Haft).

Kupiłem 50 akcji po 54,50 zł, oczekiwany wzrost 10-25% w okresie 6 miesięcy.


Bardzo tania fundamentalnie spółka patrząc na wskaźniki finansowe : c/z 3,63, c/zo 3,12, c/wk 0,45, c/p 0,19, ev/ebidta 1,95, przychody firmy w zasadzie są płaskie od kilku lat ale za to poprawia się rentowność i zysk netto (w 2016 wzrost o 64% i jest to po części zasługa osłabienia złotówki oraz spadku zadłużenia i mniejszych kosztów odsetkowych), bardzo mocny i zdrowy bilans i najważniejsze w każdej firmie przepływy operacyjne które są świetne i w 2016r. wynoszę 15,5 mln przy 7,25 mln zysku netto. Wistil kilka lat temu poczynił spore inwestycje w środki trwałe i obecnie ma dużą amortyzację bo 13 mln w 2015 przez co zaniżony jest zysk netto. Wg moich kryteriów c/z to około 3 (zysk netto + amortyzacja - capex) więc firma jest bardzo tania. Sprzedawane przez Wistil towary nie są produktami pierwszej potrzeby i ich zakup jest ograniczany w przypadku kryzysów czy spowolnienia gospodarczego, jednak dzięki bogaceniu się naszego społeczeństwa (spadek bezrobocia, wzrost wynagrodzeń, program 500+), słabszej złotówce (około 50% produktów jest eksportowane) czy niższym kosztom odsetkowym liczę że w kolejnych kwartałach wyniki będą jeszcze lepsze niż obecne.
Ciekawostką jest iż Wistil który posiada duże tereny poprzemysłowe w Kaliszu stworzył koncepcję na ich zagospodarowanie (może powstaną osiedla, biura i centra handlowe ) link i może rozszerzyć swoją działalność o "deweloperkę".

UWAGA – Wistil nie jest inwestycją typową i dla większości inwestorów, niestety jest notowana w systemie dwóch fixingów (o 11 i 15 przez 30 minut) i przez to jest mało płynna i niewiele się na niej dzieje. Powodem takich notowań jest niski ff bo tylko 4 %, więc jest duże ryzyko problemów wyjścia z inwestycji oraz trudno jest wejść w dobrej cenie. Ponadto zła historia firmy (słaba komunikacja z inwestorami), brak pełnej przejrzystości oraz notowania na 2 fixingach sprawiają iż jest duże ryzyko i to może być powód tak niskiej obecnej wyceny.

Dodano 04.11.2016
Wistil podał dzisiaj szacunki zysku netto po 3 kw 2016, jednym słowem  podsumowując "fantastyczne", zysk netto za 3kw to 3,7 mln przy 1,34 mln rok wcześniej,  wzrost o 176% , c/z spada do 3,06 link

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni