"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 27 października 2016

Bowim - najtrudniejszy okres w branży za nami ?Bowim - zajmuje się dystrybucją


Kupiłem 940 akcji po 3,39 (zrealizowałem wcześniej stratę ok. 10%), inwestycja do 6 m-cy, oczekiwany wzrost 10-50%.

Dosyć tania fundamentalnie spółka patrząc na wskaźniki finansowe: c/z 4,47, c/zo 2,41, c/wk 0,80, c/p 0,09, ev/ebidta 4,4 link, dodatkowo firma ma skupione 5,37% własnych akcji i wskaźniki są jeszcze niższe. Bowim ma dobry bilans, bardzo ładne przepływy operacyjne, przychody i zyski od kilku lat są raczej na podobnym poziomie ale 2016r. to mocny wystrzał zysku netto gdyż jest wyższy aż UWAGA o 1330% po 1 półroczu. W przedstawionych wynikach jest jednorazowy zysk z tytułu aktualizacji nieruchomości na około 5 mln brutto co sprawia iż wyniki wyglądają lepiej niż faktycznie są, co nie zmienia faktu że są bardzo dobre. 25 października poznaliśmy jednostkowe szacunki zysku netto za 3 kw wyższe o 1 mln r/r link a ja spodziewam się że zysk skonsolidowany będzie wyższy r/r o 1,5 mln w 3 kw. Branża metalowa jest po trudnych latach i wydaje się że nadchodzi dobry okres dla niej dzięki wprowadzonym przez Unię cłom antydumpingowe na stal z Chin i Rosji, wprowadzonym zmianom w Vat i zmniejszeniu firm wyłudzających Vat (szacunki że 15-20% jest obecnie mniej takich firm), nowemu rozdaniu środków z unii na inwestycje, wyższym cenom stali link , wyższym cenom węgla koksującego które wpłyną na wzrost cen stali.
Ryzyka jakie widzę obecnie to: zapłata 2 mln zł zaległego Vatu link (jest to stara sprawa a Bowim już wygrywał w kilku instancjach sądowych), korekta kursu który wzrósł w ciągu 12 m-cy 85%, niepewność na rynkach w związku z wyborami prezydenckimi w USA.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni