"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 31 października 2016

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - pierwsze rozdanie

W poście Fundamentalny portfel "blogprezesa" podsumowywał będę miesięczne i roczne wyniki mojego portfela, ile zarobiłem lub straciłem, z czego jestem zadowolony a z czego nie, co oczekuję po nadchodzącym miesiącu itp., żeby się uwiarygodnić będę robił zrzuty ekranu z moich rachunków maklerskich.
Saldo startowe na dzień 1.11.2016r. moich aktualnych inwestycji (akcje + gotówka + 1700zł obligacje PLF) to 80.000 zł (w przyszłości  możliwe są wypłaty gdyż muszę z czegoś żyć :-)
Poniżej zrzut ekranu z moich dwóch rachunków maklerskich aby pokazać że mam faktycznie 80.000zł oraz jakie posiadam akcje w portfelu, są one zgodne z akcjami widocznymi w wirtualnym portfelu link portfel


Udostępnij:

219 komentarzy:

 1. Witaj prezes na "nowych śmieciach". Gratuluje bloga, trzymam kciuki i powodzenia. Bede wiernym czytelnikiem jak na "bankierze". Pozdrawiam @gregor-69

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się trzymać poziom inwestycyjny i minimum dwucyfrowe stopy osiągać,a gdyby udało się ugrać tylo co w ostatnich latach (okolice 100%) to będzie miodzio.

   Usuń
 2. Kiedys wchodziłes w Agroton - jakie przesłanki skłoniły cie do wycofania się z tego projektu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Agrotonu wyszedłem gdy padło dosyć istotne wsparcie na 2,80 i kurs poleciał na 2,50, jak widać po dzisiejszym dniu był to błąd. W przypadku Agrotonu brakuje mi raportów finansowych co 3 m-ce gdyż oni tylko półroczne i roczne przekazują. Na giełdzie pół roku to wieczność. Do tematu Agrotonu wrócę na początku roku, gdy będzie znany istotny kurs hrywny do usd wówczas można będzie oszacować wyniki.

   Usuń
 3. Witam Prezesie! Na samy wstępie chciałbym Ci serdecznie podziękować za wszystkie Twoje dotychczasowe komentarze, przemyślenia oraz analizy na forum Bankier.pl. Przyznam szczerze, że bardzo dużo nauczyłem się w kwestii analizy fundamentalnej z Twoich wpisów. Wypowiadałeś się w sposób treściwy i prosty co dla początkującego inwestora - takiego jak ja - jest dużym ułatwieniem w zrozumieniu pewnych rzeczy. Sam kieruję się już innymi kryteriami przy doborze spółek niż dotychczas to robiłem. Druga sprawa to fakt, że od początku roku powiększyłem swój kapitał o niecałe 25 %, co jak dla mnie jest naprawdę dobrym rezultatem. I ten mój "mały sukces" zawdzięczam w większości spółkom, które polecałeś na forum. Również na Danksie udało mi się zarobić, kupno po 0.8 zł, a sprzedaż po 1.1 zł (+37%). Wyszedłem z DNS w momencie, gdy gra na spółce zaczęła się pod otrzymanie dotacji przez spółkę Atmar Sp. z.o.o - co w moim odczuciu było już spekulacją, a tego wolę unikać. Szkoda, że niektórzy forumowicze nie kalkulowali ryzyka straty podczas inwestycji. Sytuacji z nieotrzymaniem dotacji przez spółkę i zabawy w następną już drukarnię akcji nikt z nas nie mógł przewidzieć. Nie przejmuj się tymi negatywnymi opiniami pod Twoim adresem. Dla wielu osób jesteś człowiekiem, od którego można się jeszcze wiele nauczyć. Rób swoje jak do tej pory, a będzie naprawdę dobrze. Ja ze swojej strony jeszcze raz dziękuję. Gratuluję fajnego bloga, za którego powodzenie trzymam oczywiście kciuki. Życzę samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znalazłem blog bo też wypatrzyłem Efekt jako perełkę i zajrzałem na forum bankiera tej spółki. Widzę, że jest sporo ciekawych analiz więc na pewno będę tu częściej zaglądał. Fajnie jakby pojawiły się wpisy wyjaśniające podejście, którego używasz w analizie fundamentalnej. Na co zwracasz uwagę itp. Myślę, że wielu osobom się to może przydać.

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Jerycho - jeżeli chodzi o Danksa to poziomy powyżej 1 zł nadal były atrakcyjne, masa gotówki i stabilny zysk na poziomie 1,5-2 mln spokojnie taką wycena umożliwiał, gdyby doszła dotacja to 1,5zł spokojnie byłaby. Po nie otrzymaniu dotacji wydawało się że będą mogli spokojnie 2-3 mln wypłacić zaległych dywidend a tu zonk, chcą więcej jeszcze kasy na pseudo inwestycje. Więcej na razie nie komentuję Danksa, poczekam na poważne uzasadnienie emisji i może wezmę udział w emisji (zobaczymy jaka cena)

  @Obserwator - wpisy (analizy) które na razie zamieściłem na blogu są trochę przekopiowane z wpisów na bankierze, moje wejścia były jakiś czas temu w te spółki i ciężko mi było znaleźć pełne analizy (później uzupełniane). W zakładce o mnie opisałem moje strategie, w przypadku Efektu to jest tanio, wyniki będą lepsze )ŚDM i bum na Kraków), spada zadłużenie a rośnie gotówka w kasie i jest wysoka amortyzacja która zaniża zysk netto a nie jest fizycznym kosztem (wysoka Ebidta jest)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezesie, mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś się w wolnej chwili przyjrzeć spółce PYLON (PYL) notowanej na rynku NC. Jest to polski producent zestawów i obudów głośnikowych. Może nie jest to stricte spółka z kręgu Twoich zainteresowań, ponieważ c/z wynosi 32.07 (za biznesradar.pl), ale traktowałbym to jako inwestycję długoterminową. Objęcie akcji przez nowego akcjonariusza - Fameg Sp. z.o.o - oraz ostatni komunikat o przyznaniu dofinansowania w wysokości 4.47 mln zł z Ministerstwa Rozwoju. Byłem, widziałem - jakość oraz samo wykonanie głośników budzi ogromne wrażenie. Obecna cena 0.2 - 0.21 zł w porównaniu z ceną nowej emisji - 0.22 zł jest dobrą okazją do wejścia, nawet za ten symboliczny 1 tyś. zł. Jestem ciekaw Twojego zdania, jak Ty się za to zapatrujesz?. Czy warto, czy nie?. Z góry dziękuję za poświęcony czas oraz odpowiedź.

   Usuń
  2. Pylon - do mnie firma ta nie przemawia choć sporo zaczyna się tam dziać i plany mają duże, inwestowanie w nią to trochę spekulacja lub fundamenty ale pod bardzo długi okres (nawet 5 lat), zauważ że jest nowa emisja która podwoi liczbę akcji czyli c/z spadnie do 60 (bardzo drogo), otrzymali dotację na 4,4 mln ale muszą dodatkowo wyłożyć swoich 4 mln a tyle nie mają kasy i pewnie kolejną emisję zrobią, zainwestowali w stare urządzenia do produkcji (czy długo podziałają?) i chcą rozszerzyć produkcję, w sklepie internetowym są wręcz kosmiczne i wielu ludzi nie pozwoli sobie na zakup co zawęży krąg ich klientów (do bogatych i melomanów). Ja bym akcji tej firmy nie kupił gdyż: jest drogo patrząc na wyniki, trwa emisja podwajająca liczbę akcji i ze względu na spore planowane inwestycje prawdopodobne są kolejne emisje, można też się spodziewać nowych obligacji lub pożyczek (wzrosną koszty finansowe). Teraz kurs trochę rośnie ze względu na niską kapitalizację ale dojdą nowe akcje to i kapitalizacja wzrośnie.

   Usuń
 6. Czesc Prezes
  Jak myslisz jutro avia w gore czy jeszcze korekta w dol. Pytam bo chce teraz wejsc w te spolke
  Pozdrawiam kasa24

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć kasa24 , przekopiowałem wpis który napisałem przed chwilą pod aviaaml:
  Mam akcje aviaaml niżej kupione więc jest mi łatwiej, ja bym teraz na Twoim miejscu z kupnem ustawił się w okolicach 4,60-4,70 albo poczekał do wyników i po wynikach kupił. Kurs sporo ostatnio urósł i w każdej chwili może ktoś chcieć zrealizować zyski, a co do wyników to trochę ruletka od bardzo dobrze (20 mln zysku) do fantastycznie (nawet 70 mln), gdyby zysk był np. 50 mln to nawet gdyby kurs otworzył się wtedy luką 15% to warto kupować, byłoby bardzo tanio, sprawdziłyby się wpisy dovado z forum i oznaczałoby że kolejne kwartały też będę mocne (na pewno lepsze od tych z przed roku). Ja zamierzam dokupować gdyby tak mocne wyniki były. Jest jeszcze opcja że jeśli lubisz ruletkę to kupuj teraz - masz 50% szans że trafisz :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje ze decyzje :-) życzę powodzenia i trzycyfrowych stóp zwrotu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój cel jest bardziej przyziemny, 20%, ale podświadomie człowiek chce jak najwięcej :-)

   Usuń
  2. Cześć PREZES
   Kiedyś pisałeś że warto kupić ALUSTA TFI ja trochę spadnie.
   Teraz jest na 14,49 czy warto zakupić?
   Kiedy będą wyniki AVIA AM?
   Pozdrawiam K

   Usuń
  3. Widzę że faktycznie spadło ale czy warto to nie wiem, może poczekaj na wyniki za 3 kw i wtedy mi się przypomnij to pomyślimy razem.

   Usuń
 9. Cześć Prezes jestem ciekaw co myślisz o ostatnich komunikatach Eurocenta i jego obecnej wycenie, dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć adi1 , rozumiem że jeszcze go masz, dwie opcje jak dla mnie są : zła to to że z końcem roku wygasają im umowy z funduszami wierzytelności i nie będą przedłużane (jeżeli tak to dlaczego, czy się Eurocentowi nie opłacało czy fundom) i dlatego muszą od nich pożyczki odkupić, druga opcja to dobra , maja tak dużo chętnych na pożyczki że potrzebują więcej kasy - czyli w przyszłości poprawią się wyniki. Najgorsze że w raporcie raczej oni nie podadzą po co te obligacje i się nie dowiemy, może trzeba będzie dopytać.

   Usuń
 10. Cześć, i na początku pogratuluje bloga. Dzisiaj spośród wspólnych inwestycji wyróżnia się Astarta i jej nagła podaż. Co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Astarty technika zadziałała, w poniedziałek kurs spadł poniżej 53 zł - wyszedł dołem z malej konsolidacji i kurs może nawet do 48 zł się cofnąć. Nie robię żadnych nerwowych ruchów gdyż liczę że jeśli wyniki będą zgodne z moimi szacunkami to kurs sporo urośnie.

   Usuń
 11. co do Altusa, to czy spadek może mieć coś wspólnego z propozycją rządu dot. podatku od zysków kapitałowych funduszy zamkniętych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na to wskazuje, Quercus też spada, zauważ że jeśli taki podatek wprowadzą (pewnie trochę to potrwa) to nie tylko TFI stracą ale wiele różnych firm, Kruk ma taki fundusz zamknięty i emituje certyfikaty. TFI (Altus , Quercus, Skarbiec) są podwyższonego ryzyka gdyż im mogą wprowadzić podatek od aktywów (były już plany ale się z nich wycofano)

   Usuń
  2. Cześć Prezes mam pytanko . Posiadam kilka akcji acautogaz kupione po około 30 zł , dzisiaj kurs spada czy to chwilowa korekta czy zanosi się na dłuższą korektę i powrót do 30 zł Dziękuje

   Usuń
  3. Nie analizowałem nigdy acautogaz gdyż był dla mnie za drogi i nie widziałem szans na zarobek, powody spadków mogą być dwa: albo ogólne spadki na gpw (od 1,5 do 3 %) albo możliwe przyszłe pogorszenie fundamentów spółki, rząd chce wprowadzić jakieś spore podatki dla importowanych aut w zależności od wieku (czym starsze tym droższe) i może to w jakimś stopniu wpłynąć na przyszłe wyniki (pewnie dopiero za rok). Na chwilę obecną wydaje mi się wyniki za 3 i 4 kw powinny być bardzo dobre a może być to zasługa programu 500+, okazuje się że wpłynął na zakup tanich aut w cenie 5-10 tys i nie można wykluczyć że zwiększy się liczba nowych instalacji gazowych. Od strony technicznej wydaje się też że kurs jest przy małym wsparciu na 36,95 (później 34 i duże na 30) i jak sytuacja na giełdach się uspokoi to są szanse na odbicie (tym bardziej że wyniki wkrótce). Nie chcę na Twoje decyzje inwestycyjne wpływać ale ja gdybym miał akcje to poczekałbym do wyników i po nich podjął decyzje co dalej, gdyby były super mocne to trzymałbym dalej akcje a jak trochę lepsze to raczej szukałbym okazji do sprzedaży.

   Usuń
 12. Witam Prezes. Co przewidujesz na rynku w przypadku wygranej Trumpa? Myślisz że to będzie podobny efekt jak podczas Brexitu? Co proponujesz na najbliższe dni? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcie kto zostanie prezydentem ale wydaje mi się że stwarza to okazję inwestycyjną, mamy obecnie spadki i jeśli Clinton wygra to jest niżej i można wtedy w dobrych okazjach portfel uzupełnić, jeśli Trump wygra to spadki potrwają kilka dni i wtedy można też zacząć skup bardziej przecenionych a zdrowych spółek. Teraz wydaje się rozsądne wstrzymać się z nowymi inwestycjami.

   Usuń
 13. Dzisiaj wyglądało jakby rynek zareagował dość nerwowo na informacje o przewadze Trumpa nad Clinton.
  Ja popieram słowa Prezesa i uważam zbliżające się spadki do okazji. Raczej nasze spółki nie będą pod wpływen wszelkich zmian związanych z nowym prezydentem i wątpię, że USA również rozpoczęło bessę.
  Osobiście dokupiłem dzisiaj pare akcji, chociażby Astarty czy Vindexusa.Złapałem także Orzełbiały, ale sam nie wiem czy dobrze. Od kilku miesięcy mnie korciło.
  Pozdrawiam
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Szeniek, mnie też korcił Orzeł Biały dzisiaj ale wykreśliłem sobie z obserwowanych go definitywnie, on w 4 kw miał jakieś jednorazowe spore przychody ok 10 mln (trzeba zerknąć w raport) i przez to ma dużo zawyżone zyski, dlatego przy wynikach za 3 kw szukaj raczej do wyjścia z inwestycji. Jeszcze z Vindexusem może być rożnie, dzisiaj dowiedzieliśmy się że rząd chce wprowadzić opodatkowanie FIZ a Vindexus ma taki, myślę że mogłoby to z 5-10 % pogorszyć zysk netto, do zmian podatkowych pewnie jeszcze z rok minie ale trzeba mieć to na względzie, Vindexus i Astarta jeszcze w zeszłym tygodniu ładnie wyglądały bo na ładnych obrotach rosły, niestety obecny tydzień wszystko popsuł. Ale gram pod fundamenty i jak się nie mylę to wyniki będą lepsze.

   Usuń
 14. Witam . Prezes dziękuje za wypowiedź o ACG . Mnie korci coś z wig20 np PGN ale boję się co rząd może wymyślić . Na PGN co jakiś czas są kółka jak to nazywasz . Ostatnio kupiłem 200 szt Leny po 3,63 zastanawiam się jeszcze nad votum i intraoil,ogólnie z braku dużego kapitału kupuje do 1500 zł może zrobię korekte i zostawię najwyżej 4 spółki w portfelu . Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja całkowicie odpuściłem spółki z Wig 20 , Państwo na pewno będzie się do nich dobierać a PGN mogą podobnie zrobić jak z PGE czyli podniosą wartość nominalną akcji, a wtedy spadki będą spore. Lena, Votum i Intraoil są dla mnie za drogie i nie interesowałem się nimi więc ci nie doradzę. Jeszcze pół roku temu miałem też z 5 spółek w portfelu i mniej było roboty, teraz mam 13, większa liczba spółek daje większą stabilizację portfela ale i mniejsze zyski w przyszłości.

   Usuń
 15. Witam wszystkich na nowym forum:)
  Dzisiaj skróciłem trochę Danksa a w zamian dokupiłem Vindexus.
  Wcześniej zainwestowałem w ntt i do wyników zamierzam trzymać.
  Liczę na dobry kwartał Modecomu a cena jest bardzo atrakcyjna.
  Pozdrawiam
  bufon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że Danksa tak późno skróciłeś, można było po informacji o nowej emisji sprzedać po 82-83 grosze (trudno), Modecom już trochę zapomniałem i sam jestem ciekaw wyników, przychody pewnie rekordowe ale czy zyski większe to się okaże (poprzednie mnie zawiodły), jak nie masz Briju to myśl nad nim, wyniki na pewno lepsze i jest przez kilka rożnych portali giełdowych polecany i kupowany ostatnio więc może być wystrzał. Mnie zastanawia powrót do Stalexport, oni dzisiaj drugi raz w roku podali że ze spółki zależnej chcą dywidendę pobrać i razem w tym będzie to 185 mln, nigdy wcześniej tego nie robili. Może to oznaczać że w przyszłym roku będzie potężna dywidenda ze stopą około 20% - oczywiście pewności nie mam. Myślę że po wynikach za 3 kw które będą odrobinę gorsze można kupić Stalexport .

   Usuń
 16. Myślałem, że będzie odbicie ale spoko na jednym się zarabia na drugim traci.
  Briju też częściowo wcześniej sprzedałem bo miałem za duży udział w portfelu a zarobek bardzo dobry. Poczekam trochę i odkupię, może nawet jutro:)
  Mam jeszcze jedną spółkę którą skupuję ale strasznie małe obroty więc to już trochę trwa (napiszę jak skończę zakup)hehe
  Mam zlecenie na 3 spółki ale czy wpadnie to się zobaczy?!
  stx faktycznie niespodziewana dywidenda 85 baniek to może dać impuls dla niezdecydowanych graczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Briju to strasznie mnie zawsze wozi, niby zawsze zarabiam ale nie tyle ile można zarobić, jak kupisz to daj znać, jak ciekawe to może i ja kupię (aby nie z newconnect bo trochę od niego odchodzę). Co do Stalexportu to nie jest wypłata dla akcjonariuszy tylko na razie wypłata ze spółki zależnej SAM, Stalexport pewnie wypłaci do połowy przyszłego roku ale może być sporo.

   Usuń
 17. Prezes czy masz jakieś techniczne możliwości na blogu, aby najnowsze komentarze i Twoje odp. z różnych wątków były jakoś pokazane na stonie głównej? Nie wiem czy dość jasno się wyraziłem i może wymagam zbyt wiele, ale "latać" po wszystkich wpisach i analizować nowe odp nie za bardzo mi się widzi. A pojawiają się nieraz wypowiedzi dotyczące innych spółek czy zagadnień, które nie dotyczą opisywanej przez Ciebie sp.

  OdpowiedzUsuń
 18. A poza tym co myślisz obecnie o Agrotonie - do ilu może jeszcze urosnąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem o co pytasz ale sam nie wiem czy tak można, generalnie ludzie pytają o konkretne spółki pod ich analizą a ja odpisuję. Co do Agrotonu to wiesz że go nie czuję, sprzedałem na dołku prawie bo technicy tak podpowiedzieli, przestaję na technikę już patrzeć, nie mam pojęcia jak wysoko Agroton powędruje.

   Usuń
 19. Witam dzisiaj jest ostatnie zapisy na BIK (Biuro Inwestycji Kapitałowych) to deweloperzy, którzy w Polsce budują m.in. magazyny. Co sądzicie o tej firmie i wycenie 18 zł za akcję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie pomogę bo nie interesowałem się tą spółką, może ktoś inny pomoże.

   Usuń
 20. Bowim podał wstępne wyniki finansowe.
  Pozdrawiam.
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczyłem na 1,5 mln lepszy zysk a jest 0,943 mln, jak dla mnie mały zawód, czekam do wyników i wtedy zdecyduję czy sprzedaję czy trzymam dalej, muszę popatrzeć jak przepływy, przychody, bilans itd, trzeba też obserwować ceny stali które jakieś 3% są wyższe niż rok temu. Nie ukrywam iż w okolicach 4 zł to z chęcią bym sprzedał bo mi ciąży ten Bowim.

   Usuń
  2. Ja mam ze średnią 4,17zł...

   Usuń
  3. Pewnie kupiłeś jak ja zrobiłem zmiany w portfelu fundamentalnym (wtedy była stal znacznie wyższa r/r a później niestety zaczęła spadać), teraz popatrzyłem na te wyniki i może zysk netto jest bez rewelacji (0,94 mln wyżej) ale za to zysk operacyjny o 2,2 mln wzrósł (55%) to już lepiej wygląda, c/z robi się 4,05 to na pewno nie drogo. No nic, do wyników czekam i wtedy pomyślę.
   Agroton wystrzelił , w ciągu kilku minut ktoś 200k położył i od razu poszło w górę, ja zaufałem technikom (ktoś mnie postraszył po przebiciu 2,80)i zamiast być mocno do przodu to była mała strata - fundamenty jednak są pewniejsze.
   Na Efekcie bardzo mocny popyt się dzisiaj pojawił i wygląda na to że szykuje się wybicie górą :-)

   Usuń
 21. Prezes, wygląda, że z Astartą miałeś rację, gdyż cofnęła się do 48. Mam nadzieje tylko, że kurs mocniej nie poleci, gdyż do wyników jeszcze trochę czasu a i podaż całkiem spora.
  Oprócz Efektu to Odlewnie stopniowo rosną od kilku dni.
  Pozdrawiam
  Szeniek

  OdpowiedzUsuń
 22. Na comparic wyczytalem ze na Agrotonie droga do 3,85 moze sie otworzyc, zgadzacie sie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się nie wypowiadam, podali dzisiaj informację która była wiadoma od 10 dni. Nie mogę rozgryźć tej spółki i na razie nie tykam jej.

   Usuń
 23. Astartę chciałem podkupić ale mi nie dali, Efekt pójdzie w górę na dniach patrząc na popyt który dzisiaj zaatakował. Co do Odlewnie to mogą być hitem, zobacz że na 3,55 stoi na kupnie 97.000 akcji, ja na 3,56 ustawiłem się aby podkupić ale później wycofałem, trochę małą mam pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 24. Krótko o wynikach : AC SA i Bytom trochę lepiej jak rok temu ale nadal wyceniane są akcje za drogo, Alumetal tak jak się można było spodziewać gorzej r/r o 9 mln (wysoka była baza) i na razie można sobie odpuścić też te akcje, PCC Rokita o 5 mln lepiej i c/z robi się 10, trochę jeszcze drogawo ale trzeba byłoby raport przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 25. GENUS

  Wistil Wstępne wyniki
  zysk/strata netto : 10.970 tys. PLN.

  http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/865821,wistil-sa-(15-2016)-wstepne-wyniki-finansowe--grupy-kapitalowej--wistil--s-a--za-3-kwartaly-2016r-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, już dodałem w mojej analizie, świetne wyniki, zysk 3,7 mln do 1,34 mln r/r, c/z spada do 3,06 - tutaj wcześniej czy później musi sie coś wydarzyć i kurs wystrzelić (może nowa emisja akcji i wtedy przekroczą 10% ff i wyjdą z podwójnego fixingu) - inwestycja dla cierpliwych.

   Wyniki: Hubstyle gorsze i drogo wyceniana, Lubawa szacunki zysku ładne ale drogo, Seko gorzej i dosyć drogo.

   Na Odlewniach pisałem wczoraj że robi się ciekawie, jak trwale pokonamy 3,80 to nawet do 4,40 może urosnąć, trzeba obserwować.

   Usuń
 26. Petrodolar

  Efekt – Widać wzmożone zainteresowanie papierem, dobrze że wczoraj coś tam skubnąłem.
  Wistil – Notowania jednolite, więc trudno tutaj mi będzie kupić konkretny pakiecik. Poczekam, może z czasem przeminie zachwyt po wynikach za III kwartał.
  Piszę jako Anonimowy. Co mam wybrać żeby mieć stały nick?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedstawiłeś się i wystarczy, generalnie jak założysz sobie gmaila to wtedy możesz sobie stworzyć jakiś nick (ja za bardzo komputerowiec nie jestem). Efekt na 30 zł raczej już idzie, wybicie jest faktem. Na Wistil to wiesz że nie namawiam, firma jest bardzoooo tania ale obroty żadne, ja trzymam niewielką ilość i liczę że może kiedyś coś się wydarzy i kurs eksploduje - może to trwać i 2-3 lata, niech leży. Masz rację i jak chcesz kupić to nie musisz się spieszyć, miesiąc po wynikach zawsze ktoś zniecierpliwiony sprzedaje.

   Usuń
 27. Sprzedałem Briju wszystko po 24,99, mam obawy czy pokona tak z marszu historyczny szczyt na 25.

  OdpowiedzUsuń