"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 26 października 2016

Eonet - czyli najtańsza wskaźnikowo spółka na całej giełdzie

sprzedane po 7,04
 
Eo Networks -


Obecnie mam 400 akcji po 5,83 (skasowałem wcześniej 10% straty) - oczekiwany wzrost 10-50% w okresie do 9 miesięcy, są to akcje po zakupie których mam mieszane uczucia tzn. nie mam pewności czy na nich zarobię (zresztą nigdy nie mam).Jest to jedna z najtańszych firm na całej giełdzie i nie rozumiem powodu tak niskiej wyceny, c/zo 2,23, c/wk 0,97, ev/ebidta 0,30 !!! czy c/z 3,05 ale wg mnie jeszcze niższe bo tylko 2,34 !!! (do zysku netto dodaję amortyzację i odejmuję capex) link, dodatkowo firma ma skupione 10 % własnych akcji więc wszystkie wskaźniki są jeszcze niższe i atrakcyjniejsze. Bilans eonet jest wzorowy, posiada 10 mln gotówki przy 12,7 mln kapitalizacji (takie cudo jest tylko w Danksie), bardzo ładne przepływy operacyjne. Potencjał wzrostu wg biznesradar.pl to aż 1690% !!! W przypadku eonetu nie czekam na jakieś specjalne wydarzenie, chciałbym aby kolejne wyniki były porównywalne r/r a zarząd zdecydował co z taką dużą ilością gotówki i zysków zrobić, może jakieś przejęcie, skup lub dywidenda. Wątpliwości budzi brak dodatnich odsetek od 10 mln gotówki wykazywanej w raportach finansowych i korzystanie z kredytu w rachunku bieżącym który generuje koszty odsetkowe. Jak dla mnie jest to nielogiczne i świadczy o niegospodarności. W ostatnim czasie na akcjach eonetu jest bardzo duża podaż, nie znam jej źródła, wielkości i powodu (słabe wyniki za 3 kw, "trup jakiś w szafie"dlatego oceniam iż jest to obecnie największe ryzyko inwestycyjne w akcje tej firmy.
Dodano 14.11.2016
Od miesiąca miałem ustawione zlecenie po 7,04 i nie byłem przy kompie i się zrealizowało. Zysk 20% i wcześniej 10% straty więc około 10% łącznego zarobku. Będę chciał wrócić do eonetu bo wyniki lepsze niż oczekiwałem (liczyłem na niewielką stratę, ładne przychody) a może znowu się pojawi zwiększona podaż.

Udostępnij:

4 komentarze:

 1. Witam Prezesie

  Na początku pogratuluję bloga, fajna sprawa !!
  Niedlugo bedziesz komentowal sytuacje rynkową w telewizji zaraz po Kuczyńskim :)

  Dzisiaj ukazał się raport Eonet za III kwartał, ciekaw jestem twojego komentarza do wyników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie mam czasu szczegółowo opisać bo przeglądam raporty, jak się ogarnę to może jutro coś napisze, generalnie wyniki są dobre i na pewno kurs jest zaniżony.

   Usuń
  2. Jakiś update co do sytuacji na walorze? Wracasz do akcjonariatu?

   Usuń
  3. Na pewno przed wynikami za 4 kw to nie wracam, a później się zobaczy. Tutaj nie ma co za wiele pisać, patrząc na liczby (wyniki, wskaźniki) to kurs powinien być ze 100% wyżej. Jednak ostatnie odejście z Rady Batorego zastanawia i może niepokoić, bo albo jest źle w firmie i odchodzi (raczej wykluczam bo ma spory pakiet akcji) albo podejmuje jakieś inne wyzwania (może rozwijać będzie itaxi którego chyba nadal jest właścicielem).

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni