"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

piątek, 28 października 2016

AviaAM Leasing - handel samolotami to dobry biznes


AviaAM Leasing


fundamentalnie spółka patrząc na wskaźniki finansowe: c/z 3,61, c/zo 3,08, c/wk 0,5, c/p 1,76, ev/ebidta 4,24 link , bardzo mocny bilans (duże środki trwałe-samoloty), dobre przepływy operacyjne (charakterystyczne dla branży), przychody i zyski nie są stałe zależne od pośrednictwa w sprzedaży jakiegoś samolotu w danym kwartale. Jest to jedna z niewielu inwestycji którą dokonałem pod wpływem informacji od innej osoby, którego rzetelny wpis na forum link (po potwierdzeniu u innej osoby zaznajomionej w temacie) przekonał mnie do zakupu akcji. To nie są w 100% zweryfikowane informacje bo trudno się dokładnie wszystkiego dowiedzieć a firma skąpi informacjami ale możliwe są rekordowe wyniki w 3kw (przyszłych zresztą też) gdyż aviaaml prawdopodobnie pośredniczył w sprzedaży 6 lub 7 nowych samolotów (chyba 2015 rocznik) na których mógł zarobić niezłą prowizję, nawet 3 mln USD na jednym (w ubiegłym roku zarobił na 3 samolotach po 3 mln USD) co może dać 18 mln USD x 3,90 kurs to da 70 mln zł przychodu i na zwykłej swojej stałej działalności mogą mieć 30 mln zł czyli przychody 100 mln a koszty zakładam 30 mln będą (mogą być dużo niższe jak i wyższe) to dałoby zysk kwartalny 70 mln zł przy 5 mln rok wcześniej. Jeżeli by się to sprawdziło to c/z spadłaby w okolice 1,5 może odrobinę więcej. Dodatkowo jest realne że do 2019 będą pośredniczyli przy sprzedaży jeszcze nawet 20 samolotów więc szykuje się spory zarobek dla firmy. Uwaga: jako że ciężko jest dokładnie ustalić liczbę sprzedanych samolotów kwoty przeze mnie podane mogą się diametralnie różnić i zysk netto może być 10 mln ale nawet i 80 mln - pierwszy raz podaję taką rozpiętość :-) ale powinny być dużo mocniejsze niż rok wcześniej. Ciekawostką też jest fakt iż w maju aviaaml podpisał joint venture z chińskim HNCA i możliwe jest że w kolejnych latach dzięki tej umowie wyniki się jeszcze poprawią. Od strony technicznej można dodać iż wygląda na to że kurs akcji przełamał średnioterminowy trend spadkowy i ma szansę kontynuować rozpoczęty trend wzrostowy link

Głównym ryzykiem są szacunki tych wyników, nic dokładnie nie jest potwierdzone i w dniu wyników okaże się jaka faktycznie jest prawda, mogą wówczas być duże wahania kursy od -30% do +30 %.

p.s. ta pozycja jest fundamentalno-spekulacyjna czyli bardziej ryzykowna

Udostępnij:

2 komentarze:

  1. Cześć Prezesie,
    Czy uważasz, że na obecnym poziomie cen akcji avii warto je jeszcze kupić?
    Czy nie należy się tu teraz spodziewać raczej korekty niż wzrostu?

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam akcje aviaaml niżej kupione więc jest mi łatwiej, ja bym teraz na Twoim miejscu z kupnem ustawił się w okolicach 4,60-4,70 albo poczekał do wyników i po wynikach kupił. Kurs sporo ostatnio urósł i w każdej chwili może ktoś chcieć zrealizować zyski, a co do wyników to trochę ruletka od bardzo dobrze (20 mln zysku) do fantastycznie (nawet 70 mln), gdyby zysk był np. 50 mln to nawet gdyby kurs otworzył się wtedy luką 15% to warto kupować, byłoby bardzo tanio, sprawdziłyby się wpisy dovado z forum i oznaczałoby że kolejne kwartały też będę mocne (na pewno lepsze od tych z przed roku). Ja zamierzam dokupować gdyby tak mocne wyniki były.

    OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni