"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 27 października 2016

Vindexus - wierzytelności to dobry biznes


http://www.gpm-vindexus.pl/img/stopka_logo.gif

Vindexus - specjalizuje się w obrocie wierzytelnościami oraz ich windykacją, kupuje bezsporne pakiety wierzytelności a następnie we własnym zakresie dochodzi ich zapłaty.

Kupiłem 400 akcji po 7,27zł, oczekiwany wzrost 10-25% w okresie do 13 miesięcy.


Bardzo tania fundamentalnie spółka patrząc na wskaźniki finansowe: c/z 4,82, c/zo 3,90, c/wk 0,64, c/p 1,56, ev/ebidta 4,34, przychody i zyski od wielu lat utrzymują tendencję wzrostową, bardzo mocny i zdrowy bilans, niskie zadłużenie kredytowe (dużo niższe od konkurencji), dobre przepływy operacyjne (w tej branży trochę inaczej się na nie patrzy). Vindexus jest znacznie niżej wyceniany niż konkurencja, potencjał wzrostu wg biznesradar.pl to 118% a wg rekomendacji DM BOŚ o 60%.
W mojej ocenie przed branżą i firmą jest dobry okres, gdyż banki ze względu na nałożony na nie podatek od aktywów i ograniczenie BTE zwiększą podaż wierzytelności i Vindexus będzie mógł więcej ich nabyć, ponadto liczę że dzięki bogaceniu się społeczeństwa czy nawet wprowadzeniu programu 500+ powinny się poprawić spłaty (wzrosną przychody i zyski). W samym 3 kw 2016r. Vindexus nabył nowe pakiety wierzytelności o wartości około 460 mln, jest to więcej niż przez ostatnie 18 miesięcy i jest to dla mnie pozytywna wiadomość bo świadczy o rozwoju.
Od strony ryzyk to największe widzę od strony technicznej, po dynamicznych wzrostach w sierpniu 2016 kiedy kurs osiągnął swoje maksimum 8,06 zł, obecnie jest 12 % cofnięcie i nie wykluczam iż kurs może jeszcze spaść do 6,80 zł. Vindexus jest fajny do robienia na nim częstych transakcji (tzw. kółeczek), w tym roku już 3 razy były duże ruchy po 20-30% w górę i w dół dlatego po obecnym 12% spadku możliwy jest znowu większy ruch w górę, na co liczę.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

5 komentarzy:

 1. włącz synu kalkulator i zobacz ile to jest 8,06-22% a potem pisz

  OdpowiedzUsuń
 2. Tato, dziękuję za zwrócenie uwagi, miało być 12% a nie 22%, swoją drogą to Vindexus mocniej odbił w ostatnich dniach i kurs od pisania mojej mini analizy jest wyżej 25 groszy, dzisiaj świetne wyniki podał Kruk i może to będzie dobrym prognostykiem dla całej branży.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezes. Co myślisz o dzisiejszych wynikach? Kupiłem rano po 7.21 trochę akcji licząc na poprawę przychodów i zysku, ale tej nie widzę. Nawet lekki spadek. Zysk netto niższy o 0,5 miliona niż w 3 Q 2015. Tak samo przychody. Ogólnie C/Z delikatnie wzrośnie, ale dalej będzie bardzo atrakcyjny. Widzisz w raporcie jakieś inne czynniki, które mogą nas popchnąć do góry lub dół?

  OdpowiedzUsuń
 4. cześć Prezes . Faktycznie jeszcze spada...warto dobierać już czy jeszcze czekać ? jakie jest Twoje zdanie ? może doczytałeś się czegoś więcej ?
  pzdr
  11ww

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic na razie nie dokupuj, jest możliwe że kurs będzie się kisił dłuższy czas pomiędzy 6,80-7,20 więc nie ma się co spieszyć, jet realne że wyniki za 4 kw mogą być bez fajerwerków (podobne lub minimalnie gorsze r/r) a dlatego że bardzo kupili nowych wierzytelności i na początku jest spory koszt ich obsługi (trzeba wysłać pisma wszystkim dłużnikom, ewentualnie wysłać do sądu o nadanie egzekucji, opłaty komornicze) i dopiero zaczynają się prawdziwe żniwa, dlatego w dłuższym terminie od 6 m-cy do kilku lat zakupy pakietów będą się pozytywnie przekładały na wyniki, Vindexus jest obecnie 3 razy tańszy niż Kruk c/z5 do c/z 15 i liczę że będzie się zbliżał wyceną do Kruka (ma szansę wzrosnąć o 50-100% ) ale to kwestia czasu. Ja na pewno będę dokupował ale poczekam niżej, dam znać.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni